Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Naše ordinace padnou, hrozí praktičtí lékaři

Mnoha ambulantním lékařům dochází trpělivost. Upozorňují, že Všeobecná zdravotní pojišťovna ohrožuje jejich existenci tím, že jim není schopna zaplatit včas za léčení pacientů. Ze situace viní též ministerstvo zdravotnictví, které podle nich opakovaně podpořilo větší přísun peněz do nemocnic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vojtin

Jak kdo a jak kde
I mezi lékaři je to stejné jako je to v této společnosti! Vadí mi když některý ztrácejí soudnost a už moc mlaskají
0/0
13.6.2003 12:33

Amos

zameťte si před vlastním prahem
nejsou to lekaři, kteří předepíší léky za 40mld., které skončí v popelnici...
0/0
13.6.2003 12:20

Bob

Re: zameťte si před vlastním prahem
ale sobě je nepíšou a do popelnice je nehodí. To byste se divili jak dokážou někteří lidi ječet , když jim nenapíšete co chtějí . Stěžují si , žallují atd atd .
0/0
13.6.2003 13:08

Bob

Zdravotnictví je služba
a ne charita . Lidi by měli vědět kolik co stojí a jestli za svoje peníze dostali to , na co mají nárok . Mělo by existovat základní pojištění ( se spektrem výkonů) a komerční připojištění  . Všechno je za peníze a tvářit se , že zdravotnictví ne je hloupost . Nemocnic je moc , jsou předimenzované a dělají spoustu vyšetření , které by zvládli ambulance . těm pojišťovny po určité částce už neplatí a tak posílají pacienty do nemocncie ( proč by měli logicky léčení a vyšetření platit za svého ?) . Ale náklady na provoz ordinace odborné a ordinace praktika jsou nesrovnatelné . Většina z praktiků nemá ani oftalmoskop ani Ekg , ještě tak maximálně tonometr .
0/0
13.6.2003 10:46

Rebel

VZP - nechapu jak to je vubec mozne...
Kdyz by se spozdil s placenim elektriky, odstiply by mu ji, zaplatil by pokutu... Ale kdyz nezaplati VZP? Holt zakon padajciho ho*na.....
0/0
13.6.2003 10:38

Martin

Řešení
1) Když už vláda nemocnice neplatí, tak ať nekecá do platů lékařů. Nevím, jak může mít minzdrav tu drzost přikázat ředitelům nemocnic, aby zvedli platy, když jim na to nedá ani halíř. Stejně se to nějak pro vyžírku Úředníka vošolichá a skutečné platy zůstanou. Platy nechat v kompetenci vedení nemocnic. Dobré a špatné nemocnice se i tímto způsobem vyselektují. Bude pak snazší ty špatné zavřít.
2) Větší odvody na zdravotnictví. Už si prostě přiznejme, že platíme málo na to, abychom si mohli dopřát péče na západní úrovni (léky, přístroje, materiály)
3) Platby za pobyt v nemocnicích. Stovka za den nikoho nezabije a doma by taky jedl za svý.
4) Platba za návštěvu ambulance třeba pade, to taky nikoho nepoloží a lidi se nechaj míň strkat doktorama hned tu a hned onde ...
5) Poslat do konkurzu podniky a zdr. pojišťovny, co neplatěj zdr. pojištění včas a v plné výši
 
 
0/0
13.6.2003 9:54

Fíla

Re: Řešení
ad 5) a poslat do konkurzu vůbec všechny podniky co neplatěj včas...jednoduchý řešení, ale se špatným koncem.
0/0
13.6.2003 11:07

Doktor

Chudáčci...
Chudáci krachnou... ale na Úřad práce pojedou Bavorákem - je mi jich opravdu líto
0/0
13.6.2003 9:51

Martin

Re: Chudáčci...
Nejhorší jsou závistivé svině ve vlastních řadách. Když se do lékařů pouštějí jiní lékaři. Může mi nějaký lékař z nemocnice vysvětlit, proč si tedy nezařídí taky soukromou ordinaci, když je to takovej vejvar? To je tak neschopnej, blbej nebo línej? Nebo ví, že lže, protože to zas tak skvělej vejvar není? U nás (v Praze!) je na malé sídlištní poliklinice osm ambulantních lékařů a pokud vím, tak do práce chodí z blízkého sídliště, kde bydlí, nebo jezdí MHD. Nějak se mi ty vaše závistivý kecy nezdaj ... Možná nějakej plastickej chirurg, co dělá herečky a zpěvačky, nebo nějakej mediálně profláknutej doktor jako Šmucler, Uzel atd. jsou v baíku ale jaké je to asi procento z celkového počtu???
0/0
13.6.2003 10:06

Rebel

Re: Re: Chudáčci...
To bude tim ze "Doktor" co to pise bude asi tak doktor jako ja kosmonaut.
0/0
13.6.2003 10:36

Jarda

Re: Chudáčci...
Ti,kteří jezdí BMW,nekrachnou - na to vemte jed. Nota bene - široko daleko kolem mne jezdi praktici(i AS) v autech nizsi stredni tridy.Fakt! :-((
0/0
17.6.2003 22:18

hukal

na co potřebujeme
výběr sociálního a zdravotního zabezpečení zvlášť? To představuje dvě armády zbytečných lidí, které musíme platit. Stát by měl vytvořit jeden společný systém sociálních a zdravotních dávek. Ušetřily by se tak miliardy
0/0
13.6.2003 9:49

roxor

je nezbytné ..
zařídit systém zpětné kontroly. Každý pacient by mohl svou návštěvu u lékaře identifikovat čipovou kartou nebo třeba občankou s nějakým počítačovým kódem. Lékař by ji musel přečíst svým počítačem a vykazoval by tak pouze skutečné návštěvy. Pojišťovny by pak platily jen ověřené návštěvy. Brzo by se ukázalo, který doktor je potřeba a který ne !!!
0/0
13.6.2003 9:44

Alík

No podívejte se na Slováky
i oni zjistili , že nic není zadarmo . jen u nás má Špidla tolik peněz , že rozdává na všechny strany . Všude na světě je zdravotnictví drahej špás a tvářit se , že u nás je to jak za socialismu pomalu všechno zadarmo je podfuk .
0/0
13.6.2003 9:40

Xylofon

Ve zdravotnictví je peněz dost
snad v každém druhém větším městě se staví nové části nemocnic , dělají se náročné a drahé výkony . Na druhou stranu je zázrak , když naše nemocncie fungují za peníze , které jdou skutečně na léčení , dělají medicínu jakou dělají . Léky přístroje , pomůcky atd stojí stejně jako v Německu , někdy i víc , jen práce je malinko levnější . A těm remcalům na úroveň zdravotnictví bych doporučoval pobyt v Británnii . Na specialistu i při podezření na rakovinu čekáta 4 měsíce , na operaci půl roku atd atd . Samozřejmě privátní sanatoria fungují jinak , ale ani u nás nebude mít spousta lidí na podobnou péči nikdy mít .
 
0/0
13.6.2003 9:36

kili

doktor
Podnikatele taky dostavaji zaplaceno pozde a musi s tim pracovat, tak co
0/0
13.6.2003 9:35

Eva

Je to jednoduché !!!
Pořád se tu mele o tom jak je VZP blbá zdravotní pojišťovna! No tak, když je blbá, tak já být doktorem a přijít ke mně pacient z VZP, řeknu mu, máte špatnou zdravotní pojišťovnu, tady máte papíry třeba od OZP. Vyplňte je a poštou pošlete na adresu OZP a ta si už sama zařídí, že vás přeřadí z VZP do OZP, pošlou vám domů poštou kartičku a já vás budu rád léčit dál. Pokud zůstanete u VZP, zkuste si najít jiného pitomce, který vás bude léčit. Když mi tam přijde babička nebo dědeček, kteří se bojí, že dotazník nezvládnou, vyplním ho s nima a ještě jim ho pošlu, no a děda příště nakluše s jinou pojišťovnou. Lidi svým doktorům věří a kdyby to udělal každý doktor, šla by celá VZP do kopru. Nerozhodovala by na který  lék se bude kolik připlácet a který se smí předepisovat a který ne. VZP půjde do konkurzu, prodá své paláce, doktorům z toho zaplatí co jim dluží a půjde od válu !!
 
0/0
13.6.2003 9:34

Xylofon

Re: Je to jednoduché !!!
Jsou obory a onemocnění , která nemůžete odmítnout léčit .
0/0
13.6.2003 9:37

Beruška

Re: Je to jednoduché !!!
Jasně, máš pravdu !!! Jsem u OZP a zlomila jsem si komplikovaně kotník, byla jsem v nemocnici na operaci. Po operaci jsem nemohla spát, tak jsem v 10 hodin poprosila sestřičku, jestli by mi nedala něco na spaní, nebo proti bolesti. Odsekla mi, že jsem si měla říci při večerní vizitě panu doktorovi a ona když to nemá napsané, tak mi nic nedá. Triumfovala tím, že mi to dát nemůže také proto, že jim to VZP nehradí. Řekla jsem jí že nejsem u VZP ale u OZP. Šla si to zkontrolovat, za chvíli se vrátila, omluvila se mi a dala mi prášek.
0/0
13.6.2003 9:44

Petr

Re: Re: Je to jednoduché !!!
Ještě něco si prosím vymysli ...
0/0
13.6.2003 11:14

Petr

Re: Je to jednoduché !!!
Je to pravda. O VZP se pořád mluví, ale o ostatních pojišťovnách není ani vidu ani slechu. Proč někdo neudělá kvalifikovaný přehled zdravotních pojišťoven s přehledem, jak která platí, kolik má pacientů, jak je solventní. Jsou to důležité ukazatele, podle kterých by se měl každý pacient rozhodnout u které pojišťovny chce být. Přece nebudu u pojišťovny, která neumí hospodařit, moje zdravotní pojištění prošustruje a potom nezaplatí lékaři, který mi pomohl. Tento přehled by měl udělat ekonom, ale ne z ministerstva zdravotnictví. Banku si vybíráme, životní pojišťovnu si vybíráme, neustále nám někdo radí která je lepší a která je horší a proč, ale o zdravotních pojišťovnách tohle nevíme !!!
0/0
13.6.2003 10:09

malcor

Re: Re: Je to jednoduché !!!
no jo jenze ve VZP hospodarit umi, staci se mrknout na ty jejich sidla ktery se kazdej rok stehujou pripadne oprvujou, vymenujou okna a podobne. Problem je v tom ze nejak maji pocit ze jsou firma ktera musi rejzovat za kazdou cenu. Kacek maji plny kapsy.
0/0
13.6.2003 11:05

Tomáš

Re: Re: Re: Je to jednoduché !!!
Trochu problém je v tom, že u VZP jsou ze zákona, pokud nejsou jinde, pojištěni důchodci, novorozenci apod. A když jde důchodce k lékaři, tak v min. v 90% chce něco předepsat, protože jemu něco určitě je. Trochu z jiného soudku je třeba OZP, protože ta vznikla speciálně pro zaměstnance bank a pojišťoven a v určitém období nikoho kromě těchto profesí a jejich rodinných příslušníků nepřijímala. A jelikož tito lidé mají poměrně vysoké příjmy, k lékaři chodí minimálně a nejsou skoro nemocní, je pak jasné, proč je na tom OZP tak dobře. Já sám jsem u VoZP a tam je to zatím taky v pohodě. Navíc si ostatní pojišťovny hlídají věkovou strukturu svých pojištěnců a brání se přílivu starších a tedy dražších pacientů.
0/0
13.6.2003 11:14

pepa čili josífek

Re: Re: Re: Re: Je to jednoduché !!!
To mi chceš říci, že když jsem u jiné pojišťovny než u VZP a půjdu do důchodu, tak mě automaticky převedou na VZP ? T je dosta na hlavu ne ?
0/0
13.6.2003 11:26

Tomáš

Re: Re: Re: Re: Re: Je to jednoduché !!!
Ti důchodci se tam dostali při vzniku pojišťovny a většina z nich tam od té doby je. Takže pokud jsi dnes u jiné pojišťovny, tak tam jako důchodce zůstaneš. A jedna perlička na závěr: Kdysi jsem pracoval ve firmě s jedním lékařem. Vyprávěl mi, jak po převratu (když se rozhodovalo, zda zdrav. pojišťovny nebo ne), nás z okolních zemí varovali, abychom si je nezaváděli.
0/0
13.6.2003 12:32

Julinka

Re: Je to jednoduché !!!
Mám skvělého zubaře. Když jsem se k němu dostala poprvé, rovnou mi řekl, že mi zuby spraví, ale ne pod VZP. Dal mi formutář pro jinou pojišťovnu, vyplnila jsem ho, poslala poštou, za 14 dní jsem dostala poštou kartičku, sama pojišťovna mi zařídila u zaměstnavatele posílání zdravotního pijištění na svou adresu a bylo to. Protože chci, aby k němu chodila celá máje rodina, vyzvedla jsem si u něj 6 formulářú, přehlásila celou rodinu. Šlo to naprosto hladce, máme úžasného zubaře, který nás vždy rád vidí, je pečlivý a ochotný a v porovnání s mými známými platím za korunku, bílou plombu i za můstek o poznání míň než oni. Je to fakt jednoduché. Dorazilo mě, když po třech letech, co jsem už nebyla u VZP, jsem od nich dostala výhružný dopis, že neplatím zdravotní pojištění a že mě dají k soudu. Ještě ke všemu mají ve VZP neskutečný bordel !!
0/0
13.6.2003 10:23

Martin

Bordel v ohodnocování
Jedna vec je jista nas stat si vubec nevazi vysokoskolsky vzdelanych lidi, protoze ty podelany komunisti je tady celou dobu diskriminovali. A takovy paka jako jsou zednici budou delat machry ne. Vsude v civilizovanym svete jsou lidi s vyssim vzdelanim daleko lip ohodnoceny, ale u nas ma kde jaky zednik vic nez doktor v nemocnici. Ubral bych obvodakum, kteri maji 27 Kc/mesic na cloveka aniz by tam ten clovek prisel. At se v tom udela poradek a prida se radsi kapacitam v nemocnicich a ne obvodakum, kteri stejne poslou kazdyho s kazdym prdem do nemocnice.
0/0
13.6.2003 9:31

--

Obvodaci jsou ti posledni, kdo si maji, co stezovat !!
Co jsem byl u obvodnich lekaru, tak maji ordinacni hodiny v prumeru 20-25h/tyden. Nejhorsi auto byla Octavie. Do nakladu si daji i zubni kartacek. A pokud usoudi, ze predepsani paralenu stav pacienta nezlepsi tak ho poslou do nemocnice na ambulanci, nebo ke specialistovi. Jejich cekarny mi pripadaji jako diskusni krouzky duchodcu.
0/0
13.6.2003 9:28

Martin

Re: Obvodaci jsou ti posledni, kdo si maji, co stezovat !!
Nejhorší jsou závistivé svině ve vlastních řadách. Když se do lékařů pouštějí jiní lékaři. Může mi nějaký lékař z nemocnice vysvětlit, proč si tedy nezařídí taky soukromou ordinaci, když je to takovej vejvar? To je tak neschopnej, blbej nebo línej? Nebo ví, že lže, protože to zas tak skvělej vejvar není? U nás (v Praze!) je na malé sídlištní poliklinice osm ambulantních lékařů a pokud vím, tak do práce chodí z blízkého sídliště, kde bydlí, nebo jezdí MHD. Nějak se mi ty vaše závistivý kecy nezdaj ... Možná nějakej plastickej chirurg, co dělá herečky a zpěvačky, nebo nějakej mediálně profláknutej doktor jako Šmucler, Uzel atd. jsou v baíku ale jaké je to asi procento z celkového počtu???
0/0
13.6.2003 9:40

rude boy

Reklama VZP
Hlavne ze VZP utraci za reklamni kampane billborardy atd.!!!!
0/0
13.6.2003 9:21

Petr

Závist = komunismus.
Je to nejhnusnější vlastnost člověka. Kde by byly USA, kdyby kráčely ke světlým komunistickým zítřkům? Kde by bylo Německo, kdyby kráčelo tamtéž?
0/0
13.6.2003 9:08

terak

mají se jak ...
prasata v žitě, ale to jejich léčení by zvládla lépe babka kořenářka. Ti obvoďáci nic neumí, maximálně změřit tlak a předepsat nějaký prášek. Žijou z důvěry starých lidí.
0/0
13.6.2003 9:02

Tom

Re: mají se jak ...
Ale ty k nim nechodíš. Ty nechodíš k žádnému doktorovi, protože i "specialista" na plíseň mezi prstama u noh by musel nařídit tvoji okamžitou hospitalizaci v blázinci.
0/0
13.6.2003 9:08

terak

Re: Re: mají se jak ...
Uznavam, ze to bylo sprosty, nejsou vsichni takovi, ale v tomto state je treba, aby nikdo nezneuzival sve vyhradni postaveni. Jestli se chceme vyhrabat z problemu, je treba, aby doktori byli placeni za SKUTECNOU PRACI. Pak se zjisti, kolik jich je treba. Cesta vede pres prime platby. Jestli totiz pacient nemusi u doktora platit, neni mozne racionalne merit jejich vykon a zjistit tedy skutecne potrebne naklady na leceni obyvatelstva.
0/0
13.6.2003 9:26

0/0
13.6.2003 8:53

hujer

Nepadnou
a proč? Protože obvoďáci na soukromé noze se mají móc dobře. To jenom pořvávají aby se mohli mít ještě líp. Mám známého obvoďáka, má svoji ordinaci, sem tam zajde sloužit pohotovost, dobře se tam vychrápe. Za dva roky co je soukromník si naobvodil na káru za půl melounu, renovoval barák a nedávno jsem mu prodal počitadlo za 60 litrů, aby snížil daně. No řekněte, mají se doktoři opravdu tak špatně? Na straně druhé jestli jim pojišťovna neplatí včas, mají přece možnost , ba povinnost, pojišťovnu penalizovat. A pokud to nedělají, správnej financ jim vyměří daně i za penále, které měli požadovat a nepožadují.
0/0
13.6.2003 8:38

Tom

Re: Nepadnou
Pokus se pojišťovnu penalizovat. Stačí aby jsi se adresně a viditelně ozval a už s tebou neprodlouží smlouvu. A vychrápání se na pohotovosti ?? CHachacha. Nebuď směšný. Když to tam prospíš jen zadarmo proflákáš čas který tam musíš být.  Když nemáš výkony, nikdo Ti ten čas neproplatí. Byl jsem v nemocnici na civilce a ty pohotovosti jsem viděl. Od 18.00 do 6.00 rána. V noci Tě 6 až 7 krát vzbudí, ošetřuješ ožralý a poblitý, lecky se ti tam přijde bezdomovec umýt. Kdejaky blbeček co dostal v hospodě přes hubu si chce na tobě spravit chuť. A ráno nastupuješ další službu. Permanentní přesčasy, který se ani nepíšou, protože se psát nesmí. A upřímně co ta odpovědnost? Když něco blbě nainstaluješ, zase tak moc se něděje.
0/0
13.6.2003 9:18

Martin

Re: Re: Nepadnou
No jasně, opatření našeho velkého inženýra lidských duší Špidlifouse ještě jako "mi(ni)stra nezaměstnanosti" k odbourání přesčasů vedlo pouze k tomu, že jedna velká a finančně ještě poměrně dobře zabezpečená nemocnice zavedla to, že si zaměstnanci za 12 hodin práce psali 11 a za 8 hodin 7 (všechny směny). Faktické přesčasy zůstaly nachlup stejné, ale pro vyžírku Úředníka to bylo v pořádku.
0/0
13.6.2003 9:29

Pavel

Re: Nepadnou
Tak proč ty se nesnažíš taky něco dělat, abys nemusel druhýmu závidět. Ale takových neschopných nýmandů kteří jenom závidí je v tomhle státě bohužel stále dost.
 
0/0
13.6.2003 9:43

MrazekP@email.cz

Ale nepadnou
nevím nevím , ale pracuji v nemocnici , kde nám neustále vyhrožují , že mme šetřit , nepředpisovat léky , vykazovat body a nakonec nám vyhrožují odebráním osobního hodnocení . (nevelkého ) Přes zákoník práce strávím na službách docela dost času , abych měl alespoň nějaké peníze . Obvoďáci zavřou třikrát týdně ve dvanáct a jejich pacienti se hrnou k nám na ambulanci . A vzhledem k příjmům lékařů na podobných okresních nemocnicích jako je naše , jsou jejich příjmy královské , nehledě na to , že z daní si odepíšou všechno včetně toaleťáku . A navíc nikdo nedostane do ruky účet a informaci , co vlastně ze svého pojištění platí . Celý systém je nesmyslný a dlouhodobě neudržitelný .
0/0
13.6.2003 8:28

ukran

Re: Ale nepadnou
Jsi z oboru,tak nám laikům,řekni,jak bys to udělal lépe Ty??
Jako přímo zainteresovaný přece máš názor na řešení,nee? Tak sem s ním.Já si myslím,že je Vás doktorů hodně,že stačí nemocnice v každém okresním městě a ne tři,že je méně fakult než fakultních nemocnic,že musíte být přivázáni na výkon či lépe na kvalitu-osobní účty atd. tak co Ty na to??
0/0
13.6.2003 8:36

MrazekP@email.cz

Re: Re: Ale nepadnou
To je věc pro ekonomy ne pro mě . Já mám vystudovanou medicínu a ne managment . Jenom mě napadá , že kdyby všechny vlády co jich bylo umožnili komerční připojištění a pacienti by po ošetření dostali do ruky účet aby věděli kolik co stojí a co skutečně dostali (ev. nedostali ) byl by to alespoň první krok . Takhle si každý účtuje co chce a pojiˇštovan to buď zaplatí nebo nezaplatí .
 
0/0
13.6.2003 9:28

aaselene@netscape.net

zavist
Velice mne fascinuje cist Vase prispevky :-) Z vetsiny prispevku cpi prizemni zavist. Nikdo nevidi ty roky studii a namahy, ktere do toho ti lidi, co se rozhodli stat lekari vlozili. Je to jiz obehrane klise, ale jestli jim zavidite jejich auta atd. , kdo Vam branil studovat? Nejsem lekar ani nic podobneho, pracuji v IT, ale i zde obcas pozoruji zatrpklou zavist okoli. Kecy typu "Vlastne nic nedela, ani si neuspini prsty a zije si jako prase..." A pritom lekari se musi otacet aby utahli svoje ordinace na ktere si popujcovali, a pracovat obcas musi i kdyz nejsou v praci, ale treba na dovolene, protoze je zavazuje slib pomoci. chtel bych videt toho vaseho zednika, jak by nabeh treba i o dovolene opravit jakoukoliv zed, kdyby videl v jakem stavu je. Protoze si lide v teto zemi nevazi vystudovanych lidi, tak ti odchazeji jinam a nam tu zustavaji ti prumerni a horsi a tak si na ne muzem postezovat. Je mi zle, kdyz vidim lidi co sotva dodelali zakladku (protoze to ani nejde nedodelat zakladku), jak rikaji ze jsou prece stejni jako ti doktori, pravnici, konstrukteri, vedci atd., tak proc by nemohli mit taky to pekne drahe auto a chatu v portugalsku.... Prosim Vas, vzbutte se!!! Bez vlasniho pricineni a snahy a hlavne hodne let usilovne prace a investice do vzdelani (treba tech 7 let, ktere potrebuji lekari), proste ty bouraky mit nebude.....
0/0
13.6.2003 8:23

ukran

Re: zavist
Když jsi z IT, tak mysli-není něco špatného,když neznáš pojem nezaměstnaný lékař? Kde je potom ten výběr a motivace pro ostatní,obava a proto slušnost, atd..? Kde?
0/0
13.6.2003 8:32

jhtr

Re: zavist
To neni vubec o zavistivosti. Je to o rozdilech v prijmech u praktickych lekaru a lekaru v nemocnicich. Manzelka pracuje v nemocnici jako administrativni pracovnice a tak oba priblizne vime kolik si vydela (samozrejme i s hroznymi prescasy) doktor v nemocnici se dvema atestacemi (jen pro predstavu to se rovna zhruba 10-ti letum vysokoskolskeho studia). Problem je v tom ze prakticky lekar bere uplne snadno 1,5 az 2 nasobek bez jakychkoliv prescasu a rozhodne bez takovych znalosti jako ma doktor v nemocnici.
 
To pak neni zavist, ale nespravedlnost !!
0/0
13.6.2003 8:39

Nikdo

Re: Re: zavist
Funguje to tak všude ve všech oborech a po celém světě - malé privátní firmy mají vyšší platy a obecně působí lukrativnějším dojmem, protože mají větší efektivitu než velká firma (nemocnice). Tak to prostě je, z ekonomických důvodů a nelze to uměle změnit.
0/0
13.6.2003 8:59

MrazekP@email.cz

Re: Re: Re: zavist
Prd mají vyšší efektivitu . Co je drahé a nepohodlné léčit pošlou do špitálu . Předepsat lék a změřit tlak je časově i ekonomicky nenáročné a kapitační platba je docela slušná , Odpisy z daní , ordinační hodiny do 12 3x týdně . To bych bral taky .
0/0
13.6.2003 9:31

freespeech

No, můj obvoďák je na tom opravdu dost špatně, soudě
dle toho, že byl nucen se přestěhovat z paneláku do vily, svoji Xantii musel přenechat ženě a pořídit si Jeep Cherokee a v srpnu musí letět na Maltu.Jo, někdo to má holt dneska těžký...
0/0
13.6.2003 8:05

Tomáš

Peníze
Vážení, to že vám strhnou peníze na zdravotní a sociální pojištění ještě neznamená, že je váš zaměstnavatel skutečně odvedl. Protože tam vznikla ta díra, která do dnešního dne není zalepená. Navíc největšími dlužníky byly v jednu dobu státní podniky.
0/0
13.6.2003 8:04

hmm

Re: Peníze
Jenom nechápu jak je možné, že nikdo není schopen to dlužné pojistné od podniků dostat. Když někdo do konce března nezaplatí daň z příjmů tak si dovedou poradit.
0/0
13.6.2003 8:15

Najdete na iDNES.cz