Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Protikuřácký zákon

V až dojemné snaze hájit právo kuřáků svobodně si ničit zdraví si (opět) notují poslanci za KSČM a ODS. Jeden z nich se dokonce nechal slyšet, že "protikuřácký zákon" diskriminuje skupinu vyznávající náboženství boha Nikotina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kom-ex

Nekuřák
Vím, že se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale mám za to, že pořád v tomto státě cedímě komáry a polykáme velbloudy. A tento výnos se mi zdá být toho důkazem.
0/0
15.4.2003 22:53

Vlad Tepes

problem
    Stát,namísto aby řešil opravdové problémy,ztrácí čas podobnými nesmysly,které mohou ošetřit třeba městské vyhlášky.Když se mají řešit opravdové problemy,poslanci mluví o nedostatku času...
0/0
15.4.2003 16:26

WaF

Re: problem
Čl. 79, odst. 3, Ústavy ČR (1/1993 Sb.)
     (3) Ministerstva,   jiné  správní   úřady  a   orgány  územní samosprávy  mohou  na  základě  a  v  mezích zákona vydávat právní předpisy, jsou-li k tomu zákonem zmocněny.
Kde obce našly zmocnění?!?
0/0
15.4.2003 19:16

WaF

Potřebujeme takový zákon?
Běžný problém střetu kuřáků vs. nekuřáků. Dnes je snad již zřejmé, čí zájmy by měly být chráněny - zda egoisticky kouřít a ničit tak zdraví i ostatním, či trpět poškozování svého zdraví zlozvykem jiných. Žádný zákon by však nebyl potřeba, pokud by se kuřáci chovali ohleduplněji k ostatním. Myslím, že kuřáci měli již dost příležitostí prokázat, že takový zakon není třeba. Bohužel se tak u většiny z nich nestalo. Nemouho se tedy divit, že pokud se svým vlastním citem nedokázali přimět k větší ohleduplnosti a sebeomezení, bude to za ně muset udělat zákon. Ať se na mě kuřáci nezlobí, musím ale konstatovat, že většina z nic tento zákon opravdu potřebuje. Ani zákon to však nezvládne stoprocentně, je to však určitě krok správným směrema. Doufám, že tento zákon, přes odpor ze strany ODS a KSČM, úspěšně projde celým legislativním procesem.
0/0
15.4.2003 15:25

Ya

Jsem pro
Chápu, že nemůžeme třeba omezovat maminky kuřačky, které jsou z batolátek natolik nervózní či vyčerpané, že si prostě zapálit musí  Ale snad by ostatní pasivní kuřáci alias nekuřáci mohli mít právo svobodně se rozhodnout zda to chtějí taky dejchat... Proč zavádět místa kde se nekouří? Nemělo by to snad být obráceně?????
0/0
15.4.2003 13:44

El Bunda

Re: Jsem pro
Protoze by se vsechny hospody staly mistem, kde se kourit muze, a ja bych nemel kam jit na pivo, aniz bych se nestal pasivnim kurakem. O smrdicim obleceni nemluve!!!
0/0
16.4.2003 9:19

Petrův

Re: Jsem pro
No to je úžasný ... takže když si budoucí maminka zapálí, tak je to prostě nutnost a že tím ovlivňuje vlastní dítě jí asi zřejmě netrápí a nebere ohledy na to, že se mu to zřejmě nemusí líbit --- bože °|° Zavádět místa kde se kouříííí ??? a kde se jako nekouří ???? Závadět proto aby nekuřáci měli možnost někde existovat - zajímavý je například to, že třeba spousta kuřáků si doma nezapálí a proč ??? že by tam nechtěli mít smrad .... ROZHODNĚ jsem PRO a JEŠTĚ víc pro TVRDÉ postihy PORUŚOVÁNÍ
0/0
17.4.2003 6:00

Škopek

Ještě...
..zbývá zavést, že držení většího než malého množství cigaret je trestný čin a pak si konečně zapálím i já, nekuřák!
0/0
15.4.2003 13:31

netík

výstižné
Velmi dobře vyjádřeno, včetně závěrečné analogie s padesátikilometrovou rychlostí. Bezezbytku  se nikdy žádný zákaz dodržovat nebude ,ani kouření, ale když aspoň na 30%,  tak to stojí za to. 
0/0
15.4.2003 12:17

palacký

Zásadně proti tamu souhlasím !!!
Je zvláštní, že se u nás vedou spory o legalizaci měkkých drog některými skupinami a většina politických stran ji odmítá. Drogy ne, ale tabák drogu ano ... Proč je tedy u nás povoleno kouřit, není to také lehká droga? Proč se mluví o diskriminaci, když se někdo ozve proti kouření? To je to samé, jako by se ozvali zloději, že je diskriminujeme, když jim nedovolíme krást. Kouření tabáku je dovoleno, kouření jiných drog ne. Kde je tedy ta slepá spravedlnost?
0/0
15.4.2003 11:44

Julča

Re: Zásadně proti tamu souhlasím !!!
A co kouření péra? To je zatím dovoleno?nebo jsem přišla o práci?
0/0
15.4.2003 11:58

palacký

Re: Re: Zásadně proti tamu souhlasím !!!
Tím si zdraví neničíš. To je povoleno.   Navíc pasivní kouření je příjemné a povznášející ...
0/0
15.4.2003 13:42

Lidožrout

Re: Zásadně proti tamu souhlasím !!!
Milý Františku (Palacký), již dlouho jsem si nepřečetl tak dokonalou sofistikovanou demagogii a vysoce ji oceńuji. Staň se novinářem, nebo tiskovým mluvčím některé vládní strany. Tak to trochu otočíme. Léta poslouchám freneticky opakované heslo, že vůči feťákům "represe nic nevyřeší". Vzledem k Tvému názoru, že kouření je taky droga, požaduji uplatnění téže zásady. Navíc se kuřáci, na rozdil od feťáků, nedopouštějí trestného činu. Stát se na cigaretách bezmezně pakuje. Proč tedy není prodej cigaret zakázán úplně? Rozdíl je totiž v tom, že jako obvykle, úřední šiml, kam počítám i náš slavný parlament, se skutečnými problémy nedokáže pohnout, peníze z tabáku potřebuje a aby předvedl, že tu není totálně na nic, vydá se cestou nejnižšího odporu - buzerování slušných lidí.  A to není všechno. Do nedávna nebylo vůbec trestné, mít doma metrák heroinu pro vlastní potřebu. To také není ještě všechno. Existují speciální komanda, objíždějící Prahu a jiná města, starající se, aby feťáci (opakuji, lidé dopouštějící se trestného činu), měli za peníze daňových poplatníků čisté stříkačky. Požaduji totožný  přístup. Tatáž komanda, nechť sebou vozí pohotovostní dávku cigaret pro případ, že mi v noci dojdou (samozřejmě zdarma, z peněz daňových poplatníků). A to stále není ještě všechno. Tatáž komanda plní úkol jakési spotřebitelské kontroly a na tancovačkách kontrolují, zda feťákům bylo dodáno zboží kvalitní. Takže vůči kterým drogám, milý Františku, je naše společnost tolerantnější? Tvoje filozofie je aplikovatelná v nesmírném množství dalších situací a případů. Namátkou. Vůbec se mi nelíbí, že když nejsem jako ostříž, příjdu domů s psím neřádem na botách. A to vůbec nemluvím o všech napadených, pokousaných ba i rozsápaných, včetně dětí. Nemám rád psy. Žádám jejich zákaz zákonem. Soused, který nemá auto (všechny peníze prochlastá, žádám zákaz výroby piva zákonem) bude požadovat zákaz aut. Najde dobré důvody. Průměrně šest mrtvých denně (o zraněných a hmotných škodách nemluvě) a vzduch zamořují v jediném velkém městě víc, než všichni kuřáci světa dohromady. Dále žádám zákaz vepřového bůčku. Ze stejných důvodů žádám zákaz cukrovinek. Kdo se má na ty obézní tlouště koukat, v dopravních prostředcích zabírají dvojnásobek místa a přitom platí stejně a všichni doplácíme na léčení jejich infarktů, hypertenze a ostatních chorob z obezity. A vlastně, žádám o zákaz úplně všeho. Čest soudruhu.
0/0
16.4.2003 10:48

gejza

Re: Re: Zásadně proti tamu souhlasím !!!
Lidožrout napsal nejkrásnější vyjádření k "problému" kuřáků a nekuřáků. Totéž jsem chtěl napsat já, ale tak dobře bych to nesvedl. Snad jenom bych přidal zákaz veškerého sportování (kromě šachů). Proč máme ze společné kasy platit všechny ty pomlácené a polámané sportovce? A myslím tím nejen jejich supernákladná léčení, ale i nezanedbatelné příjmy!
0/0
17.4.2003 6:06

<*)))><

Re: Re: Zásadně proti tamu souhlasím !!!
A ty tvoje "Komanda" rozdávaj ty stříkačky i herákem? Nebo by ti stačilo, kdyby ti o půlnoci někdo přivezl jenom filtr...
Modelová situace: Budeš smrdět (kouřit) v davu na zastávce a já tě požádám, aby sis stoupnul "po větru"(vypadnil bokem) nebo to típnul (jaká škoda...). Uděláš to?
0/0
20.4.2003 19:10

Najdete na iDNES.cz