Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sbalte si a mlčte!

Vzhledem k nečinnosti a neschopnosti státního orgánu - tzv. velké rady - budou daňoví poplatníci platit přes deset miliard korun. Proto je dobře, že parlament nakonec činovníky odvolal. Ale oni se teď milostpáni vzpouzejí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kolemjdoucí

Kriminální živly
Když kriminální živlové budují právní stát pak jde zcela jistě o stát plný právníků a mnohé z toho co oni nazývají zákony jsou pouhé dohody ničemů, kteří pažravě chrochtají směrem do Evropy, neboť zdejší koryto zdá se být již vyžráno.
0/0
7.4.2003 13:51

Právník

Právo
Pan Macháček by si měl uvědomit, že i procesní právo je právo jako každé jiné, a proto je ho třeba ctít, a že i prohřešky proti němu mohou ve svém důsledku vyvolat neplatnost daného právního aktu. A každý občan - a to i člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání - má právo se ho dovolávat. Dokonce i pan Macháček.
0/0
5.4.2003 23:18

Zdenka

Měřte všem stejně!
Kdyby Vám, pane Macháčku, úřady doručili rozhodnutí s formálními vadami, to byste řval! A taky byste hned běžel za právníkem,aby z odesílatele udělal blbce. "Rada" a její členové mně nikdy nenadchli, ale neodsuzujte je za něco,co byste sobě něbo ostatním jen vřele doporučil. Zákony jsou od toho, aby se dodržovaly, to se mnou budete jistě souhlasit, ale i tady platí "padni komu padni". Vláda jistě platí dost právníkům, kteří mají koncipování takových rozhodnutí v popisu práce. Spíš byste se měl pustit do nich. Jinak hodně úspěchů a ostrou tužku!
0/0
5.4.2003 18:23

Martin

Dost přesné
Článek myslím dost přesně vystihuje právní klima u nás.
V Austrálii mi za špatné parkování dali lístek s pokutou za stěrač. Když jsem spolubydlícímu australanovi vysvětloval, že lístek zahodím a zaplatím až dostanu doporučenou obsílku, vůbec nechápal o čem to mluvím. Argumentoval jsem tím, že mi přece nikdo nedokáže, že mi někdo lístek nevzal z pod stěrače a on se ptal proč by to proboha ten člověk dělal. On zkrátka vůbec nepochopil, směr mého uvažování, ačkoliv měl dost hluboko do kapsy a nebyl to žádný svatoušek.
Myslím, že pokud se toto uvažování lidí a z toho plynoucí tolerance k takovému chování nezmění, bude se moct pan Štěpánek, jak sám uvedl, smát.
0/0
5.4.2003 13:41

Najdete na iDNES.cz