Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bush a Irák

Přiznám se, že nemám strach ze Saddáma Husajna. Bojím se George Bushe a jeho chuti válčit. Svojí rétorikou o vyvolenosti amerického národa spasit a ovládnout svět skrze demokracii mi připomíná Adolfa Hitlera, který totéž tvrdil o německém národu. Jen ideologie byla tehdy jiná. Metody podobné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal Jakubinsky

pro Honzu
Dekuji vam za vas prispevek. Asi jste pochopil o co mi slo. I ja mam obavy z George Bushe. Velke obavy.
0/0
20.4.2003 20:28

Honza

souhlas s autorem
Konečně někdo kdo mi mluví z duše. Lidi jako Bush mají opravdu blízko k Hitlerovi. Čekám kdy dojde třeba i na tuhle zemi. Ve jménu demokracie:((((
0/0
19.4.2003 14:39

Michal Jakubínský

odpověď pro Dana
Já si ohledně případných tužeb proti Rómům myslím spíše opak.  Nemusí se jednat nutně o vyvražďování. Obávám se, že demokracie svým přístupem k tomuto etniku spíše nahrává radikálním silám vůči nim. Přejdu k Iráku. Myslím si, že většina Iráčanů neví co je čeká pod vedením USA. Obávám se, že jedna diktatura vystřídá druhou. Píšete o svém pronásledování za minulého režimu. Kritizoval jste režim a nesl za to následky. Myslím, že to platí i dnes. Jen sankce jsou jiné. Režim už přímo nepronásleduje své oponenty. O jejich diskreditaci se postarají sdělovací prostředky nakloněné režimu - kterých je z pochopitelných důvodů většina.  Pokud by se tento postup neosvědčil, nastoupí postih v podobě pokut či vězení. Případně zákaz činnosti. Nejsem přesvědčen o existenci demokracie ( nevěřím na ni) i o tom, že je současný režim nějak výrazně lepší než ten předešlý. Poskytl pouze více svobody, aby lidé měli ve srovnání s minulostí pocit větší volnosti. Ovšem jen do té doby, než by se jejich svoboda stala pro režim nebezpečnou. Pak je omezena. Podotýkám, že nemusíte s mým názorem souhlasit Dane.
0/0
14.4.2003 14:04

Michal Jakubínský

Dodatek pro Hardena
Obávám se, že vámi navrhovaná cesta mé osoby do KLDR vy asi neměla úspěch, protože mne by tam určitě nechtěli už kvůli tomu, že na komunismus nevěřím. Podobně jako na demokracii.
0/0
14.4.2003 13:51

Michal Jakubínský

pro všechny co napsali
Rád bych vám poděkoval za vaše názory na které jsem odepsal. Snad někdo z vás i dalších co se tu ukáží odepíše. Pokud ne budu to brát tak, že s mými odpověďmi souhlasíte.
0/0
14.4.2003 2:07

Dan(1)

Re: pro všechny co napsali
I já vám děkuji za odpověď a chci věřit, že touha po vyvražďování Romů je záležitostí naprosto marginální a demokracie má dost prostředků, jak se s podobnými "touhami" vypořádat. Totalitu si představovat nemusím, žil jsem v ní do svých 22 let a aktivně jsem proti ní vystupoval. A nesl následky. Raduji se s každým Iráčanem, který vítá svobodu a příslib demokratického uspořádání. Bush mi také nepřipadá jako nějaký velký myslitel, ale tím, co udělal pro Irák a Iráčany, se zapíše, na rozdíl od nás dvou, do historie.
0/0
14.4.2003 11:25

S.O.S.ák

Více se bojím...
... lidí, kteří nevidí rozdíly mezi krutými diktátorskými režimy, kterým na lidských životech nezáleží a zatim nejlepším (dokonalejší systém zatím nebyl nalezen) demokratickým řádem, jehož představitelem jsou mimo jiné i USA. Bojím se lidí jako je pan Jakubínský a jeho přesvědčení, že co si tam lidé "upekli", mají si i "sníst" je strašné!!! Vždyť Hitlera si tenkrát taky zvolili němečtí občané. Na základě podobného přesvědčení jsme byli v roce 1938 obětováni hitlerovskému Německu a nakonec to vedlo až k 2. světové válce!! Díky masáži oficiální propagandy ještě v roce 1944 drtivá většina německého národa věřila v Hitlerovo vítězství..  Srovnání Bushe s Hitlerem je stejně kvalitní, jako víra ve spravedlnost komunistické diktatury proletariátu.....  Je ovšem možné, že právě díky vaší víře ve spravedlnost komunistické diktatury jste došel až k přirovnání Bushe k Hitlerovi. Pokud je tomu tak, tak se vašemu názoru již vůbec nedivím!!!!!!!!!
0/0
9.4.2003 10:14

Michal Jakubínský

Re: Více se bojím... pro S.O.S. ák
 Asi vás zklamu, ale já na demokracii nevěřím. Jedná se podle mne o lehčí formu diktatury ,protože si podle mne přivlastňuje pravdu jako ostatní ideologie -  třeba komunismus o kterém zde píšete. USA v čele s Georgem Bushem pro mne bohužel proto představiteli demokracie nejsou. Ani na komunismus proto nevěřím.
0/0
14.4.2003 1:49

radegastlover

Bando!
Nestačím se divit kolik je v republice "proamerikánů". Myslíte si, že až Bush a jeho banda "hamburgrožroutů" sesadí Saddáma, tak bude levnější benzín? I malé děcko ví, že se tam řežou jen kvůli ropy, jen je to přikryto názvem "Trvalá svoboda". Docela mi to připomíná nápis na bráně Terezína "Práce osvobozuje". Nebo si snad myslíte, že má Irák chemické zbraně? Nemá. Kdysi měl a použil je na nějakou kurdskou vesnici. No a co... stane se! Mimochodem první, kdo použil ZHN jsou právě USA!!! Kolik lidí přišlo o život díky atomovce těch vašich "úžasných" amíků? Kolik jich přišlo o život ve Vietnamu a Korei? Tam použili téměř stejné nervové plyny jako Irák na Kurdy. Je to úplně stejné, jen se na každého bere jiný metr! Proč tolik stojíte na straně amíků? Máte strach, že zavřou McDonald? Nebo, že zdraží Coca-Colu? Tak si to v hlavách trošku srovnejte a zamyslete se... Zjistíte, že mám pravdu!!! Škoda, že 11.9.2001 "nepřistáli" taky v Bílém domě! "Bůh žehnej Americe"
0/0
9.4.2003 10:12

S.O.S.ák

Re: Bando!
Nestačím se divit, kolik je v republice "antiamerikánů". Kde se u nich bere víra, že ceny benzínu se u nás určují na základě "přání" USA. Ceny se určují (rostou) tak, aby to vyhovovalo EU (i Francii a Německu) a našim zpracovatelům ropy a distributorům PHM. Jen malé děcko si může myslet, že se jedná jen o ropu a je vidět, že někteří ještě svobody (práce) neokusili, ale připomíná jim to jakýsi nápis, z něhož jsou zmatení!! Irák měl a má chemické zbraně, možná má i jiné (biologické). Pokud je vlastní fanatici, měl by se bát každý u něhož funguje základní pud sebezáchovy. Pro teroristu se totiž může stát "prostředkem" k dosažení svých cílů.... Vzhledem k tomu, že džihád byl již několikrát vyhlášen, můžeme tušit, jaký že to cíl vlastně sledují!! Pár tisíc mrtvých kurdů, no a co..??!! Pár miliónů obětí komunistických diktatur..... stalo se!! Právě že již ZHN byly použity, měl by se jich svět bát!! Čin USA z roku 1945 je neomluvitelný a s jeho následky se dnešní USA i Japonsko vyrovnávají a spolupracují. Je zajímavé, že mezi Japonci není takový "antiamerikanismus"!!!!  Rovněž tak použití chemických zbraní ve Vietnamské a Korejské válce nebylo úplně košér...... Taky bychom se z toho měli poučit a i zde se "současné" USA vyrovnávají se současným Vietnamem a částí Koreje. Proč teď stojím na straně amíků?? Protože se bojím, že mne někdo ve jménu slávy Alláha odrovná, protože se bojím lhostejnosti, nebo vypočítavosti současného světa, kdy se začíná uplatňovat princip "co tě nepálí, nehas!!" Kam to došlo víme z roku 1938.... Nemám strach z toho, že zavřou McDonald, ani že zdraží Coca Colu, nejím to ani nepiji, a těm co to chutná tak přeji dobrou chuť!! Když si to tak "trochu" srovnám v hlavě a zamyslím se, zjistím, že autor příspěvku BANDO!! nemá pravdu!!! Když už se ta tragédie stala, je škoda, že si autor toho 11.9.2001 neprohlížel sochu Svobody z "dvojčat".... Co jiného by si zasloužil člověk, který z "toho" má radost a je mu líto, že se teroristům "něco" nepovedlo???? Jeho světové přesvědčení je patrné z barvy jeho "obličeje" na konci článku....... "Soudruzi chvalte autora"
0/0
9.4.2003 10:55

evžen

zločinný Bush
Děsí mě příspěvky v komentářích. Jak může někdo ospravedlňovat koloniální imperialistickou agresi, když je jednak jasné že Američanům nejde o demokracii, ale o ropu a jednak je zřejmé, že Iráčané v drtivé většině Saddáma podporují a Američany nenávidí. AMeričané nakonec zvítězí, budou Írák okupovat buď přímo nebo dosadí loutkovou vládu, ale nenávist vůči euro-atlantské kultuře v celém arabském světě je zaseta. Je oprávněná a je to začátek konce euroatlantské civilizace.
0/0
9.4.2003 8:14

Karel

Mladí
Jakubinský je stejně starý(mladý)jak Ti vojáčci.Nezkušený.
0/0
9.4.2003 0:22

Michal Jakubínský

Re: Mladí pro Karla
Nevím zda jsem nezkušený. Co vy? Myslíte si, že jste zkušený?
0/0
14.4.2003 1:51

Dan(1)

To musel psát žák ZŠ
 "je vnitřní záležitostí každé země jaký režim si zvolí i jak naloží s tamějším obyvatelstvem"  - To znamená, že Iráčané touží potom být masově vražděni, Saddáma si zvolili dobrovolně a těší se na to, až je budet kusat Udaj a udávat Kusaj... Podle této logiky je ospravdlnitelné masové vyvražďování, provádějí-li ho baasisté, zatímco svržení režimu zvenčí za cenu několika set obětí je morálně neospravedlnitelná agrese. Podle této logiky je také agresí účast USA a SSSR na osvobozování ČR, protože ta byla součástí Reichu, nepochybně jsme si tedy vládu NSDAP zvolili a nic jiného nechtěli. V neposlední řadě je podle této logiky správné ucucávat z lahváče a v klidu poslouchat, jak vedle v bytě soused čtvrtí manželku. No a co? Vždyť si ta husa sama vzala, je to tedy její věc. Z autora, který ani zbla netuší nic o totalitě a  surfuje na vzedmuté vlně euromalosti a laciného antiamerikanismu, je mi nanic. 
0/0
8.4.2003 18:53

Michal Jakubínský

Re: To musel psát žák ZŠ pro Dana
Myslím, že dost lidí touží potom masově vraždit, případně aby toto za ně provedl někdo jiný. Třeba kolik lidí touží  se zbavit v tuzemsku rómské populace. Píšete, že nevím nic o totalitě. Co o totalitě víte vy? A jak si ji představujete?
0/0
14.4.2003 1:55

Harden

Autor je hlupak. Duvody: 1) Hitler prosazoval nadrazenost rasy, Bush prosazuje nadrazenost svobody. 2) Stat neni osoba, i kdyz muze byt zosobnen (v pripade diktatur). Pak ale neni v moci jeho obyvatel tento stav zmenit. Stat nesmi byt pan, vzdycky musi byt jen nastroj. 3) Irak nebyl potrestan vyhnanim z Kuwaitu; byl potrestan sankcemi a narizenimi, pod hrozbou tvrdych opatreni. Polovinu narizeni ignoroval, ted celi tvrdym narizenim. 4) USA prosazuji velice jednoduchou politiku - at se obcane rozhoduji sami. Na tom neni nic nebezpecneho. 5) Pokud se autorovi tento svet, ve kterem silou prosazuje prava lidi nejsilnejsi armada sveta, ma tri moznosti: a) Odstehovat se do KLDR, za b) Jet do Bagdadu spolu se soudruhem Zifcakem delat zivy stit a za c) polit se vhodnou horlavinou a demonstrativne se upalit. Osobne doporucuji bod c). Beru zpet prvni vetu: autor neni hlupak, autor je blbec (a pravdepodobne srab).
0/0
8.4.2003 17:49

pamětník

Re: Hlupák a sprostý blb jste vy.Bush je stejný fanatik jako byl Hitler.Viz jeho zločinná vnuknutí.
0/0
8.4.2003 18:32

Martin

Re:
Milý Hardne, škoda toho konce. Ty první čtyři body jsou totiž úplně přesný. Ale Vaše rozhořčení chápu.
0/0
9.4.2003 1:03

Michal Jakubínský

Re: pro Harden
Osobně si ohledně Gerge Bushe myslím, že jakákoliv nadřazenost, byť ve jménu sebelepších ideálů neskončí nikdy dobře. S tím, že George Bush neprosazuje podle mne svobodu. On podle mne prosazuje svou představu o svobodě, kterou já chápu jako nadřazenost Amerického národa nad světem. Takoví novodobí Árijci.
Za vaši nábídku na exil do KLDR a další vám děkuji, ale nehodlám je uskutečnit. nemám pro něco takového důvod. 
0/0
14.4.2003 2:02

deratizér

Svět před současnou politikou USA zachrání pouze intenzivní jaderné zbrojení.Žádné omezování!
0/0
8.4.2003 17:37

Dave

To je teda pekna hloupost, co zde je napsano...
0/0
8.4.2003 16:01

Michal Jakubínský

Re: Dave
Píšete, že je to blbost. Tak napište proč si to myslíte.
0/0
14.4.2003 2:05

Najdete na iDNES.cz