Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kněz ze seznamu StB zůstává ve funkci

Generální sekretář České biskupské konference Karel Simandl zůstane ve funkci. Vedení konference rozhodlo, že nemusí rezignovat, i když je jeho jméno uvedeno v seznamech agentů komunistické Státní bezpečnosti. Funkci, kterou vykonává od roku 1995, dal katolický kněz sám k dispozici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jini dopadli daleko hur

S nekym bylo zameteno, a nekdo je v pohode. Je to skutecne DVOJI metr. To uz se spis mely ty archivy spalit, nez takto ZCELA UCELOVE vyuzivat a zneuzivat.
0/0
22.4.2003 0:38

Khodl Alois

dva metry
Římskokatolická církev se zase vybarvila a ukázala, že má dvojí metr: kněze, který má dítě či milenku, vyhodí, ale kněze, který spolupracoval se zlem, se stranou, která byla založena proto, aby popravila víru (Lenin) nechá dál v jedné z největších funkcí. V jižních Čechách bývalé agenty stb vyznamenal dokonce biskup Liška kanovnickými tituly. Stejně tak tzv. tajní kněží, kteří pro víru a církev riskovali životy, nesmí stále do svých úřadů, ale stbáci v nich mají pré. Ať se pak nediví, že nemají Boží požehnání.
0/0
21.4.2003 12:42

Věra

Re: dva metry
VÍŠ, DVOJÍ METR SE PRAKTICKY POUŽÍVÁ VŠUDE. JEN SE POROZHLÉDNI... A ŽE NEMAJÍ BOŽÍ POŽEHNÁNÍ??? PODÍVEJ SE NA ŽIDY, TI JSOU STÁLE PRONÁSLEDOVÁNI A JESTLIPAK NĚKOHO NAPADNE, ŽE TŘEBA PROTO, ŽE TO BYLI PRÁVĚ ŽIVÉ, KTEŘÍ UKŘIŽOVALI JEŽÍŠE???? ZA TO MAJÍ OBROVSKOU ZLOU KARMU....
0/0
22.4.2003 9:18

Pod vlivem

Re: dva metry
Jste věřící?
Jestli ne, nechte to na církvi, protože vám do toho nic není.
Pokud ano (o čemž pochybuji), měl byste to nechat na Pánubohu. Ten si svoje hříšníky přebere. Třeba vám v nebi, pokud nepřijdete do pekla, bude pan Simandl sloužit.
0/0
22.4.2003 12:56

Maliňák

Re: dva metry
Osobně znám desítky kněží a žádný z nich nemá dítě ani milenku. Nešpiňte zde laskavě tuto kategorii povolání, protože o ni houby víte. A je jen dobře že vyznamenávání kněží není ve vašich rukou. Váš příspěvek je neslýchaně zjednodušující a proto polopravdivý.
0/0
22.4.2003 13:33

jana

cesky narod
jeden se nestaci divit, kolik nenavisti dokaze vyvolat slovo "cirkev", ktere snad v clanku ani nepadlo...
0/0
20.4.2003 0:58

Věra

Re: cesky narod
Jano, máš pravdu, když se někdy jen zmíním - tak je oheň na střeše a stále se poukazuje na středověkou církev a "hony na čarodějnice". Ano - za to musí nutně sklízet římskokatolická církem - zlou karmu, to bylo opravdu ostudné chování.... S tím souhlasím. Ale tak jako všude se vyskytují i mezi kněžími lidé vpravdě oddání zcela Bohu a jiní, zase opačně... Je rozdíl, když člověk vyslechne kázání od "Božího kněze" nebo od zcela kněze běžného. Už z jejich slov se dá rozpoznat, jak který na tom je... A slyšela jsem kázání od zcela mladého, čerstvě vysvěceného kněze. Nejdříve jsem pro množství lidí kněze neviděla, ale zaujal mne už jeho hlas, projev... atmosféra.. byl to vskutku Boží člověk...
0/0
22.4.2003 9:22

rasista

Ano! Nebuďte zlí!
Vždyť pan Adolf Hitler se taky snad formoval v 19. A kdyby pak nebyl blbej a neotrávil se mohl se teď k tomu všemu postavit čelem a pánové ve Vatikánu by mu zajisté odpustili. Vždyť jsou stejní. Nebo snad ne?. Znáte snad horší společenství lidí , než jsou a byli katolíci? Chce to poznat trošku historie a ne čučet jak se papež a jeho věrní ztrapňují na veřejnosti.Jednou jsem viděl jak se Jehovisté koupou v bazénech na Strahově. Všichni si tenkrát dělali z toho srandu. Jděte do kostela teď a věřte že větší prdel nezažijete
0/0
19.4.2003 13:31

Jan Šindelka

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
19.4.2003 14:23

Tristan

Dodatek.
 Ještě dodávam,vůbec mě neudivuje že se tak pouštíte všichni do tohoto nešťastníka.To proto že se s toho tehdy devatenáctiletého mladíka stal kněz.To mu máte za zlé.To že se stal a je knězem,né to že podepsal někdy spolupráci s StB,Kdyby nebyl kněz,to by tady měl zastánců! Že soudruzi! Styďte se neřádi!
0/0
19.4.2003 12:15

Tristan

Nebuďte tak zlí.
 Jsem možná ten poslední,kdo by se zastával udavaču a konfidentu,Jsem sánm obětí jednoho konfidentského padoucha StB.Ostatně tomu padouchovi bylo tehdy také jen devatenáct let,když mě dostal do kriminálu.A byl to prcačkář který myslel,že se vyhne kriminálu,když tam dodá za sebe náhradu.Nelze ale dávat do jednoho pytle ty kteří spolupráci s StB jen podepsali ale nikomu neublížili. Žádnou ochranu cti nezaslouží,kterou ani nemají ti,kdo udávali horlivě.Nevíme jak bychom se v určité situaci chovali my.Mnohdy člověk udělá něco,co by už za pár minut neudělal a za co se třebas i stydí.Já měl obrovské štěstí,že jsem jako vojín základní služby už po pár týdnech vojny narazil na vola s hodnosti kapitána a politruka našeho pluku.Byl jsem v té době totíž vzhledem k mládí a žádným zkušenostem ponměrně uvědomělí mladík.Soudruh kapitán mě udělil takoví duševní koppanec,po kterém jsem teprve otevřel oči a stal se ze mě nejpřve šiřitel nezdarvích názoru,pobuřovatel který využívá každé příležitost aby budil nedůvěru,lhostejnost a nenávist k socialistickému zřízení,jak ve svém rozhodnutí napsal "ctohodný" soudruh soudce jménem Saifert.Nesuďte ty nešťastníky,kteří v době svého nerozumného mládi se dopustili lidské chyby,ale neškodili. A tobe soudruhu Rýbrcoule naléhavě radím aby jsi si  někde na Kozích Hřebetech nalezl nějakou myší díru a zalezl do ni a už neotravoval svými hnusnými vejblitky širokou veřejnost!
0/0
19.4.2003 12:10

Krakonos CDN

Cirkev ?
Seru na ni jak na placatej sutr , vyjimky jsou jen jebtisky , ale v postely , hlavne ty mlady.  Ja jim delal nekdy raj na zemi  i v CZ ve stodole v krasne vonavouckym sene . Nezapomenu , bylo to prima ................
0/0
18.4.2003 23:49

Petr K

Koho asi tak udával?
Znal jsem osobně dva udavače. Byli to docela milí kluci. Za každou modlitbou jedno udání. Mého dědu také udal jeden udavač. Když do Prahy přijeli Rusové, tak se oběsil. Je to ten nejlepší konec všech udavačů.
0/0
18.4.2003 21:12

sweet

Je to boží člověk !
Teď je agentem CIA,  pastýř.
0/0
18.4.2003 20:54

stolasa @quick.cz

Re: Je to boží člověk !
  Je to zajímavý přírodní úkaz,žé včelka může být kráva!
0/0
18.4.2003 21:36

Iva

" Knez "
Opet jen mala ukazka z 80%  profilu ceske povahy:     "Kdo a co, jsme  zac"!
                        S M U T N E 
 
 
0/0
18.4.2003 19:16

redakce

Ojet Ivu !!!
Ukázat jí, co je zač !!!
0/0
18.4.2003 20:47

Včelka Mája

Dobrý bože....
křesťan, duchovní otec, volič KDU-ČSL......
0/0
18.4.2003 17:31

Daniela

Prvni
Nastesti nechodim do kostela. PRVNI JSEM ZASE!!!!!!!!!
0/0
18.4.2003 17:30

Jarda

Re: Prvni
A co trávu, kouříš, nebo si šlehneš perníček. Ti  co do kostela chodí, tam nechodí žalovat. A když, tak jenom na sebe. Já tam taky nechodím, ale nepovažuji to za handicap. Ani morální. Ovce není odpovědna za pastýře. Naopak. A s tím se každý musí srovnat sám. Soudit ho nikdo nebude, ani o posledním soudu.
0/0
18.4.2003 18:46

Muki

Re: Prvni
Cirkev, to neni museum svatych, to je sanatorium pro hrisniky
0/0
18.4.2003 20:24

Najdete na iDNES.cz