Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Budou civilkáři terčem posměchu?

Zatím to vypadá tak, že ano. V mediích avizovaná domluva mezi ministry Tvrdíkem a Škromachem o "doběhu" civilní služby i po zrušení její základní vojenské obdoby nám, civilkářům s odkladem, moc nadějí nedává. Všichni víme, o jaký posměch půjde: "Odmítnul jsi vojnu, tak tohle máš za to. Vidíš, kdybys počkal, nemusel bys nikam".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Šárka

Dva hoši šli k odvodu ve stejnou dobu.
Jeden šel na vojnu, druhý na civilku. Jeden si vojnu odkroutil a druhý nemusí ? Svinstvo ! Jen ať si civilkáři svou službu odslouží. Řeči o vypočítavosti státu ať nemusí platit lidi za práci, kterou zastanou civilkáři, jsou hloupost. Znám spoustu civilkářů a mnohý z nich dělá jako správce sítě na VŠ, pracuje v soukromé firmě,... V drtivé většině šli na civilku z vypočítavosti, tak šup, šup, do služby, ulejváci.
 
0/0
11.6.2003 6:25

Eraser

vojna x civilka
Proč jste se hlásil na civilní službu? Po dobu studia jste měl odklad a požádat jste mohl po tom. U mě se objevilo onemocnění (astma) , v důsledku kterého se "odvedení" změnilo na "modrou knížku" (ve skutečnosti se to jmenuje Osvědčení o zániku branné povinnosti a je to bílý papír jako korespondenční lístek). Od civilní služby by mě ovšem astma nezachránilo. No, přiznám se, že radši bych byl zdravý, on to není žádný med. Ale v tom případě jsem byl rozhodnut jít na vojnu, o civilce jsem neuvažoval ani na moment.
0/0
7.6.2003 13:08

Karel

A co já?
Mně se taky smějou. Tys byl na vojně? Seš blbej? Chci vědět jestli bude rozdíl mezi člověkem, kterej na vojně byl a kterej ne. Jestli má voják za dvacet odsloužených let právo na důchod, tak chci za jeden odslouženej rok dvacetinu jeho důchodu.
0/0
3.6.2003 15:53

Q

Ať stím jdou do prde..
Všichni civilkáři se musí spojit a vyslovit své důrazné NE!.Případně i něco víc. Vždyť je nás na 45tisíc. S takovouhle masou nemůžou zametat. Ať si páni ministři zkusí vyjít s 3litrama na měsíc. To by se jim moc nelíbo. Ale mladým lidem raději než pomoct, tak podkopnou nohy a plivnou do ksichtu. Pánové styďte se. 
0/0
3.6.2003 15:44

Šárka

Re: Ať stím jdou do prde..
Sami jste si vybrali, hoši. Už to číslo : 45 000 přesvědčených pacifistů ! Spíše vyčůraných ulejváků. Normálně by jste se vojákům smáli, teď se budou smát ostatní.
0/0
11.6.2003 6:28

Jebů Janato

Do boje
Stát přece potřebuje otroky, kterými by zaplácnul činnosti, za které by jinak musel platit, ne?
0/0
29.5.2003 14:53

barbudo

Re: Do boje
Zvýšíme daně a dělat to bude někdo jiný. Prosté. Brancům za jejich přípravu k obraně vlasti ovšem také budeme muset platit. A za reálnou obranu potom ovšem také a mnohem víc. Takže tužte svaly či závity, ať to si můžete zaplatit.
0/0
29.5.2003 16:30

ustredi

general
Nevim proc si se hned hlasil na civilku, tady to mas.  
0/0
29.5.2003 14:12

Najdete na iDNES.cz