Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komunisté zvítězí, věří Jakeš

Milouš Jakeš se ve čtvrtek každou chvíli přátelsky zdravil s některým z komunistů, kteří na Letenské pláni slavili První máj. Mnozí k podání pravice připojili i uctivou úklonu. Jako by se mnoho nezměnilo od časů, kdy stával na tribuně coby generální tajemník KSČ.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

elektra

hajz
0/0
25.6.2003 14:22

.

hrozné, zase nechcípl
Někdejšímu generálnímu tajemníkovi Ústředního výboru KSČ Miloši Jakešovi, který dnes vypovídal v procesu s jiným vysokým předlistopadovým funkcionářem Karlem Hoffmannem, se udělalo v jednací síni nevolno. Měl nezdravou barvu v obličeji, na okamžik se mu podlomily nohy a musel se posadit. Předsedkyně senátu nechala zavolat rychlou záchrannou službu.
0/0
2.6.2003 12:07

krušnohorec

ještě pár arbitráží, tak asi určitě
0/0
15.5.2003 18:34

Dana Herianová

EU? DĚKUJI, NECHCI!
EU? DĚKUJI, NECHCI!
O Evropské unii a vstupu České republiky do tohoto uskupení se toho napsalo již mnoho. Jak stoupenci, tak odpůrci začlenění naší republiky do Evropské unie při svých argumentech používají nejčastěji prosté vážení ekonomických a někdy s tím souvisejících sociálních argumentů, vyjádřeno slovy má dáti dal nebo chcete-li co to bude Českou republiku stát a co jí vstup přinese. Otázka začlenění našeho státu do Evropské unie má však i rovinu politickou nikoliv jen ekonomickou. Politický přístup k otázce začlenění do Evropské unie je třeba chápat nejen z pohledu okamžitého dopadu pro naší zem, tj. staneme se součástí silného kapitálového uskupení, ale zejména i z dlouhodobého působení na naši státnost a existenci našeho národa, tj. jakou měrou se dokáže Česká republika, např. 20 poslanci v Evropském parlamentu z budoucích 732 a 12 hlasy v 345 členné Radě Evropské unie, prosazovat a hájit. Příznivci začlenění České republiky do Evropské unie často používají argument, že jde o přirozený proces integrace a někdy dokonce o proces tzv. přirozené integrace lidstva. K tomu je vhodné podotknout, že Evropská unie je – po přijetí Maastrichtské smlouvy v roce 1992 – založena na tzv. třech pilířích. První pilíř je tvořen dvěma (dříve třemi) Evropskými společenstvími – Evropským společenstvím uhlí a oceli (1951, toto společenství ztratilo po summitu v Nice opodstatnění), Evropským hospodářským společenstvím (od roku 1993 nazývaným Evropské společenství) a Evropským společenstvím pro atomovou energii (obě tato společenství byla založena tzv. Římskými smlouvami v roce 1957). V roce 1965 došlo k Slučovací dohodě, čímž byla sjednocena činnost orgánu všech tří společenství. Druhý pilíř   Evropské unie zahrnuje společnou zahraniční a bezpečnostní politiku a třetí pilíř zahrnuje oblast justice a vnitřních věcí. Z tohoto pohledu vzniku a vývoje Evropské unie je patrné, že nejde o přirozený integrační proces, ale o integrační proces průmyslového a finančního kapitálu s cílem vytvořit větší ekonomický prostor. Tomu také odpovídají tři hlavní svobody proklamované v Evropské unii – volný pohyb kapitálu, volný pohyb zboží a volný pohyb osob (rozuměj – pracovní síly). Evropská unie je uskupením kapitalistických států, kde je dominující vliv bývalých evropských koloniálních mocností Francie, Německa a Anglie. Přičemž vliv Německa a německého finančního a průmyslového kapitálu je jedním z nejvíce rozhodujících vlivů v tomto uskupení.
Stoupenci Evropské unie také často argumentují sociálním rozměrem evropské integrace. Sociální politika západoevropských států se po druhé světové válce vyvíjela pod silným tlakem existujícího bloku socialistických států a snahou udržet vnitřní sociální smír ve společnosti. Evropská sociální charta z roku 1961 a její dodatky nikdy nebyly plně ratifikovány všemi členskými zeměmi Evropské unie. Navíc tento dokument obsahuje skutečně minimální sociální standarty. Sociální politikou se Evropská unie začala skutečně zabývat až po pádu evropských socialistických zemí, kdy vyvstala otázka udržet pod pokličkou sociální napětí a nějak čelit vzrůstající ne zaměstnanosti a hospodářské krizi.
Často je také požíván argument, že pokud Česká republika nevstoupí do Evropské unie, stane se skanzenem, bude silně diskriminována a ekonomicky odsouzena k živoření. Pokud nevstoupíme do Evropské unie a podaří se nám omezit své členství ve vojenské části NATO a třeba i plně své členství v této organizaci zrušit, můžeme jen a jen politicky získat a posílit význam České republiky. V případě nevstoupení do Evropské unie nám nic nebrání udržovat rovnoprávné vztahy se všemi státy a národy. Naopak, právě vstupem do tohoto uskupení nám bude třeba i určováno s kým a jak smíme nejen obchodovat, ale vůbec udržovat tzv. přátelské vztahy. Třeba by se společným nepřítelem stal opět východ Evropy, neboť tam je nejbližší zájmová sféra Německa a Evropské unie. I o tom je dnes politika ruselu. Rozdělení Jugoslávie nebylo ničím jiným. Nejbližším cílem by pro nás mělo být naopak opětovné sblížení a sjednocení se Slovenskou republikou a těsná spolupráce s Polskem. Konečně dvě rozhodující mocnosti v Evropské unii Francie a SRN se netají tím, že projekt Evropské unie je třeba federalizovat nebo alespoň pojmout jako strukturalizovaný konfederativní státní útvar. I to hovoří jasně o potřebě EU vyhranit se jasně jako silný útvar v boji o přerozdělování sfér vlivu ve světě se Spojenými státy americkými.
Často se používá jako argument pro vstup do Evropské unie potřeba sbližovat evropskou levici a možnost pak socializovat evropský projekt. Mezinárodní spolupráce levicových, dělnických a pokrokových hnutí není však o nutnosti podpory budování nového kapitalistického superstátu a asistování při střetu kapitalistických uskupení o vliv ve světě. Spolupracovat a to velice těsně lze přeci i bez vstupu do EU.
Je tedy správné, aby ti, kterým záleží na vybudování sociálně spravedlivé společnosti, na hájení národních zájmů, uchování a posílení státní suverenity i zachování míru, podporovali začlenění ČR do kapitalistického uskupení a to i přesto, že v naší zemi je také opět již třináct let kapitalismus? Rozhodně to k ekonomickému ani bezpečnostnímu posílení České republiky nepovede.
0/0
6.5.2003 0:46

Silvie

Re: EU? DĚKUJI, NECHCI!
Jménem všech děkuji za přednášku. To, co tu píšete, každý trochu vzdělaný člověk zná. To, co vy používáte jako argumenty proti vstupu do EU, jsou právě důvody, proč se do ní vstupuje  
Takže nás, prosím, ušetřete těch falešně nacionalistických výlevů a komunistické rétoriky, lidé si toho užívali čtyřicet let za minulého režimu. Je zapotřebí pádnějších argumentů. A bez toho patosu.
 
0/0
6.5.2003 19:56

Dana Herianová

Re: Re: EU? DĚKUJI, NECHCI!
 
psát jenom kecy jako vy je jednoduché !
zkuste napsat proč jste pro !
0/0
6.5.2003 20:39

MiP

Re: Re: Re: EU? DĚKUJI, NECHCI???
Tak já to zkusím. Jako základ úvahy si vezmu Rakousko-Uhersko, které českým zemím umožnilo stát se nejvyspělejší částí tohoto soustátí, a to bez ohledu na jazykové nebo národnostní omezování. Rozhodně jsme se zde neztratili, také proto, že jsme mohli do celého soustátí vyvážet zboží bez jakýchkoliv bariér. Totéž se nabízí v Evropském superstátě, byť podmínky jsou dnes zcela jiné. Je-li EU založeno na bývalých koloniálních státech, je to jen a jen logické, protože to vždy byly a stále jsou velké státní útvary. Pro mne je důležité, že EU je založena na demokracii a svobodném pohybu. Tedy na tom, čemu se přes urputné proklamace o svobodě bránila bývalá koloniální mocnost SSSR, jakkoliv si říkala socialistický a svobodný stát. A také je konečně vhodné si přiznat, že sociálně spravedlivá společnost je nesmysl, který sice je možné krvavou cestou na jeden jediný okamžik zajistit, ale ne udržovat v chodu. "Kapitalismus", jak o něm s opovržením píšete, se jednak vyvíjí, a rozhodně nemíří ke svému zániku, a jednak je se všemi svými nedostatky tím nejlepším, co tady na Zemi bylo zatím vymyšleno (lépe řečeno co se tady na Zemi postupnou evolucí vyvinulo do dnešní podoby).
0/0
9.5.2003 18:51

Silvie

Re: Re: Re: EU? DĚKUJI, NECHCI!
Nehodlám sem psát něco, co si každý může přečíst v literatuře nebo letácích. O oficiálních politických, ekonomických a kulturních výhodách EU se ví dost, pokud se člověk jen trochu oběžuje něco přečíst. Mne osobně stačilo žít nějakou dobu v USA, "baště kapitalismu," a potom se vrátit sem. Šok. Od té doby nemůžu socialismu (natož komunismu!) přijít na jméno. Zkuste si to také. Výtečná zkušenost a nikdo už se potom na Východ nepožene. Mám obavy, že naše země je už tím socialismem a komunismem tak zkažená a prožraná, že bez EU se ho nezbavíme. Jak jinak na Západ, než se přímo připojit?
0/0
15.5.2003 18:01

Floutek

Narodil se Jakes, mel ho jako klacek, ukous mu ho racek!!!
0/0
5.5.2003 22:14

Žádná podpora

Komunisté jsou proti vstupu do EU...
... Pokud tedy referendum dopadne těsně pro vstup, v  prvních 5 letech poklesne minimálně 50% národa životní úroveň a komunisté budou  výraznými vítězi v příštích volbách. Není jiné východisko.
0/0
5.5.2003 13:34

rado

Lid chce stát fronty na banány
raději,než stepovat na úřadech práce a prosit se o tu blbou práci,aby mohli uživit rodiny. Mnoho lidí nedělá ,to co umí,ale to co je.Stálé zdražování všeho,kriminalita ve všech sférách, za chvíli se bude platit i vzduch,co dýcháme.To vše obnáší demokracie a kapitalismus.Lidé už se konečně zamyslete!.Kdyby vládla pravice,bude to ještě horší. Volme SOCIALISMUS!
0/0
5.5.2003 12:29

Petr

Re: Lid chce stát fronty na banány
Pokud se dobře pamatuju,tak na banány se stála fronta několikrát za rok - jinak nebylo proč,banány nebyly...Tady v Jungmannce stávala fronta od prodejny zahraničních časopisů až k Máji - dnes Tesco - přišla Burda (fronta čítala odhadem tak 800 lidí-mám ještě schované foto).Mnoho lidí nedělalo nic a brali za to i na tu dobu dost peněz, vyráběly se výrobky,které nikdo nekupoval a toaleťák a vložky byly pod pultem (dělal jsem brigády v drogerii,znám...).Zdražování-stát reguloval ceny naprosto všeho,takže důsledkem bylo hroucení ekonomiky-kdyby nebyl listopad 89,tak kolik měsíců bychom ještě fungovali??? Za vzduch se platilo-ale obráceně-stát platil za to,že lidi dýchali hnus,na který dřív umírali (tzv.pohřebné v severních Čechách).Kriminalita-nejhorší zločin bylo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví-horší zločin než znásilnění či vražda.To vše obnáší pseudodemokracie a socialismus/komunismus.Lidi ještě myslí,někteří i pamatují.Ale ty to máš asi jen vyčtené z knížek.
0/0
5.5.2003 12:52

ron

KSČM+ODS - viz upoutávky výše
I upoutávky výše (Jakeš+Klaus) symbolizují upevňující se zájmovou koalici KSČM+ODS.
Je to smutný a krajně nebezpečný fakt ...
 
0/0
5.5.2003 11:38

Milan

Re: KSČM+ODS - viz upoutávky výše
To tedy je velmi nebezpečné!!! Tyto dvě extrémistické strany umí zblbnout dost lidí (KSČM otevřeně a ODS jako vždy zakrytě pod různými strašáky - prostě zachránci národa) a snadno zhatit vstup do EU.
0/0
5.5.2003 11:48

Petr

Re: KSČM+ODS - viz upoutávky výše
Teď je výš Klausová a Šabach...
0/0
5.5.2003 12:11

Pinta

Tak kolipak?
Tak ať nám také novináři řeknou, kolipak asi důchodu soudruh Jakeš pobírá? A kolipak je průměrný důchod a průměrný plat nekomunisty? Zdaliž pak je možno toto vědět
0/0
5.5.2003 11:30

Che gevara

ahoj
Ty krávo to teda čumím. Inženýrský jsou hustý.....
0/0
5.5.2003 11:25

Petr

To snad ne...
Několik přeřeknutí v jeho projevu... No, někde se prostě myšlenka neurodí a neurodí a pak se v drůbežárnách pěstujou bojlery a podobně, že... Zaplaťpánbu,že Jakešové jsou pryč - ačkoli po nich nastoupila jejich mladší část Štěpánů, Grebeníčků a podobně. To by to dopadlo, kdyby se vrátili.Mimochodem,nedávno jsem četl projev Klementa Gottwalda, nedlouho před únorem 1948 sliboval,že lidem zůstanou pole atd. (doslovný přepis projevu).Nikdy jsem komunistům nevěřil ani slovo a své zásady - díky jejich chování - nezměním... Za jedno děkuji,Jakeši (pane vám nenáleží a soudruhování jste kdysi ukradli,tak to nepoužiji) - už vím, zda do EU ano nebo ne. Díky. A na rozdíl od Juřičků a Zapletalů tady klidně nechám svůj e-mail...
0/0
5.5.2003 11:10

ing. Pavel Juřička

Sametovy puc
Pokud vím,tak tuto zemi rozkradli především gauneři typu Kožený,kteří se naučili jak okrádat  obyčejné lidi a parazitovat na společnosti v odporné zlodějské USA. Ted jste všichni hrdinové a velcí kapitalisti,všichni se předháníte v umění,jak lépe okrást druhého. Většiny z kritiků komunismu by se měla stydět,jen si sami zpočítejte,kolik lidí jste po sametovém puči okradli darebáci ! Komunismus nezemřel,naopak,sílí. Už brzy tady znovu nastolíme pořádek.
0/0
5.5.2003 10:54

Lucie Bílá

Re: Sametovy puc
Přesně. Já to viděl na LETNÝ. Skutečně tam byla ta síla. Některá bohužel ale neudržela ani moč.
0/0
5.5.2003 11:08

Roman

Re: Sametovy puc
Holt se ti inženýre nepovedl život. No co, aspoň, že se máš na koho vymluvit. 
0/0
5.5.2003 11:20

ing. Pavel Juřička

At zije KSC
Nevím,o čem tady mluvíte ubožáci. Většině z vás teče mlíko po bradě a nic jste nedokázali. Minulý režim byl nejspravedlivější v dějinách. Jako jediný dal obyčejným lidem právo na práci a životní jistoty.To mám tak,když si tady proameričtí skautíci vyskakují.USA je fašistická imperialistická země,která přežívá jenom z vykořístotování zbytku světa. Jde o to,jak dlouho si to necháme líbit.Nejvíc ted řvou zloději,kteří žijí z majektů,které si nakradli jejich předci vykořistováním dělníků za 1.republiky. Držte palce,v příštích volbách se to určitě povede. Jedině země s centrálním vedením tady nastolí spravedlivý řád,oproti anarichii a vládě lůzi,která je tady ted. Doufám,že po volbách najdem dost šibenic,abychom se té sebranky zbavili.
0/0
5.5.2003 10:32

Pavel

Re: At zije KSC
Docela vtipné. Máš jisté komediální nadání, to se hnedka pozná.
0/0
5.5.2003 10:35

ka

Re: At zije KSC
ja sem taky proti anarichii-inzenyrskej
0/0
5.5.2003 10:35

Skye

Re: At zije KSC
Zapij ty prášky co máš na nočním stolku a běž to vyležet.
0/0
5.5.2003 10:35

Honza

Re: At zije KSC
Někdo s podobnými názory jako Vy, pane inženýre, přeci nemohl dostat titul na vysoké škole. Nebo jste ho snad získal za "rudé zásluhy"?
0/0
5.5.2003 10:39

Judr. Jindřich Zapletal

Re: At zije KSC
Naprosto souhlasím, dnes mi v praxi chybí trestné činy  proti  zřízení.
Já jsem celý život komunistou byl, jsem a budu, mé děti vedu k úctě ke Stalinovi, protože sjednotil SSSR.
Oproti tomu bordelu, co tu teď je....Každý si  hrabe do svého korýtka, tuneluje se, krade, je velká nezaměstnanost a slouží se USA, jak si kovboj usmyslí. Je draho, lidé se topí v chudobě a nemají žádné jistoty. Jedině KSČM nás dovede zpět do blahobytu
 
 
0/0
5.5.2003 10:39

Krtek

Re: Re: At zije KSC
Ty se běž taky vyčurat.
0/0
5.5.2003 17:49

terazky

Re: Re: At zije KSC
  Ach jo - judře judře - víš jako co mi ty a tobě podobní šašouni připadáte?? Jako banda pošahanejch páterů, co jsou schopný ještě dneska všem na potkání tvrdit, že země je přece jen placatá !!!
0/0
10.5.2003 18:45

Josef Koprnický

Re: At zije KSC
Tak proto je v ostatních "nekomunistických" stranách nalezlých tolik bývalých komunistů. Ať budem volit kohokoli, vždy nějakého komunistu zvolíme. Šibenic nebude již zapotřebí. Obyčejný lid vychcípá hladem. Bývalí komunisti a estébáci všechny banky a podniky rozkradou, vytunelují. Bude hlad a bída. Jen tak dále soudruzi! A nakonec přijde bota cizího vojáka, rozšlápne ten nevychcípaný zbytek...
0/0
5.5.2003 10:43

Pavook

Re: At zije KSC
Minuly rezim byl nejspravedlivejsi v dejinach? Ti si snad delas legraci! Nemuzu uverit, ze jsou lidi, kteri jsou tak straslive hloupi...
0/0
5.5.2003 10:54

Petr

Re: Re: At zije KSC
Jasně, že byl nejspravedlivější v dějinách. A k některým byl ještě spravedlivější... Zato dneska je režim zcela nespravedlivý, protože jinak by Jakešové a Grebeníčkové - starší i mladší - byli dávno za mřížema (minimálně).
0/0
5.5.2003 11:19

walker

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
5.5.2003 11:57

Amik

Re: At zije KSC
Sakra inzenyrskej ze ty si vyucenej na jatkach?Nejde o to jak dlouho si nechate neco libit ale spis o to jak dlouho te nechame brecet nezli te nakopeme do vajec abys mel proc brecet a nadavat!Ty palce drzime aby se to stalo co nejdriv!
0/0
5.5.2003 12:24

Fri-go

datum 1.5. nebo 1.4.
Ten rozhovor v novinách? nemělo to vyjít o měsíc dříve? Myslím 1. 4. na apríla. Protože jestli to co ten deb..il pardon soudrrrh Jakeš řekl, myslel vážně, tak už fakt nevím. Pozor na KOMUNISTY jsou to největší demagogové na světě!!! Nevěřte jim ani slovo. Howgh!!!
0/0
5.5.2003 10:24

Pivo

Cool v plote mel byt postaven ke kulu
A meli mu poskytnout, jako cestnemu majiteli rude knizky, bezplatnou eutanazii.
0/0
5.5.2003 10:07

Vaclav Hanus

popleteny dedek
V tohle Jakes veri? Proc tedy zasvetil cely svuj zivot praci pro nacionalni socialisty?
0/0
5.5.2003 10:02

Pavel

Úpěnlivá prosba:
Apropo, neví někdo, kde bych si mohl na netu přečíst Jakešův legendární projev na Hrádku?
0/0
5.5.2003 10:00

Petr

Re: Úpěnlivá prosba:
To je škoda číst, to se musí slyšet.... Ještě ho mám schovanej....
0/0
5.5.2003 11:27

Krtek

Re: Úpěnlivá prosba:
Existuje v MP3 - doporučuji, je nejjednodušší sehnat.
0/0
5.5.2003 17:50

jarek

Dotaz
Nepodal náhodou přihlášku do ODS???
0/0
5.5.2003 10:00

Pavel

Fujtajxl
Demokracie odsud posud. Takovou zrůdu nelidskou by měli zavřít do klece a ukazovat děckám jako odstrašující případ a ne ho ještě nechat blít ty svoje camcy (i když už senilní) kdy a jak se mu zachce.
0/0
5.5.2003 9:55

Pacient

Je to takovej strejda, kterého si kdysi zvolili strejdové, aby mohli strejdovat.
0/0
5.5.2003 9:25

ka

nejhezci jakes je vycpanej jakes
0/0
5.5.2003 9:22

pavel

vtip
vite kolik měří zprávný komunista?
O hlavu míň.
0/0
5.5.2003 9:16

Silvie

Re: vtip
 
0/0
6.5.2003 20:20

Lucie Bílá

KOMIK NA NOVĚ
Od soboty 10.5.2003 na TV NOVA se chystá nová zábavná show s názvem JAKEŠOVINY.  na místo dřívějších NOVOT. Příjemnou zábavu.
0/0
5.5.2003 9:05

Jenda

Ještě větší blbci než jsme doufali?
Jakeš byl výsledkem počínající agónie soc. zřízení v ČSSR, kdy spousta neschopných se prosadila na nejvyšší posty a schopní (také všeho) čekali v závětří na změnu režimu. Je to smutné počteníčko a ještě smutnější je forma rozhovoru, kterou redaktor Bartoníček zvolil. V jeho přepisu mi ještě chybí místa, kdy si Jakeš odkašlal, smrknul, nebo se nadechl. Kdyby dělal podobně rozhovor s Havlem (ehm, chrchr..), vyšlo by to nastejno, ostatně i co do obsahu. Rozhovor s jakešem mi připomenul jak naše nezávislé TV dělají při reportážích z májových oslav KSČM zásedně detaily lidí nad hrobem, nebo slitých.
0/0
5.5.2003 8:14

:-(

Všem, kdo Jakeše omlouvají
coby popleteného neškodného staříka :
On byl v roce 1968 předsedou Ústřední kontrolní a revizní komise strany - je jeden z těch, kdo nesou největší zodpovědnost za nešťastné osudy mnoha tisícovek lidí, kteří nesměli vykonávat své povolání a dětí, které nesměly studovat.
Takže ne politováníhodný stařík, ale Vrchní inkvizitor !
 
0/0
5.5.2003 7:24

:-(

Re: Všem, kdo Jakeše omlouvají UPŘESNĚNÍ
Upřesnění : PO ROCE 1968 byl soudruh Jakeš Vrchním inkvizitorem = předsedou ÚKRK
0/0
5.5.2003 7:26

Najdete na iDNES.cz