Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Okradený

Řekněme, že pan Černý přišel v před padesáti lety lince číslo šest o peněženku s třiceti tisíci a stvrzenkou na jméno Douša. Řekněme, že se mu policisté vysmáli, když je prosil, aby šli po lumpovi. Řekněme, že soudci ho ještě odsoudili k pokutě za pohrdání soudem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vladimír Iljič

Budoucnost Evropské unie jako mlhovina Andromedy ?
Budoucnost Evropské unie jako "mlhovina Andromedy"
Je škoda, že Vladimír Špidla, jako historik, neuvedl nějaké příklady naší izolace v dějinách, aby to bylo možné posoudit. Jeho (a řady dalších, i některých představitelů KSČM) tvrzení o "izolaci" jsou neopodstatněné, nepravdivé a lživé. Například představitel Evropské komise v České republice Ramiro Cibrian na tiskové konferenci v prosinci minulého roku na otázku Haló novin: "Co by se stalo, kdyby Česká republika do Evropské unie nevstoupila" odpověděl velmi srozumitelně. Konstatoval, že pokud by občané České republiky hlasovali proti vstupu do Evropské unie, tak by se nic nestalo, "jen by existoval jiný druh vztahů mezi ČR a EU". Přitom poukázal na Norsko a Švýcarsko, které nejsou členskými státy Evropské unie a přesto má Unie s nimi dobré vztahy. Argumentace o "izolaci" je skutečně nesmyslná a je na čase s ní skončit. Nebyla by to samozřejmě situace o nic jednodušší než v případě vstupu do Evropské unie. Česká vláda by konečně musela nastoupit zásadně jinou hospodářskou a sociální politiku ve srovnání se současnou. Takovou, která by umožnila využít všech možností České republiky a postavila by na první místo růst životní úrovně občanů České republiky a tedy růst české ekonomiky v převažující míře v českém vlastnictví.
0/0
14.6.2003 2:24

oprava

Dirndl?
Pan Cerny ze by nosil dirndl? Pan Cerny musi byt transvestite, protoze do dirndlu se oblekaji jenom nemecke a rakouske damy. Zvlast jestli pan Cerny je korpulentni pan, byl by to obraz k popukani. Proto si myslim ze jestli pan Cerny nekde na konecne skutecne poskakuje v podivnem kroji, budou to asi lederhosen, kozene kratasy nebo pumpky s padacim mostem a k tomu nosi tyrolacka na hlave.
0/0
13.6.2003 18:05

koboš

mluví se o jakýchsi českých zlodějích, ale o německých se nemluví, proč?
Němci po obsazení Československa přinutili pod hrozbou zastřelení bankovní ředitele k převodu čs. zlatých rezerv v zahrničí do německých rukou - to bylyamnohamiliardová loupež. Němci zabavili výzbroj a výstroj čs. armády - = rovněž mnohamiliardová loupež. Svévovleně změnili kurz marka:koruna na 1"10 přestože den předtím byl 1"4, a  Recih mohl tak vycuvávat za směšné ceny české země = gigantická administrativcní louipež. Dále 600.000 Čechů muselo na práci do Německa kterou jim Něšmci nezaplatitli - nanejvýš jim dali kapesné = loupež české práce v gigantickém měřítku. Válečná poškození jdou taky na vrub Němců. - -- A o tomhle všem se v článku pochopitelně nepíše, - vždyť sjou to německé noviny s prodejnými českými pisálky co píšou podle německých not.
0/0
11.6.2003 18:37

oprava

Re: mluví se o jakýchsi českých zlodějích, ale o německých se nemluví, proč?
Kdyz pritahli rusaci v 1968, tak shodou okolnosti si taky stanovili kurz rublu ke korune 1:10. A dustojnicke panicky se navezly do obchodu jak zrave kobylky a skoupily kdeco pro sebe a pro pribuzne doma. To mluvim o tech nemeckych v 1939 stejne jako o tech sovetskych v 1968.
0/0
13.6.2003 18:10

ibrahim

To je znacne zkreslene
V clanku chybi jedna podstatna vec. Ten "zlodej" byl predtim rodinou okradeneho tezce sikanovan, a po odstraneni sikanovani se vzdal nahrady za sikanovani (kterou ostatni sikanovani dostali) s tim, ze tato nahrada ma byt vyplacena "okradenemu" za toto "okradeni". Takze "okradeny" dostal kompenzaci presto, ze se podilel na sikanovani (i kdyz jiste ne vsichni z teto rodiny se na nem podileli). A ted okradeny chce majetek i ponechat si kompenzaci, presto pribeh pokracoval a "zlodej" byl dal sikanovan (i proto, ze ho od predchoziho sikanovani osvobodil jiny sikanujici) a zchudl, zatimco "okradeny" byl vyhnan do svobody, kde zbohatl. Mozna takhle by ten pribeh mel byt doplnen.
0/0
11.6.2003 16:49

Andělíček

Pošlete sudeťáky i s Posseltem do prdele,bude klid už mi to nebaví stále se
otravovat s různými zloději,kteří hřeší jen a jen na to,že se tady nenajde jediný odpovědný činitel,který by jim řekl jak to je a jak to také zůstane Zloději,kteří nám před válkou ukradli pohraničí ho chtějí vrátit zpět,tak to je silná káva.Museli bychom se podívat dále do minulosti,abychom viděli jak to z hranicemi bylo
0/0
11.6.2003 10:32

Cato

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
11.6.2003 10:36

Týpek

čeští Němci
Přesně tak, byli okradeni a vyhnáni, ale jestli chtějím můžem je skoro všechny místo toho postřílet za vlastizradu!
0/0
10.6.2003 13:04

Andělíček

To tlusté prase Posseltovo by potřebovalo prohnat a pořádně makat,aby ho
nenapadalo  už nikdy myslet na to jak ukradnout české pohraničí.
0/0
10.6.2003 9:05

Jan Kotek

Naroky sudetskych nemcu = dalsi pokus o KRADEZ
Ano, je to tak. Sudetsti nemci chteji legalizovat KRADEZE provedene NACISTICKYM NEMECKEM na CESKYCH OBYVATELICH. Jejich majetkove naroky totiz maji LEGALIZOVAT ODSUN CECHU z ceskeho pohranici a ZABAVEJI JEJICH MAJETKU. Proste NA ZACATKU Hitler za prispeni sudetskych nemcu vyhnal Cechy z pohranici CSR a zabavil jim veskery majetek. A to je stav, do ktereho se chce landsmanshaft navratit. Vice viz http://pes.eunet.cz/clanky/2003/04/30036.html - je tam rozbor KONKRETNIHO PRIPADU. Proste naroky sudetaku jsou volanim po LEGITIMIZACI HITLEROVYCH ZLOCINU!
0/0
9.6.2003 12:34

Jiří Havelka

Nejde o odškodnění sudeťáků
Pozor, diskutujete o Tabu. Nejedná se o odškodnění Sudetských němců ale jde o spochybnění Jaltské konference. Připusťme že odsun byl divoký, připusťme i že se jednalo v některých případech o křivdy. Při křivdách nechť dotčení uplatní své pohledávky u soudu. V případě revize Benešových dekretů se ale otevírá Pandořina skříňka která kromě jiných obsahuje i dopady Jaltské konference. Jinými slovy pokud by jedna země zpochybnila závěry této konference (jiná věc je pokud je neratifikovala jako třeba Slovensko) otevírá se prostor pro revizi Evropských hranic nastavených po II. sv. válce. Tedy Polsko z Odry ústup. Část Finska a Litvy zpět Německu, Část Slovinska Itálii,...
Pozor tedy na to o čem diskutujete a v čím jménu mluvíte protože oponování může dát naději na diskuzi a diskuze na změnu poměrů.
 
Jinak souhlasím s tím aby ČR byla vrácena území které získala podle práva za panování K IV a Václava IV.
0/0
9.6.2003 12:08

REPARACE

REPARACE
Informace pro Komárka ke dnešní Komárkovině: 1. SRN dosud nerealizovala vůči ČR reparace = úhradu válečných škod ve výši 19 471,6 mil.USD 2. SRN se v tzv. "Bonnské úmluvě" (GB, FR, USA)mimo jiné zavázala, že nevznese v budoucnu žádných námitek proti opatřením, která byla nebo budou provedena proti německým majetkovým hodnotám v zahraniční nebo jinému majetku, který byl zabaven pro účely reparací nebo restitucí nebo v důsledku válečného stavu anebo na základě dohod, které uzavřely nebo uzavřou mocnosti s jinými státy (např. Pařížská dohoda o reparacích); je zde i závazek SRN nepřipustit, aby němečtí občané podléhající pravomoci SRN vznesli jakékoliv nároky vyplývající  z opatření provedených z důvodu existence válečného stavu v Evropě a to ani proti těmto státům, ani proti jejich občanům. Platnost tohoto ustanovení byla potvrzena i pro podmínky sjednoceného Německa mezinárodní dohodou, "4+2". Pramen: http://www.mzv.cz ------- Z toho plyne, že odškodnění sudetských němců je věcí SRN.
 
0/0
9.6.2003 10:56

Eva

Reparace
Reparační dohoda uzavřená podle článku IV. Postupimské zprávy (účast 18 zemí včetně ČSR) stanovila konfiskaci a vyvlastnění bez náhrady veškerého německého majetku v signatářských zemích a odečtení jeho hodnoty od reparací. Navíc požaduje, aby se konfiskovaný majetek nemohl vrátit do německého vlastnictví nebo pod německou kontrolu.
Smlouva z 26.5.1952 zavázala vládu SRN k odškodnění dřívějších vlastníků tohoto majetku. Každý odsunutý Němec v SRN proto obdržel v 50. letech asi 8500 marek.
Dále bylo stanoveno, že Německo neuplatní námitky proti použití německého majetku, němečtí příslušníci neuplatní žádné nároky vůči spojencům a jejich příslušníkům a německé soudy nebudou takové nároky projednávat.
Z mezinárodních smluv vyplývá, že všechen majetek jednotlivých Němců, právnických osob a německého státu přešel do vlastnictví zemí protihitlerovské koalice a jejich občanů, na jejichž území se nalézal, jako splátka na válečné reparace.
Reparace Němci vůči ČSR nikdy nerealizovali.
Odsun Němců nebyl pouze zaležitostí ČSR, ale byl hromadně uskutečněn z Polska, Maďarska (podle Postupimské konference), a dále z Východního Pruska (připadlo SSSR), Jugoslávie (podle dekretů Antifašistické rady Jugoslávie) a Rakouska.
0/0
9.6.2003 9:58

Herodes

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
9.6.2003 9:30

Najdete na iDNES.cz