Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Život nebo smrt

Zdravotní pojišťovna má problém: omezila nejmodernější léčebné postupy při infarktu hranicí padesáti let. Problém to však není velký: pojišťovna tvrdí, že to učinila omylem, usnesli se na tom lékaři. Chybu rychle napraví. Napříště omezení věku již nebude, bude opak: přednost dostanou ti nejvíce ohrožení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prof.

Na co je a na co není - svědomí...
Nedávno jsem oslavil padesátku a velmi nedávno jsem s hrůzou zjistil, že lidé nad padesát nemají nárok. Přitom se pokládám - a všichni mí vrstevníci také - za velmi užitečného a produktivního člověka se sklonem k idealismu a neptám se- jako většina poslanců,co takhle rozhodují- co za to. Nerad bych se dožil toho, až se začne uplatňovat heslo: Mládeži patří budoucnost- koneckonců, nic jiného si ti parchanti nezaslouží... . A tohle mohou začít uplatňovat lidé mého věku - pokud budou mít stejné morální zásady jako ´poslanci a lékaři, kteří o tom všem rozhodli. A to by byl velký krach společnosti, která si za odhození svých nejproduktivnějších lidí nic jiného nezaslouží.Bylo by od nás asi velmi snadné říct- polibte nám ... - ale zatím na to ještě nemáme žaludek, k tomu je třeba výchova, kterou poskytujete nejmladší generaci a ta podle vzorů , které kolem sebe vidí, bude (nedejbože) jednat stejně. Nám už to sice v té době bude dávno fuk, ale perspektiva lidstva jako celku od té chvíle nebude příliš nadějná a dlouhá . A vůbec jim nezávidím, protože JEJICH děti se podle nich budou učit a dělat jim to samé- br.... .
0/0
8.4.2003 10:48

Jan Jonáš

Re: Na co je a na co není - svědomí...
Jsem pro založení zdrav. fondu, kde každý pojištěnec bude mít svůj účet - určitá část se bude dál srážet z příjmu a další část bude za pojištěncem - kolik bude mít na účtě, tolik léčení si bude moci dovolit. Rozdělováním na potřebné a nepotřebné padl princip solidárnosti nebo ne. Proč mám brát ohledy, platit jako blbec, nic z toho nečerpat a pak až budu  potřebovat, tak mi nějaký vševěd z ministerstva zařadí mezi nepotřebné. A já si léčení zaplatím celé sám, abych přežil. Jděte se vycpat socani blázniví.
0/0
16.4.2003 12:17

Voják č.1

No přeci život.
Ale zatím je to tady s vládou nekompetentních ignorantů spíše přežívání.Dokud budou ve vládě a parlamentu kariérističtí neschopní lidé nepohne se ten život ani o kousek kupředu spíš spátky ni krok
0/0
8.4.2003 9:14

Jiří Procházka

Chudý stát
Jsme chudí, nemáme už ani na ty trubičky, které tak nutně potřebujeme. A pokud budeme stále tak chudí, nebudeme mít peníze nejenom na zdravotnictví, policii (její vybavení je k smíchu, píšou na historických psacích strojích protokoly o krádežích), školství, vědecký výzkum, ..., prostě na nic.  Chytré úvahy nám nepomůžou, potřebujeme být méně chudí, zabránit tomu, aby náš stát byl rozkrádán. Ale zatím je tomu spíše naopak, 10,5 miliardy za Novu zaplatíme i na úkor těch trubiček a místo toho, abychom se nad touto loupeží za bílého dne zamysleli, hledáme chybu u těch, kteří na to upozorňují. A p. Steigerwald stojí na straně těch, kteří se brání jasně vyřčenému soudu nad darebáky, kteří nás o těch 10,5 miliardy připarvili. Ale proč se potom diví, že na ty trubičky nemáme ?
0/0
7.4.2003 16:46

Najdete na iDNES.cz