Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Preference: ODS daleko před ČSSD

Kdyby se teď konaly parlamentní volby, loňského vítěze - ČSSD - by nejspíš s přehledem porazila ODS. Podle Střediska empirických výzkumů (STEM) se občanští demokraté dostali téměř na historické maximum: hlas by jim dalo 32 procent ze čtrnácti set dotázaných.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kestrik

AT ZIJE BUDOUCI VLADNI KOALICE ODS+KSCM !!!
septem: To bude zradlo....
0/0
22.4.2003 8:53

Komunistický prezident Klaus

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
21.4.2003 11:23

antík

A bude to horší
Veselě na tom je opravdu to, že ti kteří socdem volili na všechno nejvíc doplatí. A tak je to správně.
0/0
21.4.2003 11:16

Richard

Když jde tlustý do tenkýho....
Přestaňte sledovat preference a % oblíbenosti.Je to prostě nanic v situaci kdy se státní dluh rychlostí dvouletky blíží slovy jednomu bilionu korun !!!!!!!!!!!!!Jsme malá země s velkým dluhem a svůj osu si necháme určovat také tím koho volíme a ten kdo volit nešel tak  může pouze mlčet,ten je svolný a dal tím souhlas ke všemu co se mu nelíbí!Další věc:Sledujte mě pozorně!Jak moc se snaží  slovenští studenti studovat na českých školách,uchytit se tady,jak jsou průbojní snaživí až agresivní..?Aktivita vůle a vytrvalost.Notoricky známé a potřebné vlastnosti,také pozitivní myšlení,dávka chamtivosti a co je zajímavé i omezenosti.Jak moc jsou  dnešní Češi průbojní,agresivní..?Zatímco se tady hašteříme tak ten vlak nám už ujel!Vládnoucí stran si koupila  volební hlasy neskutečným rozhazováním peněz.Zajistila existenci především úředníkům,flákačům sociál. dávky,podpory,dovolí zneužívání část.důchodů a protože jste dali volební preference špidlínkům tak si  dělá doslova z obyčejných lidí blázny!Já jsem dal hlas jako vždy ODS.Celou Evropu sužuje  politika soc. demokracie.Víte,mě je ale ukradený to aby z mých peněz  parazitoval přebytečný úředník,špatný soudce,politik,či  flákač ať mladý či starší.Lidi jsou neuvěřitelně líný.Podívejte se na Čínu,jak chce Evropa čelit tomu obrovskému rozvoji ekonomiky,výrobků,prac. sil/výkonné,levné a dobré/Přestaňme si myslet ,že se nás někodo na něco bude ptát a brát ohledy!Jak myslíte ,že se dá něco  vybudovat ať to je  silná ekonomika,zdravé a schopné další generace,tím trapným hašteřením určitě ne.A zákonitě přijde za chyby a nečinnost trest,bohužel to zasáhne i poctivé,schopné a seriozní lidi.Proč protože seriozních  pravých Čechů je málo!Natažruku  mnoho!
 
0/0
20.4.2003 11:10

The Last Kiowa

Sun Dance
0/0
19.4.2003 16:55

milan

Jen aby!
Až osmiprocentní rozdíly mezi oběma průzkumy kladou silné otázky o jejich důvěryhodnosti. Je to ale celé k pláči - komouši, ODS i socdem už postupně ukázali, co dovedou, a věří jim přesto nejvíc lidí. Nové strany se slušnými neokoukanými lidmi vznikají a zůstávají na okraji - nemůžou se samozřejmě prosadit na mediálním trhu (takovému Dr.Železnému věru nemají co nabídnout). Smutek. Ale nezbývá nám nic jiného než chodit a chodit k volbám a volit, a to co nejblíž k našim představám, i když je to třeba dost daleko. Stoupenci silné ruky (leví i praví) přijdou totiž všichni a v sevřeném šiku a ti slušní,co zůstali doma, pak čtyři roky sedí doma nebo v hospodě a podle nátury buď vzdychají nebo nadávají. Nebo pět let při pohledu k Hradu, kde by místo srdce teď měl blikat nápis: "Pepo z Hongkongu, díky! Špinavé peníze vítězí!"
0/0
19.4.2003 16:44

roxor

Re: Jen aby!
Říkáš to přesně tak, jak to vidím i já. Lidi jsou velmi těžko poučitelní. Vládnoucí strany jsou propojeny společným majetkovým zájmem.  a) Rozkradly a stále rozkrádají stát, b) zadlužily a budou zadlužovat státní kasu. Změna je možná pouze přes ekonomickou krizi, která ovšem přijde dříve nebo později. Pak už snad lidi k volbám přijdou.
0/0
20.4.2003 13:15

Oldřich František

Nesuďte!!!
Řadě lidí je známa Čapkova "Doktorská pohádka". Jak poselstvo ze země Solimánské hledalo toho"pravého a študovaného" doktora pro nemocnou princeznu Zubejdu až došli do země České. Zde v lese narazili na dřevorubce a od něj se dověděli, že je Dr.voštěp a do práce je jako Dr.ak. Proto s nimi musel šupito presto, štando pédo do země Solimánské, neboť šlo jisto jistě o toho pravého a študovaného doktora. Jak ale milý drvoštěp koukal, když po něm chtěli, aby princeznu léčil. Nic nebyly platné výmluvy. Měl ukázal co umí, když je Dr.voštěp. A jak tak bezmocně seděl venku v parku před palácem, vzpomněl si co vlastně žádali. Aby ukázal co umí ! I došel drvoštěp k závěru, že to tam mají stromy pěkně zarostlé. Že v paláci je stín, vlhko a houba se tam musí držet. Pokácel proto stromy a do pokojů, kde ležela princezna Zubejda, proniklo Slunce a to ji uzdravilo.
A proto děkuji osudu, který mi Dal, být mimo jiné členem komunistické strany i policejním vyšetřovatelem. S vděčností plním svou povinnost sdělit to, na co bych jinak sám nikdy nepřišel.
Chtěl bych tak jako Čapkův drvoštěp, přivést trochu tepla a slunečního svitu do lidských duší a myslí. Jako policejní vyšetřovatel ukázat co mimochodem umím. Odhalit osudy lidí tak známých z dávné, a přece stále aktuální, minulosti.
Jako vyšetřovatel, nemusím soudit. A je jen na Vás, zda také chcete pochopit, nebo jen soudit!
0/0
19.4.2003 15:42

kom-ex

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
20.4.2003 0:06

hukal

ODS zanikne !
Protože podle mých výpočtů už brzo nebude co rozkrádat.
0/0
19.4.2003 14:45

Včelka Mája

Re: ODS zanikne !
To je pravda - ve státní kase už toho kromě dluhů moc není a o soukromé nás připraví spolehlivě současná socialistická vláda prostřednictvím daňových zákonů
0/0
19.4.2003 14:52

Komunista

KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Komunistická strana Československa je politickou stranou ve smyslu zákona č. 4241991 Sb., ve znění pozdějších předpisů, o sdružování v politických stranách a v politických hnutích.
Užívá zkratku:  KSČ
Jejím symbolem je z rozhodnutí XIX. sjezdu strany tradiční rudá pěticípá hvězda se srpem a kladivem.
Programové cíle KSČ: Strana usiluje, s využitím všech možností daných Ústavou České republiky a Listinou práv a svobod, o vytvoření sociálně spravedlivé a demokratické společnosti: cílem strany je socialismus. Ideovým základem strany je marxistický světový názor. Strana vychází v nových podmínkách z poznání společenského vývoje a jeho zákonitostí, ze zkušeností komunistického a levicového hnutí v evropkých a dalších zemích a ze zkušeností domácích. Hledá a uskutečňuje nové politické aktivity, nezbytné pro dosažení programového cíle. Strana vytváří svou ideovou, organizační a akční jednotu na základě demokratické diskuse. Je politickým subjektem názorové plurality, která je předpokladem vyváženého uplatňování zásady jednoty demokratického centralismu, který se opírá o jednotu demokratické tvorby a uskutečňování svých cílů.
Členství ve straně: Členem KSČ může být každý občan České republiky starší 18 let, který souhlasí s jejími stanovami a programovými cíli.
0/0
19.4.2003 13:42

občan

Re: KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Je a bude vždy jen symbolem totality pako jedno vygumované.Hlavní myšlenka komančských blbců zůstává vždy stejná, to bys měl vědět prdlouši.
0/0
19.4.2003 14:24

Antikomunista

Re: KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Přeji smrt všem komunistickým rudým sviním! Veškerý levicový bordel je fujtajblózní!
0/0
19.4.2003 16:45

Julča

Re: Re: KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Ano , SARS do každé komunistické rodiny
0/0
22.4.2003 8:59

Re: KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Nemůže být normální ten, kdo by chtěl vstoupit ke komoušům. Ale jako vtip to je dobrý.
0/0
19.4.2003 17:17

kom-ex

Re: KSČ - věrná myšlenkám velkého Lenina, Stalina a Gottwalda
Zapomněl sji dodat: a kdo je totálně belbej a má křivou páteř!
0/0
20.4.2003 0:08

Richard

Re: KSČ -nevěrná myšlenkám velkého Lenina program vzala a nadělala z něj fašírku!
Program jste četli,do úst ho brali a berete dál,ale nedodržovali,zneužívali.Nechtěli jste se  hodně učit tak jste si program upravili ve svých myslích tak aby ho zvládli i ti co na to nestačili a politiku zvulgarizovali.Rozuměj vláda lidu neznamená ,že trouba z cihelny stačí na místo ředitele kdekoliv.Většinou se taky hodně pilo  a mozek pak degeneruje.Prostě bez inteligence to nejde ani bez odborníků.Lidi se musí motivovat,musí být soutěž .Lenoch nemůže mít z ostsatních sponzory.A  veškeré stanovy,programy,či zákony jsou nanic když není vůle  ve společnosti cokoliv dodržovat.Vám komunistům zbývala buď vláda tvrdé ruky a koncentráky,nebo to prostě zabalit.Do Čech ty asiatské praktika prostě nepatří,svět je jinde,lidi chtějí něco jiného,je tu konkurence Číny,ohrožení  Evropy migrací,to nás staví před nové úkoly a na to šablonka neexistuje ani ideání program pro všechny,ani utopistické vize.Je nutné být fit a mít vlatní rozum.Strácíte čas čtením programů,oživováním vzpomínek   radši si trochu užijte života.To vám nikdo nedá ,ale taky nesebere
0/0
20.4.2003 11:30

Komunista

XX.SJEZD KSČ
7. prosince 2002
    V Praze se uskutečnil 20. sjezd KSČ
Sjezd
  • Projednal výsledky práce strany od jejího 19. sjezdu.
  • Vyslovil se k problematice domácí a mezinárodní situace.
  • Schválil Zprávu Ústředního výboru KSČ "Strana za mír, národní identitu, práci, za akceschopnou stranu", přednesenou generálním tajemníkem strany soudruhem Miroslavem Štěpánem.
  • Schválil Zprávu Ústřední rozhodčí komise KSČ a Zprávu Ústřední rozhodčí komise KSČ.
  • Přijal Programový dokument "Za mír, národní identitu, práci, za akceschopnou stranu", který konkretizuje pro posjezdové období dlouhodobý Politický program strany "KSČ 2000" schválený 19. sjezdem strany.
  • Zvolil Ústřední výbor strany v počtu 69 soudružek a soudruhů, zvolil Ústřední rozhodčí a Ústřední revizní komisi.
  • Potvrdil všechna rozhodnutí ÚV KSČ mezi sjezdy a vyslovil souhlas se všemi stanovisky Ústřední rozhodčí komise k řešení členských otázek.
  • Uložil úkoly Ústřednímu výboru KSČ.
0/0
19.4.2003 13:07

Pluton

Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
prelejvat porad dokola preference mezi blatem a louzi je k nicemu..
0/0
19.4.2003 12:02

Včelka Mája

Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
To by ale museli v čele US-DEU a ODA být lidi, pro které není ministerská portfej bližší než konzervativní a liberální myšlení.
Tyhle dvě strany mohly tvořit skutečnou pravici, protože ODS svou všeobjímající velikostí musí stát hodně u středu... Ale snad se ještě pravice dá dohromady
0/0
19.4.2003 12:05

josefhav

Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
z ceho usuzujete, ze ODS "musi stat hodne u stredu". z toho, ze ji voli tolik lidi (alespon podle pruzkumu). to je podle mne hloupost. ODSka se reprezentuje jako liberalne konzervativni strana, a ne napr. konzervativne socialni jako jsou lidovci. a prave KDU je u nas prezentovano jako strana nachazejici se na stredu politickeho spektra.
rozdil: liberalni = pravice, socialni = levice
tak to podle mne je
0/0
19.4.2003 12:43

Včelka Mája

Re: Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Je to hlavně o tom, jak která se strana chová a reálně vystupuje. ODS je programově určitě blíž středu než třeba ODA. US-DEU prakticky svůj program nemá, přebírá pouze programové prvky od ODS. Tím, že ODA a KDU-ČSL své programové programy z různých důvodů neplní, snaží se ODS svou politikou zaujat i ty voliče, kteří jejímu programu (myšleno ideálnímu programu) neodpovídají.
Na pravici byl největší chybou faktický zánik ODA, protože ta dokázala (nebo mohla dokázat) integrovat intelektuální část pravice.
 
0/0
19.4.2003 13:18

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Mam pocit, ze se kolem toho pohybujes, ale porad nemuzes najit "gro". ODS je jakasi "liberal democrats". Alespon jako jejich vlastni stranicke "superego", t.j. v hlavach nekolika svych potentatu. Problem ODS je, ze se rozhodla tyto sve v podstate utopicke myslenky naplnit stuj co stuj, treba i za celnu hrubeho populismu. A to je ono "..ODS se snazi svou politikou zaujat i ty volice, kteri jejimu programu neodpovidaji..." Dosahuje toho masovym promyvanim mozku jenodussich spoluobcanu. Proto ten uporny boj o ovladnuti rozhodujicich medii. A tato jejich vlastnost z ni dela stranu neofasistickou. Protoze dusledkem jejiho pocinani, ze po nich jako stopa zustavaji masy ohlupnutych obcanu, s pomatenymi hodnotami. Zakladni ideu kterou jim potrebuji vstepit do hlavy, je uporna vira ve svuj vlastni uspech. A to i tem neuspesnym. Kdyz ne zitra, ani ne za mesic, ani ne za 10 let, tak alespon nekdy ve vzdalene mlhave budoucnosti. A kdyz ne vubec nikdy, tak prej alespon ve jmenu svych deti, o kterych se automaticky predpoklada, ze uspesne budou. Svata prostoto...proc by meli byt uspesne deti neuspesnych rodicu? Cele budou...aaale nasrat.
0/0
22.4.2003 11:30

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Nesmysl. Zejmena ekvivalence liberalni-pravice. Je jeden z produktu ceskych vymytych mozku. Dokazes mi vysvetlit, proc se americkym Demokratum rika liberalove?
0/0
22.4.2003 11:20

Lister

Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Kolik už jsme tady měli nových zaručeně slušných stran? Mnoho. Kromě siláckých prohlášení na úvod nic konkrétního nepředvedly. Většinou se rozpadnou ještě před tím než pořádně vzniknou.
0/0
19.4.2003 12:09

antík

Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
To je nápad !!! Třeba Cestu změny!!!
0/0
19.4.2003 13:00

Včelka Mája

Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Evropsky demokratickou cestu zelené změny?
 
0/0
19.4.2003 13:10

Jan Burdil

Re: Re: Chce to nakou novou slusnou stranu, nejlepe pravicovou..
Cesta změny - no, soudě podle jejich stránek www.cestazmeny.cz neumřeli. Ti lidé vypadají celkem solidně: http://cestazmeny.cz/12duvodu_podrobne_11.asp. I když členská základna bude asi nulová. Mejstřík už není takový lidumil, jako byl na začátku, trochu zpychl, ale některé věci dělá dobře: http://www.cestazmeny.cz/novinka.asp?id=150. Ale nejlepší je stějně ta jejich minus 10 miliardová bankovka: http://www.cestazmeny.cz/novinka.asp?id=144.
0/0
19.4.2003 13:16

bhfeur

OPRATKU PRO SPIDLICE A JEHO SOCANSKOU BANDO JEZ NAS OKRADA
0/0
19.4.2003 11:55

občan

Jen se podívejte na výsledky práce socanské bandy.
Jen se podívejte kam nás vede socanská gruppa pod vedením V.I.Špidly  nejhlopější vládou snad v Evropě.Teď se podívej volič socanů cos nám to připravil.Teď se podívej kam vede hloupost ministrů kteří nerozumí ničemu a podepisují smlouvy snad i z volem a pak lidi plaťte za naše kraviny.
0/0
19.4.2003 11:30

franta mottl

neznate toho pana Hartla,
ja vedel o jednom, ten byl za totality na ustavu marxismu-leninismu - taky jan, nedivil bych se kdyby to byl on, tenkrat delali do vyzkumu verejneho mineni ale toho komunistickeho. V techto ustavech jsou vodjakziva svine a ted prisla pekna objednavka od ODS a vysledek stoji nahore. Komunista ke komunistovi seda ...
0/0
19.4.2003 11:29

Komunista

KSČ
Vážení, jedinou cestou,vedoucí k prosperitě veškerého pracujícího lidu je Komunistická strana Československa pod vedením soudruha Miroslava Štěpána. Narozdíl od parlamentní KSČM, která se postupně zaprodává kontrarevolučním kruhům podporujícím kapitalismus, se KSČ stále drží myšlenek komunismu, odkazu velkých soudruhů Stalina a Gottwalda. Shlédněte internetovou prezentaci KSČ : http://www.ksc-uv.cz  
0/0
19.4.2003 10:44

alena

Re: KSČ
co víc k tomu říci? 
Snad jen
0/0
19.4.2003 10:54

občan

Re: KSČ
Pako vygumované komančské.Můžeš se ihned odstěhovat na Kubu s celou vaši plejádou blbců.Fidel vás určitě rád uvidí.Letenky vám zapatím velice rád.
0/0
19.4.2003 11:25

Jéňa

Re: Re: KSČ
Na Kubě maj krásné pláže, zmrzlinu a bdělé stráže. Komunistů je tam dost zpívají si pro radost.
0/0
19.4.2003 11:31

Včelka Mája

Re: KSČ
To musel být báječný večírek, když ještě ve třičtvrtě na jedenást takto vyvádíš! A mě tam nikdo nepozve a nepozve..
0/0
19.4.2003 12:01

Jéňa

Dobré zprávy
Do pravidelného termínu voleb je sice ještě daleko, ale pan ani ryba ani rak (Špidla) a jeho parta jsou již odpískáni. Spolek rudých trpaslíků časem sám vymře. Jsem spokojen.
0/0
19.4.2003 9:34

xxx

Re: Dobré zprávy
No kamaráde nevím,pokud se v příštím volebním období ujme vlády ODS a začne plnit svuj volební program o přímých platbách všude kde to jde tak uvidíš jak se rudým trpaslíkům zase zvýší přeference.
0/0
19.4.2003 12:06

alkohoLik

vyznani
Ja jsem kom nista a jsem na to hrdy!
0/0
19.4.2003 9:25

Včelka Mája

Re: vyznani
Další takový - pije zelenou a pak rudě vidí!
 
0/0
19.4.2003 12:03

Zdenek

Komunisti se neudrží...
...stačí chvíli vydržet, než zubatá s kosou pročistí řady důchodců = jejich voličů...
0/0
19.4.2003 9:05

jk

Re: Komunisti se neudrží...
..jojo  taky bych to tak videl.... ostatne u nas v rodine se tohle prihodilo za posledni rok hned dvakrat... ac sem mel prarodice moc rad,tak sem tohle nechapal... deda zapomnel na to jak mu komunisti zabavili pudu, temer cely barak,nechali jen par mistnostin  na bydleni... hlavne ze meli vsichni praci tak bylo vsem blaze.. tohle sem vazne nechapal... 
0/0
19.4.2003 9:15

xxx

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.4.2003 12:14

paja

copak volici
"Lavírování a snahu nikoho neurazit, to voliči nemají příliš v lásce. Proto se upínají k ODS," soudí Hartl. Nu ano a komuniste (dnes hlavne v ODS) to dobre vedi - uz jim to jednou vyslo (unor 1948) jen tehdy jejich predchudci meli jine cile a misto soudruha Klause tu tehdy byl soudruh Gottwald. Jinak se nic nemeni Je z toho smutno, my cesi jsme asi zvlastni. Hlavne aby nam nakonec nemuseli hazet bomby na hlavy Petr
0/0
19.4.2003 8:42

antík

Re: copak volici
A kolik je těch komunistů v ODS ? No schválně vyjmenuj je ty vlivný těď a tenkrát. Dokaž že nekecáš. Tlustého klidné vynech . No tak prosím!!!A na závěr si sečti kolik je to procent a jaký mají vliv.
0/0
19.4.2003 9:03

Vlastimil Tlustý

Re: Re: copak volici
jak vynech ?! ... ti ještě ukážem
0/0
19.4.2003 10:31

adam

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.4.2003 9:29

šakal

BRAVO!...
...děvčata a hoši...jen tak dál
0/0
19.4.2003 6:21

pete

No konečně..
..No konečně skončí to mrtvolné přežívání bláznivých Špidlistů, kteří to tady lepí od desíti k pěti...
0/0
19.4.2003 0:19

Najdete na iDNES.cz