Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zběha v cisterně zastavili až v Moskvě

Kradenou cisternou se rozhodl dezertovat voják ruské armády. Ukradl ji na základně své jednotky nedaleko od Moskvy. Útěk by mu vyšel, kdyby policie nedostala o kradeném vojenském vozidle hlášku. Po hodinové honičce dezertéra zastavil zátaras z těžkotonážních vozidel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Alarm

Ani vykořisťovatelskou válku, ani vykořisťovatelský mír !!!
Ani vaši válku, ani váš mír!
 
 Tváří v tvář zuřící válce v Iráku přinášíme po aktuálním letáku Wildcat téměř stejnojmenný historický dokument, jehož obsah je však právě vzhledem k dnešní válce stále naléhavý. Francouzská Surrealistická skupina v něm doslova v předvečer Mnichovské konference zaútočila nejen proti připravované válce, ale též proti buržoaznímu míru. Jestliže tehdy dokázala jasnozřivě varovat před nebezpečím antifašismu a lidových front, je i dnes platným varováním před úskalími planého pacifismu a jeho protiválečných hesel. Kapitalistická válka a kapitalistický mír jsou totiž vposledku pouhými dvěmi stranami téže mince…
 
Válka, která se ohlašuje pod pokryteckou formou opakovaných a znásobených bezpečnostních opatření, válka, která hrozí povstat ze spletitých konfliktů imperialistických zájmů, jimiž je Evropa zamořena, nebude válkou demokracie, válkou spravedlnosti, válkou svobody. Státy, které pro okamžitou potřebu a pro potřeby historie tvrdí, že jejich koncepce je legitimují, nabyly svého bohatství a konsolidovaly svou moc metodami tyranie, zvůle a krve. Zcela nedávné důkazy hanebnosti těchto států jsou ještě v živé kolektivní paměti.
 
Dovolilo se Itálii, aby zničila Etiopii, protože každý vítězný odpor, postavený proti bílému nájezdníkovi, by byl povzbudil koloniální národy, aby se vymkly z imperialistického sevření.
 
V červenci 1936 se odepřely zbraně Španělsku, jež mělo právo je požadovat a jež by mu umožnily rychle zničit fašismus; nepřicházelo v úvahu, aby vítězství španělských pracujících mohlo otevřít světovému proletariátu nové revoluční perspektivy.
  Čína je ponechána napospas japonskému imperialismu.   A jestliže se dnes pseudodemokratické mocnosti dávají do pohybu, je to proto, aby hájily Stát, který vytvořily ke svému obrazu, Stát od základů kapitalistický, centralistický, policejní a statický.   Dělnická třída, zrazená ze všech stran a zapomínající na svou podvratnou funkci, se chystá podílet na záchraně versailleské kořisti. V odpověď na tento sebevražedný postoj prohlašujeme, že jediná otázka, zajímající se o společenskou budoucnost člověka a schopná mobilizovat jeho jasnozřivost a jeho tvůrčí energii, je otázka likvidace kapitalistického režimu, který navíc dokáže přežívat a překlenout své vlastní paradoxy a vlastní zhroucení jen díky skandální spoluvině II. a III. internacionály. S provinilci stejně jako s jejich pomahači, s ospravedlňovači války stejně jako s falzifikátory míru je nemožný jakýkoli kompromis. Odmítáme postavit proti nesmyslné Evropě totalitních režimů Evropu vzniklou z Versailleské smlouvy, byť zrevidované. Ve válce i v míru stavíme proti oběma síly, schopné Evropu od základů znovuvytvořit prostřednictvím proletářské revoluce.     25.3. 2003   Autor: Surrealistická skupina Paříž, 27. září 1938   
0/0
8.5.2003 10:54

Muki

Re: Ani vykořisťovatelskou válku, ani vykořisťovatelský mír !!!
Nedavno po tolika letech mel proslov jeden z techto, tenkrat "progresivnich" lidi, dnes jiz stary pan. ktery to kdysi podepsal. Promluvil kdyz jse melo hlasovat o podobnem prohlaseni mezi mladymi studenty. Rekl, byli jsme arogantni a mysleli jsme, ze vse vime a prispeli jsme zlu.
0/0
8.5.2003 17:45

Honza

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
8.5.2003 10:15

Muki

Re: Chudak kluk...
Jak nas to ucili v dejepisu o upadku Rima. Kdyz obcane nebyli ochotni bojovat za svuj stat a najali si placene zoldnere atd...
0/0
8.5.2003 17:48

JirkaH

Už je možná po smrti
Tomu klukovi to teda vůbec nepřeji. Za tohle dostane nepochbyně trest smrti. V ruské armádě jsou příšerné podmínky. Jak na běžícím pásu se tam vraždí, loupí a masakruje. Význam slova šikana je pro ruskou armádu jenom slabým odvarem reality. Pokud máte zájem nakoukněte na tuhle adresu a v sekci texty si přečtěte článek - Zločinci v ruské armádě. Hnus !
adresa:
0/0
7.5.2003 23:25

Marcel

To měl vojáček ještě štěstí
Jednou takhle dezertoval záklaďák v Hranicích, když tam ještě byli Rusáci. Důstojník se od nádražáků dozvěděl, že se nejspíš schoval na hradle (poblíž kolejí). Okamžitě tam běžel a cestou nabíjel pistoli. Pak se ozval jediný výstřel. Tomu se říká poprava...
0/0
7.5.2003 23:21

Pivo

Re: To měl vojáček ještě štěstí
A taky se tomu říká tzv. český bonz.
0/0
8.5.2003 9:07

Krakonos CDN

V USA
Deserter na kokainu ukrad tank a jezdil s nim po LA 3 hodiny nez ho vodpraskli , to vam tam ale nereknou , ze jo!
0/0
7.5.2003 18:54

Krakonos CDN

Re: V USA
Tak Jurasku kde je tvuj comment , vylez srabe.
0/0
7.5.2003 19:36

navi

Re: V USA
to nebyl deserter,ale civilista co ten tank ukradl,so get your facts straight ,you fucking pinhead .
0/0
8.5.2003 17:45

Muki

Re: Re: V USA
Z americke armady nemusis dezertovat, ale jeden z trestu je, ze te vylouci z armady. Myslim, ze ruska, ale snad ani ceska armada tak nelidsky trest nemaji. Ja jsem mel na vojne nekolik maleru, dokonce jsem byl zavreny v Brne na Spilberku, ale z armady me nikdo nevyhodil.
0/0
8.5.2003 17:55

Krakonos CDN

Re: Re: V USA
You fucker , ten tank ukrad vojak na dope, propustenej do civilu (podrobnosti se tutlaj), protoze desertoval , po leceni se pak se dal znovu na drogy ,pozdeji ukrad tank a tu paseku co udelal se vysilala na TV v USA , to jak byl hlidanej vozovej park se ani nezminis , so i got facts straight you fucking shithead !!! Taky se s tim tankem asi naucil jezdit v autoskole ???  Pinhead !
0/0
8.5.2003 21:18

zvedavec

Danielo, jsi příslušnicí Rudé armády?
Pokud ano, jakou máš hodnost a řády ?
0/0
7.5.2003 18:39

zvedavec

Danielo, jsi příslušnicí Rudé armády?
Pokud ano, jakou máš hodnost a řády ?
0/0
7.5.2003 18:36

volodja

voni ho sice honili-pravda-ale v tej cisterne byla vodka-tak proto...
0/0
7.5.2003 18:32

Nemo

Ruská armáda opět zvítězila
za chvilku tady máme VMM, Ivana a ostatní - připravte se !
 
0/0
7.5.2003 18:27

Včelka Mája

Re: Ruská armáda opět zvítězila
Dnes dostávají na prdel v Turku :-) (aspoň zatím)
0/0
7.5.2003 19:44

Ele Drpod

halo Danielo
, zdravim te!
0/0
7.5.2003 18:20

Najdete na iDNES.cz