Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nároky Sudet prezident odmítl

Prezident Václav Klaus je ochoten mluvit o poválečném vysídlení sudetských Němců, na svém postoji ale nic měnit nehodlá. "Jsme si vědomi, co se tehdy stalo," řekl Klaus po schůzce s rakouským protějškem Thomasem Klestilem. Odmítl jednat o odškodnění, jak žádá sudetoněmecké krajanské sdružení v Rakousku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svobodny obcan

Nastesti uz mame Klause a ne ubozaka Havla
Kdyz jednat o dusledcich 2. svetove nemecke valky, tak jedine o reparacich, ktere nam dosud Nemecko nezaplatilo.
0/0
30.9.2003 23:02

prvej

se hadate jako haranti-dyk cesi sou nemci--ponekud ovsem pritroubli...
0/0
26.4.2003 10:30

Amik

Re: se hadate jako haranti-dyk cesi sou nemci--ponekud ovsem pritroubli...
Je videt ze si necetl knizku od Hitlera "moje valka"to vis ze kdyby se chovali Nemci k Cechum jako k Nemcum ze by jim ta okupace treba prosla bophuzel se tak nechovali a ani to nemeli v umyslu!
0/0
26.4.2003 10:50

Hans

Re: Re: se hadate jako haranti-dyk cesi sou nemci--ponekud ovsem pritroubli...
poslys cechu nesnaz se prekladat z nemciny :-) Hitler nenapsal Mein Krieg ale Mein Kampf :-) cili preklad je Muj boj.
0/0
28.4.2003 11:40

krobotol

o čem jednat ?
 výroky typu "o odškodnění se jednat má" -jsou službou   sudeťákům. Odškodnění řešila přece hned po válce Pařížská konference  koalice 18-ti protihitlerovských států (vč. ČSR) která jednoznačně určila, že jako úhrada škod způsobených Němci se má vyvlastnit i soukromý majetek Němců v zahraničí (t.j. i v ČSR. Škody způsobené ČSR Němci ovšem převyšovaly stanovené reparace , takže Německo zůstalo  ještě dlužníkem Česka, nikoli obráceně. Už i proto, že Němci ze stanovených reparací nezaplatili ČSR prakticky nic (pouhých 0,4%). - O jakém odškodnění jednat? - O tom co nám ještě dluží Němci (ČR ovšem  v zájmu dobrých vztahů vymáhání nároků ve společném Prohlášení 1997 neutralizovala), a Německo je vázáno několika poválečnými smlouvami, v nichž se zavazuje že nebude usilovat o konfiskovaný německý majetek.Tak o čemjednat?  Zaprodanci z MF DNES píšou často tak, že  zlehčují celou záležitost do roviny  českých švejků neschopných diskuze a osvícených sudeťáků.
0/0
26.4.2003 10:25

Amik

Re: o čem jednat ?
Ale to jim muzete vysvetlovat nahoru a dolu a bude vam to stejne houby platne protoze Cechy sou pro ne dulezite svoji polohou a dokud je Cesi neposlou razantne do  haje tak to budou porad skouset i kdyz ty ostatni  jako polaky  atd. si chteji treba skasnout pozdejc a navic nejsou zatim pro ne tak dulezity jako Cechy a navic si pamatujou ze se jim Polaci umeli postavit i kdyz to byla vetsinou jen konska jizda proti tankum!Ups Tessinko uz zase vyvolavam paniku sorry ja sem hroznej rejpal.
0/0
26.4.2003 10:44

Kombucha

Re: o čem jednat ?
Právě o nevyrovnaných reparacích a ukřivděnosti jednat, o tom. Kdo nejedná, nic nevyjedná a jen síru dští.
0/0
28.4.2003 8:19

free

jaky pak naroky sudetaku
0/0
25.4.2003 14:06

Kombucha

Eintopf českého kotlíku
Albánci a Srbové si v poslední válce navzajem opláceli výsledky bitky na Kosově Poli - po jánevímkolika staletích. Irácké děti si včera musely vytrhnout ze slabikáře Saddáma. Nic nového - naši tatíkové začerňovali Slánského... Dějiny a výklad dějin jsou dvě rozdílné věci. Kdo o tom nechce mluvit, ať mlčí! Kdo mluvit chce, ať se napřed ptá a naslouchá. Blbec vřeští, aby překřičel, ale nikoho neumlčí. Jen další blbce povzbudí k témuž. Ve střední Evropě nikdo nemůže mít celou pravdu. Proto jsem pro diskusi o českém odsunu, o německých zločinech, o německém odsunu, o českých zločinech. O Václaváku v roce 1942 plném hajlujících Čechů, o přihlouplé národnostní politice ČR před rokem 1938, o všech pracovitých lidech v pohraničí, které bylo rozvráceno a dodnes živoří. Nikdo není svatý a kdo bude jen řvát, že to oni začali, čeká teprve zřejmě na svou první mentální poluci.
0/0
25.4.2003 13:04

sword

Re: Eintopf českého kotlíku
Albánci si neopláceli se Srby jen Kosovo pole. U nich platí 1000 hraniční nevraživost, kdy Srbové si hájili své, Albánci také své. Jejich historie je držela 1000 let na dost ostré a agresivní hranici, prošli si staletími nesmiřitelných bojů. Je pochopitelné, že kromě sousedské nesnášenlivosti je tam i politická, národnostní i politická nevraživost. Albánci, jako tradiční příslušníci tureckých sultánských gard tomu dali nemálo příležitostí v těch tvých staletích. celkem to chápu, neříkám, že souhlasím. A co se týče hailujících čechů na Václaváku, souhlas, jen dneska nám zaprodanci nehailujou na Václaváku, dneska nám seděj ve vládě a politice a hezky nás vlečou k národní tragedii.
0/0
25.4.2003 14:28

sword

Re: Re: Eintopf českého kotlíku
a dodatek, myslím, že vřeštění, aby se překřičelo je blbost. Dost hledání historické pravdivější pravdy nad pravdivou pravdou. Spíše mne zajímá realita, aby se mne mě mí synové jednou nezeptali, táto, co jsi dělal, když z nás česká vláda dělala outsidery a z Čech dělala kolonii nad-národních evropskejch socanů. Nevím, jestli máš děti, ale já nechci, aby mí děti vyrůstali s perspektivou výrobního nástroje a spotřebitele-konzumenta v eurokanizovaném okrese jménem Čechy. Čechy byli vždy státem, je mi jedno jestli královstvím, nebo republikou a chci, aby to tak zůstalo.
0/0
25.4.2003 14:35

Kombucha

Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
Psal jsem na web, odpovíš. My jsem se ptali: Co jste dělali v Únoru. Tatíci se ptali: Jak to že jse se nebránili v devětatřicátém? Pradědové se ptali: proč jste na Bílé hoře bojovali jenom napůl? Všimni si, že čím dál do minulosti, tím víc energie byli schopni lidi dát na obranu svého zájmu - a stejně jim to bylo kolikrát prd platné. Tví synové se možná ještě budou aspoň ptát, jich se už ptát nebude vůbec nikdo. Svět se změnil rychleji, než jsme schopni změnit své uvažování. Právě schopnost diskutovat, mj. o sudetské otázce, v nás může zachovat zbytky schopnosti hledat souvislosti, držet moč a vlastní úsudek a vzdorovat mediální masáži. To co tady ale čtu, jsou výkřiky, slogany, paranoia.
0/0
25.4.2003 14:50

sword

Re: Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
Ale já ti přece neberu diskusi, vždyť i to co tady probíhá v příspěvcích je diskuse, i když někdy nevábná. Jen nezaměňovat diskusi za to souhlasit se sudeťákama. Jasně, máš pravdu, čím víc argumentů, je, byly, bylo, bylo, bylo, bylo, bylo je irelevantní. Držme se toho, co jsou fakta. jenže on ta fakta někdo chce měnit a rizika, že se to stane jsou dostatečně veliká a důsledky z toho také. Naše diskuse tady pramálo změní na nad-národní politice a s důsledky se budeme muset smiřovat, nebo se nimi poprat. Máš pravdu, že svět se mění rychle, mnohdy rychleji, než si lidí uvědomí, co se vlastně dějě. Jsou jen tací, co se smíří se vším, co se děje, a jsou i tací, co se s tím nesmíří. jen je třeba vzdorovat nejen mediální masáži, ale i tomu útoku a důsledku, proč nás mediálně masírují. A věř mě, že můj názor nekončí u psaní na web.
0/0
25.4.2003 15:02

Kombucha

Re: Re: Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
Odpovím ti tady na ten dolní příspěvek, ať nemusíš lítat na dvě místa. Jako lidské bytosti patrně nejsme outsideři. Podle kritérií, kterými se tč. řídí "předvoj" planety, outsideři jsme. Politici si chodí do politiky vydělávat, lidi neumějí argumentovat, HDP je několikrát nižší než v EU, atd. Je možno považovat ukrajinského středoškolského profesora, který kope v Praze kanály, za rovnoceného vlastnímu kantorovi z gymplu? A je vlastní kantor z gymplu totéž co dobře živený učitel ze Švýcar? Nabude ukrajinský kopáč lepších podmínke či větší hrdosti, když bude hlasovat proti EU? Vrátí se z Prahy a bude mít na žigula. Bude king. V EU by byl ještě několik desetiletí outsider, možná by se ale dotáhl. Proto do EU, ať to s ní vypadá jakkoliv. Nem,yslím, že je to dobrá instituce. Když už ale bydlíš v družstevním baráku, budeš věčně jen nadávat na zkorumpované představenstvo, které ti kope skrz předsíň tunel, nebo tam vlezeš a řekneš, beze mně ne, pánové? Nelíbí se ti vláda? Hlasuj pro lepší! Žádná lepší není? Běž do politiky. Nechce se ti? Tak piš na web. Já to dělám bohužel, jak řečeno, taky tak. Ale aspoň se ničemu nemusím divit.
0/0
25.4.2003 15:18

sword

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
A nemyslíš, že tohle všechno, co se Čech týče je právě naprostou absencí národních zájmů v českých vládách.Ty se možná smíříš s tím, že je to tak jak to je, a bude to tak jak to bude. Já v pojmu národní zájem vidím víc, než kolik bere profesor, vidím víc, než kulturní dědictví, než vyhraný sportovní zápas. Vidím v tom i národní vývoj, hodnoty a ance vytvořené českému národu, tedy i mým dětem a vizí je dopracovat se na takovou úroveň, aby český profesor z jakýkoliv školy nemusel jít kopat zahraničnímu investorovi kanály.A jsem optimista, věřím, že se vzpamatujem, ale nejdřív musíme vyházet ty, kteří nás dopracovali sem na tu naší dnešní úrověň. A až budem rovnocení partněři Evropy, rád se přidám k tvému názoru žít jako rovný s rovným ve společné Evropě, ale určitě to nebude Evropská unie, tak jak ji vidíme dnes. Oni ji totiž nechtějí ani v evropani v Evropě. Takže dlouhé trvání mít asi nebude.
0/0
25.4.2003 15:40

Kombucha

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
Buď něco jde změnit a ty to změníš, nebo to jde změnit, ale ty to nezvládneš, nebo to vůbec nejde změnit. Z toho vychází, že vlastně nikdy není důvod si stěžovat. Proč někoho vyhazovat? Kdo nás kam dopracoval? Kdo zvolil 46 % hlasy KSČ v 1948? Kdo je volil z 99,9 % po 40 let? Kdo volí vlády dnes? Pořád to neurčité MY - průměr, statistika, masa. EU je přece příležitost, jak změnit prostředí, pravidla, společnost, aniž bys musel emigrovat. Když nemůžeš změnit národ, tak se uplatni ty sám. Riziko, že to bude horší, než to máme teď, není, jak vyplývá z tvé skepse vůči ČR, vlastně žádné. Evropa je skoro stejný bordel jako my. V lecčems je mírně lepší. Budeš mít občanství EU. Kdo tě tady bude držet, v rozvojovém okrese? A když se ti nepodaří uplatnit jinde, či to bude chyba? Národa sotva...
0/0
25.4.2003 15:53

Vladimir

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Eintopf českého kotlíku
Tyhle problémy  vycházejí z "žebříčku hodnot", který si ten či onen nastaví. Pro toho, kdo má na prvním místě "životní úroveň" - materiálního typu, t.j. mít pěkný byt, mít pěkné auto, mít např. chatu, mít plat stejný jako mají v Německu nebo v USA, ... moct několikrát za rok na dovolenou do cizích končin....  , pro toho jistě je  "jít" do EU bez alternativy. To, že tato "bezalternativa" má za důsledek pohlcení převážné části české ekonomiky (jak průmyslové, obchodní , zemědělské,..)  firmami od sousedů z Německa, Rakouska,  .. to jak si počínají Němetí (Rakouští) podnikatelé ve svých firmách ( komunikace v němčině, .. subdodávky od německých firem,..)  a tudíš následně ovládnutí celého českého národního hospodářství , pak i kultury i veřejného života německým živlem , je zřejmě nezajímá. Oni mají ten svůj žvanec, ten svůj dům, byt, auto,...
Jiní mají možná na předních místech svého hodnotového žebříčku věci "duchovnějšího" rázu, kam jistě patří národní kultura, národní jazyk, .. národní prostředí (Česká kultura je nejen rovnocená kvalitou německé, ale v něčem ji i předčí -- a odpovídá naší národní povaze ! ) . Takoví možná tu materiální stránku života neberou tak tragicky. Víme, že v afrických státech jsou na tom materiálně podstatně hůř, .. v asijských podobně, v jihoamerických jakbysmet, .. v jihoevropských nebo východoevropských také.  Plná peněženka ještě nevypovídá o kvalitě života ! Tam patří i záležtosti kultury, ... vlastního dobrého pocitu (např. i z úspěchu , z toho že jsme lepší a lepší, ... že jdem nahoru ). Ten pocit nám ovšem EU jistě neposkytně, protože v EU si bez ní ani "neprdneme".
A sudetští Němci, bohužel, čekají na jakoukoliv příležitost (a EU je pro ně vynikající příležitost - nejlepší od roku 1938 ! )  , aby tady zase mohlu hospodařit. Stačí nahlédnout na jejich www stránky, diskuze ... na jejich setkání.  
0/0
25.4.2003 17:10

Kombucha

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
28.4.2003 8:25

Vladimir

Na "posraného" spadne i hajzl
Kombucho,  kombucho, nevím co EU u nás vyřeší z tebou nastíněných bordelů u nás - tedy nějaký ten bordel na ulicích, ...
Dnes každý trochu inteligentní člověk ví, že takové ty naše vlastní bordely nikdo za nás (ani z EU) řešit nebude, to si musíme vyřešit zase sami.  Jestli si bez EU "prdneme" nebo ne, to je zase otázka pro ty inteligentnější.
Pokud do EU nevstoupíme, naše "bilaterální" dohody s EU zůstanou v platnosti (do konce jejich platnosti) a tudíš vůbec nic hrozného ani v hospodářství ani v bezpečnostní politice, ... se nestane. Kapitál tady půjde pouze tenkrát, když tu bude mít výhodnější podmínky - tedy hlavně cena pracovní síly, vymahatelnost práva, smlouvy o ochraně investic ... než jinde.
Pokud vstoupíme do EU a budou se (jak míní předseda odborů) zvyšovat mzdy (podle něho na cca 2 násobek), patrně budeme pro investory méně zajímaví a půjdou jinam - třeba na Ukrajinu nebo na Balkán ( viz. např. Americká firma asi "Trall" z Vagonky ve Studénce nebo elektronická firma z Brna nebo další ..).
Zahraniční investoři jsou jako "tažní ptáci" - kde mají lepší podmínky, tam táhnou. Dlouhodobé spolehnutí na něj není. Dlohodobě se můžeme spolehnout asi jen na vlastní investory - pokud se zbaví manýr po tunelování (tedy chce to drakonický právní řád na podvody, kvalitní soudy - nikoliv neodvolatelnost soudců, ... ; to nám EU jistě nezajistí ).
 
0/0
28.4.2003 14:40

Izák

Nejsou Němci = není problém
Budete restituovat také moje majetky z 16 století? Proč zrovna rok 1945 nebo 1938, proč ne 1620 a Bíla Hora??? Myslím si nejsou Sudetští Němci, není sudetský problém, jak jednoduché a krásné. Umějí dnes vůbec česky? Chtějí se vrátit a pracovat tady pro blaho České republiky???
0/0
25.4.2003 9:58

rucksack

Re: Nejsou Němci = není problém
Vase zjednodusovani je obdivohudne. _0_
Cesky umime a na nasi domovinu jsme nezapomneli. Ono totiz neni tak lehke zapomenout, i kdyz jsme se narodili v posledni dny valky. Zapomenout na nasi rodnou hroudu ? Na nas dum ? Na hroby nasich predku, ktere jse tak nekrestansky zpustosili ? Na stovky obci, ktere jste srovnali se zemi ? Ne _!_
Jsme si vedomi viny nasich rodicu a nasi narodnostni skupiny. Odmitame vsak nest celou odpovednost  za cely system tehdejsi v Nemecku. Tak si to laskave uvedomte, snad to pochopite !
 
 
0/0
25.4.2003 14:20

sword

Re: Re: Nejsou Němci = není problém
Tak se vrať i bez restitucí, přijmy české občanství a budeš na svý rodný hroudě, když ti jde o českou vlast. Pokud ti tedy nejde o rodnou hroudu(tvuj statek). To že o ni rodiče přišli hledej v tom, že se nepřidali k pronásledovaným čechům za války, ale henlainovi. A pokud pouze mlčeli, nelze jim to klást za vinu, ale také jim nelze nic vracet.A pokud se týče nekřesťanského pustošení, asi by bylo zbytečné vypočítavat poměr. Chybí ti Čechy? Vrať se do nich, vem české občanství, kup si dům a žij tu, ale to, že se ti jako na konci války narozenému změnil životní osud, připiš pouze a pouze 2. světové válce a v jejím zahájení nehledej vinu u Čechů. Češi za celou historii své existence žádnou okupační válku jako stát a celek nevedli.
0/0
25.4.2003 14:42

ZatrSakr

Re: Re: Nejsou Němci = není problém
Hmmtak to sorry panove a damy, nejsem privrzencem divokych odsunu, ale posledni dobou se mluvi o pomerne uzke skupine lidi jenz nefer trpeli (myslim tim ty ktere nesympatizovali s fasisty) vice nez o tech tisicisch a tisicich nelidky mucenych a vrazdenych za valky. Byt vami radsi bych s pokorou nechal dejiny dejinami...protoze si uvedomte, ze osoby jktere napomahaly ztrate suverenity sve zeme jsou vlastizradci (nemluve o nejen absenci pomoci svym de fakto spoluobcanum za valky ba dokonce dost casto byly prave ony zdrojem prikori-coz je nelidske). Nedivte se ze nikdo nebyl nadsen z techto loajalnich obcanu po valce, ani vy by jste na miste cechu nebyli. Odsunu z dnesniho pohledu spravny nebyl, kolektivni vina neexistuje, ale existuje vina at aktivni ci pasivni jednotlivcu z rad Sudetskych nemcu. Ale co bylo to bylo.
0/0
25.4.2003 14:53

ZatrSakr

Re: Re: Re: Nejsou Němci = není problém
ale koho mi je opravdu lito - tech sudetskych nemcu, kteri byli v nemilosti u henlainovcu pro svuj nefasisticky  postoj a pak je jeste vyhnali (nejvetsiironii je jestli prave je nevyhanel nejakej ceskej kolaborant, co tim chtel maskovat svou zradu!!!!!
0/0
25.4.2003 15:02

Karel

Těch odmítnutých by bylo třeba víc
Nároky Sudet prezident odmítl, ale proč neodmítá nároky komunistů? Proč je chce jako "pravicový" prezident etablovat do našeho politického života? Vždyť i  komunisté způsobili této zemi mnoho zlého a ze své ideologie neslevili.Proč prosazuje komunisty do Ústavního soudu? Vždyť je to totéž, jako kdyby tam seděl nějaký henleinovec, a ti taky zničili demokracii v Československu!
0/0
25.4.2003 9:26

sword

Re: Těch odmítnutých by bylo třeba víc
Karliku, jsi silně zkreslující a zavádějící. Za prvé je třeba definovat co všechno těma komunistama konkrétně míníš. Míníš tím konkretně definované osoby, nebo tak, jak je zvykem obecnou nadávku všem, co nestojej za zlámanou grešli? Myslíš ty z KSČM, nebo všechny ty, co se popřevlíkali a hrajou si na něco jinýho? Rychetský, Špidla, pulka vlady, vic jak pulka parlamentu a senátu, nebo myslíš i bývalé disidenty - rezidenty ? Píšeš propč neodmítá nároky komunistů ?? Kamo ty takzvaní komunisti jsou dávno vlezlí všude, kam je Havel nechal vlizt. Píšeš, že je prezident chce etablovat,ale oni tu přece dávno etablováni jsou a všude. A amo, tady ždáná demokracie není, to sis ještě nevšim ?
0/0
25.4.2003 10:20

Amik

Re: Těch odmítnutých by bylo třeba víc
No tak totez to zrovna neni Karle protoze ty sudetaci co delali pro hitlera byli ve sve nenavisti k Cechum o moc nebezpecnejsi ale nastesti nackove tu valku nevyhrali ale ten rozdil byl hlavne vtom ze komuniste sou internacionaliste kdezto oni byli vice rasiste!Ale chces li mluvit o komancich tak musime pockat az tu onich bude clanek zatim se tu jedna o sudetakach a o jejich neopravnenych narocich.
0/0
25.4.2003 10:47

Amik

!!!
Pred druhou svetovou valkou kdyz sudetaci rozpoutali sve nacionalisticke vasne proti Cechum se mneli v CSR o proti Nemcum zijicim v Nemecku jako prasata v zite!Na misto aby Cechy pozadali poradne o odpusteni sve kolektivni viny a pokud se opravdu chteji do Cech vratit se snazili je presvedcit  o svych dobrych umyslech vuci Cechum tak jenom drze vyskakuji a delaji si naroky na neco na co narok nemaji  jinak by se stejnym pravem mohli dozadovat nahrady civiliste v Nemecku  kteri diky valce a naletum take prisli o svuj majetek!Svym arogantnim postojem a narokama na CR davaji jasne najevo ze jim nejde o nic jineho nezli o opetne zasidleni uzemi ktere vzdy povazovali za Nemecke a neprestanou pokud drive nebo pozdejc tomu zase tak nebude!
0/0
25.4.2003 7:45

Tess

Re: !!!
... ...no Amíku...co nám tady šíříš paniku,ty chlape zaoceánská špatná,jedovatá....hi,hi,hi....eště pár takovejhle prognóz a začnu si vokusovat nehtíky ...a budu mít pracky jako žába....nóóó....si myslim,že seš kecka Amíku z Trdlákovic u Kolína...hi,hi,hi Tessinka pusinka  
0/0
25.4.2003 8:07

Amik

Re: Re: !!!
To vis pusinko Tessinko ze rad pomohu kde mohu my to tady lepe vidime a opatrnosti nikdy nezbyva dyz de o evropu ze?Ale kdyby ty sudetaci nebyli nahlavu padli a nabubreny tak by radsi pockali az CR bude v te EU protoze timto jenom vyvolavaji paniku a hazi panu profesorovi klacky pod nohy!Mlask hodna pusinko
0/0
25.4.2003 8:16

Karel

Re: !!!
Ne, že bych se chtěl nějak horlivě zastávat sudetských Němců, ale ze statistik vyplývá, což si můžete ověřit,že mezi Sudetskými Němci byl v třicátých letech nejvyšší počet sebevražd na počet obyvatel v celé Evropě, a to zejména kvůli složení průmyslu v Sudetech, na který krize v třicátých letech dolehla obvzlášť těžce. Nemáte pravdu, jako "prasata v žitě" si nežili.A většina vysídlenců jsou normální slušní lidé.
0/0
25.4.2003 9:21

sword

Re: Re: !!!
jo? a byli skušní i za války? Oni se mají omlouvat nám, ne my jim.
0/0
25.4.2003 10:12

Jan

Re: Re: Re: !!!
Mé babi bratranec a bratr měli 17 let, když museli narukovat za německou armádu, bratr padl, ale bratrance znám do dnes. Je slušný člověk, který nemůže válku ani cítit. Pochází z opavska a dnes žije u Stuttgartu, zpátky nic nechce. Zdar.
0/0
25.4.2003 14:56

sword

Re: Re: Re: Re: !!!
Nemám námitek
0/0
25.4.2003 15:08

ZatrSakr

Re: Re: Re: Re: !!!
Jo realita neni vzdy jenoducha jak bysme ji chteli videt, nadruhou stranu, Jane myslite si ze obecne mysleno nemeli vasi pribuzni povinnost ke sve vlasti (CSR), nemlëli vystoupit proti nemecke propagande? Nemeli se zastat ceske vlady pred zabranim a pak nemeli pomahat loajalne svym spoluobacnum za valky? Bohuzel od me babicky ktera zila v pohranici v te dobe jsem nic takoveho neslysel, drtiva vetsina nemcu se zrudnou idiologii aktivne ci aspon pasivne souhlasila....ke svym ceskym spoluobcanum se pry chavali hodne opovrzelive a zcela nadrazene (spinava mala ceska...). Samozrejme rikala mi i o par vzdelanejsich lidech jenz meli i srdce na svem miste..bohuzel co mi rikala to byla oprvdu spis minoritni zalezitost...bohuzel!
0/0
25.4.2003 15:11

Vladimir

škoda
To je škoda, nároky sudet prezident odmítl.
Sudety jsou , pokud vím cca západočeský kraj, severočeský kraj, severomoravský kraj, ... Nevím sice , co tyto kraje chtěly po prezidentovi (že by řešit nezaměstnanost ? nebo něco jiného ?). Překvapuje mně také, že tyto kraje (asi představitelé krajů tzv. hejtmani) běžely za Klausem  se svými problémy do Rakouska - jak kdyby nemohly počkat, až se vrátí !
Nebo to bylo jinak a tada MFdnes nás oblbuje  ? Koho myslí těmi sudetami ? Snad nepředpokládá, že sudety (české kraje) patří tak nějak napůl Čechům a napůl někomu v cizině ? Divné noviny.
0/0
24.4.2003 22:38

MDC

Re: škoda
:-)))
0/0
25.4.2003 14:23

sword

Ono je to vše trošku spojené ..
Ono je to trošku všechno spojené. Tak jak se to vše vyvíjí, nemají Čechy před sebou nic moc slibného. Pokud vezmu z příspěvků všude nějaký ten střípek, tak se to poskládá. Někdo dole napsal naprostor pravdu. Většina tiskovin v Čechách dnes patří zahraničním majitelům. To je sám o sobě pro Čechy dost nebezpečný prvek. Není tu volný trh s účastí cizinců,je tu tisková mediální nadvláda cizích subjektů. Televizní, nejsilnější media, jsou poplatná našim politiků a ti jsou zaprodaní zahraničním zájmům. Neustálé diskuse o Benešových dekretech, jejich revize atd., výprodej českého národního majetku, ať už energetiky, telekomunikací, úplně celého bankovního sektoru, strojírenství, potravinové řetězce... to vše nasvědčuje tomu, že v Čechách už Čechům málem nic nepatří. Místo Mnichova 39, kdy nás okleštili na hraničních pásmech, nás dnes oklešťují na národním majetku a vlastnictví. Pro mnohé české občany zdánlivě nic horkého. Faktem ale zůstává, že vše strategické, co vydělává na Čechy a českou zem se stává majetkem zahraničních incestorů. Oproti tomu, co po první světové válce v hluboké celosvětové krizi čeští vůdci vyvedli Československo z krize a udělali s hlubokých vlasteneckým nasazením z Československa evropskou prosperující a stabilní zemi, dnešní čeští vůdci nás ženou do rukou zahraničních investorů s odůvodněním, jak moc potřebujeme jejich penize a investice. Výsledkem toho je, že český národ začíná žít na úvěrový dluh a mikropůjčky u česko-zahraničních bank a finančních společností. Bez cizího kapitálu si nekoupíte auto, nábytek, ani většinu základních životních potřeb. Životní úrověň Čecha a jeho pracovní cena je ta tam. Bez GE Capital, OK karet, Express kreditek jsme každý jeden průměrný občan na huntě. Dochází nejen k zadlužování České republiky, ale velmi silně dochází i k zadlužení každého jednotlivce a to na roky dopředu. Většina českého národa, většiná nás bežných Čechů je de facto dnes již vlastněna těmi cizáckými investory na základě pěkně potichu vpravované finanční závislosti, protože nás naši slavní vůdci Havlem počínaje, Špidlou a Svobodu konče vlečou do Evropy. Málo kdo si totiž uvědomuje, že formální vstup do Evropské Unie je jen tečkou, nikoliv začátkem dokončit dílo zkázy nad českým národem. Již dnes jsme jako národ jen levná pracovní síla, žijící na dluh zahraničních investorů, bez možností, šancí, a za chvíli i bez své vlastní země. Nechají nás tu žít, pracovat na jejich investice, kupovat jejich zboží, ale více nic. Perspektivy našich dětí jsou velmi neslibné, naše nulové. Není náhodou, že v tomto státě byl téměř všechen český kapitál absolutně likvidován, čehož jsou zářným příkladem třeba finanční družstva a kampeličky. Media v cizích rukou nám zveřejní mediální masáž o tunelování a likvidace kampeliček je na světě. Media ukáží na české investiční a likvidace je na světě. Vlády podporují nerovnoměrné konkurenční podmínky všeho zahraničního investu proti českému, aby vyprodali národní majetek a hodnoty. Není náhodou, že vše co je v českých rukou je vládní hospodářskou politikou udržováno na hranici mezi existencí a bankrotem, aby vše co má pro národ význam přešlo do rukou zahraničního kapitálu. A tak nám toho v české zemi moc nezbývá. Sečtu-li tyto všechny možné "detaily", vzali českému národu všechnu strategickou hospodářaskou půdu, které nás živí a navíc hrozba, že si zakrojí a vezmou nám znovu i pohraničí ? Prostě nás přidají do seznamu výrobně spotřebního území, na seznam výrobně-spotřebních poddaných jejich nad-národních finančních zájmů, ovšem s tím, že oni si své národní zájmy uhájí, kdežto my budeme pohceni. Zrada a prodej českého národa a české země je tu. Není možné, aby to politici neviděli, není možné, aby s tím nešlo nic dělat. Zaprodanost našich politiků je nad slunce zjevná. Páni politici, chcete do Evropy? Ano, zabezpečte properitu českého národa, českého hospodářství, strategické hospodářské pozice do českých rukou, vytvořte národu vlastní dostatečně důstojné podmínky pro českou životní úrověň a vykročte do Evropy. Jednak potom budete mít co Evropě nabídnout, a nikdo v Čechách nebude mít námitky pro sblížení s Evropou jako rovní s rovnými. A nekecejte, že to nejde, stačí narovnat kurz euro-dollaru s korunou a vypracovat zákon na ochranu české ekonomiky o minimálním zisku. Ale Evropa nás sobestačné asi nechce, že ? Byli by jsme pro ně moc drahá pracovní síla, co?
0/0
24.4.2003 19:34

Bagr

Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Mám velké obavy že máš asi pravdu.
0/0
24.4.2003 20:59

Erika

Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Bohužel, ale nezbývá nic jiného než souhlasit.  
0/0
24.4.2003 21:45

antiarbitraz

Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Bohuzel, je to uplna pravda.
A pokud zahranicni investor nedosahne u nas zisku, zinscenuje arbitraz a kolonie mu zaplati.
0/0
24.4.2003 22:28

Jan

Re: Re: Ono je to vše trošku spojené ..
nebo schlamstne tzv. investiční pobídky a přesune se na Slovensko či Ukrajinu
0/0
25.4.2003 7:45

VL

Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Sakra, jsem já vůbec Čech? Namouduši nemám ani korunu dluhu, auto jsem si koupil za svoje těžce vydělané. Jinak v tom příspěvku je nádherný překlep: zahraniční incestor. A zkusil jsi někdy rovnat kurs? Nejlíp se rovná ve svěráku, přes koleno nedoporučuju.
0/0
25.4.2003 12:36

sword

Re: Re: Ono je to vše trošku spojené ..
VL, dobře víš, co sem narovnáním kurzu myslel. Že nemáš dluh tě chválí, ne všichni bez však dneska můžou existovat. Trošku si obešel myšlenku a zaved jí ke svěráku.
0/0
25.4.2003 14:14

Kombucha

Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Šikovné a pracovité národy cizí incestory, kreditky ani jiné zlořečené implantáty nepotřebují. Proč nejsme mezi nimi? Snad vinou Německa, které prohrálo svou válku, jsme teď jako vítězové na něm závislí? Konečně, kdo vlastně dnes ještě tvoří ten český národ? Jsme banda lenochů a chronických pisálků na web, Sworde!
0/0
25.4.2003 13:39

sword

Re: Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Taky si myslím, že by jsme se bez cizích investorů, co nás skoupili obešli, protože si myslím, že jsme šikovný a pracovitý národ, který by se obešel bez ekonomické závislosti na úvěrových kreditkách. Závislí jsme na eurokanizaci a cizím kapitálu, protože je sem někdo hezky elegantně vpustil, právě proto, že jsme chroničtí pisálci na web, v tom souhlasím. Taky ti asi musím dát za pravdu, že kdo vlastně dneska tvoří česká národ? To jsi bohužel k mé lítosti trefil hřebíček na hlavičku. Ano hodně lidí neví, nebo nechce přemýšlet vůbec nad pojmem národ, vlast, hodně lidí se prodá za almužnu, žádný si nechce dělat problémy, komunismus nás naučil chcípat u zdi, tak chcípáme. A máš pravdu za to kde jsme si můžem sami, právě proto, že češi maj pomýlené hodnoty.Ale je to tak správně, je to tak dobře? A co ty ? Taky jen píšeš, nebo jseš podle zdi? nebo rezignuješ ? Nebo chceš do Evropy jako outsider?
0/0
25.4.2003 14:20

Kombucha

Re: Re: Re: Ono je to vše trošku spojené ..
Pracuju, živím rodinu, snažím se chovat slušně, dávat a brát v rovnováze. Když jde o obecné věci, taky jen píšu. Nemám dost vůle, času, znalostí, motivace dělat víc. Mnohokrát jsem se přesvědčil, že moje preference a priority nejsou v souladu s většinou. Měnit řád a podmínky většině, když ta to nechce nebo jí je všechno jedno? I jednotlivec musí počítat s podporou stejně, jako politik. V tom směru nesouhlasím, že vláda jde proti zájmům národa. Vláda je reflexí národa. V tom je demokracie - bohužel - nedostižně dokonalá. Do Evropy chci jako outsider, protože outsideři jsme a v Evropě žijeme. Bránit českou nezávislost? To je co před čím?
0/0
25.4.2003 14:36

sword

Re: Re: Re: Re: Ono je to vše trošku spojené ..
To že pracuješ, živíš rodinu, chováš se slušně ... to tě chválí a ctí. Já si ale na rozdíl od tebe nemyslím, že jde "jen" o obecné věci.To že tvoje preference nejsou v souladu s většinou tě také ctí, máš aspoň vlastní názor. Většině je to skutečně asi jedno. Diskuse zda-li vláda jedná nebo nejdená v zájmu národa je na dlouho a prostor tady to neřeší. Já si naopak myslím, že vláda je vyloženě vlastizrádná, ať už z úmyslu, blbosti nebo prospěchářství. demokracii neuznávám jako samospasitelné nejvyšší kredo lidského bytí, naopak demokracie vždy státy a národy přivedla do chaosu. Neosuhlasím s tebou, že jsem outsider, nesouhlasím s tebou, že moje děti jsou outsideři a nesouhlasím s tím, že ty jsi outsider. A neouhlasím s tím, že žijeme v Evropě. Žijeme v Čechách, to je náš domov a vlast, tu mám rád a do Evropy, tak jak je postavena EU nechci. Rád budu patřit do Evropy jednotné, jako rovný s rovným, což mi však EU naprosto nezaručuje, proto nezaměňuji krásnou myšlenku krásného soužití v Evropě s myšlenkou EU.
0/0
25.4.2003 14:53

B52

vrátit......ale vše
Já bych jim to vrátil všechno beze zbytku,ale i s tim že dostanou poznat co je to komunismus, kterým naši lidi trpěli 40 let a oni bohužel neměli tu příležitost ho poznat protože si váleli šunky na západě.
0/0
24.4.2003 14:54

Juraj

Nemci
Vykopat vsechny  nemcoury z CR.
0/0
24.4.2003 14:53

Najdete na iDNES.cz