Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Grebeníček a soud

Pan Grebeníček starší je starý a nemocný pán. Už šest let se vyhýbá s poukazem na své stáří a nemoc soudu za to, že mučil lidi, dnes též staré a nemocné pány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Herodes

Zastřelit i s celou rodinou.
0/0
14.5.2003 9:53

Víťa Jakoubek

soud po česku
Místo spravedlnosti se lidé, které starý Grebeníček   mučil dočkali výsměchu od státu reprezentovaného soudem i od vyšetřovatele STB Grebeníčka. Kde to žijeme? Ve  státu šlendriánu, špinavostí a zlodějiny.
0/0
13.5.2003 7:43

Posledni emigrant

Komarek-nestesti naroda.
Tak vam ten opoclovek Komarek chjtel naznacit, ze bychom se meli srat do komunistu, aby se nam vedlo lepe.
Predstavte si  podobne reseni ve statech , kde funguje civilizovane novinarstvi: Treba nemecky redaktor by rekl: jsme ve srackach a za to muze Hitler. To by byla , verte mi Cesi jeho posledni zprava lidem v jeho ( ve sve) zemi.
U nas si dovoli nesmysly a vasne roznecovat clovek, jez ma neco v ruce, cim muze Safra vydirat.
Ano , pratele , Nemecku se dari spatne, ale tu nepotrebuji lhare a prizivniky, aby jim to v jejich"komarkovske" zaostalosti podali.
Ptral bych si, aby redaktori Mlade Fronty Dnes se dostakli vic do sveta.
Jsem ochoten venovat pro tento ucel penize, aby nase kacky na rybniku ( Komarek) poznaly neco jineho nez pulce ,sokoly a Havly.
Je ostuda, co se muze v uzavrene , neprodsne nekultivovane postemigracni zurnaliststine stat.
Prase chrochta a Mlada Fronta today zverejni.
Praseti smrt.
Vas P.E.
0/0
12.5.2003 20:43

Jarda1

Je to už trapas
Už zase? To je už vážně špatný vtip. Je vidět, jak stupidní justici máme. Nic na Grebeníčka asi nemá, jinak by ho už odsoudila. Nevěřím tomu, že proti němu vůbec něco mají. Je to všechno humbuk. Jistě není náhodou, že řada politických vězňů uvedla, že Grebeníček byl nejslušnější vyšetřovatel, který vězně nemlátil a proto taky od StB odešel. A ti političtí vězni taky nebyli vždycky svatoušci - viz předseda KPV pan Drobný, jak se zastává německé šlechty (Walderode, Salm) a sudeťáků - prý "jimi to začalo a námi to skončilo". Jestli tohle jsou političtí vězni z 50. let, tak je řezali na StB ještě málo. Grebeníček byl taky v koncentráku a na takové se teď plive. Kdyby se raději řešily současné problémy s kriminalitou (viz utýrání čtyřleté Lucinky). Zákeřný brutální vrah dostane 10 nebo 12 let. Co to je?? To se ale pseudohumanistům nehodí do krámu, že?
0/0
12.5.2003 17:00

Ladin

Bohužel je to skoro norma
Nejen velké a známé ryby používají stejnou taktiku. U okresního soudu v Ostravě - Porubě se stejnou taktikou už přes rok vyhýbá spravedlnosti viník autonehody. Srazil chodce na přechodu pro chodce a způsobil těžké zranění. Stalo se to v roce  1999 !!! a viník už čtyřikrát z různých důvodů nepřišel k soudu. Důvody byly podobné jako u Grebeníčka - nemoc, pobyt v zahraničí a pod.
Opravdu se divím, že někoho páni soudci odsoudí, když je vyhýbání se důstojnému soudu tak prosté.
0/0
12.5.2003 15:47

Tristan

Je něco pokřiveného v české povaze.
  Na jaře 68 roku byl založen K 231.Byl to klub bývalích politických vězňu.Ač i já jsem bývalím politickým vězněm,nechtěl jsem s tímto klubem mět co společného.Proč? Všichni ti  kteří ten klub založili byli také pěkni neřádi.Proč? Skučeli že oni nechtějí vůbec nic jiného,jak vrátit čest.S tím jsem nesouhlasil a ani souhlasit nemůžu.Přece tím,že mě bolšáni zavřeli za trestné činy proti tomu jejích réžímu,jsem o čest nepřišel.Naopak,tím že mě zavřeli mě prokázali čest.Jsem na to hrdý,jak bych tedy mohl žádat komunisty kteří mě zavřeli aby mě vrátili čest kterou mě nevzali.Nepochyboval jsem,že ti kteří nic nechtěli jiného,jak vrátit čest toho ve skutečnosti chtěli dost.Za to hlasité řvaní že nic nechtějí očekávali funkce a koryta.Těm z ÚV  K 231 se to podařilo,funkce za to řvaní získali i když jen dočasně.Proto si myslím,že vznik toho klubu inciovalo StB,aby podchytilo politické vězně a tak jím svázalo ruce.Něco podobného se dělo po vymiškované pseudorevoluci.Aby se podvázali radikálnější antikomunisté,StB postrčilo do popředí Havla.Který hned začal hlásat ty své eunochydní idee,že nejsme jako oni atd.Opravdu se divím,jak v Čechách ty nejpitomější idee se s takovím úspěchem ujmou.Kde kdo vyřvává,že nechce ty sadisty zavírat,jen je soudit.Jen odsoudit ale nezavřít.Jaká to velehumánost!Jaká to velemorálka!Opravdu si myslím,že je zbytečné toho Grebenička tahat k soudu,aby si tam popovídalo několik svědku,nekdějších oběti Grebeníčka.Potom aby si popovídal sám Grebeníček a na závěř si s někdejšími oběťmi pokynul rukou a všichni spokojeně šli na pivo.Kdyby Grebeníček byl obyčejným dobrovolníkem SS a k tomu ještě Němec,  určitě by se našel i po šedesáti letech svědek,který by prohlásil že viděl esesáka Grebeníčka,jak kopl do zadku jednoho vězně.Nejpozdějí druhý den by Grebeníček byl ve vazbě a už dávno by byl odsouzen.K soudu by byl donesen už třebas umírajíci i na márách.Nic by mu nepomohlo,že    je starý a už umírajíci.Přál bych si,aby se i se soudruhem Grebeníčkem jednalo tak,jako by to byl Němec a essesmann.Souhlasíte se mnou?
0/0
12.5.2003 10:51

RADEK

Oni zavírali ještě starší
Co například postihlo naši rodinu? Můj děda byl ve věku Grebeníčka. Přesto jej prý při zatýkání mého strýce dokopali a bylo jim jedno kam. Nakonec jej odvezli také a po měsíci věznění zamřel. Nepřeji si takové zacházení, se starým, jinak úplně zdravým Grebeníčkem, ale už se musí paní soudkyně rozhodnout. Za peníze v Praze dům a trestají se přece jen malé ryby, kteří si nemůžou spravedlnost koupit.
 
0/0
12.5.2003 8:55

Najdete na iDNES.cz