Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudní znalec: Pro Hoffmannovu vlastizradu je důkazů dost

Bývalý vysoký komunistický funkcionář Karel Hoffmann stojí opět před soudem. Je obžalován, že při srpnové invazi sovětských vojsk v roce 1968 vypnul na žádost z Moskvy vysílání rozhlasu, aby se veřejnost nedozvěděla pravdu o okupaci. Proces pokračuje po dvouměsíční přestávce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nostalgik

dejte uz pokoj
dejte s tim uz pokoj, stejne to uz nikoho nezajima, je to porad dokola, me je nejakej dedek ukradenej
0/0
11.4.2003 17:23

Ťuhýk

Perlička
Jen by mě zajímalo, co vlastně soudruh Hoffman vypnul. Vypnutý rozhlas vysílal 21.8.1968 kolem osmé hodiny živou reportáž z dobývání budovy rozhlasu proloženou střelbou ze samopalů. Natáčil jsem to, ale pásek už mi někam zmizel. Moc mě to mrzí. Na vlně Prahy se vysílalo nepřetržitě 24 hodin denně po celou dobu okupace (myšleno do návratu Dubčeka a spol. z Moskvy). Navíc přibyly další stanice, stačilo projet celou škálu středních vln (nepočítám radio Moldau vysílající ze zahraničí). Svobodná Evropa nebyla rušena. Jeho (Hoffmana) pokus o vypnutí rozhlasu byl směšný a nepodařil se. Ale vypnul televizi, která ještě v půl osmé ráno dávala záběry protiletadlových kanonů na staroměstském náměstí a pak už - nic. teprve až po třech dnech se obejvilo vysílání v čele s pány Kantůrkem a Škutinou, mj. jsme mohli vidět Rudolfa III. na dvoře Leonida I. s Janžurovou, Hrzánem a Kubišovou. Ten soudruh je dnes jenom směšný, bohužel tenkrát měl moc a také s ní podle toho nakládal. Jako trestný čin bych viděl nejen vypnutí rozhlasu a televize, ale princip jeho jednání - vědomá spolupráce se zahraniční mocností okupující vlast, a za to se po druhé světové válce dával provaz... My na to máme podmínku.
0/0
8.4.2003 17:09

Harden

Re: Perlička
Souhlasim - ale trest smrti je pro barbary. A zavirat ho ? Proc ? Soud udelal to nejlepsi, deklaroval ho jako zradce, parchanta, svini. Proc ho zavirat, lepsi bude, kdyz ho budou potkavat lidi a budou vedet, co provedl. Nene, at si hezky dozije mezi lidmi, ktery vi, co byl zac.
0/0
8.4.2003 17:55

pamětník

Hofman je jeden z největších vlastizrádců srpna 68.Měl by být bez žádných pochyb odsouzen.
0/0
8.4.2003 13:26

jarek

Re: Hofman je jeden z největších vlastizrádců srpna 68.Měl by být bez žádných pochyb odsouzen.
Děkuji, 100% souhlas, ale přesvědčte přispěvatele ST a Já!!
0/0
8.4.2003 13:37

jarek

Názorová pře pánů ST a Já
Velice zajímavé. Dle Vašich postojů (jistě právně zcela v pořádku) tu za bordel za socialismu, padesátá léta, politické procesy, uzavřené hranice pro normální lidi, cenzuru, střelbu na hranicích, atd. atd. nikdo nemůže každý je bez poskvrny. Pouze chudák s. Štepán šel do basy (asi mohl za všechno)!! Bohužel postoje právníků typu Sokol, Lžičař, Kříženecký apod, kteří za odpovídající výše peněz hájí kdekoho, jsou pro mojí osobu nepřijatelné a podle toho se na ně dívám a ke společnému stolu bych si s nimi nesedl!!!
0/0
8.4.2003 10:59

ST

Re: Názorová pře pánů ST a Já
To řikáte Vy...
Existuje soud a ten musí soudit stejně. Tudíž:
pokud dělá někdo bordel - odsuďme jej - ale odsuďme každého, kdo dělá bordel
pokud je někomu padesát  - odsuďme jej - ale odsuďme každého, komu je padesát
existují politické procesy? - odsuďme je - ale odsuďme všechny politické procesy bez rozdílu
uzavírá někdo hranice pro normální lidi - odsuďme jej, ale odsuďme každého kdo uzavírá hranice pro normální lidi
existuje cenzura? - odsuďme jí - odsuďme však každou cenzuru.
střílí někdo na hranicích - odsuďme jej  - ale odsuďme každého, kdo střílí na hranicích.
 
Pak tu bude právo pro všechny - ne jen pro někoho. Není možné, aby za stejný zločin byl jeden odsouzen a druhému se postavil památník. To potom nemá nic společného se svobodou ani s právem. To je jen násilí a policejní režim.
 
0/0
8.4.2003 11:38

jarek

Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Hezké odpovědi  od Vás. Omlouvám se, že Vás ruším při jednání poslanecké sněmovny nebo přímo senátu?? Jenom nedokážu posoudit za jakou partaj tam sedíte!!! Což je u nás v ČR vlastně jedno!!!
0/0
8.4.2003 11:53

ST

Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Vy s tím nesouhlasíte?
Pak bychom mohli uvést příklad:
Pan Jarek (tedy Vy), ukradnete v samoobsluze lízátko.
Pan VelkýZločinecNějakéhoRežimu ukradne také v samoobsluze lízátko.
Pan VelkýZločinecNějakéhoRežimu bude za krádež lízátka odsouzen na 10 let odnětí svobody.
Pan Jarek bude za krádež lízátka odsouzen k dolízání lízátka.
 
Tak by se vám to líbilo? Ale nezapomínejte, že by se mohla otočit doba a mohlo to být přesně naopak. takový je váš výklad práva...
0/0
8.4.2003 12:08

jarek

Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Takže naposled: pro Vás je v zájmu 100% práva výhodné nepotrestat nikoho za zločiny komunismu??? Tak pozdravujte podobné typy jako Grebeníček st., ml., Štrougal, Jakeš, apod.!! Pro mojí osobu jsou to zločinci i bez soudu. Pro Vás jsou to ale čestní občané, které možná obdivujete. Opravdu gratuluji!!! 
0/0
8.4.2003 12:17

Marcela

Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Vzhledem k tomu, že u nás není záruka , že dva zloději souzeni za stejný čin a se stejnou způsobenou škodou dostanou stejný trest ,  je nesprávné je soudit . Chápu Vás správně , že ?
0/0
8.4.2003 17:51

Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Tedy podle vás pokud chci aby se soudilo jedním metrem, tak jsem politik a ne normální člověk? Hm. Podle vás má při soudu rozhodovat ne druh trestního činu a jeho společenská nebezpečnost, ale má rozhodovat jestli jsem Petr na Pavel. Hm Tak to je úvaha mistra.
0/0
8.4.2003 12:15

Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Jo a ještě vůbec. Můžete nám pane Jarku vysvětlit, co je špatného na našem požadavku jednoho metru? A prosil bych konkrétně.
0/0
8.4.2003 12:17

jarek

Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Požadavek jednoho metru je zcela správný!! Ale souhlasit s tím, že s. Hoffmann a spolek mnoha jiných komunistů je zcela nevinný to může pouze člověk mdlého rozumu!!
0/0
8.4.2003 12:43

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
A vy jste nevinný?
Mluvíte tu o tom pouze Vy, já toho pana Hoffmana neznám a neznám ani Vás. Nemohu soudit o jeho vině či nevině.
0/0
8.4.2003 13:24

jarek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Já jsem za socialismu žil, pracoval a nezapoměl. Zákaz výjezdu za hranice, později při výjezdu se sportem trapné prohlídky na hranicích (do spodního prádla), problémy s výběrem vysoké školy (nikoliv z důvodu prospěchu), atd., atd. Za toto a mnoho jiného viním komunisty současné i minulé (co odhodili rudou knížku v listopadu 1989). Pokud toto neznáte, zeptejte se rodičů (pokud také nepatřili k obdobné svoloči)!!
0/0
8.4.2003 13:34

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
OK. Takže podle vás:
Komunista, který nařídí prohlídku na hranicích pana Jarka, musí být odsouzen.
Inspektor, který nařídí prohlídku na hranicích pana Jarka, je nevinný.
Je to tak?
Nemluvím o konkrétní vině nějakého pána. Pouze chci prosadit Právo. Tudíž musí být stejný zločin měřen stejným metrem ať již jej udělal nějaký komunista, klavírista, nacista či pan Jarek.
Podle Vás mají být stíháni lidé, kteří povolili vstup cizí armády na naše území, ale nemají být trestáni jiní lidé, kteří povolili vstup cizí armády na naše území.
Zkuste si v tom udělat jasno.
0/0
8.4.2003 13:51

jarek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Tak dnes opravdu naposled. Já v tom narozdíl od Vás mám zcela jasno. Váš post je opravdu v parlamentu, který je opravdu schopen ve Vašem stylu vyřešit opravdu pouze velké HOV.O, ale za to 100%  právně v pořádku: Přeji hezký den.
0/0
8.4.2003 14:01

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Zkuste odpovědět na položenou otázku...
 
0/0
8.4.2003 15:33

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Nechci Vás nijak urážet, ale zkuste popřemýšlet, zda problémy s přijímacími zkouškami jste měl z politických či jiných (mnohem prozaičtějších) důvodů.
0/0
8.4.2003 15:36

Harden

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Zajimalo by mne, co ses zac. Ale k veci: Tahle zeme se rozhodla vstoupit do NATO. Dobrovolne, nikdo ji k tomu nenutil. Jednotky NATO demokratickym rozhodnutim nasich poslancu za urcitejch okolnosti muzou operovat na nasem uzemi. V prisne vymezenejch oblastech jak zeme, tak moznosti. Naproti tomu v roce 1968 vtrhla na nase uzemi sila peti armad na zaklade jednoho dopisu. Ne zadosti vlady, ne zadosti tehdejsiho parlamentu (NS), jenom na zaklade dopisu, kterej podepsalo par ustavne nepodstatnejch politiku. Je v tom obrovskej rozdil, protoze kdyz se ted nasi reprezentanti rozhodnou vystoupit z NATO a prerusit vojenskou spolupraci, nedovoli si odporovat ani USA. Ti, co se o totez pokusili v roce 1968 skoncili bud mrtvi, nebo ve vezeni. A 'pratelsky' vojska tady vydrzely docasne dalsich 23 let.
0/0
8.4.2003 18:08

Re: Re: Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
A proč mi do úst vsunujete že Hoffman a další bolševici jsou neviní. Nejsou, a souzeni mají být. Já jen stále volám po jednom metru a ten v současném době neplatí.
0/0
8.4.2003 22:08

Marcela

Re: Re: Re: Názorová pře pánů ST a Já
Přeci za komunisty , v duši určitě , navenek možná patří k těm, co z KSČ po roce 1989 vystoupili.
0/0
8.4.2003 17:47

Re: Názorová pře pánů ST a Já
To, že za padesátá léta nikdo nemohl jste zatím jediný kdo to řekl. My hovoříme o tom, že se nějak ve světě měří dvojím metrem. Co jedněm projde, druhým ne, a to je ten průšvih práva. Jo a on je Sokol právník? Hm. O tom nic nevím.
0/0
8.4.2003 11:38

ST

Vlastizrada?
Je těžké někoho soudit pro nápomoc obsazení státu armádou Sovětského Svazu. Pokud by jej odsoudili, museli by potom odsoudit i ty, kteří dovolili vstup armády USA a vstup armád NATO na území ČR.
 
Ten čin je naprosto stejný.
0/0
8.4.2003 8:03

jarek

Re: Vlastizrada?
Jako vždy jsou 2 varianty:
1. je to dobrý vtip
2. jsi komunistický deb.l a grá.l
0/0
8.4.2003 8:26

ST

Re: Re: Vlastizrada?
To není vtip ani nejsem to, co píšete v bodě 2.
Výklad práva je precedentní. Tudíž za stejnou činnost musí být i stejný rozsudek a nakonec i stejný trest. V rámci hledání pravdy (ne v rámci ideologie či modníáho trendu) a objektivity se jedná o nezastiratelnou pravdu. Jen se na to musíte podívat s nadhledem - tudíž nestranně. A při nestranném pozorování je buď obé vlastizrada a nebo je obé běžný úřednický čin.
0/0
8.4.2003 8:35

jarek

Re: Re: Re: Vlastizrada?
Výklad práva je nahov.o. Pro tebe i s. Srba může najít 1000000,- US dolarů ve skříni po tátovi a je to tak v pořádku!! Jen víc obdobných intelektuálů, aby se děti naučili, že každá sviňárna může projít při správném právním náhledu!!!
0/0
8.4.2003 8:41

ST

Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Ale to řikáte vy. Říkáte, že jednou je vlastizrada vlastizdradou a při jiném úhlu pohledu vlastizradou není.
1. úhel: pozvání Sovětských vojsk - je vlastizrada
2. úhel: pozvání US a NATO vojsk - není vlastizrada
Tudíž jednomu stejná věc projde a druhému ne... To není správné. Právo musí být precedentní. Za stejnou věc musí být oba dva potrestáni stejně. Jen tak mimochodem, neučil jste se náhodou u Nikoli M.?
0/0
8.4.2003 8:58

Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Je v tom jeden významný rozdíl. Podotýkám, že také nesouhlasím s invazí spojenců do Iraku. Rusové tehdá měli jakési pozvání, druhá věc je pod jakým nátlakem bylo napsáno, jakou má právní hodnotu. Spojenci rozhodně nic takového v ruce nemají.
0/0
8.4.2003 9:29

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
no někdo je sem přes hranice pustit musel. Nebo myslíte, že podplatili celníka?
0/0
8.4.2003 10:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
A vy si myslíte, že celník s pistolkou zastaví tanky?
0/0
8.4.2003 10:05

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
No existuje mnoho způsobů. Pravdou je, že si Us armáda před příjezdem do ČR vyžádala povolení, přečetla zdejší předpisy, nasedla na vlak, na celnici jim celník zasalutoval - protože to dostal rozkazem a když se je snažila jedna snaživá výpravčí zastavit, tak akorát zabila svého kolegu a nyní sedí ve vězení.
A proč? Protože se snažila zabránit vstupu cizích vojsk na území své vlasti. Naše právo prostě nefunguje. Měří se každý jiným metrem.
0/0
8.4.2003 10:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
To že se neměří stejným metrem je naprostá pravda. Kdybychom se třeba my rozhodli nějakou zemi osvobodit stejně jako Amíci, tak by to byla asi agrese. Jen mám pocit, že zatím u nás Us armáda není. Jo ministr Svoboda ji k nám pozval to jo, ale oni tu zatím nejsou. Možná je tu nějaký generál, ale armáda to snad zatím ne, Lítaj nad našim územím, ale jejich kasárny tu nejsou.
0/0
8.4.2003 11:34

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Bohužel jsou. Kupříkladu v Brně je nějaké velitelství. A na Karlovarsku dělají pěkný bordel ve výcvikových střediscích. Není jich mnoho, to je pravda, le dle soudu tamních obyvatel vydá jeden US voják za pět bývalých Sovětských. Zajímavé, že používají naprosto stejné prostory.
0/0
8.4.2003 11:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Dobrá. O tom jsem nic nevěděl.
0/0
8.4.2003 12:16

ST

Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Já neříkám, že je v pořádku, když nějaký pan Srba najde doma ve skříni 1000000,- US dolarů po tátovi.
Pokud to není v pořádku, tak není v pořádku ani to, když pan Novotný ze Starého Kostelce najde ve skříni 1000000,- US dolarů. A nebude to v pořádku ani když pan Jarek najde ve skříni 1000000,- US dolarů po tátovi.
Jediná vyjímka, kterou bych mohl učinit by byla, kdybych našel ve skříni 1000000,- US dolarů po tátovi, ale to už bych nemohl být nestranný, že ano.
0/0
8.4.2003 9:16

Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Vážený, pokud budeme tvrdit o výkladu práva to co vy, tak dojdeme k anarchii.
0/0
8.4.2003 9:31

ST

Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Proč k anarchii?
Vysvětlete mi pojem anarchie.
Já myslel, že anarchie je systém, ve kterém si dělá každý to, co se mu zlíbí.
Potom existuje ještě právní systém. V tom je každý souzen podle stejného práva. Mluvím o funkčním právním systému. právní systém nemůže fungovat, pokud nebude za všech okolností stejný.
Přesné zadání algoritmů (precedents) není anarchie - ba naopak. Pokud budu vědět, že když ukradnu černé Audi 80 dva roky staré a budu odsouzen na 5 let odnětí svobody, tak i druhý zloděj, který ukradne Adui 80 dva roky staré za  úplně stejných podmínek jako já, tak bude také odsouzen na 5 let odnětí svobody. Potom se nebudu moct donekonečna odvolávat, poněvadž daný čin bude daným činem.
tomu vy říkáte anarchie?
 
0/0
8.4.2003 10:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Jenže já pane s tou anarcií neodpovídal vám a reagoval jsem na "Jarka". Nějak se jim to tady divně míchá.
0/0
8.4.2003 10:07

petrh

Re: Vlastizrada?
O jakem vstupu armady USA a NATO mluvis ????
0/0
8.4.2003 12:09

Ma

Re: Vlastizrada?
Oni nás okupují Američané a státy NATO? Asi žiju v jiné zemi, že jsem to ještě nezaznamenal! Nebo máte nějaké tajné informace, o kterých občané neví?
0/0
8.4.2003 12:18

ST

Re: Re: Vlastizrada?
Co znamená slovo okupovat.
0/0
8.4.2003 12:31

pinguin

Re: Re: Re: Vlastizrada?
obsadit
0/0
8.4.2003 15:50

ST

Re: Re: Re: Re: Vlastizrada?
Takže činý a trpný rod je totéž
0/0
8.4.2003 16:15

karber

No ták!
Nevěřím, že se mu něco stane. Tento polistopadový stát je k prominentům nynějším i minulým naprosto bezzubý.
0/0
8.4.2003 6:33

Najdete na iDNES.cz