Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Slovenské ´ano´ unii spasila dvě procenta

První neoficiální výsledky slovenského referenda dávají zapravdu slovům Mikuláše Dzurindy: Slováci řekli "ano" unii. Plebiscit měl však namále. Bylo třeba, aby k urnám přišlo alespoň 50 procent všech voličů. Podle oficiálních výsledků jich dorazilo jen o 2,15 procenta více.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tygerrr

vystupenie
No ved ked sa nam alebo vam v unii pacit nebude tak jednoducho vystupime. urobime malu revoluciu a dejiny pojdu dalej :)  a zalozime zas slovansku uniu atd atd ... tazke je bojovat s entropiou ktora nam kaze ze prirodzeny je chaos a poriadok a usporiadanost len vyzaduje novu a novu vlozenu energiu
ja sa v politike nevyznam, ale zda sa mi ze financne a pravne svety si stale budu existovat nejakym sposobom ci uz v alebo mimo unie, ale moznost vacsej volnosti pohybu to je to preco som ja hlasoval na slovensku ZA :)
0/0
29.5.2003 10:06

Viktor N., Brno

Re: vystupenie
Tak to jste na omylu a jste evidentně neinformovaný. Žádná volnost pohybu neexistuje (pracovního), jelikož platí restrikce definované v direktivách EU a platné pro nás. Co se týče volného cestování - tak to jste mohl i nyní, tedy pokud jste na to zrovna měl. Ovšem pokud jste na to neměl, pak vstupem do EU už teprve ne. Uvidíte za chvíli. Pokud jste hlasoval ZA, za chvilku budete proklínat den, kdy jste se rozhodl věřit lžím, demagogii a falešným zpěvům...
0/0
30.5.2003 1:18

zuzana

EU
Včera byly německé, francouzské, portugalské zprávy, ano i BBC plné novinek o tom, že Německo a Francie protlačují zásadní změny.  Mimo jiné stálého prezidenta EU, tedy konec střídání všech států, a zavedení ministra zahraničí EU, to jest jednotnou zahranišní politiku.  Poprvé se také začíná otevřeně hovořit o tim, že zákony EU ruší jakékoliv protichůdné zákony jednotlivých zemí.  Tohle už není omezená suverenita, to už není vůbec žádná.  Proč o tom v českém tisku není ani slechu?
0/0
27.5.2003 10:56

Viktor N., Brno

Re: EU
A proč taky? Vždyť je přece u nás "in" být nadšený z EU, se svitem v očích blekotat "ano" a nezajímat se o skutečné souvislosti a možné negativní důsledky vstupu. Jako stádo ovcí...
0/0
27.5.2003 20:50

Lucie

ano EU pro Ceskou republiku
Drazi spoluobcane, jestli chcete udelat neco pozitivniho pro sve deti, vnuky a pro sebe hlasujte pro EU! Ziji  a studuji uz ctyri roky v Severnim Irsku a nikomu nepreju si projit britskou byrokracii, abych mohla legalne studovat.  Byla to tvrde vydelana zkusenost.
Irska republika byla velice chudou zemi a diky Evropske unii je ted tkzv. kelticky tygrem. Evropska unie hodne investovala do Irske ekonomiky. 
Vstup do EU je prilezitost pro pristi generace a pro VAs! Prece Vam zalezi na Vasich detech, vnucich, nebo ne?  Vase deti a vnuci se budou moci vzdelavat a pracovat tam kam si sami rozhodnou. 
0/0
25.5.2003 20:01

Viktor N., Brno

Re: ano EU pro Ceskou republiku
Právě naopak. Právě proto, že chráním zájmy své rodiny a svých dětí, budu hlasovat proti. Nechci totiž evropu - co by trucekvivalent spojených států. Nechci evropu nařizující, kontrolující a omezující. Nechci evropský socialismus, bohatě stačí ten náš dosavadní. Nechci nárůst byrokracie. Nechci další nárůst cen (stačí to zrušení 5% sazby DPH a nárůst daní). Nechci Evropu, která již v zárodku dusí jakoukoliv soutěž. Nechci Evropu, která diktátem daňových předpisům omezuje podnikání a jednotnou úrokovou sazbou podtrhává regulační mechanismy. Nechci tisíce a tisíce směrnic, direktiv. Své pseudoinvestice, které se stejně musí vrátit i s úroky, si klidně EU může strčit za klobouk, stejnak zapadnou do stejně zkorumpované vládní mašinerie, která je však zdaleka méně zkorumpovaná - ve srovnání s Bruselem. Nechci EU, do které mne nutí soudruzi Špidla se Svobodou. A ty kecy o příležitosti pro příští předluženou generaci - raději nerozebírám.
Milá Lucie, nevíte co říkáte. Vidíte jen lesk zlatých housliček a pro krásné fidly fidly nevnímáte to podstatné. Jestlipak víte, že byla schválena direktiva, která nařizuje uchovávání a analýzu telefonické a elektronické komunikace občanů... ( http://www.wired.com/news/politics/0,1283,52829,00.html)
0/0
25.5.2003 22:05

šakal

Zdravím Vás!...
...Mám dojem, že už jsme se tu viděli
 
Bohužel, už nadpis Vašeho příspěvku " ano EU pro Ceskou republiku" obsahuje vnitřní protimluv
Jestli si přejete, aby Vaše děti a vnucnavzdory EU!i zase několik desítek let budovali socialismus, pak hlasujte ANO
 
Á propos "Irsko": tato země se nestala úspěšnou kvůli EU, ale "Evropě"navzdory! Především těží ze své vazby na Velkou Británii (její finanční trh) a nejvýznamější roli hrály NÍZKÉ DANĚ PODNIKATELŮM!!!
...Mimochodem, tohle právě dost drsně kritizovala ta milá a hodná Evropská Unie  Prý se jedná o daňový dumping!!! ...A to je přeci vůči ostatním zemím Evropy, které mají daně vysoké, nečestné a nesportovní ...chi, chi, chi!
0/0
25.5.2003 22:24

šakal

Herdek!...to jsem ale pisatel...
...Ve větě "...aby Vaše děti a vnucnavzdory EU!i"...mělo být napsáno: "...aby Vaše děti a vnuci v EU..."
 
Sorry!
0/0
25.5.2003 22:28

Viktor N., Brno

Re: Herdek!...každý se utne :-)
Nazdar Šakale!
Díval jste se na ten link: http://pes.eunet.cz/clanky/2003/05/30494_0_0_0.html ?
Já kvůli tomu jedu asi za týden do Německa. Tu knihu musím mít!
Jinak zajímavá věc. Byla schválena direktiva, která nařizuje členským státům EU uchovávání a analýzu telefonické a elektronické komunikace občanů. Je již v řadě zemí EU aplikována (Británie, Německo, Rakousko...). Nyní zháním její přesné číslo. Kdybyste to zjistil dřív, dejte mi prosím vědět.
0/0
26.5.2003 11:38

šakal

Jo, jo,...
...prohlížel jsem si to.
 
Ale, bojím se, že ta sledovací mánie je celosvětová. Ono to sice není takové, jako ve SCI-FI...už jen proto, že to není zatím technicky možné. Kapacita přenosových sítí nějaký globální a trvalý monitoring neumožňuje.
Spíš mně vadí to, že ta věc není u mnohých lidí otázkou etiky, ale možností. Zkrátka...vše je dovoleno, když je to finančně a technicky zvladatelné...
0/0
26.5.2003 11:59

Viktor N., Brno

Vřele doporučuji následující link
- jedná se o recenzi knihy, která pochází přímo z Německa; jedná se o kritický popis Bruselu, který autoři přirovnávají lodí, plující vesmírem byrokracie a něčeho, co má jen málo společného s demokracií...
 
Autoři konihy: Andreas Oldag (korespondent Süddeutsche Zeitung) a Hans Martin Tillack (bruselský korespondent týdenníku Stern)
Motto: jak funguje - přesněji řeščeno, nefunguje - propletený labyrint kolosů evropských institucí.
0/0
21.5.2003 22:11

Transalp

Neco o EU
Odborny rozbor diskutovane problematiky jsem prave nasel na adrese:
 
0/0
21.5.2003 16:08

šakal

Tenhle link je SUPER!...
...DOPORUČUJU!...srozumitelné, přehledné
 
 
 
0/0
23.5.2003 22:34

Sandstorm

Pár věcí k ekonomice EU
Pokud si někdo myslí, že nám vstup do EU teď pomůže...
(Nesežral jsem všechnu moudrost světa, berte to jako námět k diskusi, vykopnutý balón, třeba někdo zasmečuje a já se poučím.)
Vstupem do EU rapidně stoupne cena práce. Cenou práce se nesmí rozumět jen platy, ale náklady zaměstnavatele na zaměstnance. Už teď je plat jen cca polovinou těchto nákladů. Pokud budou zaměstnavatelé povinni plnit direktivy EU týkající se bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, ekologie, péče o zaměstnance, plus neustále se mírně zvyšující daňové zatížení (včetně poplatků na sociální pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti), budou si moci zaměstnavatelé dovolit.
A EU není žádný pravicový spolek, je to socialistické uskupení, takže propuštění zaěmstnanci budou podporováni státem formou sociálních dávek.
Kromě efektu vstupu do EU budou nadále trvat současná česká negativa - máme vysoké daně a už teď hodně firem uvažuje o změně sídla na Slovensko. Na tom by vstup do EU nic nezměnil. Takže výhody mezinárodního obchodu a prosperity firem by si ČR moc neužila. (Toto nejde na vrub EU, je to chyba našich národních daní. Díky nim však slibované výhody členství v EU nenastanou.)
Atd., mám teď práci, třeba mě později ještě něco napadne....
0/0
21.5.2003 14:02

Sandstorm

Re: Pár věcí k ekonomice EU
Mám tam jednu nedokončenou větu, asi jsem omylem zmáčkl Insert a něco jsem si přepsal. Věta má znít: "...budou si moci zaměstnavatelé dovolit méně zaměstnanců."
Pokud si někdo myslí, že maluju strašáka na zeď, stačí se podívat na již účinný zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, a jej provádějící vyhlášku Ministerstva zdravotnictví č. 89/2001 Sb. Některé věci tam jsou normální a žádoucí, některé jsou nesplnitelné. Od různých firem, zaměstnávající zaměstnance, vím, že by museli vydělávat jenom na plnění touto vyhláškou uložená a že zákon je spíš k buzeraci - někdo někoho naštve a šup - má ve firmě kontrolu, která "vždy něco najde". Nepochybuju, pod jakým vlivem byla vyhláška přijata.
0/0
21.5.2003 14:22

šakal

ZDRAVÍM!...
...taky nevím, kam dřív skočit, tak jen letmo:
 
My dva se do sebe těžko zakousneme...hnedle bych Vám to podepsal...chi, chi, chi  Jenom si tedy "přisadím":
Poučný a zároveň hrozivý je článek v Respektu (tuším, že asi 2 čísla nazpět) o současném východě Německa. Stalo se tam přesně to, co se přihodí nejspíš i tady (třebaže příčina je odlišná). Tamní levná pracovní síla ztratila takřka přes noc to jediné, čím mohla konkurovat...poměrně dobrá kvalita za vynikající cenu.
Následky jsou tedy děsivé...20-30 % nezaměstnanost, podnikatelé raději ztrhají sebe i vlastní personál, jen aby nemuseli přibírat nikoho dalšího do zaměstnání. Je to jako "Pes jitrničku sežral"- čím více nezaměstnaných, tím více je třeba "dojit" zaměstnavatele na daních ve prospěch (a)sociálního státu a tím více se zase propouští.
Tenhle absurdní systém zkrátka nevytrhnou nějaké dotace z Bruselu
0/0
21.5.2003 15:26

Godot

Re: ZDRAVÍM!...
Nezpůsobila to spíš měnová unie? Přijetím DM ztratili možnost ovlivňovat úrokové sazby podle vlastních potřeb a výhodu úprav kurzu když to ekonomika vyžaduje.
0/0
22.5.2003 19:45

šakal

No,...
...to si tedy myslím!
0/0
23.5.2003 8:21

Jarda

Ne do EU!!!
www.republikani.com
0/0
21.5.2003 12:02

Ele Drpod

to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
I kdyz v mnohem souhlasim s Vitkem ( 20.05.2003 19:40), ukazuje tvuj prispevek, proc CR (jeji obyvatelstvo) neni zrala pro vstup do EU. Cela tva "ardumentace" stoji na rozviklanych nohou polopravd, strachu a predsudku. Nechci rozstouravat kazde tve slovo, ale vezmeme priklad "ceske soudy". Vsoupi-li CR do EU, bude pro ni zakon EU zavazny. Stane-li se, ze cesky soud "upre" Cechovi nejake pravo, muze jit "do Bruselu" (Evropsky soudni dvur), kde se mu prava dostane.
Vyhody? Ztraty? Kdyz jsem byl svobodny, vydelaval jsem dost penez na to, abych si vytvoril prijemny zivot (moderni "faro", na karty do hospudky, dovolena...). Pohoda. Dnes mam tri deti, "spolknou" vsechen muj volny cas i mou vyplatu do posledni koruny. Vzdal jsem se mnoha prijemnych svobod - karty, auto, volny cas, a vim, ze to je jen docasne. Avsak ziskal jsem nove zivotni kvality, ktere bych si byval nekoupil ani za vsechny penize. Domek se trese detskym smichem a ja sklizim denne nove radosti. Pravda, jsou i nove starosti, ale to positivni prevazuje. Svobod jsem se vzdal docasne, avsak muj zivot je obohacen naporad.
Pocitas-li kazdy petnik, ktery vydas, a ocekavas-li za nej Euro, tak opravdu musis zustat mimo. Sam, samotinky. Jako kul v plote.
Evropa nikomu neda (skoro) zadnou zaruku, ale je to chance pro kazdeho. Zalezi na tom, kdo ma schopnost z teto chance cerpat.
0/0
21.5.2003 11:35

Sandstorm

Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Pokud moje arumentace stojí na rozviklaných nohou, pak tvoje argumentace ani nevylezla zpod stolu. Soudnictví je pro tebe asi trochu vzdálené, protože jinak by ti došlo, že je úplně fuk, jaké právo budou naše soudy (špatně) aplikovat. Budou to pořád ty samé české soudy. Podmínkou pro úspěšnou žalobu u Evropského soudního dvora je využití opravných prostředků členského státu (je sice pár výjimek, ale není jich mnoho). Takže jediný rozdíl je, že místo x let trvajícího soudního sporu se budeš po x letech moci obrátit na vyšší instanci :o) EU nedá požadovanou páku na soudy, protože soudní moc je už od dob Montesquieua nezávislá. (A ty dovolené páky tu už jsou - ze strany veřejnosti a cizích podnikatelských subjektů, nicméně soudy jsou často odtrženy od reality a takové věci je nezajímají.
Chápu, že se můžeš ze svých šklebanů zjevit (i kdybychom diskutovali o ranní stolici, ty bys do toho ty svoje děti musel vecpat :o), ale nějak jsem tvůj příměr nepochopil. Resp. jsem pochopil, co tím chceš říct, ale nepochopil jsem, jak to souvisí se vstupem do EU.
A co se týče ekonomické situace, tak řeknu jen jedno: Jsem právník, mám 3 měsíce po škole (čerstvý absolvent), anglicky se domluvím v pohodě kdekoli a část mé rodiny žije ve Švýcarsku => patřím tedy dle průzkumů do skupiny, která by měla na vstupu do EU nejvíc "vydělat". No vidíš - a jsem proti vstupu, takže mé důvody jsou trochu jiné, než vratká ekonomická situace či komunistické předsudky  Právě naopak - daří se mi dobře. Pokud mě něco ve společnosti štve, tak je to z principielních a morálních důvodů. A s tím mi EU nepomůže. Ano, možná bych si ekonomicky pomohl. Ale už teď mi je fajn a kvůli kusu žvance navíc nechci přijmout byrokracii a nesmysl EU.
0/0
21.5.2003 13:33

wachsam

Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Ich kann dir garantieren, daß du es nie geschafft hättest, nur eine einzige Prüfung in der Schweiz oder in Deutschland zu bestehen, aber tschechische Schulen haben an künftige Anwälte nicht so hohe Ansprüche. Jedoch deine Äußerungen zu egal welchem Thema sind in der Tat erschütternd. Ob europäisches Recht, Diskriminierung von Schwulen, völlig unsachliche Beleidigungen höflicher Diskussionspartnern oder andere Themen. Du wärest der Erste, der in Europa verloren gehen würde, weil du es noch nicht gelernt hast, das grundlegende Recht im Menschen zu achten. Deine Erbärmlichkeit ruft in den Himmel. Mit deiner Arroganz solltest du jede menschliche Gesellschaft verlassen.
0/0
21.5.2003 15:31

šakal

HERDEK!...
...UMÍ TADY NĚKDO ŠVÝCARSKY???
 
 
0/0
21.5.2003 16:19

Ele Drpod

Re: HERDEK!...
Zalezi na tom... V kterem jsi kantonu?
0/0
21.5.2003 16:28

Viktor N., Brno

Re: HERDEK!...
Tak mě jen napadlo - jak by se švýcaři na nějakém diskusním foru asi divili, kdyby tam někdo přispěl v češtině . Nechcete někdo zde zkusit třeba maďarštinu?
0/0
22.5.2003 7:29

Ele Drpod

Re: Re: HERDEK!...
Jak by se teprve divili Cesi, kdyby 10.000 Svycaru emigrovalo do CR!
0/0
22.5.2003 10:00

Ele Drpod

Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
, Rozdil mezi zkusenym kominikem (17 let praxe) a pravnikem (tri mesice po zkousce). Kominik ma obrazotvornost; dostane od architekta technicky vykres krbu ci kominu, predstavi si, jak to vypada "hmotne", pripadne probere s architektem prakticke nesrovnalosti a - postavi krb ci komin. Kominik ma schopnost videt "hotovy" komin z pouheho technickeho vykresu. Pravnik tuto schopnost nema. Pravnik nevidi obraz zivota svobodneho mladence (= isolovana CR) ve srovnani s pestrosti (positivni, negativni) zivota rodinneho (= EU). Kazdy se muze rozhodnout - zustat svobodnym a uzivat si (= EU ne), zalozit rodinu a uzivat si jinak (= EU ano). Jenom pravnik Sandstorm se rozhodne odpornymi vyrazy nadavat detem, ktere ho nikdy neoslovily, ktere on nezna, ba dokonce - nikdy je nevidel. Pro chovani pravnika Sandstorma ma kominik Ele Drpod tri slova "nezdvoractvi, ignorance, predsudky". _____P.S. V tomto prispevku se vztahuje "pravnik" pouze na pisatele "Sandstorma". Zadneho jineho pravnika zde neoslovuji!
0/0
21.5.2003 20:31

Sandstorm

Re: Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Ehm... nejsi na hlavu? Já jsem podle tebe nezdvořilý? Jak jsi na to přišel? Je mi fuk, co jsi o mě myslíš, ale docela mě zajímá klikatá cesta tvé úvahy....
A když jsi takový big boss kominík, tak mi prosím zkus aspoň načrtnout, proč by se rodiny měly mít v EU líp... Mnou nastíněné ekonomické pochyby se vztahují jak na jednotlivce, tak na rodiny...
Rovněž bych si dovolil ohradit se proti tvému tvrzení, že nejsem schopen abstraktního myšlení... Já psal fantasy povídky v době, kdy ses ty doučoval abecedu
A stejně nechápu, proč na mě útočíš osobně? Že bych udeřil hřebík na hlavičku? Není snad pravda, že sem cpeš svoji ženu a děti horem dolem, přestože diskuse se vždy snaží být k tématu?
Když jsi takový inteligent, vem všechny moje argumenty a hezky mi je vyvrať. A i potom budeš moci říct maximálně "Sandstorm se mýlil". Nechápu, proč používáš slova "nezdvoractvi, ignorance, predsudky". ...
0/0
22.5.2003 0:37

Ele Drpod

Re: Re: Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Nemyslim si, ze bych se musel doucovat abecedu, spis by ses mel doucit pravopis (ve vete: "co jsi o mě myslíš" mas dve chyby ), ale k veci. V teto zemi zije HODNE lidi, kteri znaji pomery (dobre ci spatne) v nejake rodine, ale jen velmi malo jich rozumi paragrafum. Rodina neznamena "pratele", ale "konkurence, rozdilne zajmy a potreby pod jednou strechou". Moje zena ma jine zajmy, nez muj trilety syn. Srovnam-li rodinu s Evropou, umi si to skoro kazdy predstavit: mama=Francie, tata= Nemecko, 1.syn=Rakousko, 2.dcera=Polsko, 3.syn=CR. V jedne rodine prasti tata do stolu a zmlati zenu a deti "domodra"; v druhe rodine si sednou vsichni ke stolu a diskutuji, kdo co potrebuje, a jak se to uskutecni; treti rodina to dela zase jinak.
0/0
22.5.2003 9:54

Sandstorm

Re: Re: Re: Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
No... pokud považuješ překlep za chybu (je to evidentně překlep, neboť v takovém případě není pochyb o tom, jak se to má psát a mně/mě není chyba, i přes existující mnemotechnickou pomůcku tobě/tě, to bys taky mohl vědět) a ještě na toé upozorňuješ (je to stejně na úrovni, jako kdybych ti vytýkal absenci diakritiky), tak jsi ubožák.
Ale tvůj příspěvek zapadá do rámce tvé osobnosti - nulová informační hodnota, neodůvodněná nafoukanost (zvýrazníš defici rodiny, kterou sis sám vycucal z prstu, jako definici jedinou správnou) a osobní napadání bez silnějšího důvodu, než je jeden překlep.
Jo, tento příspěvek jsem po sobě nečetl, takže můžeš ejakulovat nad mým dalším případným překlepem. A pak můžeš napsat o tom, jak jsi udělaný do svých dětí (to, že to chceš vsugerovat ostatním, ještě neznamená, že o tom úspěšně přesvědčíš sám sebe), víc už stejně od tebe nečekám...
0/0
22.5.2003 10:49

Sandstorm

Re: Re: Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
No a pokud myslíš si myslíš, že EU = "rodina evropských států", jak to vidíš v časopisech hned vedle reklam na vložky, tak si zapamatuj jednu starou pravdu: "Státy nemají přátele, jen zájmy."
A teď malé srovnání: Já diskutuju věcně, poctivě přiznávám, čím si nejsem zcela jist, píšu slušně, neútočně a k věci. Ty píšeš jen o své rodině (co je komu do ní?), útočíš osobně a faktů jsou tvé příspěvky prosty. Snížím se tedy na tvou úroveň a jazykem pařanů "I own ya, sucker!" se pro dnešek loučím.
0/0
22.5.2003 0:47

Vaclav Hanus

Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Fujtajbl...to jsou fraze. Nejsi ty nahodou tvurce tech nasladlych, vlezlych, slizkych ceskych reklam na sladky zivot s mobilem, autem, holu detskou prdeli kterou nikdy nejis  sam?
0/0
21.5.2003 14:03

Ele Drpod

Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Nejsem, ale na rozdil od tebe se mi vede dobre, jsem vyrovnany, spokojen a nepotrebuji nadavat, poburovat, fnukat... Ja pro sve stesti neco delam. Vy tu jenom pokrikujete. Ja nepotrebuji, aby CR vstoupila do EU, a proto je mi jedno, jak to dopadne. Ale Sandstorm tady porad stve lidi volit NE.
 
Ja rikam lidem, jdi volit, jestli ano nebo ne - rozhodni se sam, ale jdi volit a nefnukej!
 
Pro info: Jsem tvurce kominu a jejich osetrovatel. Reklamy jsou pro tupce. Ja je nectu, nekoukam, neposloucham.
0/0
21.5.2003 14:54

Sandstorm

Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Nikdo tu nefňuká a nikdo nikoho nikam nenutí. Napsal, jak budu volit já a aby šel volit každý. Píšu, co si myslím (oprav mě, jestli se pletu, ale mám ten pocit, že od toho tady to fórum je), ne, co si mají myslet ostatní.
Tvrdíš, že tu  "jenom pokřikujeme", plus z tvého příspěvku vyplývá, že vlastně ani nemáš názor, který bys chtěl sdělit. Pak mi ale uniká smysl tvého přispívání sem. (Ne, že by mi vadilo, to vůbec nechci říct, ale chodit na diskusní fórum a vyčítat lidem, že diskutují, je trochu divné, nemyslíš?)
0/0
21.5.2003 15:20

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Velmi trefne receno. Asi tak bych to napsal take.
0/0
22.5.2003 11:45

Sandstorm

Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Jenom ti ještě zkopíruju, co jsem psal:
< color=red><copy>
"Za současného stavu (našeho i EU) budu hlasovat proti, protože jsem přesvědčen, že tak hájím svoje vlastní zájmy lépe. Někdo může mít jiný názor, nechť tedy volí pro. Ale každý by k tomu referendu měl jít a zvážit si, zda slibované (ne však jisté) výhody vstupu do EU (není jich mnoho) pocítí i on osobně. Ne každému se bude dařit lépe, většině se životní úroveň zhorší, a to ne jen dočasně."
</copy>
Pokud ti to přijde, jako že někoho do něčeho nutím nebo že je moje tvrzení zaslepené a nekompromisní... Tak to už není o názoru, ale o gramotnosti
0/0
21.5.2003 15:44

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Dobra, v otazce tveho vztahu k reklamam jsem se mozna mylil. Ale nediv se, podle zpusobu tveho vyjadrovani. Ale musim konstatovat, ze pouzivas demagogii.  Jak muzes tvrdit, ze pro sve stesti nic nedelame? V tom pripade na oplatku ja tvrdim, ze ani ty moc nedelas, ale mas to stesti, ze umis zhodnocovat sve kamaradsofty a tim to, ze se mas dobre. Dale nikdo te nenuti hlasovat proti tvemu presvedceni. Paklize si myslis, ze se p[o vstupu budes mit jeste lepe, tak si klidne  hlasuj jak chces. Ja jen chci presvedcit ty, lidi o kterych si myslim, ze vstupme dosahnou zhorseni jejich zivota, aby hlasovali adekvatne svym moznostem a adekvatne realite. Aby se nahodou nestalo, ze je lidi jako ty properou mozky aby hlasovaly takovym zpusobem, kterym si podminky zivota ztizi. P.S. zminka o konstrukci kominu neni vypovidajici o nicem, je znacny rozdil zda jsi majitelem firmy provadejici treba revize kominu a zda jsi radovym zamestnancem, ktery po tech kominech chodi.
0/0
22.5.2003 11:42

Ele Drpod

Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Jsem radovy zamestnanec, nemam zadnou firmu, dostavam plat od sveho sefa za poctivou makacku, z ktere platim dane.
 
Nemyji mozky, naopak, hlasam tu (viz me drivejsi prispevky v teto diskusi): Ja si myslim, ze CR jeste neni zrala pro vstup do EU, ale hlavni je, aby kazdy volil sam podle sebe, ano nebo ne, ale jit k urne. A prave me srovnani EU s rodinou dava kazdemu moznost videt jedno: Jsou dobre rodiny a jsou spatne rodiny. EU je dobra pro nekoho, pro jineho je spatna. Kazdy ma svou volbu. Nikoho nepresvedcuji.
0/0
22.5.2003 13:31

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Dobra, v otazce postoje k referendu a v otazce aktivni ucasti v nem se mozna shodnem, ackoli  kazdy z jineho duvodu. Ja se neucastnim, protoze k  vstup nejvice poskodi obcany me generace, naopak jine generace na vstupu vytezi. To zn. jsem proti protoze podminky vstupu byly vyjednany spatne a to proto, ze byly vedeny jednostrane za ucelem nadrzovat nastupujici generaci. Ale jelikoz vim, ze z dlouhodobeho hlediska je sjednoceni evropy v mem zajmu, volim komrpmis  a proto se referenda neucastnim. To, v cem se neshodnem je Vas zpusob vyjadrovani, ktery me trochu pozvedl, ale jinak mi po nem nic neni. K tomu patri take Vas podivny zpusob prirovnani vstupu do EU k rodinam. Nechapu jak to souvisi. Rodina je tech nekolik clenu, ke kterym mam absolutni duveru a nencham je nikdy utopit. Na druhe strane mi prijde spesne, kdyz si myslite, ze nemecky podnikatel, ktery me bude zamesstnavat jakop namezdni silu u pasu by ke me mel mit obdobny postoj. en me klidne vyhodi na dlazbu, kdyz bude  pred branou stat mladsi, cerstvejsi sila, a treba i blbejsi, ale hlavne poslusnejsi. Srovnani s rodinou je fakt smesne.
0/0
22.5.2003 15:45

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
A jeste na margo. Ja jsem take radovy zamestnanec. A za svou poctivou makacku, cca 10 hodin denne, dostavam mizerny plat, z ktereho uzivit rodinu takovym zpusobem, aby si manzelka nepripadala menecenna nelze. A proto se stranime spolecnosti. A opakovane premyslim zda je tento system ten nejlepsi. Duvod tohoto stavu je cirka ten, ze v me profesi, v mem veku a v me lokalite neni pro me zadne uplatneni. A muj zamestnavatel to vi a okate toho vyuziva. Vsechno je jen obchod. Neni uz nic mimo neho. I v rodine je to jen obchod.
0/0
22.5.2003 15:53

Ele Drpod

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
V optimalni rodine smi kazdy vyslovit sve zajmy a potreby (i trilety syn), udela se rozpocet (casu a penez), prioritni listina a kazdy dostane podle nutnosti a rozpoctu (hlasovani). Ve velmi spatne rodine ma slovo tata, rozhodne vsechno sam, ostatni poslouchaji (zadna duvera, nybrz strach, jinak budou utopeni). V ostatnich rodinach to beha mezi temito patniky. Zalozit rodinu (vstup do EU) je svobodna vule kazdeho z nas. Nikdo to nemusi. Ale vstoupim-li, musim pocitat s tim, ze nebude (jenom) po mem, ale po vetsine (optimum), a nebo dokonce po vuli jednoho (taty). Jakou ulohu budu hrat ja, nevim, mam jen svou predstavu. Ale rozumite-li lepe jine reci (nez rodinne), reknu to takto: Vase obava (nemecky pracovni trh) je namiste, ale presto neodpovida realite; v Nemecku dostanete dneska praci mozna tak nacerno za 4€/hodinu jako zednik (popr. jine pomocne prace), Nemecko ma pres 10% nezamestnanych. Jak se situace vyviji, bude v Nemecku prace jeste mene, protoze podnikatele presunuji jiz nekolik let "podnikani" do Asie (levnejsi pracovni sila). Takze pod carou se shodneme:  Vy tam asi praci nedostanete. Mam pochopeni pro Vasi starost uzivit rodinu. I my jsme si museli poradne utahnout opasky, postavili nove priority (penize nejsou vsechno). Ani ja si netroufnu tvrdit, co je lepsi - do EU nebo sami, ale nebojim se toho. JEDNOU by CR do EU mela vstoupit, ale myslim si: NE dnes. Co bude za pet let, uvidim za pet let - treba reknu ano, protoze budou jine podminky... Ale ja jdu k urne. Za komunistu to bylo opravdu jedno, ale dneska se pocita kazdy hlas - muj, Vas, Vasi zeny...
0/0
22.5.2003 17:03

Ele Drpod

Re: Re: Re: Re: Re: Re: to (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
P.S. Vase zena si nemusi pripadat menecenne, staci, kdyz ji mate rad. Moje zena se take za me nestydi, protoze jsem obycejny kominik, zatimco ona studovala v cizinach. Kdyby chtela, aby jeji muz vydelaval jako reditel Skodovky, nevzala by si kominika. Vzala si me, protoze ji mam rad a staram se o nase deti.
0/0
22.5.2003 17:20

Vitek

Re: to Sandstorm (=EU-skeptik): zalezi na pristupu ke vstupu
Je to hezke, co jste napsal. Opravdu. Plne souhlasim a tesim se na sve druhe dite.
Srdecne zdravim
0/0
21.5.2003 17:39

Jan

Ne
Jako odpůrce EU jsem si to už rozmyslel. Říkám, stejně jako většina lidí v mém okolí NE! Důvody? Už jsem je uvedl několikrát a další přidal Sandstorm.
0/0
21.5.2003 8:11

Vitek

Par duvodu pro clenstvi jedne male zeme vprostred Evropy v EU
 Zkusim uvest par vecnych duvodu, proc zrejme budu vazit cestu autobusem pres La Manche a pul Evropy, abych hlasoval pro vstup:
 
1) Nejsem euronadsenec, ale myslim si, ze jina realna a vsestranne prinosna perspektiva pro nas neexistuje - nepovazujete-li za ni setrvavani v postkomunistickem, nacionalisticky ladenem marasmu, kde a) neexistuje pravni jistota, protoze se vse neustale meni podle aktualni politicke potreby; b) moralka vetsiny lidi se bohuzel ridi zasadou, ze kdo nekrade, okrada rodinu; c) velmi spatne funguji soudy, takze pravo je temer zcela nevymahatelne; d) cast politickeho vedeni statu v cele s Velkym Kormidelnikem z Hradu lidem rika: Zijte si, jak chcete, a delejte, co se Vam zachce - a dokud Vas nekdo pri necem nekalem nechytne a neodsoudi (sic!), jste sporadany obcan.
 
2) EU nas sama z tohoto stadia nedostane, ale velka cast podvodu a "primhurovani oci" nad nimi proste nebude mozna, resp. alespon na nas bude vyvijen tlak, abychom s tim neco delali. (Ono se to, zaplat Pan Buh, deje uz nekolik let.)
 
3) Evropska unie skutecne JE obrovska byrokraticka instituce, ktera ovsem udava pravidla pro tak liberalni vymozenosti, jako je VOLNY a zaroven JEDNOTNY trh zbozi a prace, jedna mena atd. A v takovem kuprikladu neni mozne, aby se rumem nazyvalo neco, co rumem zkratka nikde jinde neni. Ale to neznamena, ze se to nesmi prodavat - jen se to tak nemuze jmenovat.
 
4) Sam jsem euroskeptik v tom smyslu, ze jsem skepticky napr. ke spolecne zahranicni politice. To je v soucasne dobe - jak ukazal konflikt v Iraku - nerealne sneni. Ale jako historik konstatuji, ze realizace evropske integrace (tazena ekonomickym sjednocovanim) byla jednim z hlavnich duvodu, proc zapadni Evropa po vice nez pul stoleti nepoznala valku. Pripominat predchozi dejiny snad netreba... 
 
5) I v patrioticky ladene Britanii se v soucasnosti vede vazne minena debata o tom, zda neprijmout jednotnou menu. Ukazuje se, ze menova diference JE urcitou barierou pro volny mezinarodni obchod. (Neclenstvi v jednotnem trhu by samozrejme predstavovalo barieru podstatne vetsi.)
  6) Pokud nase malicka zemicka nevstoupi do EU, octne se na periferii zajmu zahranicnich investoru, kteri na jednu stranu tahnou ceskou ekonomiku (Skoda VW, elektronika a elektrotechnika atd.), na druhou stranu ovsem nebudou mit duvod u nas investovat, jestlize je budeme vystavovat nadstandardnim prekazkam (cla, kvoty) ve srovnani s Madarskem, Slovenskem, Slovinskem, Litvou (a s nejvetsi pravdepodobnosti i dalsimi kandidatskymi zememi, ktere si pravdepodobne odhlasuji vstup). Resp. budeme moci znovu konkurovat jen tehdy, pokud by se cenova a take platova hladina v ostatnich kandidatskych zemich postupne zvedla smerem k prumeru EU, zatimco u nas by (zejmena cena prace) ustrnula na stavajicich cca 40 procentech. To chcete? To opravdu chcete?   7) Nemame ani prirodni zdroje (Norsko), ani reputaci serioznosti, presnosti a stability (Svycarsko), abychom si mohli dovolit zustat mimo. Mame povest zeme, kde je korupci prosakle temer vse a kde se deji podvody ve velkem. (A pak jeste mame hezke hlavni mesto a nektera dalsi a donedavna jsme meli za prezidenta docela zajimaveho cloveka.) Asi tolik se o nas vi...  8) Od okamziku vstupu do EU (pokud tomu svou ochranou "statni suverenity" nezabranite...) budeme moci jit pracovat hned do peti zapadnich zemi, a to bez jakychkoli povoleni, viz apod. I to bude fungovat coby tlak na domaci platovy narust, protoze jinak mohou kvalifikovani lide mizet ve velkem. Ostatni zeme budou muset svuj pracovni trh otevrit nejpozdeji do sedmi let. 9) Z EU budeme vice dostavat, nez kolik do ni budeme platit, a to nejspise jeste hodne dlouho. Ostatne, stovky milionu eur jsme dostali uz doted - na konkretni (mj. ekologicke) projekty, aniz bychom za to platili EU cokoli. Ale dostavame to jako kandidatska zeme; tento priliv penez se zastavi, jakmile clenstvi odmitneme.  10) Pres 70 procent naseho vyvozu je orientovano na EU. Pokud vstoupime, odpadnou (byt jen postupne, opet nejpozdeji do sedmi let) evropske dovozni kvoty a cla, ktere konkurenceschopne podniky v rade odvetvi omezuji ve vetsim vyvozu (a tudiz i vyrobe). Pokud nevstoupime, zustane vse pri starem a prinejmensim v tomto smeru promarnime nabizejici se moznost. Nechcete si to, Vy, odpurci clenstvi, cele jeste jednou promyslet?
0/0
20.5.2003 19:40

šakal

Tedy,...
...tímhle jste měl včera začít, kolego! Jsem už hrozně utahaný, tak se k tomu nevyjádřím...vážně už nestíhám skoro spát.
Ale mrzí mě upřímně, že jste se neozval dříve. Mohla to být jedna z nejplodnějších diskusí, které jsem tu za poslední měsíc absolvoval
 
Zdravím...a nebojte...oni se ti Češi ode mne odradit nenechali
0/0
20.5.2003 22:05

Viktor N., Brno

Re: Tedy,...
Moraváci asi také ne, ale neklesejte na mysli, Šakale. Z mého okolí to vypadá poměrně nadějně (asi 80 % proti), proti celostátnímu průměru sice kapka v moři, ale každý hlas dobrý k tomu, aby ten generátor (správných hlasů) museli roztočit na vyšší obrátky.
Jó přes víkend, to se to plkalo! Taky teď nestíhám...
0/0
20.5.2003 22:25

šakal

Áááá! zdravím,...
...ještě jsem skáknul...vidím, že "prapor euroskepse" drží kolega Sandstorm
 
Mimochodem, Vítek se docela dobře rozjel. Jako prononcovaný odpůrce vstupu mu uděluji 2+
0/0
20.5.2003 22:32

Viktor N., Brno

I já zdravím.
Tak tak. Rozjel se pěkně a na dobré úrovni. Taková diskuse se mi líbí, je na úrovni a bez urážek a výpadů, když někomu dojdou argumenty. Škoda že to takhle nešlo o víkendu. Ono přes ten týden je to nějaké náročnější. Tady máme Embax a tak tam musím od zítřka oxidovat. Dobrou noc.
0/0
20.5.2003 22:46

Sandstorm

Re: Áááá! zdravím,...
Hehe, teď už fakt dobrou, celou dobu jsem pařil SOF II, jdu chrnět. Zejtra...
0/0
21.5.2003 0:36

Najdete na iDNES.cz