Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Litevci dali hlas unii

Do Evropské unie chceme, řekla o víkendu většina Litevců. V referendu podpořilo začlenění Litvy do unie 90,97 procenta voličů. Proti vstupu se podle volební komise postavilo jen 9,03 procenta. Všelidového hlasování se účastnilo 63,5 procenta z 2,6 milionu zapsaných voličů, tvrdí první odhady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chumbawamba

kde proboha berou ty čísla..........
podle průzkumů by mělo v současné době být pro vstup více než 80 % národa českého ........! To snad ani nemůžou mysle vážně..................manipulace či co??!!!! A co referendum.............manip..........
0/0
13.5.2003 18:16

Litevec

No EU! Taip Lietuva!
Fuck EU! Fuck Brussel with it fucking stupid rules! Only politicians want to EU - they will have "warm seats" in the Europarlament! Czechs, don't do what my country did! Stay Czechs!!!!! Do toho, NE EU!!!!!
0/0
13.5.2003 16:03

PAVEL1

NE EU
0/0
13.5.2003 5:14

PAVEL1

Re: NE EU
Propagační plakátová kampaň ve spolupráci s ostatními euroskepticky orientovanými iniciativami začíná. Můžete si objednat informační plakáty pro další rozšiřování na adrese unie@sf.cz nebo se můžete zúčastnit vylepovacích akcí organizovaných ve velkých městech. Pomozte rozšiřovat informace o EU nezkreslené vládní jednostrannou propagandou. Kontakt: unie@sf.cz   
0/0
13.5.2003 5:21

Občan Evropy

Re: Re: NE EU
Trhni si nohou a s tím svinstvem neotravuj!
0/0
13.5.2003 14:51

PAVEL1

NE EU
UDETE-LI V REFERENDU HLASOVAT PRO VSTUP DO EU, UDĚLÁTE Z ČESKÉ REPULIKY POUHOU PROVINCII CIZÍHO STÁTU.
  • udete-li v hlasovat pro vstup do EU, vzdáte se tak kontroly nad tím, co se bude dít v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, zrušíte českou nezávislost a zbavíte český národ práva, aby si dával zákony sám a aby sám rozhodoval o své zahraniční politice, jaká by odpovídala národním zájmům a našim nejlepším tradicím.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, budou českým soudům nadřazeny soudy EU,a jak ty rozhodnou, bude českými soudy nezvratitelné, včetně rozhodnutí o majetkových nárocích sudetských Němců.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, jednou provždy se zbavíte vlastní měny a předáte české měnové rezervy ústřední bance Evropské unie ve Frankfurtu a ta bude o úrokových sazbách za peníze, které si tam půjčíte, rozhodovat podle toho, co vyhovuje Německu a Francii, a ne podle toho, co potřebují Češi.
  • udete-Ii hlasovat pro vstup do EU, umožníte levný výprodej české půdy cizincům z Evropské unie, kde je cena půdy průměrně desetkrát vyšší než u nás.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, způsobíte, že se počet pracovních míst v českém průmyslu potom sníží na polovinu, jak k tomu došlo v Irsku v prvních deseti létech jeho členství v EU.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, znehodnotíte svůj hlas i hlas všech českých občanů. Protože až dostane EU moc, aby dělala zákony i pro nás, budete muset poslouchat, co rozhodne rusel. A to i tehdy, kdyby česká, námi zvolená vláda hlasovala proti bruselským rozhodnutím.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, ztrojnásobíte platy našich vládních politiků, kteří touží po tučných platech v ruselu, kde budou navíc z dosahu vaší kontroly.
  • udete-li hlasovat pro vstup do EU, budete muset přijmout šest tisíc stránek přístupové smlouvy a pětadvacet tisíc zákonů a nařízení, jimiž se budete muset řídit, až zde začne platit jejich sto deset tisíc stran, které jste nikdy neviděli.
0/0
13.5.2003 4:52

kolumbus

pro sakala 20:33
sakaliku : kocoure jeden naivni, NE vsechny prihlasky na emigrantsky visa projdou loterii. Napriklad tento rok se jedna o 50,000 aplikaci z ruznych zemi ale ne ze vsech. Napriklad lidi co se narodili v techto zemich nemuzou do loterie:  Kanada,  Cina (s vyjimkou Hong Kongu,  Macau  a  Taiwanu),  Kolumbie, Dominikanska Republika,  El Salvador,  Velka Britanie a vsechny jeji teritory,  Haiti,  Indie,  Jamajka,  Mexiko,  Pakistan,  Filipiny,  Jizni Korea  a  Vietnam. To ale neznamena ze se do Ameriky nedostane zadny  Ind, Cinan,  Mexican  atd. V dobe technicke revoluce mezi 1994-1998 se hledali technicke talenty.  Kdo mel podezrelou tasku (PC) dostal pohovor uz na letadle agentem z agentur kteri tento talent hledali po celem svete. V te dobe prislo do Ameriky obrovske mnozstvi Cinanu, Indu, Pakistancu a Iracanu. Pred tim prislo spousta BioChem, Doktoru, Farmacie a Finance. Pohledavka talentu se stale meni.  Zadna fakta pouze nekolik tipu do loterie
0/0
13.5.2003 0:38

šakal

OK!...
...vidíte, jak jsou ti Amíci ve svém konání přizpůsobiví...
 
 
0/0
13.5.2003 5:10

elishka

Re: OK!...
Je to tim ze kazdy pes jina ves.. Kazdy ma moznost nad nekym vyniknout, z jakehokoliv duvodu, takze nikdo se neciti doslova na nejnizsim schudku spolecenskeho zebricku.  Je to jedina spolecnost na svete kde se vsichni toleruji navzajem. Hodne si lide vydobili sami a jeste vice pomohly zakony. Nebylo tomu tak vzdycky, jeste v padesatych letech  nesmel cernoch u benzinove pumpy na zachod. Ale to jen tak v rychlosti. O tom by se dalo povidat celou noc. Jo a jeste neco: rasismus je opravdu hnusna vec. Clovek si musi udelat respect necim jinym nez utiskem a ponizovanim druheho. Presto ze chci do EU, mam trochu strach, aby lide svuj neuspech nesvadeli na rasismus, na Zidy, na Nemce, na Francouze, na Bulhary, Slovaky.......
0/0
13.5.2003 6:56

kolumbus

Re: Re: OK!...
Elishka ta liska , kolumbus. Moc pisicek najednou
0/0
13.5.2003 7:00

šakal

Nemějte strach!...
...Kvalifikovaným odhadem na podkladě dlouhodobého chatování o EU je asi tak 60% euronadšenců přesvědčeno, že bruselští úředníci je ochrání před nutností nadávat na úředníky pražské...
...V tom je tedy nutno dát jim za pravdu, neboť po přijetí ČR do EU již nestojí v cestě protievropskému nadávání po hospodách zhola nic  
0/0
13.5.2003 7:34

K. H. Borovský

EU
, Při takové, jako jest za našich časů v Evropě, pomíchanosti, kde obyvatelé rozličných státův jednu víru vyznávají, a opět naopak v jednom státu mnohé víry panují; kde mluvící jedním jazykem v několika rozličných státech bydlí, a zase též údové jednoho státu rozličnými jazyky mluví atd., těžko jest již udati, co jest národ, a nejlépe snad bude držeti se jedině jazyka a považovati také všechny ty, kteří jedním, zvláštním jazykem mluví, co zvláštní národ. Již proto také se jazyk nejpřirozenější známkou národnosti býti zdá, že každý národ sebe i jazyk svůj stejným jménem jmenuje. Pokavad se udržel prvopočáteční a přirozený stav obecného zřízení, že každý úd obce také při spravování jejím náležitý svůj hlas měl, museli být všichni údové obce stejného jazyka, sice by si při radách a na shromáždění nebyli rozuměli; teprv co nastala poddanost a chlapství, počali se shrnovati do jedné obce (státu) lidé mluvící rozličnými jazyky, neboť se poroučeti může i bez slov, třeba bičem, ale raditi jenom pouze řečí.
0/0
12.5.2003 22:05

Ele Drpod

Re: EU
Tak to jsme museli cist nekde na druhem stupni ZDSky; jestli se uplne nemylim, jsou to "Obrazy z Rus" od Havlicka Borovskeho; vtloukali nam tehdy do hlavy, ze patrime k jednomu velkemu narodu (Slovanum), a pak nas ti slovansti bratri z Ruska ochranovali 44 let pred osklivym nemeckym fasismem (ktery sice byl v Italii a ne v Nemecku, ale "houska jako rohlik"). Od tech ruskych bratru nas zase osvobodili ti osklivi americti imperialiste - proboha, nebyly Mayovky a Winetou lepsi? Tam jsem od zacatku az do konce vzdycky vedel, kdo je dobry a kdo zly.
Nekdy mam pocit, ze je uplne jedno, z ktereho listu dejin si cteme - dejiny se jenom opakuji a my jsme se nenaucili nicemu.
0/0
13.5.2003 9:56

no

dali hlasy dali hlasy---jen aby pak samym stestim nevonemeli...
0/0
12.5.2003 22:03

Kožuch

desinformace
, -> V Litevském referendu o EU bylo pro EU 91.04% platných hlasů! Redakce OPĚT tendečně zkresluje výsledky. Raději připomenu výsledky dosud proběhlých referend (Ano/Ne/Účast): Litva 91.04%/8.96%/63.3%, Maďarsko 83.76%/16.24%/45.62%, Slovinsko 89.61%/10.39%/60.29%, Malta 53.65%/46.35%/91%.
0/0
12.5.2003 21:44

K. H. Borovský

Re: desinformace
, Abychom jen jediný, ale rázný toho důkaz viděli, poukazuji zde na národ litevský. Tento národ, jednoho času přeslavný a mohútný, měl tenkrát svou národnost zcela zachovanou, svůj jazyk, své náboženství, svou vládu domácí, své obyčeje. Přišli němečtí křižáci a vnutili mu co vítězové jinou, svou vládu a katolické náboženství. Že se to po dobrém nestalo a jaké ukrutnosti se přitom dály, o tom nám praví historie. Když ale později v čas reformace tito němečtí rytířové-křižáci pouze z špatných soběckých ohledů (aby totiž statky, kterými jen osobně vládli, úplně co své a svých budoucích rodin jmění obdrželi) protestantského náboženství se uchytili, museli ubozí Lotyšové rovněž katolickou víru opustiti a protestantské náboženství pánů svých přijmouti. Teď padla celá zem pod vládu Rusův, a sázím se, že ti chudáci Lotyšové zas budou časem svým nuceni přijmouti víru pravoslavnou, jako se k tomu již některé počátky činí.
0/0
12.5.2003 22:07

JH

Kampaň proti vstupu do EU?
Kampaň proti vstupu do EU?
0/0
12.5.2003 19:19

Řehoř

Re: Kampaň proti vstupu do EU?
, Jiš více let vystaveni invazi Rusů (a Ukrajinců) do naší malé země. Tato migrace se stále zvyšuje, každý den do ČR jich jezdí dva plné vlaky z Ruska a stovky aut. Stáváme se postupně ruskou enklávou. V podstatě otevřené hranice je k tomu přímo vybízí. V politických kruzích není zájem se tomu vážně bránit. Jediné co může zastavit tento příval, je právě tvrdý hraniční režim Evropské Únie. Je na bíledni, že po nadcházejícím vstupu nových členů, EU téměř uzavře hranice maximálním zpřísněním, aby si nováčci zvykli na nový hraniční režim ochrany soustátí, kdy přestanou platit socialistické vztahy!
0/0
12.5.2003 21:38

K. H. Borovský

Re: Re: Kampaň proti vstupu do EU?
, Význam slova cizozemec jest tak neurčitý jako význam. slova národ, jak patrno z té příčiny, že se jedno z nich druhým určuje. Cizozemcem totiž jmenujeme toho, kdo k našemu národu nepatří; který ale jest náš národ? - Rozličnými běhy historie pomátly se poměry mnohých národů, zvlášť evropských, tak velice, že již nyní těžko bývá rozeznati svůj národ od nesvého, našince od cizozemce, a proto se i mnozí za našich dnů v tomto ohledu tak velice matou, že nevědomky cizímu místo svému národu slouží a pomáhají.
0/0
12.5.2003 22:01

heh

Re: Re: Kampaň proti vstupu do EU?
ty jsi ale vul:)))))))
0/0
13.5.2003 15:57

5

pic
0/0
12.5.2003 16:04

Martin

Nebylo by lepší vstoupit do USA?
Polsko už tam je a podle všeho mu nic nechybí.
0/0
12.5.2003 15:09

rejpal

Re: Nebylo by lepší vstoupit do USA?
Tam jsou vsichni z celeho sveta zastoupeni , ted  potrebuji aby je cely svet zivil.
0/0
12.5.2003 16:04

šakal

No,...
...já si říkám totéž, ale (čert ví, čím to je) oni ti vychytralí Američani o svých zelených kartách nenechávají hlasovat, ale losovat
 
 
0/0
12.5.2003 20:33

pamětník

Litevský volební zázrak - v sobotu jednoznačné NE a v neděli již o fous ANO-jak to udělali?
0/0
12.5.2003 12:05

pamětník

Litevský volební zázrak - v sobotu jednoznačné NE a v neděli již o fous ANO-jak to udělali?
0/0
12.5.2003 12:05

fifi

Re: Litevský volební zázrak - v sobotu jednoznačné NE a v neděli již o fous ANO-jak to udělali?
Cože?
0/0
12.5.2003 12:44

pamětník

Litevský volební zázrak - v sobotu jednoznačné NE a v neděli již o fous ANO-jak to udělali?
0/0
12.5.2003 12:05

Aleš

němý úžas
S němým úžasem sleduju "rádobyargumenty"  odpůrců vstupu do EU, kteří se zaklínají (a někdy mají pravdu) nesmyslnými směrnicemi pro výrobky atd.. Pracuji v podniku který vyváží a již dnes, pokud chceme něco někam do zemí EU  exportovat, musíme dodržovat jejich předpisy. Pokud do EU vstoupí i okolní země, budeme muset předpisy unie dodržovat i pro dovoz na Slovensko a pokud tam my jediní nevstoupíme, nebudeme navíc moci jejich tvorbu nijak ovlivnit. Vím, že v EU není ráj na zemi, ale zůstat stát jako jediní stranou nejde. Bláboly komunistů o srovnání se Švýcarskem a Norskem (které jsou opravdu někde jinde díky kupř. ropě) neposlouchám ................... . Volím rozumem, takže EU ANO, navíc chci (i když vím, že já už možná tolik výhod nepoužiji) , aby moje děti a vnuci mohly studovat, české školy a diplomy jim byly uznávány, nemusely stát poníženě na hranicích  a mohly vůbec žít jako moderní Evropané.
0/0
12.5.2003 11:46

picek

Re: němý úžas
naprosto souhlasím ................
0/0
12.5.2003 13:33

Jimmi

Asi vědí proč...
...ono mít Rusy za zády...
0/0
12.5.2003 11:21

Zdenek WOGNAR

Nevstupem do EU se ČR sama vyřadí z rozhodování o budoucnosti Evropy
Když ČR republika do EU nevstoupí tak to bude zbytku Evropy úplně jedno, ale nebude to potom jedno té osamocené ČR. Ty EU zákony a pravidla bude muset nevstoupivší ČR stejně nepřímo dodržovat, nemyslím si že se EU političtí a ekonomičtí mocipáni budou při rozhodování na 10 milionů Čechů ohlížet. Když si sta miliony obyvatelů EU něco odhlasují tak se určité nebudou ptát jakéhosi prťavého nečlena. Nevstupem do EU se ČR sama vyřadí z rozhodování o budoucnu Evropy.
0/0
12.5.2003 11:05

rado

VOLTE NE!!!
Ne proto,že to bude organizovaný podnik /aspoň to bude mít svoje pravidla/,ale proto,že se drasticky zvednou ceny všeho,a kdo říká,že ne,ten lže.Lidé uvědomme si,že náš průměrný plat je 500 Eur.
0/0
12.5.2003 10:44

picek

Re: VOLTE ANO!!!
v Litvě nemají určitě víc a přesto ......................
0/0
12.5.2003 11:11

Tomáš Marný

EU?
15. 31994 R 1868: Nařízení Rady (ES) č. 1868/94 ze dne 27. července 1994, kterým se stanoví režim kvót pro výrobu bramborového škrobu (Úř. věst. L 197, 30. 7. 1994, s. 4), ve znění: – 31995 R 1664: nařízení Komise (ES) č. 1664/95 ze dne 7. 7. 1995 (Úř. věst. L 158, 8. 7. 1995, s. 13), – 31995 R 1863: nařízení Rady (ES) č. 1863/95 ze dne 17. 7. 1995 (Úř. věst. L 179, 29. 7. 1995, s. 1), – 31998 R 1284: nařízení Rady (ES) č. 1284/98 ze dne 16. 6. 1998 (Úř. věst. L 178, 23. 6. 1998, s. 3), – 31999 R 1252: nařízení Rady (ES) č. 1252/1999 ze dne 17. 5. 1999 (Úř. věst. L 160, 26. 6. 1999, s. 15), – 32000 R 0962: nařízení Rady (ES) č. 962/2002 ze dne 27. 5. 2002 (Úř. věst. L 149, 7. 6. 2002, s. 1).
0/0
12.5.2003 10:25

P.v.l

Re: EU?
Timto narizenim menim nazor na vstup do EU. Bytostne citim ohrozeni sve elementarni osobni svobody, protoze skrobu si chci vyrabet kolik chci... BTW Tys precetl 28MB takove zajimave literatury ?
0/0
12.5.2003 10:33

Vendula

rozhodné NE
vstupu do EU a rozhodné ANO KSČM! Občané nenechme se vtáhnout do další západní organizace, která nám nemá co nabídnou. Jsme vzdělanější pracovitější a chytřejší než lidé o jejichž společnost zdánlivě tolik stojíme! Volte KSČM - strana moderních komunistů nemá s těmi nechvalně známými soudruhy let padesátých zhola nic společného! Jsme moderní přemýšlející lidé, kteří se poučili ze svých chyb a naučili se realisticky přemýšlet. Po našem návratu k moci se vypořádáme se všemi rychlozbohatlíky a nebudem se bát sáhnout ani do vlastních řad. Dejte nám i sobě druhou šanci a nebudete litovat.
0/0
12.5.2003 9:52

ajatollah chameneí

Re: rozhodné NE
chcípni tamagoči!
0/0
12.5.2003 10:05

George

Re: rozhodné NE
To si určitě děláš srandu, žejo? Protože kdyby opravdu ta rudá lůza dostala druhou šanci asi bych se dobrovolně vystěhoval do Litvy, Maďarska nebo dokonce Rakouska. Ty už to pochopili.
0/0
12.5.2003 11:30

Korčagin

Re: rozhodné NE
Kdo je podle tebe nechvalně známý ? Nějak nám soudružko načicháš tím buržoasním marasmem.
0/0
12.5.2003 15:07

sword

Re: rozhodné NE
Hele Cyrilko-Svobodoví agenti provokatéři zase promluvili. Viď Vendulko, kam patříš k DEU, Sociální demiokracii nebo flandakum ? Nemam rad komunisty, ale takhle blbí, aby takhle provokovali, važně zase nejsou.
0/0
12.5.2003 18:54

P.v.l

Ja to vidim jasne...
... jestli neprojde vstup do EU, tak odjizdim za rodinou na zapad do te chude komunisticke Evropy a vy si tady ten rajsky kapitalismus, co tu zavladne, ve sve izolaci budujte sami... ;-]]]
0/0
12.5.2003 9:47

šakal

DEJTE ALE POZOR, ABY TO NEBYLO AŽ MOC NA ZÁPAD!...
...To by se Vám také mohlo stát, že skončíte na VÝCHODĚ...Země je totiž kulatá, potvora...chi, chi, chi
 
 
0/0
12.5.2003 15:02

Bobr

Re: Ja to vidim jasne... asi jsi dostal hrabema do hlavy!
Nevim jak muzes nasi komunistickou zemi oznacovat za kapitalistickou? Opravdu jsi bud prasteny, nebo hulis moc travy.
0/0
14.5.2003 5:22

ajatollah chameneí

prosba
mohl bych prosím dostat odkaz na ty směrnice? díky
0/0
12.5.2003 9:46

Chumbawamba

EU NE!!!!!!
Jsem proti do EU a pevně věřím navzdory všem těm blábolům v TV,že nás je většina..........důležité je jít v červnu hlasovat......! Takže milí Litevci,přeji vám hodně štěstí........budete ho potřebovat.... S pozdravem Chumbawamba osobně.
0/0
12.5.2003 9:37

Tomáš Marný

Re: EU NE!!!!!!
Tebe tandem Vydra & Boušková nepřesvědčil?
0/0
12.5.2003 9:43

tommy

Re: EU NE!!!!!!
A nejradsi by jsi kolem hranic natahl plot aby nemohl nikdo dovnitr ani ven a za plotem by jsme si hrali na stredoevropsky Svycarsko, ze jo. Nase zem je tak mala, ze kazdymu bude jedno, jestli do EU vstoupime nebo ne. A pokud ne, tak zustaneme na pospas nasim tunelarum a podvodnikum.
0/0
12.5.2003 9:54

Chumbawamba

Re: Re: EU NE!!!!!!
To není vůbec o ňákém ostnatém drátu............tobě vyhovovalo RVHP? promiň,ale EU není nic jiného.....a to nemluvím o takových věcech,jako je ztráta suverenity.................... jsem pro otevřený evropský obchod,pro volné hranice,ale opravdu ne tímhle způsobem........připadá mi to poněkud ponižující, no a konec konců taky pro spoustu lidí víceméně zničující tak proto říkám EU NE !
0/0
12.5.2003 23:28

sword

Skrč krk ..
Skrč krk krs prst nebo Skrč prst krs krk ?? Při zatmění je to vlastně jedno. Ať žije PAX ROMANA Marku Aurelie, tvá mumie ani netušila, že se Madam Europe tvého politického sna dožije... a římské legie stanuly od západního ostrova Britanicus až po daleké hory na východě, od jižního moře až po severní, tam kam až ledy sahají..
0/0
12.5.2003 9:33

Najdete na iDNES.cz