Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Začal boj o vysílací radu

Vládní koalice potvrdila, že chce ovládnout devět rozhodujících míst v nové třináctičlenné Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. "Nepochybně se o to pokusíme, k zásadním rozhodnutím rady je potřeba devět hlasů," řekl místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

A jejda.......
sedím ted večer u netu a co nevidím............ fůra zajímavých článků na idnes... jen m tak chybí o jednání naší sněmovny. Asi to nebylo moc důležité...... že koaliční vláda dostala napráskáno všude, kam se dnes vrtla...... I Kalousek se rozčílil a bil se v prsa za koaliční vládu, a to nebývá zvykem........ Ale idnes je vcelku v pohodě, vždyt o nic nejde..... asi to znamená, že ta slavná koalice socdemáků s hochy co spolu hovoří je v pohodě....... Co na tom, že se koaliční vládě nepopdařilo odsouhlasit nic z toho co předložila. To není nic mimořádného, tak proč o tom referovat, že? Děkuji idnes za objektivní informace. Třebas o blbárně se Slonkovou......... Mno to je teda bomba, že?
0/0
16.4.2003 23:35

Harden

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
16.4.2003 23:43

pete

Už aby tady byly....
Už aby tady byly nové VOLBY. Je to fakt dost nechutné, jak ti"rádoby" čestní kritici z řad Koalice bezostyšně mění své názory(lidově:lžou, jako svině)a cpou se do zadku kdejakému gaunerovi, jen aby urvali kus koryta!!!
0/0
16.4.2003 22:44

Já 1

Začal boj o vysílací radu
Začal boj o KORÝTKA. Další prasátka v pořadí se chtějí pořádně vykrmit, než za čas půjdou na porážku, aby uvolnili místo dalším prasátkům,co se chtěj vykrmit než za čas půjdou na porážku..............Jen ty pomeje jim tam musí furt doplňovat daňový poplatník a ani jitrničku z nich neochutná.
0/0
16.4.2003 13:13

Špydlýk

Už mám jafno
radní budou: moje milovaná choť , ministryně Součková, Čuk a Gek, Timur a jeho parta, Meresjev (to je chlapák), exsenátor Lánský, Kavan-Kató (hodně toho na mě ví ), manželka Standy Grosse, režisérka  Chytilová a Věra Bílá (aby jsme soudruzi měli podporu u těch tmavších spoluobčanů, že...) A bude vymalováno
0/0
16.4.2003 12:15

Šedý vlk-Tronda

Hurá na ně,soudruzi.
Domníval jsem se,že by měla být rada odborná,fundovaná,nezávislá a ne bolševická.To bude zase bordel,stále stejné svinstvo jako doposud.
0/0
16.4.2003 10:22

Radim

Apolitičnost
Já myslel, že rada má být nadstranická. Že má jednat na základě svědomí a ne na příkazy politických prasat typu Zemana, Klause, Langera apod.!
0/0
16.4.2003 9:07

Tess

Re: Apolitičnost
.... ....V ý b o r n ě ......zcela s Tebou souhlasííím...seženem si jateční pistolku a uděláme z nich nucenej výsek,hi,hi,hi....Ať žije naše Věc veřejná... Tess za lepší zítřky ...ta bacha....
0/0
16.4.2003 9:16

Dr. Chocholoušek

Re: Apolitičnost
Radime, i já poradím, nemysli, a hlavně přijď k nám do ordinace, snad budu moct pomoci. A když nepomůžu já, snad kolega veterinář.
0/0
16.4.2003 12:19

frank

Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
Proč? Protože vy, poslanci a senátoři Parlamentu ČR, kteří se domnívají, že důvěra do nich vložená znamená totéž, ajko patent na rozum, byste měli mít z principu zakázáno vůbec někoho do takového orgánu, jakým tato Rada je, doporučovat či navrhovat. Výběr by měl být Parlamentem ČR zadán jako státní zakázka renomovaným personálním agenturám, i zahraničním, protože v Radě se jedná o typickou manažerskou práci, kde špatná nebo dobrá rozhodnutí mohou přinést peníze do státní kasy v podobě úspor, nebo dokonce zisku. Kasy vašich stran zbývajících 14 900 000 obyvatel ČR nezajímají. Ale vy si prostě prostřednictvím tohoto vlivu kapsy namastit snažíte. Vaším úkolem by mělo pouze být schválení takto personálně obsazené instituce. Ono vlastně ani nejde jen o Radu. Tento princip by měl být standardem i při zastupování státu ve stautárních orgánech firem se státní účastí, kde běží zase jen o namaštění kapes "vás hochů, co spolu mluvíte". Jak je vidět lidé s politickou mocí jsou čím dál víc nenasytnější. Je to opakující se případ. Komančové, strana a vláda, ve 40. letech měli také jen holé zadky a panečku jak se vypracovali. Dnes jsou buď sami, nebo jejich děti, kapitalistickými magnáty. No bodejť by ne! Měli nakradeno a měli konexe. Čím dál víc je zjevné jaká "specifika" jsou do "demokracie" českého typu zapracována. Nejhorší na tom ale je, že ať zvolíme jakoukoli partaj ve volbách, odevšad na nás vykukují lidé s komunistickou minulostí. Je to děs. I američani na to přišli a jasně řekli, že z Iráku neodejdou do té doby, dokud nedojde k odstranění elit strany BAAS z pozic, ze kterých by bylo možné něco ovlivňovat. Důvodem je přesně to, a oni to nahlas řekli, že jsou poučeni právě ze zemí střední a východní Evropy s komunistickou minulostí, kde tyto struktura nebyly náležitě díky Havlům a dalším vyeliminovány z politického a ekonomického života zemí. Kdyby naši notáblové z Parlamentu jenom tušili, jak se jeví naše země lidem z venku. Jakou z nás má svět legraci. Jsme prostě stále Švejci.
(Personální agenturu nevlastním a ani v žádné nepracuji. To aby náhodou nedošlo k mýlce.)
0/0
16.4.2003 7:55

Raptor

Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
Jen maličká poznámka-už nejsme Československo (skrz ten počet obyvatel).
0/0
16.4.2003 8:05

frank

Re: Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
No co na to říci? Raptor má samozřejmě pravdu a tak se omlouvám všem. Jsem už holt starší pán a v tom zápalu, jak jsem to psal, jsem si číslíčko nepřešaltoval. Ještě jednou omluva.
0/0
16.4.2003 9:44

Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
V ČR není 14 900 000 obyvatel, to máš údaje ještě z dob federace, a to ještě někdy ze 70.-tých let, ale to je jedno. Je vidět, že ti v roce 1989 nebylo více jak 5 let, nebo jsi byl hóóódně daleko. Říkáš vyeliminovat lidi s komunistickou minulostí. Hm dobrý. Jenže v tomhle státě bylo tehdy 1 milión lidí s rudou knížkou. Dále zde bylo i mnoho těch, jenž byli od bolševiků po 60-tých letech vyloučeni. Téměř všichni v produktivním věku byli členové ROH, což byla v podstatě pravá ruka Ksč. Tedy zcela bez komunistické minulosti byli akorát tak děti a lidi o které režim neměl zájem. Schopných lidí, bez nějakého kontaktu s Ksč bylo jako šafránu. Kde se najednou ze dne na den měli vzít? Ono správu státu nemůžeš svěřit do ruky kopáčovi s sedmi třídami obecné školy. Aby bylo jasno já jsem taky v u bolševiků nebyl, jenže mi thdy bylo 25, neměl jsem rodinu, děti, nic čím by mě mohli hodně přitlačit, jako že to zkoušeli.
0/0
16.4.2003 9:46

frank

Re: Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
Kromě toho, že mi nebylo 5, ale o 12 víc než Vám, což nemůžete vědět, bych celkem souhlasil. I když myslím, že 200 poslanců + 81 senátorů + lidé z vlády a ministerstev + soudci + státní zástupci + hejtmani s ansamblem + další státní úředníci obnášejí něco kolem, jde jen o můj odhad, obnášejí něco kolem 200 - 300 tisíc lidí. A tolik by se určitě bez komančskýho škraloupu našlo. Tedy, kdyby OF, Havlové a další, Pitharty a další osmašedesátníky bych do toho netahal, dovolili a hlavně chtěli. Jenže oni, celkem vypočítavě, spolupracovali právě s těmi, kdo už tehdy něco znamenali. A kdo to mohl asi tak být víme oba. Já myslím, že my dva, jak to tak delší dobu sleduji, to vnímáme celkem stejně. Zdravím.
0/0
16.4.2003 10:23

Harden

Re: Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
Ti clovickove jsou zkompromitovani, na poctu nezalezi. Eliminace takovejch lidi ze statni spravy by mela byt samozrejma. A schopnejch lidi, ktery nemaj komunistickou minulost, je dost. Jen nejsou videt, protoze proste nemaj tu minulost a diky tomu 'dobry' kamose. S autorem puvodniho prispevku souhlas ve vsech bodech, krome naznaceny souvislosti bolsevici vs. Havel. Ale to je na delsi diskuzi.
0/0
16.4.2003 11:19

lopata

Re: Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
no ..nevidel bych v tom problem...zbavit se milionu lidi...a nemyslim ze v cr bylo milion...,ale treba komunisti v policii,justici,statni sprave nemaj co delat...jenze je v tom velkej hak...a to ,ze nikdo komunisty nezakazal ani nepostihl..zejo vasku...kdy se priznas? a ROH? to je blbej vtip..to vcelku nemelo nic s komunistama...kazdej byl clenem aby deti mohli jezdit na hory..doly..a tak..,na vanoce dostat kolekci...,naprosto formalni vec...odbory jsou po celym svete..napr. usa,zap.evropa..etc.. jen ti komunisti mi pijou krev...ale jak je videt nikomu jinymu v parlamentu...nevadej????hruza!!!!!
0/0
17.4.2003 18:11

Mirek

Re: Je to špatně, páni poslanci a senátoři!
Franku, výborně! Vidíte nějaký způsob, jak tento pasystém zadupat do země a vyčistit obě komory od neschopných strýců a tetiček? Komory jsou skutečně jen žvanírny nicmochrů s hypertrofovaným paranoickým sebevědomím o jejich vlastní významnosti. Opak je pravdou. Co např. dokázal v praktickém životě pan Langer? Tak by se mohl probírat jeden vedle druhého. Všude samý komplot a jánabráchyzmus!! Kdyby se do komor přestěhovali pivní diskutéři z Horní Dolní, vězte, že bychom to ani nepoznali. Páni poslanci a senátoři, přeji Vám v příštích volbách STOP Vaší "vynikající" činnosti. Příhodné je pro Vás přísloví: "Orel do azuru, svině na hnůj."  
0/0
16.4.2003 11:41

ppetr

politici
opet mocenske boje??????uz by potrebovali vymenit
0/0
16.4.2003 7:29

Míra

Jak je vidět, páni politici se nepoučili. Je na řadě je vyměnit.
0/0
16.4.2003 7:15

kkukk

d
Do těď ovládali radu ODS a komunisti z ODS a ČSSD. Uvidíme jak to bude vypadat, až tam budou jiní. Myslím, že každá rada musí být lepší než Ti " Langrovi odborníci" . Lidi jako Štěpánek mohou zastupovat občany tak maximálně ve frontě do kina na americký film.
 
0/0
16.4.2003 6:21

Raptor

Re: d
Přesné!!!  A jen bych dodal k tomu Štěpánkovi, že by možná mohl zastupovat v té frontě na, ale nakonec by ještě koupil lístky na jinej film, než jsem chtěl jít.
0/0
16.4.2003 7:41

Krížeček

Re: Re: d
Omyl. Štěpánek do kina nechodí, on ho dělá sám.
0/0
16.4.2003 8:27

Raptor

Re: Re: Re: d
Yes
0/0
16.4.2003 8:54

karber

Zase politikaření!
U nás nikdy nejde o věc, ale vždy o politikaření, vliv a intriky "straníků". Jděte do háje a starejte se o řešení problémů ve prospěch občanů.  
0/0
16.4.2003 6:16

Daniela

1
prvni
0/0
16.4.2003 0:13





Najdete na iDNES.cz