Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Evropa se otevírá. Ale malá.

Odhlasováno. Do Evropské unie můžeme. I když jsme z kandidátských zemí dosáhli nejhoršího skóre, výsledek je pořád skvělý. I přes ty slavné Benešovy dekrety a Temelín drtivá většina. Evropa, zdá se, nijak nekulhá ani ve válečné době.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lidožrout

Četl jsem v této rubrice....
Četl jsem v této rubrice názor, že náš polovičatý postoj ke konfliktu v Iráku a la Chytrá horákyně, byl projevem českého vlezdoprdelismu. Nesouhlasím. Nevidím nic řiťolizeckého na tom, zaujmout postoj diametrálně se příčící vedoucím silám spolku do kterého chceme vstoupit a podpořit někoho, s kým, kromě standardních vztahů, nemáme nic společného. Však jsme také okamžitě byli arogantním francouzským prezidentem řádně vyplísněni, cože si to dovolujeme nezeptat se v Paříži co smíme a co ne. Zato považuji za projev krajního lokajství projevy pana Komárka a jim podobných. Zejména může-li se pan Komárek otřít o Klause, že? Koneckonců to byl hlavní důvod článku soudruha Komárka. Nech se dát vyšetřit. Tvoje nenávist ke Klausovi již nabývá patologických rysů, vole!
0/0
14.4.2003 14:32

zapaleny socan

tak rychleji, nebo pomaleji?
Tak to jsem tedy nepochopil, co tedy vlastne autor dedukuje ohledne dalsiho sjednocovani. V dusledku postoju k valce, se dalsi integrace zastavila? A nebo se urychli? Anebo i to, i to soucasne? ... myslel jsem to jako zert, ale nakonec mozna ta treti moznost nastane. Dalsi integrace, ale pouze u uzsiho jadra, Berlin-Paris, ostatni pekne od tela. Drzim jim palec.
0/0
10.4.2003 11:17

Jarda

Jak jsem čekal
Dopadlo to tak, jak jsem čekal. Německá CSU a rakouská ÖVP - tam bych se divil, kdyby to bylo jinak. To by zavánělo něčím nekalým. Je vidět, že většina poslanců v EP jsou realisté, což je dobře. Benešovy dekrety nelze měnit - byl to jen logický důsledek mezinárodních dohod (postupimské, pařížské) a jejich revize by byla revizí výsledků války. To nechceme a nechce to ani nikdo v Evropě, kromě sudeťáků - ale ty, jak se zdá, kromě pár jedinců už nikdo nebere vážně. A zákon o amnestii taky nelze rušit - amnestoval činy z let 1938-1945. To bychom pak museli trestat ještě bývalé partyzány a odbojáře, což už by byl opravdu Kocourkov. 
0/0
10.4.2003 10:30

El Bunda

Clanek je vo nicem, ale diskuse me pobavila!!!
,
0/0
10.4.2003 7:30

okapy@volny.cz

Daňové úniky
Chtěl bych upozornit na jeden víceméně opomíjený jev, který připravuje daňové poplatníky o významné částky. Jedná se o věcné požitky-věcné plnění, které poskytují/poskytuje rodič/rodiče dětem v době od jejich narození do doby, kdy dítě dosahuje takového příjmu, že je schopno se samo uživit. Tedy je to doba od narození do doby, kdy předkládá finančnímu úřadu daňové přiznání, ve kterém je uvedena částka , která odpocvídá životnímu minimu a z něj je zaplacena státu náležející daň z příjmu. Do té doby totiž evidentně poskytují rodiče svému dítěti zdanitelné plnění v naturální formě - tedy ubytování, stravu, výchovu, ošacení. Dań z příjmu by mělo platit ditě avšak je evidentní, že nemá příjem, který by pokryl tyto platby daně z příjmu. Korektní řešení této sitruace by mělo vycházet z následujícího modelu:
V případě, že se rodiče rozhodnou mít dítě, provedli by zajištění dluhu na dani z příjmu složením příslušné částky na vyhrazený účet u finančního úřadu. Den vzniku daňové povinnosti by byl stanoven na den početí. Tato povinnost by byla povinností ohlašovací. Tedy v případě, že by se rodíče chystali ke vzniku daňové povinnosti z tohoto titulu, jejich povinností by bylo tuto skutečnost předem nahlásit finačnímu úřadu a provést do stanovené lhůty zajištění tohoto dluhu. Teprve po připsání příslušné částky na účet fin. úřadu by byli oprávněni začít s prováděním této činnosti. V případě, že by do příslušné doby (9-10měsíců ) nedošlo k porodu, vrátil by finanční úřad částku zpět.
Je to jedna z alternativ, konečné znění příslušného zákona zatím není předloženo. Určitě však se jedná o oblast, které se dotkne valné většiny občanů/daňových poplatníků a byla by škoda, kdybychom nechali projít vše bez veřejné diskuse.
Karel O.
 
Samozřejmě  tato činnost podléhá i jistým pravidlům zdravotním a hygienickám. Ale to je další otevřené téma, pro něž je třeba najít další prostor k diskusi.
0/0
9.4.2003 18:13

Petr

Re: Daňové úniky
?
0/0
9.4.2003 19:52

Harden

Re: Daňové úniky
Co to je ? Za 1) to sem nepatri, za 2) je to kardinalni pitomost. Hlasit planovany poceti na FU ? Tohle musi byt for...
0/0
9.4.2003 20:03

Komisař pro nešíření EU

Re: Daňové úniky
Přijetí zákona je pochopitelně nutným krokem k sesouladění našeho práva s právem EU.  Považuji ale za nesmyslné, aby se hlásil pouhý úmysl souložit. V případě manželovy erektilní dysfunkce nebo manželčiny migrény by k hlášenému styku nedošlo a finanční úřady by byly neúměrně administrativně zatěžovány. Soulož tedy musí být hlášena až po jejím vykonání, a to nejpozději 24 hodin po jejím dokončení. Tak to ostatně platí ve většině zemí. Pokud se týká technických detailů, pohlavní euroúd a polohy eurokoitu jsou dostatečně upraveny příslušnými normami, postačí jejich implementace do naší legislativy.
0/0
9.4.2003 20:27

Kamo

Re: Re: Daňové úniky
Já teda nevím, jak komisaři pro nešíření EU, ale komisaři pro šíření EU a já taktéž trpím odjakživa erektivními disfunkcemi a nikoliv erktilními dysfunkcemi!
0/0
10.4.2003 17:42

Najdete na iDNES.cz