Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Okradení družstevníci bouřili u vlády

Rodiny vlastníků bytů z říčanského sídliště Kavčí skála mohou skončit na ulici. Hrozí jim, že o své byty přijdou nebo je při nejmenším budou muset znovu zaplatit. Otazník, který visí nad osudem družstevníků, mnohé z nich přivedl až na demonstraci před úřad vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Prcat

Prcat
Prcat
0/0
22.5.2003 21:13

Oběť

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 21:50

NAKONEC

Reakce na příspěvky
vážení diskutující, dovolte malý dotaz. Ví z vás někdo co je to tzn."řízený konkurs" a "správcovsko-soudcovská lobby". Pakliže ano,tak ať si laskavě přečtě na www.stránkách rosudek Nejvyššího soudu ČR v kauze Kavčí skála a vryje si prosím do paměti některé pasáže,protože ty precedentně znamenají,že a/ zápis jakékoli nemovisti do katastru je zpochybnitelný bez časového omezení b/ byt není potřeba k životu a výchově dětí c/družstevníci ručí za závazky družstva absolutně (to nemá ani a.s.!!!)a celým majetkem d/ ca80% existujících smluv o převodu družstevních bytů do osobního vlastnictví v tomto státě je neplatných !!!) ještě chcete pokračovat v teoriích o kontrole či nějakých právních jistotách při nákupu nemovitostí ?
0/0
20.5.2003 15:49

Vaclav Hanus

Re: Reakce na příspěvky
Dost jsi me prekvapil tvrzenim, ze u pripadu konkurzu na Kavci skalu bylo uplatneno, ze druzstevnik ruci celym svym majetkem. Mohl bys toto dolozit konkretnim prikladem, ze nekteremu clenu druzstav zhabali auto, nebo chatu (mimo druzstva), nebo treba nabytek z exekvovanych bytu? Tomu se mi nechce verit. A to s tim katastrem vi i male dite, ze funguje tak jak popisujes. Do KN se vse zapisuje na zaklade nejakeho titulu., Kdyz nekdo treba i po 20 letech je schopen dukazne zpochybnit takovy titul, tak je vse STORNO. Me takhle treba vymazali z katastru pulku garaze, protoze notar v roce 1976 udelal chybu v dikci dedicskeho rozhodnuti. Ani okem nemrkli a vymazali z KN to, co tam pekne "sedelo" 25 let. A to jeste neuvadim takove skutecnosti ze bernak se s tebou vubbec nebude bavit aby ti vratil zaplacenou dan z prevodu. Mozna kdybych zaloval notarskou komoru (notar je jizx davno mrtev).
0/0
20.5.2003 16:29

NAKONEC

Re: Re: Reakce na příspěvky
Omluva a malé vysvětlení: pod pojmem "celým majetkem" rozumím "jen" předmětné byty.Samozřejmě ,že exekuční příkaz je principielně možné uvalit na vše, s vyjímkou věcí osobní potřeby. A právě rozhodnutím NS byly vlastně z pohledu zákona o exekucích postaveny na úroveň např.ledničky či auta. O profesní úrovni rosudku NS (což bych si nedovolil posuzovat) svědčí i to, že podle mých informací byl předseda senátu NS,který se o uvedené "průlomy" v pojímání některých právních pojmů nejvíce zasloužil (zároveň přeseda komise Vlády ČR pro přípravu nového úpadkového práva)z této komise asi týden po vynesení rozudku odvolán.
0/0
21.5.2003 8:43

Herodes

A to se uvažuje o zavedení družsevní výstavby
ve velkém.Jakoby jsme měli v naší zemi málo zlodějů a tunelářů.Družstevní výstavba je pouhá zástěrka pro velké zlodějny.Postavte si lidi sami,vemte si úvěry alespoň budete vědět co a komu platíte a hlavně budete bydlet
0/0
20.5.2003 8:49

Vaclav Hanus

Re: A to se uvažuje o zavedení družsevní výstavby
Mylite se pane Herodes. Druzstevni system financovani vystavby neni spatny. Jednoduse zohlednuje fakt, ze strecha nad hlavou patri mezi standardni zovotni potreby. A proto "podnikani" tohoto typu neni klasickym podnikanim sytemem podilnicke s.r.o. nebo akciovym. Probklem nastal tehdy, kdyz klausovy vlady (resp. jeho ministertvo financi) navrhly a prosadily, aby tento styl pravnicke osoby byl postaven na stejnou uroven jako s.r.o. tere ridi v prumeru tri spolecnici, kteri se vzajemne znaji a ne stovka pavlacovych maminek s kocarkama. Druzstvi je v techto dnech takove "neovladatelne (a nekontrolovatelne) sro, kde 2-3 vychcanci zpravidla podnikaji se zakladni zivotni potrebou jednotlivych clenu"
0/0
20.5.2003 11:20

Lízal

Chudáci,dostanou hovno,nazdáááááááááááááár!
0/0
20.5.2003 8:45

Jan Werich ml.

0/0
19.5.2003 23:23

LibertyOfSpeech

Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
Kromě představenstva si družstevníci musí zvolit i kontrolní a revizní komisi. Tak to musí být ze zákona! Když si zvolili sami mezi sebou a ze sebe ty blbé nebo zloděje do představenstva, a také blbce nebo zloděje i do kontrolní a revizní komise, nestarali-li se o hospodaření ( a spoléhali ze setrvačnosti snad na národní výbor nebo na OV KSČ?) tak to jsou jenom naprosto nesvéprávní BLBCI!!!
Chceš-li svobodu, musíš unést zodpovědnost! Jinak si radši zůstaň otrokem. Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje!!!
0/0
19.5.2003 23:16

Sandstorm

Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
Ojoj, nesvéprávní blbci říkáš. Tak se vrať do školy, pak si zkus koupit nějaký ten byt a pak zkus třeba napsat dospělý názor.
0/0
20.5.2003 0:14

LibertyOfSpeech

Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
Jak bys je chtěl chránit ty? To bys musel vytvořit bytový podnik, který by za ně a bez ohledu na jejich vůli rozhodoval a musel bys jim upřít právo o sobě samostatně rozhodovat a volit si k tomuto účelu vlastní samosprávu. A pokud by nějaká samospráva existovala, tak by se nesměla sama ani uprdnout.
Když chce někdo svobodu, musí unést zodpovědnost a musí nést následky i za svá chybná rozhodnutí.
0/0
20.5.2003 4:16

Sandstorm

Re: Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
To, co jsem napsal, stále platí. Nemáš ani páru o tom, jak to chodí. Už prosím mlč.
0/0
20.5.2003 8:38

divák

Re: Re: Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
Milý VOLE, za to, jak to tam chodí si mohou jenom sami. Já mám družstevní byt a jsem  (pro jistotu) sám v revizní komisi. A máme už nového přesedu, protože starý byl mnou odejit.
 
NAZDAR
0/0
20.5.2003 12:33

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
takže teď už jsi za vodou, že, teď je řada na tobě, a ostatní si budou moci trhnout levou zadní, žejó?
0/0
20.5.2003 12:57

divák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
Já se starám, aby nikdo neokradl mne ani moje sousedy. A nemám za to ani kačku a už vůbec ne jejich vděk. Bohužel, ale tak už svět chodí. Budeš-li pasivní a línej někdo tě okrade ani nebudeš vědět jak.
0/0
20.5.2003 13:57

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje
tak jo ... rád provokuju, omluva! ...jen vy vrtá hlavou, k čemu si teda ještě platíš stát, když ani v ochraně proti podvodníkům na něj raděj nespoléháš?
0/0
20.5.2003 14:17

Nedružstevník

Mistři
Pánové, vy jste mi tady nějací přemoudřelí. Když budu předsedou družstva a budu si chtít nakrást, určitě své úlitby budu zveřejňovat ve výročních zprávách. Mimochodem, až půjdete kupovat byt do osobního vlastnictví, zkuste jít nejdřív na družstvo, kterému patří dům, ve kterém váš budoucí byt je, a zkuste je jakožto potencionální majitel požádat, ať vás na týden pustí do svého účetnictví, že si chcete udělat takový soukromý audit . Nenechte se vysmát! Stejně jako nenaděláte nic, když zítra klekne vaše banka (taky si právem zákazníka žádáte kompletní informace o její situaci?), jako nenaděláte nic, když vám vyhoří dům nebo dostanete rakovinu, tak nemáte šanci ochránit majetek, když jej nechrání zákony!
Ptám se: jak je možné, že byt v OSOBNíM (tedy ne družstevním) vlastnictví v družstevním domě - je dán v případě pádu družstva do konkurzu spolu s celým domem? 
Přece: když si koupím byt do osobního vlastnictví v družstevním domě, je ten byt MŮJ  a to DO POSLEDNÍ CIHLY! Moje je také ekvivalentní část pozemku, na kterém ten dům stojí (až mi ho stát převede). Družstvo nadále vlastní pouze společné prostory domu, tj. chodby, schodiště, střechu, ale ne můj byt, tak jak proboha jej někdo může dát do konkurzu?
Tohle nemá nic společného se špatnou péčí o svůj majetek, tohle je prostě bordel!
A pokud je ten bordel způsoben špatnými zákony, pak odpovědnost padá na ty, kdo je vytvořili, schválili a implementovali - tj. na poslance a vládu.
Proto já považuji ten protest za oprávněný. Jen více a houšť!
 
0/0
19.5.2003 23:16

LibertyOfSpeech

Re: Mistři
Motáš dohromady a zaměňuješ příčiny a následky. Lze dát do konkurzu družstevní majetek. Je-li tam i tvůj nezadlužený soukromý majetek, zůstane tvým soukromým majetkem i nadále, a to i pro budoucího majitele většinové družstevní části. To bude muset represpektovat. Pokud jsi ovšem stejným dlužníkem stejně jako ti družstevníci, můžeš i ty přijít na buben.
0/0
19.5.2003 23:35

Vaclav Hanus

Re: Mistři
Opravdu to nejak motas. To o cem pises neni mozne. Opravdu neni mozne exekuce na soukromy majetek v dome s DB byty. Paklize mas na mysli situaci v Kavci skale, tak si spis myslim, ze tam bylo duvodne podezreni, ze byty byly prevadeny prekotne do OV az pote jak byl podan navrh na konkurz. Coz uz normalni neni. Ale to je jen ma domnenka, neznam ten pripad natolik detajlne. Popripade mozna bylu prevody antidatovany....nevim.
0/0
20.5.2003 13:32

Nedružstevník

Re: Re: Mistři
Chlapi, nemotám nic, viz poslední příspěvky autora NAKONEC. Jak vidíte, můžete si koupit byt do osobního vlastnictví v družstevním domě, všechny vám dostupné informace budou říkat, že se se nemusíte ničeho bát, byt je váš, ale pokud družstvo zkrachuje, můžou se v následném konkurzu stát takové věci, že se budete divit - tak jako na Kavčích Horách...
0/0
21.5.2003 9:29

Jan Werich ml.

Panove, zaztavte tu cynismus
Panove, panove, zastavte ten cynismus! Kde je ta nezbytna moralita cele veci? Volime lidi protoze vyzadujeme a domnivame se ze jsou spickovy, slusni a duverohodni obcane. Tragedie cele veci je v tom ze lide ve vedoucich mistech hresi na dobro a duveru populace a ze Stat ty provinile podvodniky odmerene nepotresta.
0/0
19.5.2003 23:15

Krakokos CDN

Inu krade se vsude
Kde je reseni a hlavne trest ? Asi se bude platit na ty co kradli ...
0/0
19.5.2003 22:38

LibertyOfSpeech

Re: Inu krade se vsude
Přesně tak! Každý národ má takovou demokracii, jakou si zaslouží. Blbě sis zvolil poslance? Máš pak blbé zákony a okrádají tě! A nutně m usíš nést následky. Blbě ses připravil na zimu? Zmrzneš! Němci si zvolili, ano ZVOLILI si Hitlera!!! Museli nést následky. A bohužel, nenesli je jen oni. Věř, ale komu věříš věz!
0/0
19.5.2003 22:55

Krakokos CDN

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.5.2003 3:16

milda

odpovědnost koho?
Když si volený poslanec nakrade, tak bychom to měli pati my všichni jenom proto, že jsme ho zvolili?
Přeci musí nést odpovědnost i zloděj a nejenom okradený. Kdo bude v tomto případě potrestán ... zase nikdo. Stejně jako u Novy.
Nikdo nic neukradne a my to zaplatíme.
0/0
19.5.2003 21:27

LibertyOfSpeech

Re: odpovědnost koho?
Ano, zvolil-li jsem špatného poslance nebo dal-li jsem se do "holportu" se špatným švagrem a on mě zadlužil grunt, musím nést následky. Můžu se s ním soudit, ale pokud jsem mu dal plnou moc a šrajtofli, tak se mi každý akorát tak vysměje. Němci si zvolili, ano ZVOLILI si Hitlera!!! Museli nést následky. A bohužel, nenesli je jen oni. Věř, ale komu věříš věz!
0/0
19.5.2003 22:46

hovnival {hovnival007@hotmail.com}

druzstevnici
Druzstevnici se musi naucit, ze byt je jejich investice. Predstavenstvo druzstva si voli oni a muzou (a meli by) pozadovat vysledky hospodareni a prubezne muzou kontrolovat, co predstavenstvo dela a jak druzstvo hospodari. Jenomze kdyz se nekdo o svoji investici (v tomto pripade byt) nezajima, tak se pak najednou nemuze divit, ze nastanou problemy. Nevim, proc s tim sli na vladu, to snad pocitaji s tim, ze to vlada bude platit za ne? Vsichni lide by se meli naucit hospodarit se svymi penezmi a ne jenom cekat, ze se vsechno vyresi a vsechno se udela samo.
0/0
19.5.2003 20:51

franta mottl

Re: druzstevnici
na co majitele bytu a jinych nemovitosti musi predevsim myslet, je spadane listi :-)))))
0/0
19.5.2003 22:54

Pivo

Re: druzstevnici
Nějak mi v tvém příspěvku chybí zmínka o zetlelém listí.
0/0
19.5.2003 22:56

LibertyOfSpeech

Chceš-li svobodu, musíš unést zodpovědnost!
Chceš-li svobodu, musíš unést zodpovědnost! Jinak si radši zůstaň otrokem. Svoboda bez zodpovědnosti neexistuje!!!
0/0
19.5.2003 20:16

Havlíček Karel

A co na to stébák Král, který peníze od Musila dostal a Havlíček to ví.
0/0
19.5.2003 20:13

LibertyOfSpeech

Ve "spolcích se švagry" tě ochrání jen obezřetnost.
Z článku: "Doufám, že se to nějak vyřeší. Přece nemůžeme platit za ty, kteří si nakradli?" dodává žena, která na sídlišti bydlí už jedenáct let.
----------------------
Oni nakládali se svým majetkem skrze své představenstvo, které si sami zvolili ze svého středu. Když já půjdu do "holportu" se švagrem, který mě podfoukne, má mi uhradit škodu radnice? Anebo stát? To je nesmysl. Lidé si musí zvyknout na obezřetnost zodpovědnost. Nic jiného je "ve spolcích se svými švagry" neochrání.
0/0
19.5.2003 20:07

franta mottl

pan dusek s rodinou asi pujde pod most
vazeni nezlobte se na me, ale ja to rici musim - pane profesore - dekujeme. (1)
0/0
19.5.2003 20:00

Najdete na iDNES.cz