Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Velké, silné ANO

Vždycky jsem považoval Evropskou unii za bezvadnou věc. Vždycky jsem pochyboval o schopnosti zdejšího lidu správně se rozhodovat. Zatímco v prvním bodě stojím za svým, v druhém ne. Patře na výsledky evropského referenda, hluboce se omlouvám českému (a moravskému) lidu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ctenarka z Barcelony

NE=hnupstvi, ANO-viva krajane
0/0
18.6.2003 10:03

Lidožrout

A už je to tady zase !!!
Postoupil jsem o jeden názor dál a už je to tady zase . Klaus, Klaus a zase jenom Klaus! Jděte se už konečně se svou osobní nenávistí vycpat pane Komárek!! "Veliké a silné ano! " . Ve svém minulém příspěvku jsem napsal, že nejste žurnalista, ale propagandista bolševického typu. Jen mne v tomto názoru utvrzujete. Jaká je pravda. Referenda se zúčastnilo 55% oprávněných voličů, což znamená, že prakticky každému druhému voliči bylo naprosto lhostejné, zda do EU vstoupíme, nebo ne. Z těch padesáti pěti procent zúčastněných jich 23% procent, tedy bezmála každý čtvrtý, řeklo jednoznačné ne. Takže, sečteme-li lhotejné a odpůrce, jsou v jednoznačné převaze (upozorňuji, že sám jsem hlasoval pro a jen doufám, že jsem nenaletěl na špek grázlům Vašeho typu). Takže o nějakém VELIKÉM A SILNÉM ANO nemůže být ani řeči. Následně tedy musí nastoupit demokratický politruk Komárek a to VELIKÉ A SILNÉ ANO uměle vyrobit. Tak jsme v podání Vašich spřízněných kolegů soudruha Jambora , Švestky a Žižky kdysi stáli v jednotné, nerozborné frontě za politikou STRANY, tak dnes stojíme v podání škrabáků Vašeho typu VELMI a SILNĚ o vstup do EU. Jste darebák pane Komárek. S okamžitou platností vypovídám předplatné Vašeho listu až do doby, kdy s gaunery Vašeho typu nebudou vyraženy redakční dveře.
0/0
17.6.2003 13:51

Marie

Hloupí Honzové ?!
Nuž, čísla panu Komárkovi trošku "ujela". Faktem ale je, že Češi konečně dostali šanci opravdu ukázat, co v nich je a že pověst o "zlatých českých ručičkách" není jenom fráze. Ti, co stále naříkají a kritizují a přitom si nenašli čas "slézt z pece" a dojít k volebním urnám, by si měli co nejdříve sbalit svůj ranec s buchtami a vydat se do světa (teď konečně můžou beze strachu, že jim někdo na hranicích vypálí do zad zásobník z kulometu). Jen ten "hloupý český Honza", který slezl z pece a vydal se do světa pobrat rozumy, se pak doma mohl stát králem. Blahopřeji Češi a Moraváci a držte se !
0/0
15.6.2003 18:43

Lenka Gociekova

je to pro nasi lepsi budoucnost
Souhlasim s Vama, vstup do unie bude urcite plus pro nasi malou zemicku. Dovedu si predstavit, ceho se nasi rodice a prarodice obavaji, nebot pravdepodobne budem prochazet urcitymi problemy nez se ekonomicka situace nasi zeme kompletne ustali, ale meli bychom myslet na nase deti a vnoucata. Nebot cestovani po cele evrope, studovani a moznost najit si nejakou praci v cizi zemi bez jakychkoliv problemu, to opravdu stoji za to.  Jenom se nebat a zkusit stesti
0/0
15.6.2003 13:02

PS

Re: je to pro nasi lepsi budoucnost
Zlaté oči, řesně to říkali mladí v adesátých letech tak. Jen se odívejte, jak to v té Evroě teď vyadá - nejednotnost až antagonismus v zásadních otázkách, stagnace nebo hosodářský okles v největších zemích, stávky, finanční skandály v ústředních orgánech EU, neschonost rovést otřebné reformy, stálé narůstání byrokracie a nesmyslných ředisů okračující zaostávání zemí EU za USA, rozdíly mezi slabšími a silnějšími zeměmi v EU se naoak zvětšily, místo ostuného vyrovnávání.... Příčinou jsou socialistické nebo socialisticky se chovající vlády a anagonismus různých skuin zemí. Bylo by samozřejmě velmi hezké, kdyby někdo zamával kouzelným routkem a vše se obrátilo k dobrému, nežijeme ale v ohádce. Teď je i na naší zemi s 3,3% hlasů, aby se okusila tento neříznivý vývoj vylešit.
0/0
15.6.2003 13:42

einar

Re: Re: je to pro nasi lepsi budoucnost
Ppppppppppp d! T! Pppppppppp
0/0
17.6.2003 16:34

PS

Re: je to pro nasi lepsi budoucnost
Tedy co ten redakční systém dělá..? Zlaté oči, přesně to říkali mladí v padesátých letech tak. Jen se podívejte, jak to v té Evropě teď vypadá - nejednotnost až antagonismus v zásadních otázkách, stagnace nebo hospodářský pokles v největších zemích, stávky, finanční skandály v ústředních orgánech EU, neschopnost provést potřebné reformy, stálé narůstání byrokracie a nesmyslných předpisů pokračující zaostávání zemí EU za USA, rozdíly mezi slabšími a silnějšími zeměmi v EU se naopak zvětšily, místo postupného vyrovnávání.... Příčinou jsou socialistické nebo socialisticky se chovající vlády a anagonismus různých skupin zemí. Bylo by samozřejmě velmi hezké, kdyby někdo zamával kouzelným proutkem a vše se oátilo k doému, nežijeme ale v pohádce. Teď je i na naší zemi s 3,3% hlasů, aby se pokusila tento nepříznivý vývoj vylepšit.
0/0
15.6.2003 13:43

Petr Souček

Přání otcem myšlenky?
Tvrzení: "Ten výsledek předčil všechna očekávání. Evropské směřovaní Česka má silnější ANO, než v jiných středoevropských zemích." je velmi podivné. Na stejné stránce je uvedeno v http://zpravy.idnes.cz/eunie.asp?r=eunie&c=A030614_125437_eunie_kot "V přepočtu k celkovému počtu všech lidí, kteří mohli hlasovat, tak schválila začlenění pod křídla Bruselu menší část národa. Je to druhé nejhorší číslo ze všech zemí, které o vstupu hlasovaly." A ohledně těch očekávání - v článku http://zpravy.idnes.cz/eunie.asp?r=eunie&c=A030613_121833_eunie_has se píše: "Odhady už před uzavřením volebních místností hovořily jasně: vstup do EU drtivě vede. ANO zaškrtlo na lístku 84 procent hlasujících, proti bylo do sobotní 11. hodiny šestnáct." A ze starších průzkumů: http://zpravy.idnes.cz/eunie.asp?r=eunie&c=A030324_132050_eunie_mad "Těch, kteří by ve volebních místnostech hlasovali pro, je podle průzkumu 81 procent." Takže vůbec nerozumím, jak to p. Komárek myslel. Že by přání otcem myšlenky?
0/0
15.6.2003 10:48

Hidden

Zakladni pocty
Vole, nauc se pocitat. Pak bys nemohl napsat takovou kravinu jako velke silne ano.
0/0
15.6.2003 8:41

ukran

Martin Komárek je vůl,protože:
odsuzováním Jiráska,který přispěl k naší samostatnosti velmi podstatně a také se jí dožil,se řadí po bok schvalovačů válek jako byl Rakousko uherský žalář národů.Také se tím trefuje i do Štorcha a TGM. Kdysi velebil Klause,dnes je pro něj největší nepřítel..City, Vy novinářské embryo, nejsou politický program !!
0/0
15.6.2003 6:56

Richard

Re: Martin Komárek je vůl,protože:
No právě,rozpad Rakousko-Uherska byl ten největší omyl a omyl těch,kteří k tomu přispěli.
0/0
15.6.2003 9:10

koboš

Re: Re: Martin Komárek je vůl,protože:
rozpad RakouskaUhreska započali rakouskouherští (a sudetští) Němci už odmítnutím vyrovnání českýchzhemí s Rakouskem podobně jako bylo vyrovnání s Maďarskem 1862. Německý šovinizmus nebyl pouhou nesympatií,byl vyloženě nepřátelským postojem Němců vůči Čechům v jejich zemi. Například v roce 1906 rakouský MINISTR Peschke veřejně prohlásil že zničení Čechů je cílem Němců a o pokojném soužití že nemůže být řeči.! Našlo by se spousta dalších příkladů nepřátelského německého šovinizmu, kvůli kterému se Češi nakonec rozhodli osamostatnit se. Byli to Němci co rozbili svým nepřátelstvím k Čechům Rakousko-Uhersko!
0/0
15.6.2003 10:58

mrtvej klokan pod kaštanem

ANO
Ale by jste se všichni z to Evropského Svazu Socialistických Republik všichni nepos ...
0/0
15.6.2003 2:08

Xindl

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.6.2003 6:59

42%
To "velké, silné ano" je druhé nejslabší ze všech přistupujících zemí. Pro se vyslovilo 42% občanů, ostatní byli proti nebo se zdrželi.
Pokud bychom chtěli být opravdu demokratičtí, mělo by se vyžadovat 100% při 100% účasti, jedině tak by nikdo nemohl říct, že byl k něčemu DONUCEN. Anebo aspoň 50% všec občanů, pak by to byla většina. Ale toto, to je k smíchu. Ale jo, říkejte si tomu "velké, silné ano", nějak si odvahy dodat musíte.
Pro změnu něčeho, co funguje, by se vždy měla vyžadovat většina všech. Pro potvrzení stávajícího stavu bych se spokojil s nadpoloviční většinou účastnících se.
P.S.: Nějak se mi chce vzít si od státu zpět svou vlastní svrchovannost a udělat se státem sám pro sebe.
 
0/0
15.6.2003 0:42

Your Daddy

Re: 42%
100% pri 100% ucasti? ty mas taky dost. Takovy statistiky nejsou v demokratickych zemich normalni. To tak mozna v byvalem Iraku, nebo SSSR (nebo pak jedine kdyby jsi se udelal statem sam pro sebe).
0/0
15.6.2003 0:48

Michal

osel
Soudruh Komárek je prostě osel, protože jinak by nepsal takové hlouposti.
0/0
15.6.2003 0:39

:?

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.6.2003 0:34

Vašek

Re: Komarek
Ty to máš vyzkoušený, že když si ho častěji honíš, že nepíšeš slátaniny?
Tak to už jsi to asi hodně dlouho neměl, co?
0/0
15.6.2003 13:18

Standa

Ano pane Komárek, zařvali jsme ... abychom měli na dlouho zase šanci mlčet. A souhlasím s Vámi, Češi se vždy rozhodlovali špatně :-). Docela by mě zajímalo, jak by dopadlo hlasování tak za dva roky, myslím, že řady Euro nadšenců značně prořídnou.
0/0
14.6.2003 22:54

ocs

Ehm, to je lež...
...neboť české "ano" je druhé nejslabší hned po maďarském.
0/0
14.6.2003 22:24

rad

silné ANO
Mein Gott, kolik lidí by muselo přijít aby to bylo slabé ano ? Že by to porovnával se svým penisem ?
0/0
14.6.2003 20:57

evropan

Re: silné ANO
zkuste porovnat účast i s procentem ANO s ostatními zeměmi a pak kritizujte, chytrolíni, je to silné ano a je to strašně dobře
 
0/0
14.6.2003 22:52

Petr

Re: Re: silné ANO
Chytrolín jsi ty, magore. Jestli Ti to není jasné, tak to "ANO" schválila menšina - 42 %. A že se na referendum ti ostatní vykašlali, to je jen potvrzení toho, že vstup neschvalují.
0/0
15.6.2003 0:31

:?

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.6.2003 0:32

Luo

Silnější ano než v jiných zemích? Komárku, nejprve se vydejchej, pak začni psát a podívej se na výsledky z jiných zemí.
0/0
14.6.2003 20:51

Sláva

velké ANO
Pane Komárku ,snad jste četl informace o celkovém skutečném počtu procent  ,tak  by asi bylo v zájmu slušné novinářské objektivity vynechat to VELKÉ.Možná jste chtěl napsat SUPER nebo MEGA ,to teď taky letí.Je třeba zachovat chladnou hlavu.Ta nám pomůže i v našem konání v EU.To velké ANO by asi šlo použít při 90 procentech celkové účasti.
0/0
14.6.2003 20:34

MATEJ HOLLAN

Podekovani lidu
Souhlasim s panem Komarkem, jen bych si nemyslel, ze si bude chtit premier Spidla vysledekm privlastnit. Myslim,m ze mluvil docela otevrene a spravne rikal lidem ze maji hlasovat ANO,muze to tedy zcela logicky povazovat i za svuj uspech. Pred volbami jsem opravdu necekal tak vysoke procento lidi hlasujicich pro vstup. Patri jim za to velky dik!
0/0
14.6.2003 20:17

Usáma

AUTOROVI
Komárku, Komárku, a copak bys psal, kdyby to dopadlo opačně? Ty si vlastně takovej stroj, viď. Oni mu řeknou, ať něco napíše, a z Komárka něco vypadne. Na kvalitě nezáleží, hlavně že je to rychle, že.
0/0
14.6.2003 20:02

duce

o nas bez nas dil x-ty
pan spidla slawil gulaskem no to si pospisil jeste si mel dat syrecky a wse zapit tuzemakee ee eem pitomec!
0/0
14.6.2003 18:23

Guru Goro

Blahopřání
Jednou z docela podstatných vlastností Čechů je, že jsou neuvěřitelně skeptičtí. Už v 89. a pak za krize kolem ČT se ale ukázalo, že se Češi dokážou chovat jako občani!!! Takoví asi fakt jsme. Žvaníme, kritizujeme, ale když o něco jde, tak se dokážeme ozvat!!
0/0
14.6.2003 17:22

euroskeptik

marná sláva - malá účast - v podstatě je to celkově NE ! - ostatní podrželi Špidlu a spol. - sorry
0/0
14.6.2003 17:12

Jan

Ano!
Prave protoze mi bylo jasne, ze si velke ANO prisvoji prave Spidla, jsem uvazoval o tom, ze hlasovat budu NE!!
Trosku me mrzi, ze lide take neumi spravne rozhodnout i behem beznych voleb kazdy 4 roky.. To by se pak zilo trosku jinak!!
0/0
14.6.2003 16:58

PoSSelt

Velké, silné H°°NO
A to jenom začátek, pane Komárku. Další referendum bude o tom, zda se stanete okresem a) Saska, za b) Bavorska. Jupíííííííííí! Jódlejidý!
0/0
14.6.2003 16:48

Richard

Re: Velké, silné H°°NO Brouk Pytlík!
 Valtr KOmárek napsal odu.Už fakt blbne.Z televize blábolí jak v rauši ,špidla se tváří jak přihřátej (asi z toho guláše...)Tahle společnost je tak zmanipulovaná ,je to přeci už naprosto zjevný.Většina lidí ,kterých jsem se ptal a řekli mi ,že se v ref. vysloví ano,neuměla říct proč dávají svůj souhlas ke vstupu do EU.
0/0
14.6.2003 19:16

Pooh

Mám poprvé po volbách radost, že dopadly dobře.
0/0
14.6.2003 16:45

duce

Re: Mám poprvé po volbách radost, že dopadly dobře.
dobre? ein reich ein euro ein typische altbohmische schnitzel und pilsner bitte?.......dekuji NE
0/0
14.6.2003 18:33

Obyvatel

Skoda jen
, ze vstup do EU bude az pristi rok. Kdyby byl drive tak by lide poznali i drive svuj omyl pro ktery se nechali zlakat. Evropa pod taktovkou EU bude chuda a my s ni.
0/0
14.6.2003 16:33

Martin

Re: Skoda jen
Je velice zajimave, jak ta chuda Evropa vypada....Asi znamena chudoba nejvyssi zivotni a kulturni uroven se silnym socialnim zazemim?...
0/0
14.6.2003 21:40

TeameXtreme

Re: Skoda jen
Ja myslim ze 90% africkych obyvatel by chtelo byt takle chudejch. Hladem tu nikdo neumira, mas televizi proud a voda po 24 hodin tak co si stezujes
0/0
15.6.2003 9:37

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.