Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Svědomí může Slovákům zkomplikovat život

Slovensko se může stát první zemí, která s Vatikánem uzavře smlouvu o uplatňování výhrady svědomí. Návrh dokumentu připravilo podle slovenského deníku SME tamní ministerstvo spravedlnosti. Podle smlouvy by například mohl lékař odmítnout předepsat antikoncepci, soudce rozhodovat rozvody nebo učitel vyučovat sexuální výchovu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Aštar Šeran

Lásce ANO, prostituci, pornografii a erotice NE !
58. Jejich názor na prostituci a erotiku. Poučení.
Člověk, hlavně žena, měla by o sebe především dbát, a to zde na Zemi je tak hrubým přečinem, že za prostředky, kterým říkáte peníze, dělají to nejhorší. Ale my je pozorujeme ve městech i na cestách, jak takové krásné mladé ženy se zahazují, a tímto se zneuctí, a jak. Toto je to nejhorší, co může civilizovaná společnost udělat, takto se zneuctít před více lidmi. Žena a hlavně matka má o sebe dbát, má si zachovat cudnost. Stvořitel náš jim všem dal ten nejkrásnější úkol, a to je mateřství. Ale kolik žen, ba skoro všechny, jen některá se drží toho úkolu a pečuje o to, co má. Zde na Zemi, to je opravdu hrozné. Nemyslete si, že je nikdo nevidí, ale vidí, a to jsme my z Vesmíru. A co děti, ty takto učíte tímto příkladem, že máte plné noviny nesmyslů a vaše sdělovací prostředky jsou toho plné. Měli byste se stydět za toto chování vůbec. U nás vše, co tu děláte, je nejhorším přečinem, a proto pak tu máte plno nemocí, matky se diví, proč mají nemocné děti, a to proto, že porušujete tento řád, což jsem uvedl, a tak vám radím. Na prvním místě má být láska, úcta k životu samotnému, milovat jeden druhého a hlavně mít toto vědomí, stačí jen vědomí, že vše nám je půjčené od našeho Stvořitele, a pečovat o vše živé . Potom až byste to dělali podle těchto rad, co vám dáváme, tak by se vše pomalu urovnalo, sice dlouho by to trvalo, ale vaši potomci by nemuseli tolik zkusit jako nyní. Neboť nejvzácnějším darem je život sám, který nám byl dán, a my si vážíme tohoto života vůbec, a člověk, to je přece dokonalá bytost ve Stvoření vůbec, a tak to bereme, a proto máme takové schopnosti, což vy obdivujete. A proč ? Protože my ctíme tento zákon Stvoření a žijeme, pracujeme pro blaho celého našeho společenství lidí, a to nejen na naší planetě Erře , ale jiní, co sem přilétají tak jednají (negativní bytosti – pozn. zpracovatele) , a chceme vám jen pomoci, to je náš úkol, co jsme si vytknuli, ale musíte k němu i vy přistoupit, a musíte tento zákon přijmout, jak jsem uvedl.
Ptaah
 
 
0/0
18.4.2003 15:36

V.Frič

to jsem překvapen
Zajímavé, vždycky jsem myslel, že se takto mohu svobdně zachovat a že mne za to nikdo nemůže trestat.
A teď se dozvídám, že když doktor odmítne udělat potrat, tak za to může být trestán? To je tedy zvěrstvo. Myslím, že bysme měli Slovensko velice rychle následovat.  
0/0
17.4.2003 22:06

Aštar Šeran

Milujte se a mějte se rádi !
MILUJTE SE A MĚJTE SE RÁDI
Milujte se a mějte se rádi, v opačném případě jste ovládáni.
Láskou se stáváte pravými lidmi, neláskou něčími loutkami.
Milováním získáváte svobodu, volnost a štěstí, nemilováním pak dřinu, bolest a otroctví.
Neboť co je vaší přirozeností – je milování, a co není – otroctví a problémy.
A tak se snažte lidé milí, aby jste byli vysvobozeni.
Z tohoto snu zlého, neskutečného, vašeho současného života na Zemi.
Milujeme vás. Vesmírní lidé.
0/0
16.4.2003 9:41

Delirium Tremens

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
16.4.2003 10:11

Delirium Tremens

příspěvek zrušen ? - nevadí tak drochu jinak
Běž si dělat nábor jinam ty *******.
0/0
17.4.2003 11:37

V.Frič

Re: Milujte se a mějte se rádi !
Jak to myslíš s tou láskou? Je mnoho druhů lásky!
0/0
17.4.2003 22:09

Yaroukh

fuj
Kdyz nas bude dost, kteri budeme uctivat Rumcajse a tvrdit, ze s nami jeho jmenem promlouva lesni zver, dostaneme od statu take penize z kapes danovych poplatniku?
Posilam Slovensku velke FUJ!
0/0
16.4.2003 9:36

Anny

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.4.2003 22:41

Krakonos CDN

Seru na Papeze
a na Vatikan se vsemi temi lempli co se tocej vokolo tech marnic co se jim rika kostely. Jo tak zas voprcat nakou mladou jeptisku ,ty teda jsou nadrzeny a to je v posteli srumec .A at me nekdo tak zacne kazat vo hrisnicich . Ja jako hrisnik s tema jeptiskama , teda s tema mladcima sem  hrozne rad hresil. Tak sem hrisnik a nijak me to nevadi. Soustaj jak vo sto sest. a pak se zpiva , JA mam to prani vrhnout se na ni , az bude naha v postely , to bude rana az praskne blana , krev potece po prdeli...............  kazdy znamena 1 jebtisti blana.  CSSR to byli casy, na ty stodoly nezapomenu. A ty srandy .............
0/0
15.4.2003 22:13

Markéta

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.4.2003 17:55

Krakonos CDN

Re: Kanci , já chci mrdat !!! Domluvíme se na swingers ???
Ses taky jebtiska ?  Jak ses mlada tak to neni problem .  Zn. Uz se nemuzu dockat.
0/0
15.4.2003 22:23

.

0/0
15.4.2003 17:28

kakraholte

tak svata stolice zasejc zasmrdela
ta svata stolice zase radi-a pritom vsichni pejskari sou povinovani stolici svejch psu likvidovat na miste cinu pomoci prihodneho sacku--ale vatikan muze smolit na vse a nikdo to neda do kose
0/0
15.4.2003 14:54

Tigran

Re: tak svata stolice zasejc zasmrdela
Ach jo. Buh sud, ze katolici meknou,jinak bys skoncil s podrezanym hrdlem jako nekde v Alziru. Takhle si stekej blbecku.Psi stekaji a karavana jde dal.UZ 2000 LET.GO VATICAN GO!!!
0/0
15.4.2003 16:36

kakraholte

Re: Re: tak svata stolice zasejc zasmrdela
tigran tigran-neni to novej čistici prostředek s obzvlaštně bělicim oučinkem--esli ne,tak so pospěš s registrací,bys nepropás nenadálý štěstí
0/0
15.4.2003 16:39

Tigran

Re: Re: Re: tak svata stolice zasejc zasmrdela
Nazor sakris, nejakej nazor, ne jenom blejt.To umi kazdej.
0/0
15.4.2003 17:22

kakraholte

Re: Re: Re: Re: tak svata stolice zasejc zasmrdela
esli za nazor považuješ zoufalej vykřik--go vatican go-- a meleš něco vo tisici letech, tak musim uznat, že ho maš promyšlenej a pracně utvořenej---tak si zase na nějakou delši dobu dachni--vono tě to vyčerpalo---mysliteli
0/0
15.4.2003 17:37

Jirka Š. Svejkovský

No uklidnil jsem se
... po přečtení předchozích příspěvků. Patřím mezi lidi, kterým jenom slovo náboženství způsobuje těžkou alergickou reakci. Neumím si představit, že bych se musel podřizovat nějakýmu flanďákovi.
Protože jsem ale tolerantní (na rozdíl od katolíků a jim podobným), ať si klidně žijou (ale za svý), pokud mě ovšem nebudou cpát do hlavy jejich filozofii.
0/0
15.4.2003 14:42

Yaroukh

Re: No uklidnil jsem se
jo - za svy - ale stat jim dava penize ... takze za svy tak docela nezijou ... nevim jak koho, ale protoze mne se z cirkvi dela blivno, se_e me ten fakt docela hodne
0/0
16.4.2003 9:34

Delirium Tremens

Pořád nechápu,
proč by měli mít lidé vyznávající nějakého boha nějaké výsadní postavení ve společnosti. Pro mne je to jsou zájmové skupiny, jako každé jiné (zahrádkáři, rybáři, rádioamatéři,...).
Pokud někdo chce chodit do kostela a tam poslouchat náboženské litanie, sledovat oblíbená představení a hledat psychologickou podporu a útěchu, tak ať si to platí laskavě ze svého - tzn. pronájem budovy, otop, osvětlení a obsluhující personál. Jako každý jiný v této společnosti. Organizace zajišťující tyto služby ať platí řádné daně - zejména daň ze zisku, popřípadě DPH (zase jako každá jiná zisková organizace) a bude všechno OK.
0/0
15.4.2003 13:37

Killy

Re: Pořád nechápu,
..proč? Zeměkoule byla placatá a netočila se. Někdo se vzepřel- odsoudili jej. Nad oblaky byli andělé-teď tam poletují astronauti a církev to upravila. Nesemilníš říká desatero - církevní hodnostáři jsou pedofilové. Je rozluštěn lidský genom - církve to musejí respektovat. Zázraky dělá namísto bohů Copperfield. Lidi se ve jménu různých bohů vraždí. K čemu je lidem jakákoli církev, proč tady pořád existují, jaké průměrné IQ má současné lidstvo, které to trpí nebo přisluhuje. Jaká je odpověď na otázku: "která válka by nemusela být, kdyby nebylo náboženství? Projděme si dějiny!
0/0
15.4.2003 14:27

MOD

Re: Re: Pořád nechápu,
...IQ davu (lidstva) = IQ nejblbějšího jedince... 
0/0
16.4.2003 10:47

V.Frič

Re: Re: Pořád nechápu,
Nejvíce násilně mrtvých lidí - a to stamilióny vyprodukovala poslední tři "osvícená" století. Za 17 předchozích století nebyla násilně usmrcena ani destina tohoto počtu. Takže novodobý liberalismus odstartoval neuvěřitelné zabíjení, jaké dosud nemělo obdoby.
Trpím, když čtu tyto příspěvky, které čerpají z komunisty přepsaných dějin.
Prosím přečtěte si něco seriózního alespoň o české historii.
0/0
17.4.2003 21:54

James

Církev
Od doby co vznikla církev jde to s lidma s kopce. A to je bohužel od té doby co člověk začal myslet. Církev se dokázala přiživovat při jakémkoliv řádu. Zůstaňte u víry (v cokoliv) a vyžeňte církve, sekty ...
0/0
15.4.2003 13:34

MOD

.
No nakonec to skončí třeba tak, že slováci vymřou na nějakou pohlavní chorobu, protože je doktoři odmítnou ošetřit... "Jó kdybyste žli podle církve a spal jen se svou manželkou, tak se vám ta vyrážka neudělala...".. "Ale já nemám manželku" .." No tím hůře, dobře vám tak"
0/0
15.4.2003 13:25

Hossman

že by už konečně?
Církev krní a odumírá, tak se snaží s tím ještě něco udělat. Díky pokračujícímu bojkotu ze strany slušných nezblblých lidí za pár let zmizí úplně a bude pokoj. S islámem to bude možná těžší, ale jakmile dojdou na blízkém východě zásoby ropy a zemního plynu, tak bude stačit zamávat se složenkou ze sociálky a Alláh skončí v propadlišti dějin. 
0/0
15.4.2003 13:23

Abi

Re: že by už konečně?
No nevim, ja bych zase rekl, ze se Cirkev vzmaha.  (jestli je to posledni krec neposoudim) Proc by jinak Vatikan zacal uzavirat smlouvy se staty, kdyz se bez nich obesel takovou dobu? Clenska zakladna Cirkve je utociste pro lidi neschopne vyporadat se s vlastnim zivotem bez  "cizi podpory, pana, vudce" a tato vrstva je primo idealnim soustem pro lidi, kteri se jenom ujmou nabizeneho Svedskeho stolu :) Kdyby se mi to nepricilo, hned bych se postaral o par opustenych dusicek a vylepsil tak svou utechou jejich vyprahle duse a svou kapsu
0/0
15.4.2003 13:42

Tomas Smid

Re: Re: že by už konečně?
Takze ja, kdyz jsem verici katolik se neumim vyporadat se svym zivotem???:-))))Takhle dlouho uz me zadny "osvicenec" a "buh sam sobe" nerozesmal!
0/0
15.4.2003 16:39

V.Frič

Re: Re: že by už konečně?
Pozor na silácké řeči!
Nemyslíš, že víra v Boha též může znamenat úcta ke stvořiteli?
0/0
17.4.2003 21:59

acidrop

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
15.4.2003 13:22

Abi

Re: Nazor Slovaka
Pojd bydlet k nam, v Praze neni problem sehnat provizorni bydleni na nejake ubytovne a az se rozkoukas a zapracujes, tak si poridis neco lepsiho.
0/0
15.4.2003 13:28

Jonas

Re: Nazor Slovaka
Ty asi nie si Slovak, ty si skor s tym svojim "prispewkom" nejaky polsky magor. Kazdopadne do Prahy chod, to bude pre nich uzasnym "obohatenim", ked dostanu medzi seba takychto exportnych "Slovakov" ako ty, sudiac uz podla toho tvojho pravopisu . Napriek tomu ale za podobne kecy ako tento ta vyvazia zlatom, rovnako ako svojich novinarskych pisalkov za taketo clanky, ved uistovat sa o spravnosti rozdelenia federacie potrebuju na rozdiel od nas dennodenne. A nie len oni, ale predovsetkym zakomplexovani emigranti zo Slovenska.
0/0
15.4.2003 13:54

acidrop

Re: příspěvek zrušen
cenzura je uboha..na vulgarizmi sem predem varoval..vulgarizmy su pripostne..a ten koniec bola parafarza na jednu mp3 na nete ..nazov situiacia na slovensku ale to asi Redakci Idnes nexape
 
0/0
15.4.2003 14:47

Delirium Tremens

... či používat knihy, které nejsou v souladu s učením katolické církve ...
No a vo tom to je ...
0/0
15.4.2003 13:15

MOD

Smysl života
Jak to bylo v Monty Pythonech: Smysl života...? JSI-LI SPRÁVNÝ KATOLÍK NEDÁŠ GUMU NA KOLÍK...
0/0
15.4.2003 13:05

Abi

Re: Smysl života
To je GENIALNI :) Jenom me mrazi, ze MPFC s tim v Britanii prisli uz pred 30 lety a my se v tom babrame teprve dnes.  Kdy se nasi bavici a humoriste zmuzou na neco takoveho? Simek si leda ostriha vlasy a tesa do komunistu, kteri uz jsou ale davno pase, Novotny si udela do hlavy diru a podle toho vypada jeho humor. Nahlovsky si udelal dul ze svych neschopnosti... Slabota panove...
0/0
15.4.2003 13:24

logik

Re: Smysl života
Absolutely, 'cause every sperm is sacred, every sperm is saint ...
0/0
15.4.2003 16:34

serz

špecifiká
Áno, to sú tie slovenské špecifiká, o kterých jsme až do rozdělení federace nevědeli
0/0
15.4.2003 13:02

bigoš

Re: špecifiká
Ale věděli. Na vojně mi třeba jeden lampasák brečel na rameni, že u nich doma před farárom každý smekně a před dóstojníkom plivne.
0/0
15.4.2003 13:09

MOD

No to sou věci
Církev, jako instituce napáchala v minulosti mnoho zvěrstev. To že se za vetšinu z nich ani neomluvila (vždyť se to dělo z  "boží" (zlo)vůle) není dneska už tak důležitý. Právem každého člověka je samozřejmě svoboda vyznání. Pouze nechápu, proč by měl člověk, který se k žádné církvi nehlásí doplácet na to, že někdo jiný je věřící. Proč by měla třeba žena obíhat lékaře až jí konečně někdo prodá antikoncepci? Vsadím se že nakonec budou slováci jezdit k nám pro prášky a nakonec možná i pro prezervativy. Slovensko nakonec bude mít třeba i nejmenší procento rozvodů a potratů... Ale za jakou cenu? Jenom aby si nějací církevní hodnostáři a státní úředníci přišli na nové funkce a větší peníze...
0/0
15.4.2003 12:56

pinguin

Re: No to sou věci
proc,ne,uz jdu otevirat sprckokram na Slovacko :)
0/0
15.4.2003 13:00

MOD

Re: Re: No to sou věci
OK nepotřebuješ tichého společníka?
0/0
15.4.2003 13:01

pinguin

Re: Re: Re: No to sou věci
fifty/fifty ?
0/0
15.4.2003 13:06

MOD

Re: Re: Re: Re: No to sou věci
Jasně
0/0
15.4.2003 13:12

Petr

Re: No to sou věci
Oni to nechtějí zakázat.Chtějí jenom jednotlivcům umožnit, aby to mohli odmítnout z důvodu svědomí. Aby se stalo to co říkáš, museli by být všichni slovenští lékaři, učitelé a soudci být katolíci.
0/0
15.4.2003 13:02

MOD

Re: Re: No to sou věci
Tak si představ, že žiješ na vesnici, kde je jeden doktor, který je věřící a řadí se mezi ty méně rozumné... Pojedeš pak deset kiláků za jiným? 
0/0
15.4.2003 13:11

pinguin

Re: Re: Re: No to sou věci
no zase k objektivite,jak casto potrebujes potrat ?
0/0
15.4.2003 13:13

Fíla

Re: Re: Re: Re: No to sou věci
Prášky ale holka potřebuje častěji
0/0
15.4.2003 13:18

Vaclav Hanus

Re: Re: Re: No to sou věci
Je zajimave, ze automaticky predpokladas, ze ten jediny doktor bude mene rozumny, jako ti vsichni ostatni, kteri doktorama nejsou. Poslys, a nejsi ty nahodou bolsevik?
0/0
15.4.2003 14:52

MOD

Re: Re: Re: Re: No to sou věci
Co to žvatláš?
0/0
16.4.2003 10:42

Najdete na iDNES.cz