Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vyženeš-li mne...

Jela světa kraj s vážně nemocným dvouletým synkem do Prahy k lékaři. Potřebovala pomoc. Policisté ji však nepustili ani přes práh letiště. Obratem ji poslali pryč, na nucené cestě zpět potratila a chlapeček musel do nemocnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jasim@centrum.cz

Náš stát má právo, to si aspoň myslím
Předně bychom měli pomáhat sami sobě. Nezaměstnávat cizince, když naši lidi, opravdu chtějící pracovat, stepují na pracovních úřadech. Dále sama bych si netroufla těhotná vyrazit na Západ a počítat s tím, že se mě tam někdo ujme - a to mohu nabídnout profesní specializaci kybernetiku a jazykové znalosti. Jistě - dítě porozené v Americe by mělo americké státní občanství, což je pro jeho matku deviza. Nu, kdo si ještě vzpomíná, co všechno musel dokázat Martina Navrátilová, aby získala americké státní občanství? Jen málokdo má od života něco zadara. A pak - mnoho věcí se jeví jinak, než nám je předkládají média. Náš stát má právo, to si aspoň myslím a předpokládám,  odmítnout i těhotnou, i ženu, i matku, i jiné rasy a přesvědčené, zkrátka má právo říct NE. JaSim
0/0
9.4.2003 10:22

GGGG

Re: Náš stát má právo, to si aspoň myslím
Souhlasim. Jeste k tomu tehotenstvi, v TV bylo receno, ze byla ve druhem mesici. Rada bych slysela vysvetleni, jak to mohli  rozpoznat. Pripada mi to jako cileny blabol, aby ukazali, jak jsme nehumanni. K tomu uz neni co dodat.
0/0
9.4.2003 11:02

Pierre

souhlas
Kdo ví, co to bylo zač. Máme jasné důkazy, že v Iráku se i z těhotných žen stávají terostiské. Jen ať fičí tam, odkud přišla. Mě taky nikdo nepomůže.
0/0
9.4.2003 7:31

OSN rádce

Dobře
Dobře udělali. To poslední , co potřebujeme je , aby se u nás rodili barevní parchanti.
0/0
8.4.2003 22:28

katerina

pojdme ji pomoci
Ta paní měla vízum do České republiky. Takže nikdo nemohl čekat - tedy její sestra - že nastane takový problém a tím pádem něco vyřizovat předem atp. Mne celá záležitost velmi pobouřila a musím říci, že se opravdu stydím za náš stát, který se není schopen rozhodnout, jestli tedy je pro válku nebo není pro válku. Před ostatními státy, které zastávají pevně jedno z těchto stanovisek musíme opět vypadat jako šašci. Všichni mají plná ústa lítosti nad ubohými trpícími civilisty v Iráku a když nám jedna z nich stane na prahu a v Praze, tak ji pošlem šupem zpátky. Doufejme, že ministerstvo zahraničí opět vyřídí vízum, ale paní Khalef zřejmě nemá na cestu. Pokud vím, řadu peněz utratila v Sýrii, kam dorazila ve chvíli, kdy vypukla válka a nemohla cestovat dále. Pokud někdo z vás ví o tom, že již někdo začal pomoc organizovat, dejte prosím vědět, určitě se k ní připojíme. Když už nemáme slušnou cizineckou policii, tak mějme alespoň řadu slušných občanů. Kateřina Dubská, Brno
0/0
8.4.2003 21:27

Daňový soumar

Solidarita, humanita a sociální stát
Tak toto je přesný obrázek sociálního státu. 90% národa je ve své nesamostatnosti zavislých na státní almužně a jen tupě vykonávají nesrozumitelné ouřední předpisy všemocného státu. Rozum, hrdost a čest jsou potlačovány, solidarita a pomoc potřebným jsou jen předvolební fráze. Volič socialismu za nimi vidí pouze povinnou solidaritu společnosti se svou vlastní neschopností a zbabělostí a pomoc ostatních jeho neomezeným potřebám. Těžko čekat pomoc od někoho, kdo se neumí ani postarat sám o sebe a svoji rodinu. Těžko čekat pomoc v životní nouzi od sociálního státu a sociálního národa...
0/0
8.4.2003 19:46

Michal

Daniele,Pavlovi a jim podobným.
Když k nám v 68 přijely tanky, lidem co odtud utíkali a uměli jen česky západní svět nezavřel dveře s tvrzením, že by mohli nakazit svět nebezpečným komunizmem či v jeho duchu by mohli páchat atentáty. A licitace o vyslání nemocnice jsou ostudné a hloupé. Civilní nemocnice není schopna ve válečné zóně fungovat na rozdíl od vojenské. Doktoři by tam přeci nejeli házet granáty, ale ošetřovat všechny potřebné. Přisuzovat této misi čistě vojenský akt je stupidní stejně tak, jako jsou politici i ostatní lidé, kteří to tvrdí. 
0/0
8.4.2003 14:49

Pavel

Sama silna slova...
Vubec se nedivim cizinecke policii... Pokud zena nevladla jinym jazykem nez materstinou, neznala ani zakladni slova treba anglicky, tezko mohli policiste poznat, ze je ve 2. mesici tehotenstvi, tezko mohli od pohledu videt, ze dite ma zanet stredniho ucha... Jeji sestra mohla jeji prilet "predjednat" na letisti, mohla ji poslat svuj dopis v cestine (nekdo tvrdil, ze sestra umela slusne cesky) a tim dopisem se prokazat pred cizineckou policii... Reknete mi kdo z Vas by takhle jel do cici zeme bez absolutni znalosti jakehokoliv jazyka. .. Nebezpeci, ze nebudete vpusten, by bylo velike... Navic je valka, v novinach nasi i cizi reporteri podrobne popisuji jak nenapadni iracti muzi ci zeny nechaji vybuchovat bomby nebo jsou soucasti teroristicke skupiny... Nehledejme chybu u policistu, ti se ridi pokyny... Ja vidim chybu na strane obou irackych zen. Pokud zena vedela, ze jeji sestra neumi zadny cizi jazyk, mela pro to udelat neco vic nez jen stat a cekat na letisti... Je valka, lide se boji a neni divu, ze nekdy vidi nebezpeci i tam, kde neni... 
0/0
8.4.2003 13:33

dandy

Humanita po česku
Pánové, Špidla, Tvrdík, Gross a zejména "křesťan" Svoboda vyvíjí nezměrné úsilí k vyslání české vojenské nemocnice do iráku. Mají totiž nezměrnou potřebu podílet se na zmírnění utrpení, které "naši velcí bratři" způsobili civilnímu obyvatelstvu. Dokonce snad jsou ochotni jít do této akce i bez vyjádření OSN, pouze s tichým požehnáním dalších našic "válečníků" v parlamentu. O co jim však ve skutečnosti jde? Svou lidskost a humanitu měli možnost projevit v případě těhotné Iráčanky, která chtěla zajistit synovi kvalitní lékařské vyšetření. Vše co se okolo této kauzy odehrálo svědčí o licoměrnosti prohlášení našich představitelů. Měli ideální příležitos ale nevyužili ji. Co kdyby se to třeba našim spojencům nelíbilo? Doufám, že se s důsledky svého jednání dokáží vyrovnat. Já osobně se za ně a jejich konání hluboce stydím.
0/0
8.4.2003 12:22

LADA

VYZENU - NEVYZENU
MELI BYCHOM SI POMAHAT . POLICIE MOHLA UMOZNIT ZAVOLAT SESTRE , MOHLA , MOHLA UDELAT TO NEBO ONO . ALE ZAJEDTE SI VY DO JINEHO STATU VYLECIT CLENA RODINY , PORODIT NA NAKLADY TOHO KTEREHO STATU , NAVIC NEMLUVTE ZADNYM JINYM JAZYKEM ,KROME MATERSKEHO A UVIDITE JAK VAS VSUDE PRIJMOU S OTEVRENOU NARUCI . NEODSUZUJME CIZINECKOU POLICII .TA URCITE NEVEDELA VZHLEDEM K VYMLUMNOSTI ZENY , ZE SYN JE NEMOCEN A NEBO ZE ZENA JE TEHOTNA . KDO POZNA , ZE BYLA TEHOTNA 2 MESICE  ? A CO DELALA JEJI SESTRA , KDYZ ZENA OD LETADLA NEPRICHAZELA ? ZIJE PRY V REPUBLICE 16 LET A TO NEMLUVI CESKY A NEPOMUZE SESTRE  ? NAUCIT RICT SLOVO AZYL SE SNAD MUZE NAUCIT KAZDY, I ZENA S IRAKU .
0/0
8.4.2003 12:16

Henich

Co to je?
Za tohle by jim mělo hrozit trestní stíhání. Potřebuje pomoc a je odmítnuta. Na cestě domů potratí a dítě musí do nemocnice. Soud, když tady vládne spravedlivost.
0/0
8.4.2003 11:01

femina

muži zhouba lidstva
Tento případ jenom dokazuje jací jsou muži zbabělci.Vždy si troufnou jenom na slabší.A vojáci? Ty budou raději házet bomby na ženy a děti,ale hlavně atˇmně se nic nestane.
0/0
8.4.2003 10:06

Škopek

Policie
Posílám adresu, kam je možno psát mailem stížnost na práci policie: oks@mvcr.cz 
0/0
8.4.2003 10:05

grc

je to ostuda
jen těžko ospravedltitelná a váhání s nemocnicí je přímo mezinárodní ostuda, jsme neschopní blbci, když nic nedáme, nic nedostaneme, ani peníze ani pochopení, ani pochvalu, ani úctu ..od nikoho , nemůžem ji čekat ani od sebe samých!
0/0
8.4.2003 9:39

Lukáš

Bože...
Ve srovnání s touto ostudou se ale zkusme podívat na politické harašení s vysláním polní nemocnice do Iráku. Tady jsme možná zavinili smrt jednoho ještě nenarozeného dítěte, ale váháním s pomocí tam můžou být zmařeny možná stovky živorů. Právě v těchto hodinách přibývají kvanta raněných, v iráckých nemocnicích nestíhají a podlahu mají pokrytu krví a my meditujeme o tom, jestli nebudeme "zataženi" do války, jestli to má schválit OSN atd. Ať už nás kdokoli bude nebo nebude považovat za spojence, ať už Iráčané o demokracii a svobodu stojí nebo ne, ať si ji zaslouží nebo ne, umírají lidé. A naše polní nemocnice může pomoci zachraňovat životy. Všechno ostatní jsou kecy. Nepodstatné nedůležité kecy.
0/0
8.4.2003 9:03

Škopek

Re: Bože...
Přesně tak! Naprostý souhlas! Vojenská nemocnice už měla stát třeba u Basry a pomáhat. Bez ohledu na to, jak je to veliké humanitární gesto, což je bez debat, tak i ekonomicky je to věc která se nám vrátí v podobě prestiže republiky v arabském i jiném světě! Parlamente, rozhýbej se!  
0/0
8.4.2003 9:58

Daniela

Re: Re: Bože...
Bohužel se nejedná jen o humanitární akci. Zapojení vojenské nemocnice je aktivní účast na válce. Nebudou tam bojovat naši vojáci, ale tímto se podle mezinárodních smluv dostaneme na seznam zemí, které se otevřeně účastní války proti Iráku. A těch není moc - USA, Velká Británie, Polsko...Je mi moc líto nevinných lidí, kteří trpí. Na druhou stranu by si Češi měli uvědomit, že vysláním nemocnice říkají ano účasti ve válce. Není to vůbec jednoduché.
0/0
8.4.2003 13:38

Daňový soumar

Re: Re: Re: Bože...
Pro národ zbabělců a udavačů je to velmi složité dilema...
0/0
8.4.2003 19:37

Jarda

Co o tom víme?
Ta žena si asi myslele, že je u nás zdravotnictví zadarmo. Nebo tu byla pojištěná? Kdo by to zaplatil? A navíc, těhotné cikánky taky kradou. Hodí se všechno. kdo ví, co tu měla za cíl. Jestli to dítě nebyl jen maskot. Iráku se moc věřit nedá.
0/0
8.4.2003 8:54

Orlov

Vadí nám, že Rómy nikde nepřijímají-sami děláme totéž-ostuda!
0/0
8.4.2003 6:42

alenaalena

Re: Vadí nám, že Rómy nikde nepřijímají-sami děláme totéž-ostuda!
nám  ani tak nevadí, že je nepřijímají, jako to, že nám je vracejí
0/0
8.4.2003 10:12

c

c
c
0/0
8.4.2003 2:18

Plzenak

V USA ceka od roku 1993
30.000 rodilych Cechu a prislusniku jejich rodin
na uznani, ze jsou take Cesi... Maji sve CESKE
RODNE LISTY... Mnozi od roku 1990 pravidelne
jezdi domu, ovsem jen jako "CIZINCI"....
Na rozdil od Sudetskych Nemcu nemaji
v Praze kancelar.... Senat je poklada za
"krajany," jakesi osoby s ceskymi
koreny, ktere zname jen kdyz potrebujeme
nekde v USA zdrarma ubytovani, zaplacenou
veceri, a pruvodcovske sluzby do Las
Vegas.... Volebni pravo mit nesmeji....   Z hlediska teto skutecnosti nazreno, proc bychom se meli chovat lidsky, LIDSKY! ke komukoli, kdo se ani na uzemi nasi zeme nenarodil?????????????????????????????
0/0
8.4.2003 1:51

šárka

Jsou to Češi !
Jistě, že to jsou Češi, mají díky rodným listům českou národnost. Žijí-li v cizině s českým pasem, mají i volební právo a mohou volit. Nejsou to však občané České republiky, mají-li občanství v USA, Británii, Německu,... Proč by měli mít volební právo, když nebudou nést zodpovědnost a tíhu za své rozhodnutí ve volbách ?
0/0
8.4.2003 9:05

Najdete na iDNES.cz