Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rusnok složil mandát, Špidla to ocenil

Šéfovi ČSSD Vladimíru Špidlovi se ztratil z obzoru další politický soupeř. Jiří Rusnok, kterého premiér nedávno odvolal z vlády, dobrovolně složil poslanecký mandát. "Předpokládal jsem to. Směřoval mimo hlavní proud ČSSD," uvedl premiér. "Nicméně jeho krok oceňuji," dodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal

......
Tak si myslím, že se vláda socanů krásně historicky znemožnila. Teď už tam jsou jen samí odporníci, vlastně odborníci.....
Ale co my??? Bůh nám pomoz ....
 
0/0
25.4.2003 14:23

gavin

Re: ......
Špidla snad musí být špion nějaké jiné strany. Takhle krásně pohřbít svoji stranu jen tak někdo nedokáže
0/0
25.4.2003 15:05

Mongoose

Hrůza
No a průsery ODS jsou proti socanům zanedbatelné. Co je Mackův velkoobchod, Klausova vila, Čermák a Helbigové.... proti Zemanově aféře s kufříkem, čilému Srbovi s Kavanem, dálnici do Ostravy, krevní plasmou, aféra s Lachnitem....................
0/0
25.4.2003 12:02

Mongoose

To to vedou! Socani!
No já teda nevím. Náhodou jsem se podíval na diskuzi. Ale řekl bych, že s p. Rusnokem odešel poslední socan, na kterého jsem se mohl dívat, popř. ho poslouchat. Ostatní, v čele s Vladimírem Iljičem a koloťukem Standou (sorry, už má "práva"), to je síla. Regulované nájemné (tj. žít na úkor majitelů domů), zvyšování daní, nové daně...... A co takhle snížit výdaje (na nesmysly - vit dálnice od izr. firmy, nový průšvih Diag-Human..., na vyplácení podpor nefachčenkům!), zavést si stejné nemocenské jako prostý lid - TO MI TEDA VADÍ, proč poslaci apod. mají plný plat když marodí? No protože s nemocenskou by chcípli hlady. Jako my. Proč lidé s vyššími příjmy mají minimální čerpání nemocenské, protože by "chcípli" taky. Tak ať si to pánové "na kůru zkusí"..... Co jsme si zvolili, to prý máme. Mám návrh, voličem bude jenom ten, kdo složí IQ testy alespoň na 110.
0/0
25.4.2003 11:57

.

.
Odchod bývalého ministra financí za ČSSD Jiřího Rusnoka z poslanecké sněmovny okomentoval místopředseda vlády Rychetský slovy: "pan Rusnok jako vcelku renomovaný odborník a bývalý ministr financí má jistě nabídky ze soukromého sektoru, které mnohonásobně převyšují žold poslance". To je určitě pravda, ovšem jen poloviční. Druhou půlkou pravdy bude, že Jiří Rusnok jako ekonomický odborník prostě nechce být spolupachatelem při plížívém zavádění socialismu se špidlovskou tváří v Česku, neboť dohlédá následky. Pranic se mu proto nedivím.
Lokální komunistická vláda v Karviné jde příkladem: vyhláškou nařizuje, že všichni občané musí pod hrozbou nemalé pokuty odplevelit svoje zahrádky, neboť se z nich jednak šíří plevel do sousedství, jednak přibývá alergií. Poručíme větru, dešti, proč ne lidem? Ale proč tak nedůsledně? Mnohem nebezpečnější pro zdraví lidí jsou přece nezodpovědní jedinci, kteří jezdí s rýmou či dokonce s chřipkou městskou dopravou, chodí po ulicích a vesele roznášejí viry a bakterie. Ihned zakázat! Pokutovat! Obnovit domovní a uliční důvěrníky, kteří budou chodit na radnici udávat neposlušné! Ještě se nepodvolí? Pozemky vyvlastnit, majitele zavřít a sem tam někoho pro výstrahu popravit. Připadá vám to absurdní? Pak jste nezažili padesátá léta.
Po vstupu do Evropské unie se nezvýší jen ceny, ale i platy, i když ne závratným způsobem, tvrdí studie, kterou si nechala vypracovat vláda. A tak prý bychom měli brát v roce 2008 čistou mzdu 20.000.- Kč měsíčně. Pominu-li trvalé kouzlo statistických průměrů (strčím-li jednu nohu do trouby a druhou do mrazáku, nacházím se v optimální teplotě), zajímavějím údajem by bylo, co si za tento průměr budeme moci v roce 2008, oproti dnešku, pořídit. To jsem se ovšem nedozvěděl.
V pondělí se má uskutečnit česko - polská schůzka na téma migranti z Čečenska, kterých při "táhnutím za lepším" přibývá a kteří se z Polska, kde jich dostane politický asyl jen pranepatrná část, začínají stahovat k nám. Jednomu však nerozumím: proč lidé, kteří nemají platná víza pro vstup do Česka jsou k nám vůbec vpouštěni.
Premiér Špidla dnes nepůjde na schůzku koaličních stran o ekonomických reformách, neboť půjde do Kotle. Nejlepším řešením stávajících ekonomických problémů by ovšem bylo, kdyby šel do p.....
0/0
24.4.2003 23:43

sword

Vzkaz Hopovi..
vypni si to svý IQ, skoč si zachatovat na pornocity.cz ať se ti ty hormony vybijou magore a Máju nech bejt, napsala to správně a kdo její ironii vůči vlastizrádnejm socanům n epochopil, ať si to přečte ještě jednou.
0/0
24.4.2003 20:09

Hop

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 16:41

gavin

just BTW:
milá redakce iDnes,
jako obvykle máte v článku chybu - nový poslanec se jmenuje Böhnisch. Nějak se vám ztratilo písmenko. Ale to mě u vás ani nepřekvapuje, ve vašich článcích se toho často ztrácí mnohem víc.
0/0
24.4.2003 16:01

Včelka Mája

Mám ráda socialistickou vládu....
Dva významné podniky se zahraniční účastí oznámily, že omezují resp. zastavují výrobu ve svých závodech, které v nedávné době s podporou vlády vybudovaly nebo koupily v ČR. Jde o společnost Philips v Hranicích na Moravě, která omezuje výrobu obrazovek a společnost Thrall Vagónka Studénka, která přesouvá celou výrobu nákladních železničních vozů do Rumunska.
 
Spolu s odchodem firmy Flextronics z Brna, které bylo ohlášeno nedávno, jde o další důkaz, že vládní systém investičních pobídek, lákající do ČR zahraniční firmy nepřispívá ke stabilitě české ekonomiky. Je stále více zřejmější, že to, co na této politice od počátku kritizovala ODS, se stává skutečností. Totiž fakt, že zahraniční firmy do ČR přicházejí jen v důsledku vládních úlev a dotací, bez zájmu o dlouhodobější a hlubší zapojení do české ekonomiky. V okamžiku, kdy se vyskytnou potíže, nebo zjistí, že jinde jsou podmínky výhodnější, okamžitě odcházejí nebo utlumují výrobu.
 
Investice tohoto typu tak pouze vytvářejí bublinu hospodářského růstu (v podstatě jen využívají levnou pracovní sílu), která může velmi rychle splasknout.
To dokumentuje i statistika stále rostoucí míry nezaměstnanosti, ze které vyplývá, že multiplikační efekty těchto investic jsou minimální (např. míra nezaměstnanosti v okrese Přerov, kde je umístěna tzv. strategická investice firmy Philips klesla po uvedení do provozu zanedbatelným způsobem).
 
Systém investičních pobídek je pouze politickým programem vlády, která se pózováním před základními kameny snaží vytvářet dojem, že vytváří pracovní místa. Skutečný problém nezaměstnanosti je však v likvidaci drobného podnikatelského stavu - od roku 1998 do roku 2002 klesl počet podniků z 1 až 5 zaměstnanci z 287 tisíc na 215 tisíc, tedy o 25%!
 
 
0/0
24.4.2003 15:53

slinta

Re: Mám ráda socialistickou vládu....
jo, jo ... neveselé to čtení :o((
0/0
24.4.2003 16:12

Peirre

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 16:54

sword

Re: Re: Mám ráda socialistickou vládu....
Blbečku, dyk ona socialistickou vládu kritizuje a ten nadpis je ironie, čti pozorně. Revoluci by to chtělo, to máš fakt, asi taky ne- sametovou. A nebuď blbej, z čeho by měli ti drobní podnikatelé platit daně nebo zaměstnávat lidi, když si nemůžou vydělat ani na sebe. Ať už vemu drobnýho pekaře, nebo malou autoopravnu, nebo truhlářskou dílnu, tak se jejich profit pohybuje v čistém pod hranicí životního minima. A pokud mluvíš o vychcanejch podnikatelích, tak to se koukni který to sou, odkud se dostali k lizu, přideš nato, že zase jen u socanů.
0/0
24.4.2003 20:01

Včelka Mája

Re: Re: Re: Mám ráda socialistickou vládu....
Mimochodem - je to přesný opis Římana. No jestli to je socialista, pak já jsem ****
0/0
24.4.2003 20:03

Včelka Mája

Re: Re: Mám ráda socialistickou vládu....
Ty jsi tak hloupý, že jsi se ani nenaučil číst, viď, Péro... sám jsi se pojmenoval.
 
0/0
24.4.2003 20:02

Juice

Re: Re: Mám ráda socialistickou vládu....
Ty jsi úplně blbej  Peirre či Pierre :) jestli jsi si nevšim, tak ona socany kritizuje. :P
0/0
25.4.2003 6:29

nětrebamahladať

Pěknej kousek tam jde po něm !!!
Vypadá jak z KELLY FAMILY, je to nácek a hned si vybral tři ministerstva (školství, životní prostředí a místní rozvoj).
0/0
24.4.2003 15:44

Peirre

Re: Pěknej kousek tam jde po něm !!!
Já bych ho tipnul na obrázek z Family Frost. To zase bude jeden z těch postpubertálních fracků. A když si člověk přečte, že se navíc sere do ekologie, to zas bude výhra. To budou padat rozumy (které si včera vyčetl ve skriptech). Ach jo. Každý národ má ale takovou vládu, jakou si zaslouží. Dobře nám tak!!!   A lidi, voliči, už jste se vzpamatovali?
0/0
24.4.2003 16:57

Ladinek

Re: Pěknej kousek tam jde po něm !!!
Nacek to neni a jeho oblicej se mi nezda tak podstatny.
0/0
24.4.2003 17:58

Luboš Motl

Cenzura na iDNES
Chci upozornit na to, že v iDNES pracuje člověk, jehož myšlení je nekompatibilní s principy svobodné a demokratické společnosti, a žádám všechny, kteří k tomu mají nástroje, aby dali člověku zodpovědnému za odstraňování nepohodlných názorů (viz níže) výpověď.
Dr. Luboš Motl, Harvard Junior Fellow
0/0
24.4.2003 15:22

Hop

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 16:43

Ladinek

Koko
Nekdy i diskuse s deprivanty potesi, kdyz jsi v cizine bez moznosti mluvit rodnou reci...a dneska to teda ma uroven...vidim, ze nova a spol. na vas pracuji dost dukladne! Mozna se fakt Klausove parte podari vyhrat referendum o ceskem rybniku...Te pic pipko!
0/0
24.4.2003 18:06

sword

Re: Koko
Ty ses mačo Ladine,
0/0
24.4.2003 20:04

Ladinek

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 17:53

Right side

relativní škoda Rusnoka
Rusnok byl na socany velice solidní politik a ekonom.
Odstraněním posledního ekonoma z kabinetu, ukázal , kam vlastně s naší zemí míří -
do ARGENTINY
 ( pokud se nepovede důkladná reforma veřejných financí , tak do 10 let bude státní dluh činit až 50% HDP ! Což byl přibližně stav , který měla Argentina.
Špidla je historik - měl by se věnovat svému oboru, ale ne vládnutí, kterému vůbec nerozumí.
0/0
24.4.2003 14:34

ŠDpidla

o špidlovi jsem slyšel dost
O Špidlovi jsem slyšel dost mnohem dříve než se stal premiérem a to od člověka, který s ním nějakou dobu byl v pracovním kontaktu.
Jak Špidlu jmenovali premiérem, tak jsem se otřásl a dnes si myslím, že ten člověk mi neřekl vše... to nejhorší zatajil, aby mě ušetřil.
0/0
24.4.2003 13:11

Hop

Re: o špidlovi jsem slyšel dost
Lidi jsou svině závistivý.
0/0
24.4.2003 16:44

PM

Příliš pozdě
Poctiví a schopní neodcházejí.  Pan Rusnok je již několik let zainteresován v privátním "podnikání" a to směšné kapesné, které dostával jako poslanec snadno oželí. Je natolik "za vodou", že nepotřebuje ani imunitu.
0/0
24.4.2003 11:32

Peirre

Re: Příliš pozdě
No a co. U nás se do politiky chodí zbohatnout, ne pracovat pro národ. To jsi ještě nepochopil? Taková chudina, která se u nás cpe do politiky by si v civilizovaném světě ani neškrtla.
0/0
24.4.2003 17:00

Honza

Poctiví a rovní odcházejí....
Pánbůh s námi a zlé pryč. Poctiví, schopní a rovní odcházejí . Poskoci, hrbáči a bezcharakterní kreatury zůstávají. Co je to za vládu, která tají před svými občany za co mají platit stovky miliónů. Je to hrůza co nám vládne.
0/0
24.4.2003 9:15

Vostrej pravičák

Re: Poctiví a rovní odcházejí....
No jistě, vy nuly, občani a daňoví poplatníci, plaťte jak mourovatý a kam ty prachy dou, do toho vám přece nic není. Strýček Šprdla to s váma myslí dobře on vás dovede do Evropy . A tam potom můžete v klidu chcípnout hlady.
0/0
24.4.2003 9:26

jarek

Re: Poctiví a rovní odcházejí....
Dalo by se pochybovat, když seděl v takovém spolku jako je vláda a poslanecká sněmovna tak dlouho, ale jinak udělal to se zde v Čechách nenosí!!!! 
0/0
24.4.2003 9:27

Peirre

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 17:03

Vostrej pravičák

Já bych ocenil na Šprdlovi
jedinou věc: kdyby totiž okamžitě spáchal harakiri, ale ať si pod sebe dá igelit, aby to tam moc nezasvinil.
0/0
24.4.2003 8:32

Jana

Vzdal to !
Chyba a veliká. Přeji mu hodně štěstí.
0/0
24.4.2003 6:34

Milík

Špidla ze Strakovy akademie !!!
Špidla by měl rozhodně změnit profesi a zmizet nekde v davu, tak zkorumpované lidi, kteří jsou v tomhle státě, to je opravdu unikát, ale vždyť ryba smrdí od hlavy §§§ (naoř.Kavan)
0/0
24.4.2003 5:57

Hora

Rusnok, Spidla, atd.
Mrtasove, prestante se stourat v nose, pochcavat a cancat nesmysly! Jedine rozumne reseni je spojit CSSD s KSC a najit SCHOPNEHO ministerskeho predsedu ktery by mohl Klausovi intelligentne oponovat. Zdrave soupereni Zemana s Klausem bylo to NEJLEPSI pro cely Cesky narod - jedine tak muze verejnost zvazit protichudne nazory a demokraticky rozhodnout co a jak! Samozrejme, mnoho sporu bude 50.1%-vs-49.9% = to je ale  DEMOKRACIE!!!!
0/0
24.4.2003 2:46

Luboš Motl

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
24.4.2003 2:15

Anti cenzura

Re: příspěvek zrušen
Redakce IDNES !
Měli byste se zamyslet nad tímto chováním, tatováto cenzura je neuvěřitelná!
0/0
24.4.2003 14:28

Luboš Motl

Re: Re: příspěvek zrušen
Vyzkoušíme cenzuru ještě jednou. Napsal jsem v příspěvku "Špidla to ocenil", že taková radost není překvapením, protože Špidla má vždycky radost, pokud šikovný a nadprůměrný člověk odejde a nahradí ho člověk průměrný, nebo pokud možno podprůměrný. Špidla totiž druhou zmíněnou skupinu zastupuje. Skupinu zapšklých loserů. Panu Rusnokovi jsem popřál hodně štěstí a alespoň desetinásobný plat, než měl v parlamentu, a panu Špidlovi jsem popřál brzký konec.
Důrazně žádám cenzora v iDNES, ať už je to jednotlivě pracující budovatel totality, nebo svazák, který chce lézt mezi hýžďové svaly stávajícímu panu premiérovi, aby si znovu takovou nehoráznost, kterou udělal s mým předchozím příspěvkem, už nedovolil.
Je mně líto, že iDNES zaměstnává totalitně uvažující zmetky. kterým je naprosto cizí svoboda projevu.
0/0
24.4.2003 15:17

OSKAR

Špidla
Špidla je parchant a chová se hůř než komunista. Ať jde od válu. Jenom se blbě šklebí a neumí sestavit jednu kloudnou větu. Takového premiéra naše země  vůbec nepotřebuje. A naše daně na jeho výplatu...  FUCK !
0/0
24.4.2003 1:12

Petr K

Udělal Iljičovi radost a přestal mu jitřit svědomí.
Na jeho místě bych nedal svoji kůži tak levně. Odchod je moc jednoduchý. V podstatě se našemu tragikomickému premierovi dost ulevilo. Teď se objímá se svojí Koblihou a je v sedmém nebi.
0/0
24.4.2003 1:05

Derry

Netypické
pro naši strejčkovskou politiku. Některé pantáty by člověk nevypudil ani slzákem, drží se jako pověstné lejno košile a ejhle, pan Rusnok si odejde jen tak sám od sebe. Že by se blýskalo na lepší časy, nebo jen bílá vrána opustila hejno?
0/0
23.4.2003 22:37

Horst

Re: Netypické
Anebo jen dostal lepší nabídku ze soukromé sféry. BTW: Rychetský by si určitě jako advokát taky vydělal víc.
0/0
24.4.2003 6:38

Thyronx

Rusnaka si vazim a "zlaty padacek" si zaslouzi na rozdil od Spidly.
Radeji bych videl kdyby to neuspesna vlada vzdala a Rusnak jediny zuistal s tou novou. Ekonom chytrej a zasadovej,zachoval se jako chlap.
Spidla mezitim vyplaci vase miliardy "ruznym vycuranym" firmam a plati skody ktere CR a Medialni Rada prohrali v mezinarodnich arbitrazich.Nakonec jsou to vase penize.
Tahle vlada si Vasi duveru nezaslouzi.Jinak si vsimam typicke ceske zavisti. Radeji si prectete clanek v http://www.respekt.cz/ clanek "Zivot a doba urednika Srby" a otevre se vam sama kudla v kapse.Nad obrazkem Kavana a MZ.O korupci a podplaceni,tam se toci destky milionu v obalkach jeden pro druheho.Je to prohnila vlada,kde jeden druheho chrani a v jejich rukach se toci i Vase penize z Vasich dani.
0/0
23.4.2003 22:35

Nix

Re: Rusnaka si vazim a
Opravdu nejsi ekonom...
0/0
24.4.2003 0:02

lukavec

Re: Rusnaka si vazim a
Jestliže se jedná o naše miliardy a naše peníze tak se do toho svými kecy nenavážej a sklapni. Protože jen soustavně urážíš a nikdo neví jakým právem!
0/0
24.4.2003 6:46

Plzenak

Kolik v takovem pripade obnasi zlaty padacek????
...nez pan zacne sekat statisice tydne
v soukrome praksi? :-)
   P.S. Neuspesny "restituent", uz trinact
let..... :-)
P.S. II. Nejsem Sudetak :-)
0/0
23.4.2003 21:50

Náhodný

Konečně se našel CHLAP
což vidím jako velice pozitivní jev, že se někdo dokáže zachovat jako pan Rusnok. Kéž by měl hodně následovníků a vzali by si z něho příklad další, kteří by naší politické scéně chyběli méně. Je to přímá výzva např. jistému ministru spravedlnosti, který 4 roky nezvládá soudcovskou mafii a teď pláče v novinách, ministryni zdravotnictví za výplody jí řízeného rezortu, ministru financí, který si myslí, že 1,5 mld. Kč za spotřební daň mu zachrání státní rozpočet atd. Přichází nám mladá krev do politiky, jistě velmi zkušená, protože Mladými Buky jsem projížděl a je to hezká vesnice
0/0
23.4.2003 21:44

SPIDLA je ...

SPIDLA je ...
jediný schopný politik v ČSSD  Špidla by měl odejít je to jeden z nejhorších premieru
0/0
23.4.2003 21:15

Kiflow

souhlas
Konečně se našel někdo, kdo odstoupil a nedržel se funkce jak veš košile škoda, že odchází z politiky
0/0
23.4.2003 20:37

Najdete na iDNES.cz