Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Při návštěvě papeže si hráli na sex

Chorvatská policie musela zastavit rozzuřený dav katolických věřících, kteří se vrhli na francouzský herecký pár simulující v době návštěvy papeže před katedrálou v Záhřebu sexuální akt.
"Toto je katolická země," křičeli podle chorvatského listu Jutarnji List tamní lidé na pár, který patří k experimentálnímu pouličnímu divadelní skupině zvané Cacahuete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kladivo na čarodějnice

Upálit nevěřící psy !
nemáte někdo sirky - nebo aspoň křesadlo ?
 
0/0
24.7.2003 19:34

Vladimír Iljič

Budoucnost Evropské unie jako mlhovina Andromedy ?
Budoucnost Evropské unie jako "mlhovina Andromedy"
Je škoda, že Vladimír Špidla, jako historik, neuvedl nějaké příklady naší izolace v dějinách, aby to bylo možné posoudit. Jeho (a řady dalších, i některých představitelů KSČM) tvrzení o "izolaci" jsou neopodstatněné, nepravdivé a lživé. Například představitel Evropské komise v České republice Ramiro Cibrian na tiskové konferenci v prosinci minulého roku na otázku Haló novin: "Co by se stalo, kdyby Česká republika do Evropské unie nevstoupila" odpověděl velmi srozumitelně. Konstatoval, že pokud by občané České republiky hlasovali proti vstupu do Evropské unie, tak by se nic nestalo, "jen by existoval jiný druh vztahů mezi ČR a EU". Přitom poukázal na Norsko a Švýcarsko, které nejsou členskými státy Evropské unie a přesto má Unie s nimi dobré vztahy. Argumentace o "izolaci" je skutečně nesmyslná a je na čase s ní skončit. Nebyla by to samozřejmě situace o nic jednodušší než v případě vstupu do Evropské unie. Česká vláda by konečně musela nastoupit zásadně jinou hospodářskou a sociální politiku ve srovnání se současnou. Takovou, která by umožnila využít všech možností České republiky a postavila by na první místo růst životní úrovně občanů České republiky a tedy růst české ekonomiky v převažující míře v českém vlastnictví.
0/0
14.6.2003 1:47

irma

preji ti
..Josefe, abys nasel tu svou pannu cistou a neposkvrnenou a spolu s ni prozil dlouhy a stastny zivot. Predpokladam, ze se pro ni "setris", abys byl pro ni az do snatku prave tak cisty a neposkvrneny panic, jako ocekavas ze se ona "setri" pro tebe. Jestli jsi uz zenaty, doufam, ze ses zenil jako cisty a neposkvrneny panic. Jinak by to totiz nebylo fer vuci tve manzelce.
Dale ti preji toleranci vuci obycejnym smrtelnikum, kterych je v Cesku vetsina a kteri svuj zivot vedou podle jinych zasad. Doufam, ze jsi si vedom, ze ani ty ani tva cirkev nemaji pravo je pro to povazovat za menecenne nebo spatne. 
0/0
13.6.2003 12:38

josef

Re: preji ti
mila irmo, nikoho nepovazuji za menecenneho, jen nemohu mlcet, jak se tu liberalizuji hodnoty, jejichz zachovavani nas zhodnocuje a chrani - at jiz moralne, tak i fyzicky. i ty, predpokladam, upozornujes ty, na nichz ti zalezi, na mozna uskali jejich jednani a delis se s nimi o radost z tohot poznani. mej se dobre - josef
0/0
13.6.2003 22:12

josef

Bůh žehnej papeži a dobrým lidem
0/0
13.6.2003 12:25

nenavidim farizeje

josefovi
 ona pak ale může narazit na charakterního člověka, kterému její "předmanželské zkušenosti" ale budou docela vadit
 
Skutecne charakterni clovek bude brat vetsi ohledy na toho druheho nez sebe sameho. Proto minulost partnerky pochopi jako skoncenou zalezitost a nebude ji to nikdy v budoucnosti predhazovat. Ten, kdo dela naopak, neni charakterni clovek ale docela obycejna hypokriticka, samoliba egocentricka svine. Jestli sam nejakou "minulost" mel, je to take svine bezcharakterni. A jestli ma navic plnou hubu panbickovani a tvari se jako svatousek, neni to dokonaly farizej?
Mel by ses podivat do bible. Jezis Marii Magdalene jeji hrisnou minulost odpustil. Skutecni krestane se budou ridit jeho prikladem a ne troubit neco o charakternim clovekovi ohrnujicim nos nad partnercinou minulosti.
0/0
11.6.2003 19:40

josef

Re: josefovi
něco jiného je slabá chvilka a nevědomost, něco jiného je vědomé a cílené překračování předmanželské čistoty. ten, kdo svých poklesků upřímně lituje si zaslouží lásku a odpouštění (podobně jako Maří Magdaléna). Některé lidi přesvědčí slova, některé až životní lekce, některé nepřesvědčí nic, protože jsou "předem" přesvědčeni. V každém případě je ale pro mne větší charakter ten, kdo si umí odříct, než ten, kdo si užívá a neber na sebe žádné závazky. PS. schválně: kolik myslíš rozvodů, rozpadlých rodin a zmatených sociálních vztahů má na svědomí tebou tak odsuzovaný katolický postoj k sexu a kolik ono krásné svobodné "dělání si co chci a jak chci"??? Zkus udělat průzkum, jestli ti jde "opravdu o pravdu"...
0/0
11.6.2003 21:07

Dan(1)

Re: Re: josefovi
Nechť si katolík předmanželského sexu lituje dle libosti. Po nás, nevěřící majoritě v ČR a pro větší část světové populace, které vaše náboženství nic neříká, nemáte sebemenší právo takovouto lítost vyžadovat.
0/0
11.6.2003 21:39

Re: Re: josefovi
Milý Josefe. Jsem ateistka, ale o tvém příspěvku jsem dost přemýšlela a myslím si, že máš trochu pravdy v tom, že člověk by si měl dokázat něco odříct (ne jen sex). Jenže to je trochu složitější. Nejen v sexu máme každý jinou náturu a to odříkání je pro každého jinak náročné. To není jen o silné vůli, nebo naopak o slabosti, to je o intenzitě potřeb. Mluvil jsi o sexu, takže je rozdíl mezi frigidní ženou a nymfomankou. Jiří Suchý kdysi řekl, že o něm lidí říkají:"...ten pan Suchý, ten se umí ovládat. Houby ovládat, já se jen neumím rozčílit!...". I já si myslím, že když vstupuji do nového svazku a má minulost je uzavřená kapitola, měl by to partner pochopit a přijmout. Jinak ten vztah (nebo ten partner) není příliš kvalitní. A na okraj, v naší široké ateistické rodině byly za tři generace jen dva rozvody. Manžel jedné z dávno zesnulých tetiček byl lump a zloděj a ten druhý je vzdálený přiženěný bratranec - jediný katolík v rodině. Na rozpadu jeho prvního manželství se podepsaly ovšem velmi vážné důvody. Madla
0/0
12.6.2003 9:05

honza

Re: josefovi
á, potrefená husa, josefe....
0/0
13.6.2003 12:26

Renzo

Církev je úchylná
Dnes je dnes, 17.století skončilo. Církev bohužel v 17.stol zamrzla. Její názory nepatří do této doby. Pokud jde o úchyláky, právě tam je jich nejvíc. Lidi, kteří mají nějaký problém, místo aby jej řešili nebo naučili se s ním žít, přimknou se k víře. Papež ví o homosexuálech určitě hodně, když je odsuzuje. No, věřte, že věřící, samozřejmě ne všichni, jsou svým způsobem také odlišní a nikdo je za to neponižuje a neokřikuje. Takže bych těmto lidem doporučil také trochu ohleduplnosti, které mají gayové na rozdávání. Takže pokud by jim chyběla, přij'dte, trochu Vám dám.
0/0
10.6.2003 8:35

josef

Re: Církev je úchylná
opravdu myslíš, že svým "příspěvkem" ty nikoho neponižuješ? a to, že církev zaujímá stanovisko k homosexuálním tendencím ve světě je přece normální - to právo má přeci každý. a co se týče zamrznutí církve - myslím, že postoj k životním hodnotám člověka může být "přežitkem" pouze je-li "přežitek" člověk sám...
0/0
11.6.2003 14:49

Daniel Ševčík, Ostrava - Poruba

S katolickou církví je to jako u nás.
Reforma naší politiky je nemyslitelná, stejně jako reofrma katolicismu.
0/0
9.6.2003 23:29

Daniel Ševčík, Ostrava - Poruba

S katolickou církví je to jako u nás.
0/0
9.6.2003 23:28

Vláďa

Kde mohou, katolíci vnucují své názory ostatním silou
Nejhorší na věci je, že kde mohou, vnucují katolící své pojetí života ostatním silou. Mám na mysli třeba  u nás  některé zákonodárné aktivity KDU - ČSL.  Nebo nátlakové politické akce různých katolických sdružení. Nebo se podívejte do tzv. katolických zemích. Je škoda, že katolíkům tolik chybí sebereflexe, ale při samospasitelném pojetí církve a při apriorním předpokladu neomylnosti jejího učení to je asi těžké. Aspoň by si měli začít zametat před vlastním prahem. Je škoda, že  u nás nedošlo k oddělení církve od státu. Jediným štěstím je, že historický vývoj omezil moc katolické církve.
0/0
9.6.2003 23:24

josef

Re: Kde mohou, katolíci vnucují své názory ostatním silou
1. pokud navrhování zákonů je "vnucování silou", pak všechny parlamentní strany i ostatní sdružení s určitým programem jsou podobně "nátlakovými" spolky. 2. církev nestojí o závislost na státu - to spíš stát chce mít pod palcem církev. Anebo si vážně myslíš, že církev bohatne na provozování charity, hospiců, nemocnic, škol, údržbě historických budov a kostelů? To není církev, která nás obírá 30% z výdělků a dalšími 5-22% na ostatních výdajích...
0/0
10.6.2003 0:29

J. Adamec

Re: Kde mohou, katolíci vnucují své názory ostatním silou
Obecně se tomu říká "Křesťanská demokracie".
0/0
10.6.2003 8:20

Martin

Re: Kde mohou, katolíci vnucují své názory ostatním silou
Aha, takže jestli Vás dobře chápu: když francouzský herecký pár předvádí sex, tak je to OK, nikomu nic přece nevnucuje, kdo nechce ať se nedívá, že ? Když je kolem spousta lidí, kterým se to nelíbí a říkají, jděte někam, třeba si to běžte dělat domů, tak to je vnucování názorů a odsouzeníhodné "pánbíčkářství".
Abych to shrnul - kdo propaguje nějakou víru, nemá na to právo, protože podle učení velikého Marxe je to zpátečnictví. Kdo propaguje cokoliv jiného, tak na to právo má, protože to není zpátečnictví...
Sorry, ale nemohu s Vámi souhlasit. 
0/0
10.6.2003 10:17

PP

Papež má co mluvit do manželství
Je zajímavé, že zrovna katoličtí kněží, u nichž sex poznali jen hříšníci porušující šesté přikázání, pořád tak mluví o manželství. Trošku mi to připomíná rádoby chytráky, co by nejraději zakázali drogy, interupce, homosexuální sňatky, plivat na ulici a vyparáděná holky chodící po ulicích. Sakra lidi, proč se nezeptat odborníků??? Ti přeci musí vědět nejlíp, kde je pravda a jak mnoho drogy, volba interupce či homosexualita jsou škodlivé či přirozené!!! Člověk by ani nevěřil, že žijeme v 21. století.
0/0
9.6.2003 21:44

Harden

Re: Papež má co mluvit do manželství
No, fetaci taky nedelaji drogovou politiku. Ale jinak ano, pouze pokud by knezi prezentovali nazory sexuologu a psychologu !neovlivnenych! nabozenstvim, bylo by mozne je brat vazne.
0/0
9.6.2003 22:05

cyklista

Re: Re: Papež má co mluvit do manželství
Ja myslim, ze se pletes. Pokud je mi znamo, tak protidrogovou politiku delali prave vzdycky fetaci (aspon u nas) - viz Bem a spol.
0/0
9.6.2003 22:11

josef

Re: Papež má co mluvit do manželství
co je "přirozené" a co "škodlivé"? pro heterosexuála není přirozené mít homosexuální poměr, stejně jako zachovávat celibát. Pro drogově závislého je zcela přirozené brát svou oblíbenou drogu a můžeme pokračovat. tím, že budeme relativizovat a liberalizovat letité hodnoty a normy nezískáme nic, než čím dál větší chaos...
0/0
10.6.2003 0:36

Pepuska

Skutecne hloupe
takto na sebe upozornovat. Myslim, ze jsou veci, kterym se rika intimni a ty se maji odehravat mezi dvema lidmi. Jakakoliv jejich publicita je nevhodna.
Co se tyce homosexuality, ta je uvadena jiz ve Starem Zakone, stejne jako zoofilie apod. Domnivam se, ze papez rozhodne neuvadi zadne novinky.
Ochrana tradicnich rodinnych hodnot - kdo jeste ma na svete odvahu o nich mluvit? Vsichni si ukecavame svedomi tim, ze musime byt v praci a nemuzeme se venovat detem, ktere to potrebuji od narozeni. Potom nam vyrustaji generace, ktere nic nezajima, nemaji v zivote zadny cil a jenom vlastne cekaji, az zemrou. Nemaji zadne zabrany, hra penez v nich odstranila vse, cim se mel clovek vyvysovat oproti ostatnim tvorum. Mozna je to morbidni a odporne, ale tak to proste je.
Clovek, ktery poznal rodinne zazemi, ve kterem mel jistoty, ze mama a tata patri k sobe a on k nim a nikdy to nebude jinak, potom ma pro svuj dalsi zivot na cem stavet a vi, ze tyto jistoty bude chtit dat svym vlastnim detem take.
Pro ty, kteri se zde zastavate zminenych "umelcu", co byste rekli svym ctyrletym detem? Obcas me prace zavede do Chebu a rikam si, jak tady mohou lide vychovavat deti, kdyz u silnice stoji jedna slapka za druhou a obcas se objevi i desetilety chlapec? Az budete jednou drzet v naruci prave narozeneho potomka, potom tyto veci vsechny najednou uvidite jako neco, pred cim byste ho chteli uchranit. A budet vedet, ze jedina cesta je ukazat mu vlastnim zivotem alternativu. Nedomnivejte se prosim, ze zde nekomu chci kazat, jak to ma delat, nikoliv, poctive priznam, ze me to kazdy den stoji spoustu sil a namahy byt "co nejlepsim tatou" a take vim, ze delam spoustu chyb. Ale i to je vec, kterou musite sve dite naucit: Udelal jsem chybu, vim to a budu se snazit ji maximalne napravit.
Mejte se nadherne a prosim Vas neplivejte na lidi, jejichz ciny neznate nebo Vam je zprostredkovaly media. Ta ve snaze o zisk otisknou cokoliv.
0/0
9.6.2003 21:15

Gin

Re: Skutecne hloupe
S tímhle názorem musi souhlasit každý! A tyhle hodnoty se přece papež snaží připomínat. Mužete se navážet do církevní hierarchie, ale to je věc další
0/0
9.6.2003 21:30

Harden

Re: Skutecne hloupe
To je vsechno prece jen otazka miry, toho, co je ve spolecnosti zvyklosti, nebo pravidlem. Vadi ti homosexualita pro to, cim je, nebo proto, ze to je zakazano v Bibli ? Pokud je to za a) - ok, mas na to pravo. Bohuzel, v pripade platnosti b) jsi zmanipulovana a neschopna vlastniho nazoru. Clovek, verici bez pochybnosti, je jenom ovce. Se zbytkem toho, co pises, prakticky souhlasim, jen odmitam, aby moralni kodex stanovoval spisek, stvoreny pred mnoha lety propojenim nesouvisejicich textu - a reprezentovany lidmi, o jejichz moralce a intelektu kazdy premyslejici clovek musi pochybovat.
0/0
9.6.2003 22:02

vohynek

Re: Re: Skutecne hloupe
harden-stakovou te vohen pekelnej nemine
0/0
9.6.2003 22:04

Harden

Re: Re: Re: Skutecne hloupe
Pokud vezmu to, co tvrdi cirkev a odrezu to, ce je s nejvetsi pravdepodobnosti jen propaganda, nebo dobove zkresleni (tim zbyde asi tak 1% puvodniho materialu), dostanu se k obrazu Boha, ktereho podstatne vic potesi premyslejici a diky tomu obcas chybujici clovek, nez stadni ovce bez mozku. Pokud nemam pravdu a Buh je to, co predkladaji krestani, pujdu do pekla s potesenim a virou, ze mi bude dovoleno sledovat protazene ksichty pravych a nezkazenych vericich, svisticich do ponekud nudneho nebicka.
0/0
9.6.2003 22:11

vohynek

Re: Re: Re: Re: Skutecne hloupe
nudny nebe -teply peklo -neco se ti v mozkuu speklo...teply peklo-nudny nebe-v nebi,harden,zadek zebe...
0/0
9.6.2003 23:30

josef

Re: Re: Re: Re: Skutecne hloupe
v podstatě se shoduješ s "marnotratným synem"... Bůh neodsuzuje naše špatné skutky, pokud z nich vyvodíme správný závěr - tj. upřímnou lístost a skutečnou snahu o odčinění, vynahrazení našeho jednání vůči druhým
0/0
10.6.2003 0:45

Harden

Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne hloupe
Rekl kdo ?
0/0
10.6.2003 1:05

dundee

ČESKÁ POLICIE, UČ SE !!!
"Policie proto zakročila: ukončila přestavení a zároveň chránila herce před rozhořčenými domorodci." ;-D
0/0
9.6.2003 18:21

Občan

Papež je nebezpečný pokrytec
Papež pro mně není žádná mravní autorita ale představitel pokrytectví.  Církev Římsko -katolická pro mne není žádná představitelka boje za pravdu, mravnost či snad lidská práva, ale právě jedním z ohrožení těchto hodnot. Náboženský fanatismus je živý a nebezpečný a s náboženskými fanatiky se nedá  diskutovat,  jsou držiteli pravdy. Klerikalismus a prorůstání katolictví do politiky a veřejného života (škol, armády ...) je nebezpečné a ohrožující občanské principy státu. Katolictví je neslučitelné s humanismem. V konečném důsledkém cílem všeho snažení Římsko katolické církve je mít moc nad lidmi, mít  bohatství, mít vliv  ve společnosti, státě atd. Římsko katolická církev by dnes ukřižovala Krista jako první a svou praxí popírá většinu jeho slov. Pro vylepšení image ji pak sice slouží její řadoví členové jako Matka Tereza zabávající se charitou. Ale hiearchie této absolutistické monarchické organizace sleduje vlastní cíle.
0/0
9.6.2003 17:57

Vaclav Hanus

zvedavy dotaz.
mohl by mi nekdo fundovane vysvetlit, proc se katolikum nelibi predmanzelsky sex? Je to podle me totiz v rozporu s predstavou, ze manzelstvi je svazek hodby ochrany. Ja si moc dobre neumim predtavit, kdyz se po snatku zjisti, ze to sexualne neklape. A mame tu hjned rozvod ktery vubec nemusel byt.
0/0
9.6.2003 16:05

Měsíček

Re: zvedavy dotaz.
Problém bude asi v tom,že Katolíci nechápou sex jako podstatu manželství,ale pouze jako prostředek k plození dětí.
0/0
9.6.2003 17:56

Harden

Re: zvedavy dotaz.
Regulace sexu ve stredoveku a drive slouzila k zabraneni prenosu pohlavnich nemoci a zabraneni tvorby deti, ktere by se rodily do nezajistenych rodin. Rozhodne ve sve dobe pomohla snizit pocet nakazenych. Bohuzel, zkostnatela cirkev si nikdy nepripusti, ze ruzna pravidla byla platna pouze za urcitych okolnosti - dnes je zakaz mimomanzelskeho sexu prezitkem, vynucenym tupym odmitanim antikoncepce. Ale nejde jenom o sex, podobnych, z dnesniho hlediska naprosto zbytecnych, hlouposti lze najit ve vsech nabozenstvich tuny.
0/0
9.6.2003 19:51

josef

Re: zvedavy dotaz.
Nevěřím ojetým vozům, v minulosti vykradeným bytům, jednou selhávajícím strojům... Jestliže jsem tak náročný na obyčejné zboží, proč bych měl být nenáročný zrovna při výběru své budoucí partnerky?
0/0
10.6.2003 1:30

Vaclav Hanus

Re: Re: zvedavy dotaz.
To ja zase bydlim v byte, u ktereho jsem se pri koupi zajimal o uplne jine veci, nez o to zda byl kdysi vykraden. Jezdim v ojetem aute a jsem s nim nesmirne spokojen, vyhnul jsem se prudkemu poklesu hodnoty noveho auta v prvnich mesicich pouzivani. ...jednou selhavajici stroje? Co to je? Takove ja nepouzivam a nechapu co to ma spolecneho s predmanzelskym sexem. Aaaa! Uz jsem pochopil. Pomoci predmnzelskeho sexu je potreba si overit zda nebude "stroj" selhavat, a pak vcstoupit do svazku az kdyz se osvedci. Takze mi vlastne davas za pravdu. ...hmmm, pouzivas divne argumenty, chces mi snad naznacit, ze hodnorta cloveka se opotrebovav jeho prirozenymi biologickymi potrebami, napriklad tim, ze dycha, nebo ze moc chodi pesky? A tim padem se stava pro tebe "nespolehlivym strojem"? Nejak tomu dnesnimu svetu nerozumim..
0/0
10.6.2003 8:39

josef

Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
Pochopils dobře. Je to jako by ses ptal (fundovaně), proč by se mělo při jídle sedět... Katolíkům se prostě líbí věci panenské, neposkvrněné, stejně jako se Tobě líbí pravý opak. Ten první přístup bere ohledy na toho druhého, ten druhý zase na sebe sama. Může se totiž stát, že se partnerky už před manželstvím "nabažíš", a tak se s ní "v klídku" rozejdeš; ona pak ale může narazit na charakterního člověka, kterému její "předmanželské zkušenosti" ale budou docela vadit. Myslím, že to není zas tak těžké pochopit ani pro toho, komu to za mák nevadí. Stačí?
0/0
11.6.2003 14:39

nenavidim farizeje

Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
V tom je zakopan ten skutecny pes.
ona pak ale může narazit na charakterního člověka, kterému její "předmanželské zkušenosti" ale budou docela vadit
Skutecne charakterni clovek bude brat vetsi ohledy na toho druheho nez sebe sameho. Proto minulost  partnerky pochopi jako skoncenou zalezitost a nebude ji to nikdy v budoucnosti predhazovat. Ten, kdo dela naopak, neni charakterni clovek ale docela obycejna hypokriticka, samoliba a egocentricka svine. Jestli sam nejakou "minulost" mel, je to take svine bezcharakterni. A jestli ma navic plnou hubu panbickovani a tvari se jako svatousek, neni to dokonaly farizej?
Mel by ses podivat do bible. Jezis Marii Magdalene jeji hrisnou minulost odpustil. Skutecni krestane se budou ridit jeho prikladem a ne troubit neco o charakternim clovekovi ohrnujicim nos nad partnercinou minulosti.
0/0
11.6.2003 19:36

josef

Re: Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
chceš skutečně citovat? tedy "... jdi a více už nehřeš..."; něco jiného je slabá chvilka a nevědomost dosahů, něco jiného je vědomé cílené jednání. Budou-li partnerku (partnera) opravdu mrzet její (jeho) "zkušenosti", můžeš citovat Maří Magdalénu. Zřejmě má u tebe ten, kdo si s druhým užívá BEZ závazků daleko větší charakter...
0/0
11.6.2003 20:49

mac

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
Uzivat si bez zavazku neni vubec otazka charakteru. V tom jsi mimo misu. Vetsina vztahu dneska zacina bez zavazku a to vubec neznamena, ze kazdy partner je automaticky bezcharakterni. Bez charakteru je ten, ktery/a partnera vyuziva, aby dosahl/a co sam/a chce bez ohledu na toho druheho/ou. Kdo jedna s druhymi otevrene a uprimne, nemuze byt zvan bezcharakternim. Taky bys mel vedet, ze hodne vztahu ktere zacnou puvodne bez zavazku, vede po case do manzelstvi.
0/0
13.6.2003 8:10

xmian

Re: Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
Jak muzes u zensky, ktera dala nekolika pred tebou verit, ze je to "skoncena zalezitost"?
0/0
11.6.2003 21:16

irena

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
Stejne tak jak muzes verit muzskemu. Co plati pro jednoho, plati uplne stejne pro toho druheho. Jsme si prece zeny i muzi vsichni rovni pred zakonem i pred Bohem. Kdyz muz sve predchozi vztahy prohlasil za skoncenou zalezitost, je to uplne stejne v pripade zeny.
0/0
12.6.2003 6:38

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
Ano, v posledni dobe mam opravdu takovouto negativni zkusenost s bigotnimi katoliky. Projevuje se to mimo jine stejne jak jses projevil ty. Do diskuse s oponentnem vstupuji uz s presvedcenim, ze ten, protoze ma opacny nazor je bezcharakterni. A bohuzel to byvaji casto navic lide ... ve kterych povaze je podepsan venkovsky puvod, tak nemaji ani tu spetku diplomacie aby tuto zast hned pri prvnich argumentech nevyslovili. Preji ti hodne stesti ve tve neochvejne vire, Josefe.
0/0
12.6.2003 8:46

josef

Re: Re: Re: Re: Re: zvedavy dotaz.
.. i já tobě ve svobodných láskách...
0/0
13.6.2003 12:11

Loner

No ted to maj dobry
neni to tak davno co by je verici upalili. Ted by to sice chteli udelat taky, ale uz jaksi nemuzou.
0/0
9.6.2003 15:40

Roman

Re: No ted to maj dobry
Proč by je měli upalovat ? Pokud ve středověku někoho nachytali s harapannou na veřejném prostranství, tak to spravila pokuta a pár ran bičem přes záda. Církev s tím neměla nic společného, tyhle přestupky řešil městský soud.
0/0
9.6.2003 15:49

petra

papež je stejně nejlepší
Je mi 24, jsem hezká a  perspektivní studentka práv, není to projev nějaké sobeckosti nebo sebechvály,je to prosté konstatování. Přiznám se, že i v době, kdy je tzv. moderní projevovat tolerantnost, jsem taktéž proti svazku homesexuálů!! Žila jsem 2 roky v Nizozemí, kde jsou tyto svazky legální , ani tento  pobyt můj názor nezměnil. Je to čistě můj osobní názor za kterým si stojím a nevím proč bych ho nemohla svobodně projevit, a už vůbec nerozumím tomu, proč někdo kritizuje církev za to, že si stojí pevně na svých morálních zásadách (mě např. nevyhovuje onen zákaz sexu před manželstvím, ale proč církev kritizovat,nidke není dáno, že se tím musím řídit já).  A co (nebo spíš koho) nechápu, jsou chudáci, kteří si dovolí kritizovat tak úžasného člověka jako je papež Jan Pavel II. Jeho obliba ve světě, zvlášť u mladých je až neskutečná. Nemůžu říct, že bych byla věřící, ale tenhle člověk mi silně imponuje. A že nějací "umělci" (provozování sexu, podávání jídla na nahém těle nebo procházky ve spodním prádle - nepovažuji za umění, úchyláky v parku za ně taky nikdo nepovažuje) nemají ani trochu slušnosti mě nepřekvapuje, francouzi jsou hold takoví.Nejsem prudérní a sex mám ráda, ale něco je i na mě moc.
0/0
9.6.2003 15:19

666

Re: papež je stejně nejlepší
Je možné, že je ti 24 let a že jsi hezká, ale kde bereš tu jistotu, že jsi perspektivní?
0/0
9.6.2003 15:58

Jiří Barták (acegi@seznam.cz)

Primeros gum..? Jan Pavel II..?
Milá čtyřiadvacetiletá perspektivní studentko práv, proč je podle tebe papež úžasný člověk?   Za jeho odboj v druhé světové? Možná. Ale co dnes? Já si naopak myslím, že tento ultrakonzervativní boss katolické církve si zasluhuje tvrdou kritiku. V době, kdy celé národy vymírají na AIDS bojuje proti používání antikoncepce. My v Evropě na Vatikán v drtivé většině kašleme; buďto jsme ateisté  nebo kvůli 'víře' nenecháme kecat do každodenního života. Ne tak Afrika. V některých zemích černého kontinentu je možná devadesátiprocentní negramotnost a aby toho nebylo málo, stejné procento vyznavačů katolické církve, resp. křesťanství. Když takovému nevzdělanému člověku řeknou, že použití prezervativu je smrtelný hřích, BUDE TOMU VĚŘIT. A to prosím v podmínkách, kdy je deset dvacet třicet procent populace nakaženo HIV. Když si k tomu připojíme alespoň takovou promiskuitu, jako je u nás, za pár let máme statisíce, možná miliony mrtvých. Naprosto zbytečně. Kvůli předsudkům jednoho nemocného starce.
0/0
9.6.2003 19:53

Najdete na iDNES.cz