Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidské pochodně hořely v jednu noc

Tuzemská série sebevražd upálením vyvolává otázku: mají případy mladých lidí styčné plochy? Například životy a názory Zdeňka Adamce z Pelhřimova, který se před měsícem upálil na Václavském náměstí, s jeho následovníkem z Plzně - jedenadvacetiletým studentem, který si vzal stejným způsobem život včera v noci v Plzni spojuje překvapivá řada věcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pochodeň

Soutěž Pochodeň 2003 pokračuje !
Vstupenky na pravidelné upalovací klání můžete získat na tel 800 123 456! Hromadné objednávky vstupného na tel 800 111 111! Taktéž je možno zaregistrovat sebe či známe, kohokoliv o kom se domníváte, že splňuje předpoklady a je dostatečně zapálený pro naší soutěž Chcete být uhlíkářem? Příští kolo se koná 5.5 a aby byly podmínky stížené koná se na zimním stadioně v Edenu!  Už se přihlásil první soutěžící a nemá rivala! Je to pan Ing. Ivo Aštar Benda!Sportu zdar a upalování zvlášť!
     
0/0
24.4.2003 20:20

Masigrs

Link na dopis masigr@seznam.cz
Delam semestralku na VS a mam tema sebevrazdy. Nevite nekdo, kde by se dal sehnat ten dopis? Chci ho tam pouzit a rozebrat jeho nazory. Diky.
0/0
9.4.2003 9:32

Masigrs

Re: Link na dopis masigr@seznam.cz
mail: masigrs@seznam.cz
0/0
9.4.2003 9:33

kluk

mluví to?
0/0
8.4.2003 16:47

AK

Trochu z "jiného" soudku
Michal je ten typ člověka, kterého rádi potkáváte. Má stále dobrou náladu a
umí stále povídat něco pozitivního. Když se ho někdo zeptá jak se má,
obvykle odpoví: "Kdybych se měl jen o chlup lepší, byl bych už dvojčata."
Vždy uměl lidi motivovat. Když měl některý kolega spatný den, Michal mu uměl
vždy ukázat kladnou stránku celé věci.
Byl jsem velmi zvědavý, jak to dokáže. Tak jsem jednoho dne zašel za
Michalem a povídám mu: "Jen se nepřetvařuj, nemůžeš být pořád dobře
naladěný! Jak to děláš?" Michal mi odpověděl: :Každé ráno když vstanu, tak
si povím, že mám na výběr dvě možnosti. Buď budu mít dobrou náladu, nebo si
můžu vybrat tu špatnou. A já si vždy vyberu tu dobrou. A vždy když se mi
přihodí něco špatného si můžu vybrat, zda budu obětí, nebo si můžu vybrat možnost, že se z toho poučím. A já si vždy vyberu tu možnost poučit se z toho. Vždy když někdo ke mně přijde a stěžuje si, můžu si vybrat - buď přijmu jeho neštěstí, nebo si najdu nějakou jinou, kladnou stránku života. A já si vybírám vždy tu kladnou stránku života." " Ale to není tak jednoduché!"protestoval jsem. "Ale je." Odpověděl Michal a pokračoval: "Celý život si vybíráme. Když si odmyslíš všechny ty hlouposti kolem, každá situace je volba. A ty si vybíráš, jak reagovat na danou situaci. Ty si vybíráš, jak lidé ovlivňují Tvoji náladu. Ty si vybereš, zda budeš mít dobrou, nebo špatnou náladu. Jednoduše řečeno - Ty si vybíráš, jak žiješ svůj život." Hodně jsme přemýšlel o tom, co řekl Michal. Krátce nato jsem odešel pracovat z této firmy a začal jsme podnikat. I když jsme se již neviděli, často jsem o něm přemýšlel, když jsme si vybíral, jak budu žít svůj život, na místo toho, abych bezhlavě reagoval na konkrétní situaci. Za několik let jsem slyšel, že Michal měl vážnou nehodu, když spadl z 20 metrové výšky. Po slozite operaci a dlouhých týdnech na lůžku ho nakonec pustili domů se zdrátovanými zády. Potkal jsem se s ním asi půl roku po této nehodě. Když jsem se ho zeptal jak se má, odpověděl: "Kdybych se měl jen o chlup lepší, byl bych už dvojčata." Zeptal jsme se ho, co se mu prohnalo hlavou, když tehdy dopadl na zem. "První věc, která mi proběhla hlavou byla, že se těším na dítě, které měla manželka zanedlouho porodit." odpověděl Michal. "Potom, když jsem ležel na zemi jsem si uvědomil, že mám dvě možnosti: Mohl jsem si vybrat život, nebo smrt. Tak jsem si vybral život." A neměl jsi strach? ?" ptal jsem se Michala. Michal mi odpověděl: " Záchranáři byli skvělí. Stále mi opakovali, že to bude dobré. Ale když mě přivezli do nemocnice a viděl jsem hrůzu ve tvářích lékařů a sestřiček, skutečně jsem se lekl. V jejich očích jsem cítil: Toto je mrtvý člověk. Uvědomil jsem si, že musím něco udělat.."A co jsi udělal?" ptám se ho. "Ale byla tam velká, nemotorná sestřička, která na mně křičela, jestli nejsme na něco alergický. ANO, odpověděl jsem. Lékaři i sestřičky zpozorněli a čekali na moji odpověď. Zhluboka jsem se nadechl a zakřičel jsem: Na vážné ksichty!" Když se dosmáli, řekl jsem jim: "Rozhodl jsem se, že budu žít. Operujte mě jako živého, ne jako mrtvolu!" Michal přežil nejen díky mistrovství chirurgů, ale i díky svému přístupu k životu. Od něho jsme se naučil, že každý den máme možnost žít naplno. Co prožíváš, to chceš. Není důležité co se děje, ale jak to člověk přijímá - to rozhoduje o všem. Proto se netrap, co bude zítra, zítřejšek se o sebe postará sám. Každý den je dost starostí i bez toho. Kromě toho, dnes je den, kvůli kterému jsi se trápil již včera.
0/0
4.4.2003 13:02

zolox

Re: Trochu z
Hezký působivý příspěvek, ale neodpovídá na jednu základní otázku, proč má člověk žít. Pokud se bude pouze vyrovnávat s tím co přichází je to jen přežívání ale bez cíle. Možná někteří budou souhlasit, že cíl je mít kolem sebe blízké lidi, kteří ho milují a milovat je. Jenomže i to někdy ztácí smysl ve chvílích, kdy nás ti nejbližší zraní. Možná když se to stane poprvé tak se s tím vypořádáme tím výše uvedeným způsobem, ale když se to stane po druhé, třetí, čtvrté, páté ...  Myslíte si, že se to nestává? Jaké pak je řešení? Žít jen pro sebe? Buďme rádi my, kteří nedokážeme toho kluka pochopit a ať nás ani nenapadne, aby jsme ho odsoudili k tomu, že by slaboduchý. Nikdo z nás nemůže pochopit co cítil a jak to vnímal. Nemuselo to tak skončit, ale stejní adepti jsou všichni, kdo nemají odpověď na otázku Proč žít.
0/0
4.4.2003 13:44

Kirken

Re: Re: Trochu z
Jestli si na otázku "Proč žít?" neumíš odpovědět sám, tak ti nikdo nepomůže.
0/0
4.4.2003 14:14

Věra

Re: Re: Trochu z
Základní filosofická otázka - Proč žijeme na této Zemi? Málokdo si ji pokládá, ale vidím, že přece.... Žiješ na této Zemi, abys odčinil své karmické dluhy z minula a nalezl podle duchovního "CESTU ZPĚT K BOHU". Málokomu se to ale podaří v jediném životě, protože stále si tvoří novou KARMU - svými myšlenkami-slovy-emocemi-činy. Pokud nejsou za všech okolností pouze DOBRÉ, vzniká dluh, který musí zaplatit. Jednak ten z minulých životů a ten, který si právě tvoří... Ježíš přece řekl: "neodejdeš z tohoto Světa - dokud nezaplatíš do posledního haléře"... KDO MÁ UŠI - SLYŠ... A právě onen Michal, ať už to věděl nebo ne, žil správně... reagoval DOBREM na každou situaci, tudíž si tvořil dobrou karmu. Ale pokud se upálil - to už neudělal vůbec dobře, protože je to sebevražda a Duše takového člověka na tom není vůbec dobře. To možná nevěděl... DOBRO PLODÍ DOBRO, ZLO ZASE ZLO. A - VŠICHNI JEDNO JSME. CO SE STANE JEDNOMU - STANE SE VŠEM.... AŽ TOHLE LIDÉ POCHOPÍ - BUDE TADY ZLATÝ VĚK... Přeji pěkný den...
0/0
8.4.2003 11:15

Kirken

Re: Trochu z
Yeeeeeeeeeeeesssss! K tomu není co dodat!
0/0
4.4.2003 14:10

Věra

Re: Trochu z
Je to velmi krásný příspěvek. Díky za něj. V
0/0
8.4.2003 11:08

Jesii

Lidské pochodně hořely v jednu noc
0/0
4.4.2003 12:45

Scan

Palach byl hrdina
Tito jsou psychicky labilní, že páni radaktoři?Aby to za 20 let nebylo opět jinak.
0/0
4.4.2003 12:11

Josef Lžíčař

Právo na sebevraždu
by měl mít každý automaticky. Život, který máme patří jen a jen nám a je také naším právem s ním nakládat podle libosti - takže chceli někdo spáchat sebevraždu - prosím. Ale nedělejme z toho tyjátr.
0/0
4.4.2003 11:30

Masigrs

Re: Právo na sebevraždu
...........a co rodice, rodina apod?? Ty Vam dali pravo zit. Pokud zivot patri jen a jen vam, tak Vas lituji, pane Lzicari, kvuli Vasi osamelosti. muj zivot patri nejenom me, ale i sirokemu okoli. Pokud se zabijete, tak nejenom zpusobite bolest sobe (kterou po jistem case uz necitite), ale hlavne jemu.
Pravo na sebevrazdu uznavam, jen v pripadech tezkych a nevylecitelnych nemoci, kde neni  ani spetka nadeje. Jinak ten, kdo se zabije jen kvuli svetu nebo nestastne lasce (a ze jich je), tak u me neni nic jineho nez chudak. At se to nekomu libi nebo ne.
0/0
9.4.2003 9:23

dzemeli

Upálení
Nechápu to, co si myslím, že tím dokážou??
0/0
4.4.2003 11:18

MRG

Re: Upálení
Co si myslíš ty, to opravdu nevíme.
0/0
4.4.2003 12:20

dan

upálení
Pokud budou masmédia takto intenzivně, jako dosud, propagovat, až glorifikovat sebevrahy upálením, budou mít tito stále dosti následovníků. Je to s prominutím jako s pitomou reklamou na  prudce módní zboží. Nebo na panenku Barbie nebo na jinou pitomost určenou zejména dětem a mladým lidem, kteří nejochotněji napodobují předkládané vzory. Nedávno jsem jel po magistrále okolo muzea a pár mladých telat tam stálo u toho místa, co se upálil ten první sebevrah, na zemi květiny a svíčky. Kde to jsme? V Gaze? Začínáme pěstovat kult sebevrahů, jako fanatičtí islamisté. Ale ne, vše to začalo už Palachem. Glorifikovat sebevraždu ( pozor, nemám na mysli smrt v boji s nepřátelskými jednotkami ) je nemorální. Ostatně, jaké zásluhy má Palach? Je dost smutné, že národ zbabělců se duševně hojí na ubohém sebevrahovi. Kolik nepřátelských vojáků Palach zlikvidoval? Ke kolika bojovým akcím inspiroval? Je třeba říci, že každá sebevražda je politováníhodná událost, většinou čin duševně vyšinutého jedince. A napomáhání k sebevraždě, včetně její propagace je trestný čin!
0/0
4.4.2003 9:00

Fantomas

Re: upálení
Není mi známo, že by média,  glorifikovala upálené. Z reakcí lidí cítím opovržení, z reakcí politiků obavy, aby snad někdo opravdu tyto nebohé neglorifikoval. Možná ale bude hůře. Vzpomněl jste tu Gazu. Sebevraždy by totiž mohly probíhat i tak, že mladý člověk by se opásal výbušninou a zabil netečného politika, či nějakého zloděje, který nás za požehnání politiků ožebračil. Buďme tedy rádi, že sebevraždy probíhají takto kultivovaně. K té druhé, horší metodě se bude možná uchylovat až další generace, pokud nebude včas zjednána náprava věcí společenských.Z úst žádného kompetentního činitele, jsem neslyšel, že bude usilovat o nápravu. Mám proto obavy o budoucnost.
 
 
0/0
4.4.2003 9:27

Tommy

Su to blazni...!!!
Su to chabi, naivni,prizemni a ubohi cvoci, na ktorych sa tak ci tak za par mesiacov uplne zabudne. Oni si mohli zit dalej a neriesit "celosvetove...:-)"problemy stovkami °C.Snaha byt nejakym spasitelom v tomto svete nestoji za to...
0/0
4.4.2003 8:58

xzeke

Re: Su to blazni...!!!
Jak jsi udělal ten kroužek u C?
0/0
4.4.2003 11:34

fofo

Re: Re: Su to blazni...!!!
SHIFT + první tlačítko vlevo v horním řádku (středník)
0/0
4.4.2003 14:25

Kolik

Nivea visage
Policie zjistila ze k upaleni doslo novym priprafkem
Quobenzib Q11 ktery uvadi na trh jako prostedek k omlazovani
0/0
4.4.2003 8:26

Rosak

Pry napsal dopis primo policii.
Re.: Pry napsal dopis primo policii... (faktnevim, 03.04.2003 21:36)
Zda se mi to take divne, ze clovek, ktery chtel demonstrovat svuj nesouhlas s usporadanim sveta, by napsal dopis pouze policii a nenechal nejaky vseobecny vzkaz vsem lidem! Je to nelogicke. Napadlo mne, ze by snad manipulace statnich organu jako za totace... ale ne, to se mi nechce ani verit!!! 
0/0
4.4.2003 7:18

Věra

Re: Pry napsal dopis primo policii.
Protože tam zřejmě bylo něco, co BY MĚLO OSLOVIT POLICII... LZE JENOM LITOVAT TAK MLADÉHO ŽIVOTA. SEBEVRAŽDA NENÍ ŘEŠENÍ... ALE DNEŠNÍ LIDÉ SE NEZAJÍMAJÍ VŮBEC NEBO VELMI MÁLO O TZV. VĚCI DUCHOVNÍ, KDE JE VLASTNĚ CELÁ PŘÍČINA....
0/0
8.4.2003 11:18

kk

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
4.4.2003 6:42

George z Australie

o upaleni
O te velke bolesti pri upaleni je jen kec. Jeste za meho pobytu v cesku  me se vznitily benzinove vypary v me garazi a zacalo horet me auto.Kdyz jsem ho chtel  vytlacit, tak jsem zacal horet taky.Tu bolest mate tak 1>2 minuty a pak to ustoupi soku.Pak je nejhorsi na tom to,ze citite ten smrad jak se Vam pali chlupy a kuze,a citite jak vam kuze puka a skvari se.Nejblbjejsi sou ty plameny.Ja to nahodou prezil spise z trucu.Muj tchan z blbeho manzelstvi se na to vse dival,a nepomohl me.TAk jsem se zacal sam valet v nedalekem pisku,a hazet nasebe pisek,az jsem se uhasil.Dalsi epizoda byla 2a pul mesice ve nemocnici.
0/0
4.4.2003 3:38

MRG

Re: o upaleni
Jestli nekecáš, Džordži z buše?
0/0
4.4.2003 12:25

karas

vzkaz pro redakci
Pokusil jsem se o příspěvek, který by podle mého názoru mohl odradit další adepty na podobný nesmyslný čin. Použil jsem jedno jediné nespisovné slovo, které je v našem jazyce ovšem velmi frekventované ( dámy - nečtěte dál -  byla to   ... "prdel").Ovšem ve slovním spojení, které nikoho nemohlo urazit.  Po čtení příspěvků, které píšou snad lidé s IQ limitně se blížícím NULE, ( viz: ..cituji: "Lidé palte se" ,),  kde se píše nechutnutným způsobem jak utratit tyto zmetky -- citace -- NECHÁPU, proč Vaše redakce shledala můj příspěvek tak neakceptovatelným, že uznala za vhodné právě onen smazat.  Prosím o vysvětlení, děkuji ... Daniel   
P.S. Jedná se o příspěvek s nadpisem  PROSBA
0/0
4.4.2003 1:37

karas

Re: vzkaz pro redakci
P.P.S.  datum 3.4. 01,02
0/0
4.4.2003 1:41

Petr

Mistr Jan Hus * 1371 - U 6. 7. 1415
Jan Hus je domácí i světové veřejnosti znám jako jeden z největších reformátorů katolické církve. Jan Hus se narodil v Husinci u Prachatic. Od roku 1390 studoval na Karlově univerzitě v Praze, kde získal roku 1393 titul bakaláře a o tři roky později i titul mistra svobodných umění. V roce 1400 byl vysvěcen na kněze. V letech 1401-1402 byl děkanem artistické fakulty a od roku 1402 kázal v Betlémské kapli na Starém Městě pražském.Od roku 1409 působil rok jako rektor Karlovy univerzity v Praze. Jan Hus je především znám jako představitel a vůdce českého reformního hnutí, který usiloval o nápravu křesťanské církve a společnosti důsledným respektováním novozákonních ideálů. Za svůj vzor Jan Hus považoval anglického myslitele Johna Viklefa. Spojovaly je názory o zbavení církve pozemkového majetku zásahem světské moci a obnovení jejího apoštolského poslání. Svými názory se dostal do sporu s dogmatickým výkladem víry, reprezentované papežským stolicem. Zejména od roku 1408 se však on i jeho příznivci stále častěji dostávali do sporů s ideovými protivníky, mezi než patřili především němečtí mistři na univerzitě v Praze a česká církevní hierarchie. Po vyhlášení interdiktu nad Prahou roku 1412 město Hus opouští a žije pod ochranou šlechtických příznivců na venkově, nejprve na Kozím Hrádku a v Sezimově Ústí, poté na hradě Krakovci u Rakovníka. Jan Hus získal podporu vlivných kruhů, včetně předních osobností královského dvora, mezi jinými i krále Václava IV. Dne 14.října 1414 se vydal Jan Hus do Kostnice. Doprovázela ho menší družina asi třiceti jezdců, u konce cesty byl 3.listopadu. Po několika formálních slyšení u koncilu, který shledal některé jeho učení jako kacířské, byl Hus zbaven kněžské hodnosti a odsouzen k smrti upálením dne 6. července 1415. Jeho smrt posílila v českých zemích reformní hnutí, jež přerostlo v období husitských válek.
0/0
4.4.2003 0:24

Michael

Re: Mistr Jan Hus * 1371 - U 6. 7. 1415
Jeho smrt posílila v českých zemích reformní hnutí, jež přerostlo v období husitských válek.
Ty pak v konečném důsledku znamenaly masivní kulturní a hospodářskou devastaci naší země, ztrátu mezinárodního postavení českého státu a cizí nadvládu, trvající několik století. Proto jsou dnes husitské války vyzdvihovány jako jedno z nejslavnějších období českých dějin.
0/0
4.4.2003 2:09

headshot,killingsperma,helga von bullow

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
3.4.2003 22:43

Zrzka

Re: arogantni kurwy
muzes mi rict, co to ma znamenat???? ty to asi nemas v hlave moc v poradku, vid?
0/0
4.4.2003 7:41

Nicky

Re: arogantni kurwy.......... Seriozni názor ? ....dotaz na redakci
Prominte ale musim reagovat.
Stejne jako p. Karasovi mi byl odstranen prispevek
- v kterem nesouhlasim s tim , ze upalovani by bylo resenim jakehokoliv problemu. A oznacila toto za SLABOST- URCITOU NESCHOPNOST SE POKUSIT VEC RESIT RACIONALNE - jsou to opravdu tak tvrda a sprosta slova, ktera by verejnost radeji vubec nemela videt
Ma byt prikladem seriozniho projevu nazoru text pod ktery umistuji svuj prispevek  
 Az dodnes jsem pouzivala slovnik slusnych slov a vazila si lidi, kteri umi projevit svuj nazor - bez vetovani nebo urazek souperu...
Ted se asi tento slovnik zmenil, v tom pripade se omlouvam - ale nechci se ucit tyto zmeny ale jinou rec ...
0/0
4.4.2003 10:40

Nicky alias VeronikaD

Re: Re: arogantni kurwy.......... Seriozni názor ? ....dotaz na redakci
Pod svuj nazor se nebojim podepsat - ale nemel by se bat nikdo ( v obou smyslech)...
0/0
4.4.2003 10:49

Tarantino

DNESKA TO TĚM ŠTUDÁKUM ALE ZAPALUJE !!
0/0
3.4.2003 21:50

faktnevim

Pry napsal dopis primo policii...
Nejak necemu nerozumim. Mohl by mi někdo něco vysvětlit? V Lidovkach napsali "V dopise, který zanechal ve svém pokoji na internátě, také uvedl, že řádky jsou určeny pouze pro policii. ˝Toto přání budeme plně respektovat,˝ uvedl policejní mluvčí Petr Kovář. Podle něj se policie ani nebude zabývat vyšetřováním jiných motivů." Nedovedu si představit, že by někdo, kdo chce něco demonstrovat takhle drastickým způsobem, a napíše ještě k tomu čtyřstránkovou filosofickou úvahu na rozloučenou, chtěl vlastně jen něco poučného sdělit policii. Mám pocit, že to jsou nějaké bulíky, které noviny tupě opsaly a vůbec se nad tím nepozastavily.
0/0
3.4.2003 21:36

nadolda

Re: Pry napsal dopis primo policii...
clovece, mas recht, to je jako hazet perly svinim
0/0
3.4.2003 21:40

Spanilá

Re: pták Ohnivák
 Stále čekám na myšlenku Tvého sdělení, ale to bych asi chtěla po Tobě moc, že?
0/0
3.4.2003 19:20

pták Ohnivák

Re: Re: pták Ohnivák
není třeba za vším hledat hluboké zamyšlení, člověk reaguje citem, pokud je něco špatné, je třeba to sdělit, ale dnes kdy z vrahů jsou hrdinové,  z lidí ktěří obětují vlastní život jako hořící pochodně na protest proti zvráceným myšlenkám globálních magorů jsou vyráběni psychycky narušení jedinci, mám obavu, že toto nejsou oběti poslední.
0/0
3.4.2003 20:20

Romie

Re: Re: Re: pták Ohnivák
Svym zpusobem mas pravdu. Ovsem napadlo te nekdy, zamyslet se nad tim, co je "psychicky naruseny jedinec" ? Neni to treba i clovek, kterej se zakazdou cenu snazi udrzet pri zivote v podminkach, ktery pro zivot vhodny nejsou??? A jeste do toho srabu privede dalsi (svoje potomky), aby si taky vychutnali trochu hruzy? P.S. schvalne trochu prehanim, proto, aby se clovek zamyslel nad tim, ze vsechno ma dve stranky!
0/0
4.4.2003 2:00

Aja

Jan Hus
Do toho lidi, rozebirejte neco, cemu se uz stejne neda zabranit. Reste radeji neco, co se da jeste ovlivnit....
0/0
3.4.2003 19:06

pták Ohnivák

nehasit Hořím
 Jan Palach byl hrdina,ostatní jsou magoři,jak jinak v dnešní skvělé době,hořící děti v Iráku mají určitě také mnoho soukromých psychyckých problémů,které řeší odchodem ze života.
 
0/0
3.4.2003 18:56

Spanilá

Re: nehasit Hořím
Stále čekám, až dokončíš svou myšlenku, kterou Tvůj příspěvek postrádá - ale to bych chtěla po Tobě asi moc, že?
0/0
3.4.2003 19:17

nadolda

Re: Re: nehasit Hořím
zkus jinou farzi, je to nuda
0/0
3.4.2003 21:38

Masigrs

Re: nehasit Hořím
A co dokazal?? Odesli rusaci? Zmeni se svet po serii techto upaleni?? Myslim ze odpoved na obe otazky je jasna.
0/0
9.4.2003 9:28

hlukohlas

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
3.4.2003 17:52

Pidzej

Komu tim pomuze?
Teda muj nazor je, ze kazdy, kdo neco takovoho udela je proste jenom magor, ktery to nema v hlave v poradku. Komu tim pomuze, kdyz provede takovou vec? Kazdemu soudnemu cloveku prece musi byt jasny, ze ikdyz se zabije, zivot ostatnich jde dale a jeho cin na tom vubec, ale opravdu vubec nic nezmeni. Nikdo "normalni" by si kvuli takovemu duvodu na zivot nesahl. To at mi nikdo nenamlouva, ze se kvuli "stavu spolecnosti" nekdo krochne- a jeste takovymhle zpusobem. Proste v tom bylo bud neco uplne jineho (osobni duvody), nebo byl ten clovek proste dusevne nemocnej. Neverim v mucednickou smrt za spolecnost v CR... to delaji zfanatizovani palestinci..a ja nesnasim fanatismus v jakekoliv jeho forme!
0/0
3.4.2003 16:51

karel gott

jen tak dal
Jen se lide palte dal, lidi je na svete jako sracek aspon se prirode a nam co je zivot bavi uvolni trochu prostoru a zdroju.
0/0
3.4.2003 15:38

JMK

Re: jen tak dal
Ty ses vymastena hlava, co? jak nuzes neco takovyho napsat? kvuli takovejm, jako ty, se upalujou.
0/0
3.4.2003 15:57

Najdete na iDNES.cz