Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vytrhejte plevel, nebo zaplaťte pokutu!

Neumíte-li se slušně chovat, vyhněte se severomoravské Karviné obloukem. V tomto městě na lidi, kteří odhazují nedopalky jinam než do koše nebo plivou v ulicích města na zem, mají připravenou vyhlášku i s pokutami. Tím to ale nekončí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Beata

Nakonec
Nakonec kdo chce stale zit ve smetaku at se odstehuje do Chanova ,ale kdo byl venku za hranicemi jiste si vsiml cistoty ulic a zahradek, okoli silnic vsechno upravene¨, tak si myslim, ze je to tu boure ve sklenici vody.
0/0
26.4.2003 3:39

Vix

Jak si to udělali, tak to mají
Je to v pohodě, o tom je demokracie. Ale zajímalo by měl kolik bude platit OKD, nebo kdo, komu patří ty obrovské plochy poddolované země (třeba na místě staré Karviné), kde bují plevel a jiná náletová zeleň. Jestli se to bude platit za metr čtvereční, tak je to zruinuje. A co když zaplevelené pozemky patří třeba přímo obci Karviná? (Ať mi neříkají, že semana plevelu neulétnou pár set metrů.) Komu se bude platit pokuta? Ale ne, tak to samozřejmě nebude. Jinak se zákony uplatňují proti daňovým nevolníkům a jinak proti vyvoleným. V tom mají ostatně soudruzi praxi. OKD samozřejmě z tzv. objektivních důvodů pozemky udržovat nemůže a nezaplatí nic, zatímco Jeník za deset bodláků na zahrádce desetitisícovou pokutu.
0/0
25.4.2003 9:05

0/0
25.4.2003 8:38

Sandstorm

x
Nařídit a zakázat! Zavedl bych občanské uniformy, aby nikdo nepobuřoval svým oblečením, stejné účesy. Vše by se kontrolovalo, archivovalo, udávalo.
A pokud chce někdo vynutit sterilní město, ať to uklízí nezaměstnaní. Zrovna plevel by mohli trhat, když z daně z nemovitostí pocházejí i jejich dávky.
0/0
24.4.2003 16:57

Vůl

Krvavé oči, vygumovaný mozek .
Buď jsem vůl já, nebo někdo jiný. Co se tu ještě v ČR nevyhlásí, neuzákoní. Rozum zůstává stát. Buď jsou vyhlášky a zákony zplozené v deliriu nebo mám nedilirium já. Strašné.
0/0
24.4.2003 16:17

Vix

Re: Krvavé oči, vygumovaný mozek .
Podivejte se do USA. Tak maji sve zakony a vyhlasky krome federalu tako staty, okresy a obce. A v Ohiu se dockate zakone, ze Pi=4, v jinem state je zakazana souloz jinak nez v misinarske poloze, jinde je zakonem zakazany oralni sex, na verejnosti se nesmi pit alkohol snad nikde ...
0/0
25.4.2003 8:59

SOLDAT

Re: Re: Krvavé oči, vygumovaný mozek .
a každej si ho tam kde se mu chce pije o 106 :-)
0/0
28.4.2003 2:50

Radomila

ach jo
Chudak dorucovatelka posty na radnici. Duchodci si zajiste nenechaji pro sebe ze nekomu roste plevel kolem domu.
0/0
24.4.2003 12:38

janča

spravedlnost
Tak nějak nevím, proč by měli být pokutováni jenom obyvatelé Karviné a ostatní ne, vždyť přece neznalost zákona neomlouvá!
0/0
24.4.2003 12:05

karel

Re: spravedlnost
to není zákon,ale jen místní vyhláška.
0/0
24.4.2003 14:33

0/0
24.4.2003 11:07

šmudlík

Re:
presne tak
0/0
24.4.2003 12:08

Lakatoš Karol

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 8:48

Komanč

Tak to bude
Až budu starosta, přijdu k vám zkontrolovat zahrádku a běda jak uvidím plevel  V mém záslužném díle mne podpoří důchodci,  kteří vše budou hlídat a hlásit
0/0
24.4.2003 8:42

Lenka

Re: Tak to bude
Tím plevelem mysleli ruderální porosty na neobdělávaných pozemcích, o které se nikdo nestará a jsou tam bodláky a metlice po pás, ne pampelišky v trávníku.
0/0
24.4.2003 10:08

vlada

poradek
Vážení odpůrci vyhlášky, pokud si nepořádek děláte doma za dveřmi svého ( nebo regulovaně pronajatého) bytu, je to vaše věc. Ale berte prosím ohled na to, že ne každý je špindíra a kulturní barbar. Pokutou by mohli policisté připomenout, že vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiných, ostatních (třeba nekouřících) spoluobčanů.Trapné argumenty o kumunistech si nechte na shromáždění slabomyslných, tam by to sedělo. A plevel - já bych nechtěl mít zahradu vedle vašeho svobodného semeniště plevelů. Plevel se totiž šíří, ale to byste mohli ze školy i znát....
0/0
24.4.2003 8:40

Bimbálek

Re: poradek
No jo, moje svoboda končí tam kde začíná tvoje, tvoje kde moje, jeho kde onoho atd. hlavně více vyhlášek a více kontroly. Jo a na shromáždění slabomyslných nepůjdu do té doby, dokuď mu budeš šéfovat ty.
0/0
24.4.2003 8:45

Kniga

Re: Re: poradek
Dokud se lidi nenaucej chovat slusne jsou vyhlasky a zakony nutny... I decko se vYchovava podle urcitych pravidel...
0/0
24.4.2003 9:00

Elko

Re: poradek
jseš si "vládo":) vědom(a) toho že se plevel šíří ne jen od "zaplevelených sousedů"??!!! ale i ze vzdálenějších míst, TŘEBA I Z NĚKOLIK DESÍTEK I STOVEK KILOMETRU!!!!".....takže by ta vyhláška měla platit preventivně pro celou evropu NE???!!!
0/0
25.4.2003 7:48

DUCK

JE to můj pozemek ?
Když odhodím vajgla nebo nějaký odpad na veřejném prostranství, nebudu se divit, že mě budou pokutovat. A je jedno, jestli jsem turista z Marsu nebo Karviňák. Ale na svém pozemku si budu pěstovat plevel, jaký se mi zlíbí, budu si tam dělat stojky a klidně se uprostřed zahrady vy.... . A žádná vyhláška mě v tom NEMŮŽE omezovat. To už mi pak můžou nařizovat, v jaké dny a s kým si můžu zasouložit. Velký bratr...........
0/0
24.4.2003 8:17

antix

Re: JE to můj pozemek ?
Ano, to všecko můžeš. Ale když jsi tak chytrý, tak zařiď , aby semena tvého plevele nelétala na můj sousední  pozemek. Tam je zase nechci já.
0/0
24.4.2003 11:14

bobbyv

Re: JE to můj pozemek ?
Pokud dodržujete "pravidla hry", tak si tam dělejte co chcete. Ale například na postavení domku, pálení velkého ohně, stavbu plotu,.. musíte mít povolení. A protože i plevel může obtěžovat sousedy, tak ta vyhláška je v pořádku. Pokud nezvládáte starost o svůj majetek, tak si na to někoho najměte. Majetek znamená starosti, práci a peníze na údržbu. Kdo na to nemá, ať pozemek prodá, nebo pronajme. Už to chápete? Slušných lidí se to netýká. A za pár pampelišek vám rozumní strážníci nic neudělají. Pořádek musí být.
0/0
24.4.2003 12:55

SOLDAT

Re: Re: JE to můj pozemek ?
Nechápeme a zakládáme združení na ochranu plevelu. Vy máte pěkně vypatláno
0/0
24.4.2003 23:20

Kestrik

S tim plevelem - no nevim, ale ostatni by se melo zavest i jinych mestech. Treba v Praze
0/0
24.4.2003 8:13

antix

ono to přestane být směšné,
když vedle lajdáckého zahrádkáře bydlíte. A pokud jste k tomu ještě alergik, tak mu můžete poděkovat za to, že si své zahrady nevšímá a semena z lebedy, pěťouru, trávy vám lítají do bytu i na zahradu a vy se můžete bavit zánětem spojivek, ucpaným nosem a to nemluvím o astmatickém záchvatu. V lepším případě, když alergik nejste, stačí být pečlivkou, který pleje záhonky, čistí cestičky a pokud je soused na to lajdák a nechá vykvétat pampelišky, můžete se třebas udřít a stejně vám to nalítá na váš pozemek. Takže bych karvinský magistrát zas až tak nezesměšňovala, jen to mohl asi líp vysvětlit, ne jen nařídit. A že je venku binec - to mi vadí moc. Jsou lidi, kteří bez řečí uklidí i před domem na pozemku, který není jejich, jiní se tím budou radši brodit, než by zvedli papír a hodili do vedle stojící popelnice. Se slzou v oku vzpomínám na "akce Z", kdy byli občané násilím hnáni do úklidu a úpravy prostranství. Teď je sice svoboda a banány, ale na úklid nějak nejsou lidi.
0/0
24.4.2003 8:12

zdena

Re: ono to přestane být směšné,
Nojo, ve všech civilizovaných zemích opravdu také neznají "akce Z", ale narozdíl od nás mají fungující úklidové služby placené radnicí. Je to opravdu šokující rozdíl vidět, jak někde se uklízejí ulice pravidelně každé ráno a v našem státě cca 2-3x ročně. Kupř. zimní posyp  z některých ulic nezmizí za celý rok. HANBA!!!
0/0
24.4.2003 14:18

antix

Re: Re: ono to přestane být směšné,
třeba jsou ty země bohatší. Ale ani sebevětšímu chudákovi přece nikdo nebrání v tom, aby si kolem sebe uklidil. Teď má možnost to udělat svobodně - a proč to teda nedělá?? Protože ten bordel nenadělal osobně on sám a radši na něj teda bude koukat, případně přidá další? Pokud pracujeme jen pod nátlakem, radnice za nás nic nevyřeší tím, že tam párkrát pošle maníky v oranžových vestách. Hrdý občan tohoto státu během týdne dokáže svinčík v plné míře obnovit. Je to v lidech - kultura se neprojevuje jen tím, že občas zajdu na koncert. Kulturnost  vidím v čistotě prostředí.
0/0
24.4.2003 14:24

zdena

Re: Re: Re: ono to přestane být směšné,
To je tady všeobecný zaklínadlo že na nic nejsou peníze, ovšem na určitý věci se vždycky z našich daní najdou, že (pokuty za průsery všeho druhu - Železný apod., výstavba a zařizování poslaneckých bytů, požitky všeho druhu). Prostě veřejné finance jdou min. z poloviny tam kam nemají!
0/0
24.4.2003 14:36

Karel

Vše v pořádku
Nevím proč se idnes nad obecně závaznou vyhláškou statutárního města Havířov tak čílí. Městské zastupitelstvo má právo vydávat OZV, jsou to místní zákony. Za jejich nedodržování mohou občané počítat se sankcemi. Takovými sankcemi jsou třeba pokuty nebo veřejné práce. Pokuty jsou příjmem do rozpočtu města, působí tedy na rozpočet města blahodárně. Slušní lidé se nemají čeho obávat. Myslím, že podobné místní zákony by prospěly i Praze.
0/0
24.4.2003 7:47

Kniga

Co vam na te vyhlasce tak desne vadi?
Nevim proc vam to tak vadi. Kdyz jsou lidi prasata a hazi vajgly a jine svinstvo po zemi tak at se nedivi. Klidne bych davala ty pokuty i tem turistum. Vubec by mela mestska policie, ktera je jinak na nic, venovat pozornost prave tehle oblasti. Protoze to se furt rve na pejskare kolik je po travnikach psich bobku, a jsou servavni i ti kteri to po svem psu uklidi, ovsem pejskar ma kolikrat strach psa na travnik pustit...
0/0
24.4.2003 7:12

Iva

Množství špíny,
které se najde na českých chodnících a v českých příkopech podél cest (plasty, domovní odpad lehce vyhozený z okýnka auta, všudypřítomné nedopalky), cosi vypovídá o naší "kulturnosti". Nechci se srovnávat třeba s Řeckem, kde je okolí památek zasypáno všemožným harampádím, (lednice, pračky), ale chci, aby si Češi vážili čistoty a přírody třeba jako Švýcaři.
0/0
24.4.2003 6:57

ze zamori

Re: Množství špíny,
Kdyz jsem se prvne po letch dostal zpatky do Ceska, prvni co me zarazilo byly chodniky zarostle plevelem. Copak to nikomu tady neprijde?
0/0
24.4.2003 7:02

Iva

Re: Re: Množství špíny,
Správný postřeh ! Praha si hraje na světové velkoměsto a přitom stačí vyjít na Vinohrady, kde jsou chodníky plné trávy a špíny. Vadí to mnoha lidem, ale sama z vlastní zkušenosti vím, že když jsem naše zastupitele upozornila, aby si víc hleděli čistoty veřejných prostor, moc nevědli, o čem mluvím......
0/0
24.4.2003 7:07

ze zamori

Re: Re: Množství špíny,
Nevim jak v Praze, ale vetsinou je za stav chodniku zodpovedny majitel domu.
0/0
24.4.2003 7:12

Iva

Re: Re: Re: Množství špíny,
Moje zkušenost se zastupiteli  není z Prahy, ale z venkova. Stejně si myslím, že chodníky v Praze spravuje městská firma - dříve Technická správa komunikací. Problém je v myšlení lidí (je jedno, jestli je to úředník nebo obyvatel)  - NIKOHO by přece nemělo ani napadnout vyhodit jakýkoliv odpad mimo místo tomu určené. 
0/0
24.4.2003 7:20

Roxbururu

A dost ne!!!
Na co se plati dane a znich popelari a oranzove komanda ja si myslim ze za poradek ve meste sou placeni oni nebo ne .
Havirov je obdobnej pivo nesmite pit na ulici a parkovat u do mu kde bydlite pomalu taky ne ale kdyz ho postavim jinde tak je rano vykradene takze  je treba zridit domobranu a zlodeje na miste strilet protoze policajti zlodeje pouze odvezou domu nemaj ho totiz kam zavrit
tvorite nesmyslne vyhlasky a jeste ktomu v kazdem meste upne jine a stejne nesmyslne a nejhorsi je ze si to lidi nechaj libit
brzo zakazou dychat na verejnosti a prdet taky
svoboda podle USA takze diktatura podle kapitalismu v USA
kdyby blbce strilely tak sou cele cechy pod drnem
0/0
24.4.2003 6:20

hafan

Re: A dost ne!!!
O střílení blbců bych na tvém místě raději nehovořil. Ve vlastním zájmu. To že od sebe nechceme dělat svinčík snad nesouvisí s USA.
0/0
24.4.2003 7:34

Krakonos CDN

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 4:17

SOLDAT

hehe
"Turista, kterého přistihnou městští strážníci, že odhazuje nedopalek na zem nebo pije na ulici a neví o vyhlášce, nemusí mít obavu z pokuty,"
 
Tohle je jasný IQ tykve. Prodejte to město rovnou, ne? Za čas se tam přijedu podívat, i s lahví v pytlíku.
Karviná - pupek našeho Kocourkova!
0/0
24.4.2003 3:36

ze zamori

Re: hehe
Jednoduche reseni. Proste kazdy spindira bude tvrdit straznikum, ze je turista.
0/0
24.4.2003 7:04

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.