Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Minařík putuje k dalšímu soudu

Bývalý komunistický rozvědčík Pavel Minařík sice minulý týden unikl trestu za plánování atentátu na Svobodnou Evropu, ale prakticky ve stejnou dobu dorazila do téže budovy brněnského krajského soudu jiná obžaloba. Podle ní se bude zodpovídat z pokusu o pojišťovací podvod za čtyřicet milionů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Olejova skvrna?
Ze si nevymyslel neco chytrejsiho - starej znamej forek StB. Na ty uklouz Pavel Roman, zabila se na ni i Hana Maskova a kdo vi kdo jeste. Tolik olejovejch skvrn snad ani bejt nemuze  
0/0
28.5.2003 17:10

Lidožrout

To zas bude flastr!!!!!
To zas bude flastr, ostatně jako v řadě podobných případů exponentů bolševického režimu. Kolik dostali všichni ti členové proponované "dělnicko-rolnické" vlády? Kolik pak dostal Zifčák? Kolik pak dostal soudruh Zelenka, Hofman, atd.? Grebeníčka seniora nikdo ani nedonutí, aby se k soudu vůbec dostavil a Grebebíčka juniora si tento degenerovaný "národ" dobrovolně navolí. Ti, kdo se tady dvacet let váleli v roli okupačních oficírů, těm dnes patří polovina Karlových Var a nikomu to nevadí. V centru Prahy si jednou pološílený gastarbajtr propíchne policajta a podruhé se tamtéž dva ruské klany postřílejí, ale soudruh Gross má jediný zájem, sebrat slušným lidem zbraně. Protože, co kdyby někdo nakonec sovětskému soudruhovi gangsterovi ublížil. Fuj, že já jsem v osmašedsátém nesbalil kufr a netáhl do civilizovanějších končin.
0/0
28.5.2003 11:36

Karel

Pejorativní důraz
Nevím proč (respektive dobře vím proč) klade hned v úvodu autor članku takový důraz na označení pana Minaříka titulem: "komunistický rozvědčík". Chyba, pan Minařík byl příslušníkem československé rozvědky. Rozvědky nas všech kteří jsme žili v jednom, dnes už bývalém státě.  Tedy žádné jakési imaginární nikdy neexistující  "komunistické", jak čtenářům idnes podsouvá autor. Nezapomeňte, kolik lidí bylo ve straně nebo v mládežnické organizaci. Je blbost ztrácet paměť. Poměrně málo z nás se narodilo skutečně až po roce 89 a je tak doopravdy  socialismem nepopsaným listem. I když mnozí starší  se zřejmě tzv. přerodili do roku 1990.
0/0
28.5.2003 10:57

Lidožrout

Re: Pejorativní důraz
Milý Karle, možná jsem slaboduchý, ale dost dobře jsem nepochopil, co jsi chtěl svým příspěvkem říci. Rozhodně patřím k lidem, kteří jsou bolševizmem popsaným listem. Jinak řečeno, bolševici mi zkazili dvě třetiny života. Nemohl jsem (nebo, abych byl spravedlivý, mohl jsem jen s krajními obtížemi) poslouchat muziku, která se mi líbila, nemohl jsem číst knihy, které jsem si chtěl přečíst , nemohl jsem cestovat a vidět věci, které jsem chtěl vidět. Přesto jsem nikdy nepovažoval a nepovažuji organizace jako rozvědka, kontrarozvědka, StB a další za své (tedy Československé). Tyto organizace a celá řada dalších, stejně jako jakýkoliv výše postavený post ve zcela běžných podnicích byly skutečně vyhrazeny výhradně skalním bolševikům a v tomto slova smyslu skutečně byly komunistické. Považoval bych spíše za pejorativní, kdyby byly považovány také za moje. Nebyly. Neztotožňoval jsem se s nimi, ani s komunistickým státem.
Jestliže je ovšem Tvůj příspěvek míněn tak, že máme, díky své zbabělosti, blbosti a lhostejnosti všichni svůj podíl na tom, že boševický stát mohl vůbec existovat a tyto organizace působit, pak Ti dávám za pravdu a z tohoto hlediska pak tyto organizace skutečně byly naše (Československé).  Vývoj volebních preferencí se zdá tento přístup potvrzovat. Patnáct procent voličů se hlásí ke komunizmu otevřeně, zhruba stejné množství se hlásí ke komunizmu pod jinou firmou a celá řada spoluobčanů má veskrze komunistický způsob myšlení, aniž to vůbec tuší. Ve světle těchto skutečností by tedy zmiňované zločinecké organizace bylo skutečně nutno považovat za naše. Půjde-li to ovšem takhle dál, přestanu se ztotožňovat s národem, ke kterému mám tu smůlu patřit.
0/0
28.5.2003 12:59

vojtazemlýna

Re: Re: Pejorativní důraz
Konečně jednou slušný a výstižný příspěvek s akcentem na fakta. Bohužel ruku v ruce s pravdivostí hodně smutný. Přesto díky !
0/0
28.5.2003 13:45

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: Re: Pejorativní důraz
0/0
28.5.2003 19:09

Nome

Pojistovna
A ze se ta nejmenovana pojistovna necukala, kdyz inkasovala pojistny na castku 41 melounu. To uz jim to tenkrat nebylo podezrely? Jak si vubec muzou dovolit jednostranne snizit vyplacenou castku aniz by meli dukazy o tom, ze slo o podvod????
0/0
28.5.2003 8:59

Jimmi

Asi zapomněl, že fakt není ve filmu...
0/0
28.5.2003 8:26

nika

Nic překvapujícího.
No vida jak se chlapec rozvědčická zavedl po sametu. A takových je.
0/0
28.5.2003 7:10

KRAKONOS CDN.

Dole se zas pise vo huleni vocasu a redakce nic
Tak sy myslim ze snad u soudu asi tomu Minarikovi vykourej alibi a pak mu este taky zakourej , Se nepsalo zatim esi se na soudech , ty co to furt tlacej taky zkourej .
0/0
28.5.2003 0:44

Daniela

!.
P       R                      V                          N                                  I 1.
0/0
28.5.2003 0:05

dudlik

Re: !.
Danielko kdy bude konecne vyuka koureni
0/0
28.5.2003 0:20

KRAKONOS CDN.

Re: Re: !.
Kup si slapku , udelas lip ...
0/0
28.5.2003 0:47

Tristan Eugen

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
28.5.2003 12:03

Najdete na iDNES.cz