Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Polní špitál už má místo: u centra Basry

Vojáci i materiál 7. polní nemocnice se přesouvají z Kuwait City do kempu Dohá u irácké hranice. "Do úterý dorazilo celkem 152 členů nemocnice," informoval iDNES z místa mluvčí lazaretu Tomáš Zbořil. "Je tady už také velitel Mojmír Mrva." Během úterý se rozhodlo, kde bude polní nemocnice stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karol Gutleber

Gratulacia od byvaleho velitela slovenskej polnej nemocnice na V.Timore
Gratulujem ceskym kolegom k uspesnemu startu a prajem velitelovi 7. polnej nemocnici MUDr. M. Mrvovi vela uspechov a pevne nervy, aby mohol pokracovat v tradicii dobrych ceskych skutkov.
0/0
23.4.2003 7:28

Jan

Re: Gratulacia od byvaleho velitela slovenskej polnej nemocnice na V.Timore
jeden z mnoha dobrých českých skutků byl velkorysé odpuštění cca 20 miliard slovenských dluhů při dělení čs.banky. Co bychom pro vás bratři neudělali
0/0
23.4.2003 17:57

zalozak

Spravny krok
Je fajn ze se tem lidem posila konecne pomoc. Urcite bude lepsi kdyz si nas budou pamatovat na pomoc od ceskeho doktora nez na kulku od americkeho osvoboditele.  
Mimochodem pro slepe a hluche - i americky "civilni" spravce se podivil proc jedno kridlo Bagdadske nemocnice je znicene raketou.... to jen pro proklamatory presnych zasahu proti zlemu Sadamovi.
 
0/0
23.4.2003 5:15

ing. Ivo Aštar Benda

.
Masturbace partnerova pyje
Žena muže laskat svého partnera mnoha rozličnými způsoby, lze říci, že toto laskání je téměř totožné laskání ženy mužem. A musíme hned na úvod tohoto textu upozornit, že muž má mnohem více erotogenních oblastí než pouze oblast penisu, jak si bohužel i dnes mnoho lidí myslí. I muž podobně jako žena pociťuje libé pocity pokud jsou mu například laskány prsní bradavky, záda, krk, šíje a tak dále. Tohle prosím mějte dívky a ženy při laskání svého partnera na vědomí.
Masturbace partnerova pyje
Pokud jde o muže, lze o masturbační technice mluvit pouze pokud jde o masturbaci pyje a proto se budeme zabývat pouze touto. Pro ženu je absolutně nezbytné, aby se hned od počátku naučila dobře masturbovat muže, protože to bude muset dělat po celý svůj sexuální život. Bude masturbovat, aby vyvolala erekci pyje, který jí má proniknout, jestliže se erekce nedostaví samovolně. Bude masturbovat, aby vyvolala ejakulaci, když její pochva je nepřístupná v důsledku menstruace, choroby, nedávného porodu nebo pro přílišnou panenskou počestnost. Muži jsou jednomyslní v názoru, že ženy obvykle neovládají příliš dobře techniku masturbace. To vyplývá ze skutečnosti, že tato technika vyžaduje delikátní dovednost ruky spojenou s jemnou trpělivostí, kdežto žena spíše dává najevo netrpělivost a dokonce podráždění, když tato operace trvá déle. Naproti tomu muži dosahují při automasturbaci dokonalosti, nedosažitelné zpravidla pro ženu. Masturbace, jejímž cílem má být ejakulace a z níž žena nepociťuje žádnou rozkoš, končí obvykle nezdarem což zpravidla vede mezi partnery k nervóznímu napětí. Ženy by si měly při masturbaci uvědomit, že muž při souloži zastane největší podíl práce a vykoná největší fyziologickou námahu. Čím více péče a dovednosti prokáže žena při této delikátní "robotě", tím spíše dosáhne osvobozující ejakulace. Je třeba rozlišovat suchou a mokrou masturbaci.
za sucha
Masturbace za sucha má hlavně za cíl uvést do erekce ochablý pyj, aby mohl být zaveden do pochvy k normální souloži. Muže se provádět přímo na nahém pyji tím, že se dráždí koruna žaludu, nebo nepřímo, přes tkaninu spodků nebo pyžama, což bývá účinnější než přímá metoda. Taková masturbace nemůže vést u dospělých mužů k ejakulaci.
za mokra
Masturbace za mokra má za cíl uvést pyj do erekce (je-li to třeba) a potom vyvolat extravaginální ejakulaci. Sliny vysychají velmi rychle a časté přerušení laskání - pokaždé, kdy je znovu třeba úd naslinit - značně ejakulaci oddaluje a někdy ji i znemožňuje vůbec. Je proto nezbytné třeba použít vazelínu (lubrikační gel) a to i tehdy, když žena nemá ráda mastné ruce.
Technika masturbace za mokra
Zde popsaná technika kompletní masturbace za mokra zahrnuje prvky a varianty ostatních masturbačních technik, více méně zjednodušených. Důležitá je při tom poloha rukou a prstů. Je to poloha pro ženu ne příliš pohodlná, poněvadž musí postupně:
 • uchopit pyj mezi palec a prostředníček jedné ruky, stáhnout předkožku a zcela obnažit žalud a potom přitisknout ruku v této poloze na ohambí.
 • provádět pak touto rukou současně:
  • malé pohyby nahoru a dolů a důkladně tak napínat pokožku.
  • střídavě svírat a uvolňovat palec a prostředníček a periodicky tak svírat tělo pyje.
  • malými pohyby laskat volnými prsty ohambí (tj. prsteníkem a malíčkem).
   • druhou rukou, na kterou předem nabere trochu vazelíny, tvoří partnerka z palce a ukazováku prstenec, ostatní prsty přitiskne k ukazováku a vytvoří tak jeden celek.
   • touto rukou, kterou poněkud vytočí, sevře partnerka pevně žalud a dalších asi 5 cm pyje a provádí jí pravidelně a nepřetržitě pohyb sem a tam, přičemž prsty svírají žalud a ten je musí rozevřít, aby se provlékl jejich sevřením.
    1. Tato mechanika by mela vést k ejakulaci v době kratší pěti minut. Je-li prováděna špatně nebo byla-li sice prováděna správně, ale muž z nějakého důvodu do pěti minut neejakuluje, lze doporučit, aby partneři po vzájemné dohodě masturbaci přerušili. Tento interval pěti minut uvítají ženy, poněvadž se tak vyhnou křeči ruky a paže, pocitu netrpělivosti a podráždění. Zjednodušená technika spočívá v tom, že se body a) a b) nahradí takto: žena uchopí jednou rukou úd a stáhne z něj předkožku tak, aby zcela obnažila žalud. Pokračuje pak podle bodu c) a d). Pyj v plné erekci směřuje vzhůru, masturbace se však provádí snadněji ve směru kolmém na ohanbí. Pyj klade značný odpor, nutíme-li jej zaujmout kolmou polohu, a tento odpor je zdrojem dalšího vzrušujícího účinku. Stoupání spermatu do pyje je několik desítek vteřin před ejakulací předznamenáno jakousi vibrací, kterou vycítí ruka, jež pyj svírá. Další předzvěstí jsou jedna nebo dvě kapky bezbarvé mazlavé kapaliny (jde o výron prostatické sekrece, ve které je málo spermií). Těsně před ejakulací se pak pyj zvětší a maximálně ztvrdne, což snadno pozná jak ruka, tak i oko a také dobře vycvičená pochva - pokud není příliš volná. Jakmile partnerka zpozoruje tyto příznaky, musí masturbaci ještě zrychlit a zesílit sevření. Po výronu musí žena zastavit masturbaci a nahradit ji jemným sevřením, protože během ejakulace a bezprostředně po ní je žalud přecitlivělý.
 • 0/0
  22.4.2003 23:04

  BUSH AKBAR

  BUSH AKBAR
  Ty chudacku jeden ,muzes chlistat tvoje chlisty jak chces ale Amerika je Amerika .........CHA CHA  CHA  
  0/0
  22.4.2003 21:13

  martin

  příspěvek zrušen
  (Příspěvek byl zrušen redakcí )
  0/0
  22.4.2003 22:07

  BUSH AKBAR

  Re: Re: BUSH AKBAR
  CHA CHA CHA
  0/0
  22.4.2003 22:22

  BUSH AKBAR

  příspěvek zrušen
  (Příspěvek byl zrušen redakcí )
  0/0
  22.4.2003 22:28

  Dalin

  Re: Re: BUSH AKBAR
  Nebylo by jednodušší nakopat pro výstrahu přímo tebe a ty ostatní ? Proč pro vaše dobro ubližovat nevinnému ?
  0/0
  23.4.2003 8:10

  ing. Ivo Aštar Benda

  příspěvek zrušen
  (Příspěvek byl zrušen redakcí )
  0/0
  22.4.2003 20:22

  X

  Re: .
  Jesteze mame Ing. Ivo A. Bendu !
  0/0
  22.4.2003 20:38

  miro

  polni spital
  Tak sa vojna skoncila a Svejkovia dorazili
   
  0/0
  22.4.2003 18:44

  alláh akbar

  Re: polni spital
  Kdyby se amíci nesrali do každého ,kdo nesdílí jejich ,, kulturní hodnoty" tak mohli sedět doma a nenapravovat něco,co ti novodobí barbaři zhuntovali.Doufám ,že se dožiju toho,že jim někdo ten jejich PAX Americana omaže o hubu.
  0/0
  22.4.2003 18:56

  Stano

  Re: Re: polni spital
  NERIKEJ? PUDILKU MATOHOVA!POSZRATEJ!
  0/0
  22.4.2003 19:04

  Stano

  Re: Re: polni spital
  0/0
  22.4.2003 19:06

  Stano

  Re: Re: polni spital
  BlBECEK,CO TO RIKAS,CHNUPE?
  0/0
  22.4.2003 19:08

  alláh akbar

  Re: Re: Re: polni spital
  Běž raději do nováckého kotle s Jílkovou.Tam taky chodí z nádražních putyk čtvrté cenové skupiny.Ale to je normální,když nemám argumenty tak se přejde na nadávky že?
  0/0
  22.4.2003 19:24

  LibertyOfSpeech

  Re: Re: Re: Re: polni spital
  I ten z páté cenové skupiny má právo na svůj názor a volevní právo. To je základní princip demokracie! Pokud jej neuznáváš tak jsi KOMOUŠ, i když amerikanofril,  fašisto!!!
  0/0
  22.4.2003 20:06

  iko

  Re: Re: Re: Re: Re: polni spital
  Ten z pate cenove skupiny NEMA pravo na nazor.
  0/0
  22.4.2003 23:35

  Daniela

  !1!
  prvni, zase. I tady u Basry.
  0/0
  22.4.2003 18:19

  Najdete na iDNES.cz