Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bydlení s výsadou

Další vládní zemětřesení je tu. Tentokrát mu říkejme "nájemní". Sociální demokraté vyměnili koaliční partnery za komunisty a protlačili k projednávání mírnější verzi deregulace nájemného. Sliby voličům budou tím alibi, jímž ČSSD ospravedlní koaliční nevěru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ježura

ach jo, regulace či ne!?
Ahoj, všichni moudří i rebelující. Představte si, že mám také matku, což je div, protože někteří snad ani rodiče nemají (soudím dle názorů), nepochybně vykvetli na loukách jako pampelišky. Matka se snaží  (s naší pomocí) o výměnu velkého bytu za menší již dva roky, ale, bohužel , majitel malého bytu nasadí již tržní nájem, a to vyšší než platí za stávající. Přesto, že nemám žádné výhrady proti výstavbě Paláce Flora, užitečnějčí by bylo, vystavět tam stejný kolos, ale plný malých bytů, do kterých by se rádi nastěhovali staří (a uvolnili velké byty pro mladé rodiny), ale i mladí, kteří nechtějí z nějakého důvodu byt velký. Mějte se fajn!!!
0/0
9.5.2003 10:35

ledig1

konec bolševismu v regulaci nájemného!!
Svoboda přijde, ale bolševici se snadno nevzdají.
0/0
4.5.2003 9:47

Alfons

socialismus x kapitalismus
, Za socialistické platy a důchody tržní západní najemné nelze zaplatit. Udržovat nájemní byty za západní ceny materiálu a služeb také nelze. Hrajeme si na Ameriku, ale nemáme na to. To poslanci jsou jiní borci, nejenže jim občané zaplatili rekonstrukci domu, ale platí jim i tržní nájemné 50tisíc/měsíc. Ti jsou vzor pro naše nájemníky.
0/0
3.5.2003 17:53

ledig1

Vědomé porušování Ústavy vede k další miliardové arbitráži!!
Špidla a Grebeníček připravují další miliardovou arbitráž tím, že vykrádají 80% investice cizinců do činžovních domů v Praze vědomě neústavní regulací nájemného. Není nejmenší pochyby, že daňoví poplatníci zaplatí miliardy cizincům za to, že Špidla a Grebeníček vědomě porušují Ústavu ČR a konfiskují 80% hodnoty cizích investic do nemovitostí v Praze!!
0/0
3.5.2003 14:26

ledig1

Tisíce levných, krásných bytů pod 1.000,-Kč měsíčně čekají na chudé!!
Nabízím krásný byt I. kat. v Mostě 1+1, za pouze 800,-Kč měsíčně. Kolem samé parky, nakupování blízko, nemocnice dva bloky vzdálená. Idealní pro důchodce s omezenými příjmy. Tisíce dalších levných bytů na Vás čekají v Litvínově, v Bílině, v Janově, v Teplicích, Chomutově a v Ústí. K nastěhování ihned!!
0/0
3.5.2003 10:54

LADA

REGULACE
JA SI MYSLIM , ZE ONO SE TO ROZHODNE DRIV U MEZINARODNIHO SOUDU , KAM SI MAJITELE BYTU PUJDOU STEZOVAT . PROTOZE PROC BY MAJITELE BYTU MELI DOTOVAT NAJAMNIKY ? OD TOHO JE TU STAT . V OBCHODECH JSOU CENY STEJNE , AT SI BOHATY , NEBO CHUDY . BUT NATO MAS A NEBO NEMAS .
0/0
2.5.2003 14:00

blb

Re: REGULACE
no já nevím, z jedné strany proč by se s nájmem a tedy i s nájemníky nebo pronajimateli mělo zacházet nějak vyjímečně, vždzť je to podnik jako každý jiný ... jenomže když bývalo životně důležitého zboží nedostatek, bejvalo na lístky, dokonce i v takový GB dost dlouho po válce. Ono je to hezký, svoboda podnikání, ale z druhý strany, proč nechávat při životě takový podnik, který nesplňuje, co od něj lidi čekaj? A co je důležitější - žití nebo podnikání? A vůbec, co myslíte, jsou nájemníci zákazníky nebo zaměstnanci pronajímatelů? Nebo pronajímatelé zákazníky nebo zaměstnaci společnosti? Žijou lidi proto, aby fungovala nějaká ekonomika, nebo nějaká ekonomika proto, aby žili lidi? Bylo dřív vejce nebo slepice ? ( já tuším, že kohout....)
0/0
3.5.2003 11:17

Bogan

Co s nimi???
Krásný názor, pí. Bendová, ale co takhle  rodina důchodců (85 a 78 let - 40 let platěj jak mourovatý), životní příjem - životní minimum- nabídka na koupi bytu - cena 650 tisíc - nebo tržní nájem nebo ??? co jim poradíte pí. Bendová (čas vše vyřeší že). Samoživitelka - 2 děti - na mateřské - tržní nájem - kam ji přestěhujete pí. Bendová - pod most do holobytu - Kam ????? Nebo se okamžitě objeví spousta volných krásných levných bytů, Odkud pí. Bendová ????? Možná si řeknete komunista, levičák, ale ne paní Bendová - jenom dva příklady z vedlejšího vchodu.
S pozdravem Bogan
0/0
2.5.2003 8:59

Věk

Re: Co s nimi???
Od toho by přeci měly fungovat sociální byty, kde by lidem na bydlení přispíval stát. Obce nebo další majitelé domů navíc prodávají současným nájemcům byty za podstatně menší peníze, než tvých 650 tisíc. A jak k tomu příjde ten, co platí nebo platil 10 let tržní nájemné (vyšší tak 4x až 5x)? Ne každý, byť je schopný, si vydělává vysoce nadprůměrný příjem. A půlku vydělaných peněz prostě za bydlení platí, protože třeba nemá možnost pustit se do hypotéky (děti, manželka na mateřské, apod.). Takže koukej začít už makat a nefňukej nám tady! Právě toto poslanecké řešení totiž vůbec nic nevyřeší!
0/0
2.5.2003 10:50

Bogan

Re: Re: Co s nimi???
Nefňukám, obec prodává byt 2+1 za 650 tisíc. Co mají dělat věku, když žádný sociální byty neexistují. Je to jednoducý říct, fňukáš. Napiš co mají dělat???. Obec jen tak mimochodem přispívá na bydlení 250 Kč.
0/0
2.5.2003 12:16

radka

Re: Co s nimi???
Moji rodice jsou taky duchodci, ale nikdy by se nesmirili s tim bydlet ve statnim byte. Jiz pred triceti lety delali vse pro to aby sehnali druzsttevni byt. Taky mohli platit padesatikorunu (stokorunu) mesicne ve statnim jako vasi rodice. Co si kdo za svuj zivot vybudoval to ma. Krome toho o chude rodice se maji starat jejich deti!!!
0/0
2.5.2003 13:23

Bogan

Re: Re: Co s nimi???
A myslíte si, že oni to před 30 léty věděli, Jinak nájemné a podíl v družstvu byl většinou ve stejné výši. Za co můžou oni.  Oni nenaříkají oni jenom platí a platí.
0/0
2.5.2003 14:22

Alik

Re: Re: Re: Co s nimi???
Milý Bogane, Tebou zmiňovaní důchodci (mimochodem - neberou životní minimum, protože i nejnižší důchody ho převyšují) i ona maminka budou nuceni vyměnit byty s těmi, kteří žijí v malém bytě a chtějí do většího. Takových lidí je dost, jsou ochotni platit vyšší nájem, ale na trhu (např. v Praze) díky regulaci v takových bytech bydlí třeba právě důchodci (není výjimkou babička sama obývající byt 4+1 s regulovaným nájmem). Pokud ani v malých bytech nebudou mít na nájem, měli by dostávat OD STÁTU příspěvek na bydlení, který bude koncipován jako SOCIÁLNÍ DÁVKA, tzn. bude záviset na příjmu žadatele. Dosud je to tak, že pracháč může bydlet v regulovaném a zmíněná maminka, neboť neměla to štěstí, třeba platí tržní nájem. Systém bez regulací bude jistě spravedlivější ke všem.
0/0
4.5.2003 15:39

Bogan

Re: Re: Re: Re: Co s nimi???
Berou a už teď  žijí, v 1+1. Jen pro pořádek.
0/0
5.5.2003 9:12

Najdete na iDNES.cz