Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéfům BIS a NBÚ hrozí odvolání

Řediteli Bezpečnostní informační služby Jiřímu Růžkovi a šéfovi Národního bezpečnostního úřadu Tomáši Kadlecovi hrozí odvolání. Podle deníku Právo změnu na vedoucích postech BIS a NBÚ požadují ministři vnitra, zahraničí a obrany. Premiér Vladimír Špidla ale odmítl potvrdit, zda se je vláda rozhodla odvolat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bartas

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
12.5.2003 0:37

Zlý kukuč

Re: Radost i skepse
až na to, že ŽÁDNÝ z výše uvedených skutků se neudál tak, jak popisuješ. Odejdi pracovat do redakce Respektu, tam takové dobře informované zdoje potřebují. Se Spurným si budeš rozumět.....
0/0
12.5.2003 9:27

martin

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
11.5.2003 13:18

Henoch

Naše tajné služby.....
Kdyby za něco stály,tak nenechaly vykrást podniky,fondy,cestovky,kampeličky,banky,sprostými gaunery a podvodníky!Těžcí gauneří tančí na nakradených miliardách,a naše tajné služby na to čumí a nic nedělají!
Také arbitrážování naší republiky každým gaunerem,měly udělat přítrž hned v počátku!
V  rozprodávání české půdy cizákům,také nezabránily!
Musí tam být lidé kterým záleží na tom aby česká republika nebyla rozkradena do pazourů cizáků!   Vlastenci-ne šmejdi!
Nazdar!
0/0
11.5.2003 11:08

martin

Re: Naše tajné služby.....
Podle zákona nemá BIS právo vést vyšetřování případů a ani to nedělá. To dělá policie. BIS má na starosti získat informace a předat je na příslušná místa; ať je to vláda, policie, či jiné orgány státní správy. Co s nimi tato místa udělají, již není ani starostí ani odpovědností BIS. Nepleť si BIS a KGB.
BIS samozřejmě sleduje ekonomickou kriminalitu, ale informace se dále distribuují, proto není možné určit, za jaké průsery celostátního významu nese odpovědnost BIS a za co nese odpovědnost Grossova policie, spíše ale ta policie, ta to má v popisu práce.
Nezapomínejme také na jedno - silná tajná služba není v zájmu této vlády. Protože první kdo končí v síti protikorupčních akcí jsou především prominenti sociální demokracie.
 
0/0
11.5.2003 13:24

Zlý kukuč

Jediným možným ředitelem BIS
je Stanislav Devátý, tento gigant ducha. Mnoho agentů KGB ještě chodí neodhaleno, mnoho starých struktur nezkompromitováno. Všichni ostatní jsou břídilové a amatéři. Od té doby, co není ředitelem už to není taková sranda. Náměstkem by mohl být například pan Hučín.....
0/0
11.5.2003 10:11

šakal

Koukám,...
...to je chytrý jako kajak!
 
 
 
 
 
 
 
 
0/0
11.5.2003 10:54

agent006

Re: Jediným možným ředitelem BIS
Svatá pravda, mluvíš mi z duše. Přestože Devátý nikdy nebyl ředitelem, vždy byl jen pověřen řízením, vydržel ve funkci několikanásobně déle než všichni ti ostatní kašpárci. A taky to za něj slušně fungovalo. Ale dneska.....
Jenže by byl blázen, kdyby se vracel. Dneska má svůj klid ve svojí práci a nemá zapotřebí se handrkovat s politickými figurami, které sledují úplně jiné zájmy, než které by BIS sledovat měla.
0/0
12.5.2003 19:07

Krakonos CDN

Kariera !
Asi tak nak panove a damy .......PREDEVSIM , sem to asi tuknul do do vosiho hnlzda , ale se treba po......, me to je jedno , vime , ze na vas v tom vasem krasnym bordelu s...... a to vi dobre vite kreatury mizerny zarezatele skripaci a kratkodoby fraskovy sasci.
0/0
11.5.2003 4:49

petr

agónie socialistické moci
BIS má kromě jiného na starosti ochranu ekonomických zájmů země; takže není divu, že někde při své práci kápla na sociální demokraty - Česká republika je opravdu malý rybníček a všichni o sebe zakopávají navzájem. Uvést to jako argument k odvolání šéfa tajné služby, to je možné jenom na Východě. Od nástupu Růžka všechny problémy ustaly a služba normálně pracuje. A to se asi někomu nelíbí.
Moc socialistů se do podzima zhroutí a těšme se na finální scénu jejich představení, a jak okolo sebe budou kopat v poslední agónii. Bohužel zatím není známo bude li to fraška nebo tragédie, pravděpodobně obojí.
 
 
 
0/0
10.5.2003 22:48

šakal

I Vy jeden filuto!...
...tak pravíte: "Od nástupu Růžka všechny problémy ustaly a služba normálně pracuje."
 
Ta její "normální práce" je dána především tím faktem, že:
  • bratr Lux (neblahé paměti) zesnul v Pánu a na intrikána jeho formátu se zatím čeká
  • přítel Zeman užívá zasloužený odpočinek po veškeré té námaze s "kufříky" a "Bamberkem"
  • přítel Bašta obhospodařuje svou trafiku v Moskvě
  • ČSSD vládne druhé volební období, a tak není třeba likvidovat "neúslužné" vedení tajných služeb, protože teď jsou k mání informace přímo od čepu...chi, chi, chi
Ale, jak je vidět...i v namazaném soukolí to občas zaskřípe
 
 
0/0
11.5.2003 0:00

agent006

Re: agónie socialistické moci
Kde jsi to vzal, že od nástupu Růžka všechno funguje, člověče? Takový chaos nepamatuju už hodně let. Jediné co perfektně funguje, je obsazování vysokých postů jeho kamarády!! Jeden z jeho náměstků pronesl při svém nástupu památnou větu: "Já sice téhle práci vůbec nerozumím, ale budu jí dělat dobře."
0/0
12.5.2003 18:59

šakal

Ale, vida, vida ,vida!...
...tak náš milý pan Růžek už přestává být užitečným id...em   a stal se z něho obyčejný  id..t
 
Dokud vynášel informace z BIS proti ODS, tak byl fpoho, rychlostí blesku avancíroval na ředitelský post...a najednou...co to?
Že by někoho v socdem. napadlo, že úroveň a pověst našich tajných služeb je trochu vysoká daň za krátkodobé mocenské zisky?...chi, chi...to asi sotva
 
Možná ale někomu došlo, že prodejnost a bezskrupulózní kariérismus by mohly být ještě docela nebezpečné...když nevíte, zda místo Vás někdo nenabídne vyšší cenu
 
Ať se navzájem sežerou, kreatury sprostý!  Alespoň ušetříme za výdaje na státní pohřeb...A i šakal si přijde u zbytků na své...chi, chi, chi
0/0
10.5.2003 22:18

Krystof

prvni
prvni
0/0
10.5.2003 21:21

Najdete na iDNES.cz