Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie ztrácí odborníky

Pokud by čeští vojáci, kteří se účastní mise v Iráku, začali rozkrádat armádní majetek, není nyní nikdo, kdo by jejich případné porušení zákona mohl vyšetřit. Důvod?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Roman

Lež má krátké nohy?
Lež má krátké nohy …. ?
To je výrok, který je nám stále v r ůzných podobách předkládán a i díky tomu se z nás již nikdo nestará, zda-li tento výraz dávno neztratil svůj význam a vlastně se nestal pouhou holou větou.
Dost však bylo únavného filozofování, neb já si myslím a mohu i dokázat, že v dnešní době a podobě má lež tak dlouhé nohy, že její dostižení či dokonce postižení skutečně nehrozí.
A proč tak soudím? Protože jsem již 15 let, tedy nyní přesněji jsem byl 15 let příslušníkem Policie ČR a po událostech z posledních 14 dní se nemohu zbavit dojmu, že jsem zřejmě pracoval u jiné Policie ČR, že jsem dodržoval jiné právní předpisy a různé interní nařízení a vůbec jsem svojí činnost vykonával tak, že bych měl mít pouze a jen profesní čest a snad se jít dokonce „zastřelit“. Né, to neudělám, jsem totiž normální a mám se rád.
Vše začalo dne 9.3.2003 kdy v pořadu „7“ na TV NOVA byl přítomen pan ministr vnitra a v části tohoto pořadu, kde se začalo hovořit o mém bývalém služebním působišti a vyšetřování závažné hospodářské trestné činnosti, prach sprostě beze studu a veřejně lhal. Toto první zalhání jsem si vysvětlil, myslím zcela správně, že pan ministr zřejmě hovořil s někým, kdo mu tyto zcela difamující informace předal a domníval jsem se, dle svých dosavadních zkušeností a věren výroku „lež má krátké nohy“, že věc bude uvedena na pravou míru. Mýlil jsem se poprvé !!
K mému úžasu v následujícím týdnu se začaly dít takové věci, které kdosi nazval „reorganizací“, která měla mít za následek sloučení dvou policejních útvarů a to Útvaru pro odhalování korupce a Úřadu finanční kriminality a ochrany státu v jeden monstrózní a teď s čistým svědomím mohu říci „moloch“, který nese název Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. O této pseudoreorganizaci bylo napsáno a vyřčeno hodně slov, ale právě také lží, jako např. v pátečních událostech a komentářích na ČT 1, kdy jsem poprvé ve svém životě spatřil pověřeného ředitele nového „molochu“. A světe div se, on lhal o stejných věcech a stejně jako pan ministr. A protože na jeho lži veřejně reagoval a upozornil můj kolega, s konkrétními argumenty (důkazy!), na které ten pan ředitel nebyl schopen a možná i nechtěl reagovat, domníval jsem se opět, že „lež má krátké nohy“ a věc bude řešena. Mýlil jsem se podruhé !!
Následovalo to, že mnozí z nás služebním postupem, který v žádném případě neměl nic společného se základy slušného chování a už vůbec Werichovským „člověčenstvím“, jsme byli převeleni mimo dosavadní místo služebního působiště (z Prahy do Hradce Králové, do Liberce, Ústí nad Labem; nebo z Brna a ze Zlína do Prahy) a to v rámci nového „molochu“ a jiní dokonce na jiné útvary v rámci Policie ČR tak, že odborníci (vzdělání) a specialisté na bankovní sektor a kapitálové trhy byli převeleni na problematiku drog a nebo na problematiku terorismu, apod.. Když člověk jako já a myslím, že i jako Vy, musí nabýt dojmu jako by se ocitl v tom pověstném „Kocourkově“, věřte, že jste v Čechách a ani nyní „lež nemá krátké nohy“, neb všichni top manažeři v čele s panem generálem tvrdí, že je vše naprosto v pořádku, nedochází k žádným negativním jevům a naopak vytahují tu nejubožejší praktiky, a to ubohé a neprokazatelné pomluvy. To já považuji za super lež a zase jsem se domníval, že lež už musí mít ty krátké nohy a …. to už znáte !? Mýlil jsem se potřetí !!
Dnes 1.4.2003 v podvečer a následně i večer na ČT 1 se tyto skutečnosti doufám objevily naposledy a nikoho už zřejmě nepřekvapí, že hlavní strůjci pseudoreorganizace a vytvoření „molochu“ lhali až se jim od úst ….. , a já už jsem pochopil, že lež nejenže nemá krátké nohy, ale má je tak dlouhé, že ani tzv. „chytání kočky za ocas“ nás nezachrání !!
A víte proč tomu tak je ?? Je to jen a jen díky Vám všem a samozřejmě i mě !! Protože my všichni si konečně musíme uvědomit, že Policie ČR je státní služba, která má sloužit nám všem občanům. Prostředky na její činnost a právě i velice drahé vyškolení v současné době odcházejících odborníků jsou vlastně naše peníze, a proto se už konečně začněme chovat jako správní hospodáři a lidé, kteří si svých dobře investovaných prostředků váží. Myslím si, že by mělo být zájmem nás všech býti informováni na co to vlastně přispívám a pokud mi to má sloužit, tak mám i právo na zpětnou vazbu, na skládání účtů a mám samozřejmě také právo požadovat, aby mé zájmy jakož i zájmy celé společnosti byly náležitě ochráněny !!
Tak už přestaňme být lhostejní ke svým prostředkům a k dění kolem nás, které se na první pohled „mě“ jako jedince netýká, ale v globále to je i můj problém a můj zájem. Nenechávejte ze sebe dělat nesvéprávné a netečné bytosti k věcem veřejným. Mějte zájem o svá základní osobnostní a občanská práva, jako např. právo na bezpečí, právo na informace, apod. a vyžadujte, aby správa věcí veřejných, věcí nás všech, byla pro každého čitelná, „průhledná“ a dokladovatelná, neboť pokud se tak dít nebude, tak výrok „lež má krátké nohy“ ztratí svůj význam ihned po svém vyřčení a budu už navždy pouze a jen holou větou !! Já osobně s tím nesouhlasím a pokud budu moci, tak to i nedopustím ! Bc. Roman Hošta z Kladna - bývalý analytik bývalého Úřadu finanční kriminality a ochrany státu  
0/0
2.4.2003 14:47

Aštar Šeran

Jedině láska a dobré vibrace přinesou mír a bezpečí vašim ulicím i srdcím !
MILUJTE SE A MĚJTE SE RÁDI
Milujte se a mějte se rádi, v opačném případě jste ovládáni.
Láskou se stáváte pravými lidmi, neláskou něčími loutkami.
Milováním získáváte svobodu, volnost a štěstí, nemilováním pak dřinu, bolest a otroctví.
Neboť co je vaší přirozeností – je milování, a co není – otroctví a problémy.
A tak se snažte lidé milí, aby jste byli vysvobozeni.
Z tohoto snu zlého, neskutečného, vašeho současného života na Zemi.
Milujeme vás. Vesmírní lidé.
 
0/0
1.4.2003 23:17

Klaus = komunista

Kolář je estébák
Jak ideální kombinace. Komunista Klaus z ODS je estébák, policejní prezident Kolář je estébák. Komunisti jsou stále u svých koryt a se svými bratry z ODS kradou a kradou. Co více si můžeme přát. Zloděj Železný nebude nikdy odsouzen, protože komunisti z ODS a ti fašističtí komunisti z KSČ si to prostě nepřejí. Mrtvý komunista je nejlepší forma komunisty a mrtvý Klau je nejlepší forma zloděje!
0/0
1.4.2003 21:51

sarkas

ZTRATA
Ztratit se da jen to, co existuje...v tomto pripade tomu tak ale neni. Jakym zpusobem policie "pracuje" ,to je videt denne,staci se na to jen podivat bez zaslepenych bryli.......Ale o co jde ? Vzdyt to jsou statni zamestnanci, kteri maji sve jiste,o svuj plat neprijdou a jestli z 10 pripadu 10 odlozi s tim, ze se "nepodarilo najit pachatele" ,to na tom nic nemeni. Ono kdyz nekdo nehleda, nemuze najit............Ale na druhe strane, i ta tuzka v ruce je tezka nebo zapis o odlozeni na stroji zabere spoustu energie a co by jste za tech smesnych 16000 chteli.........A ti odbornici : Stat nasral desitky milionu do jejich "vzdelani" , posilal je na kursy a dnes ? Tito lide, vedomi si svych vedomosti a nabytych znalosti samozrejme hledaji uplatneni jinde. nejlepe v soukromem sektoru, ktery je dobre zaplati..proc ne, kdyz stat zaplati vzdelani a nechce za to nic - zadne zavazky............I za komunistu platilo. ze podnik, kde jsem se vyucil mel na mou praci smlouvu na 5 let a kdyz jsem chtel odejit do jineho,tak ten musel za me zaplatit. A dnes ? Nic takoveho neexistuje...Kdyby ti odbornici byli omezeni podobnou smlouvou ,aby se statni investice statu vyplatila a ne aby ji vyuzil budouci zamestnavatel,pak by to byla jina.......ale co, vzdyt danovy poplatnik to vsechno utahne a kdyz ne, tak si pujcime..kdo to bude platit ? Co je nam do toho.......az to bude aktualni,tak uz budeme prdet do hliny nebo tahat bazanta..........takze vo co de?
0/0
1.4.2003 16:22

Speedy Jim

Re: ZTRATA
Kecáš, za jeden rok školy 3 roky služby nebo 300 litrů za vysokou, kterou mu umožnili vystudovat.
0/0
1.4.2003 19:48

glum

Pche!
Policajti řeší hlavně jiné "závažnosti", například včera od rána honili důchodce a chodce na Strossmayeráku. Kdo šel na červenou, nebo mimo zebru, majz ho, už jí držel! A platil. Bylo jich tam asi osmdesát a prý to mělou souvislost s válkou v Iráku. Nádhera, běžte se na to odpoledne mrknout, stojí to za to. A ze stejných bezpečnostních důvodů dnes do boje vyrazili pražští revizoři...........
0/0
1.4.2003 10:29

a

Re: Pche!
Ty asi nejsi ridic, jinak by te chodci, kteri si prechazeji kde chteji taky stvali
0/0
1.4.2003 10:51

Ing. Papazian

Radost pro zločince!
Zločinci mají velkou radost, jak policie pod vedením pana Grosse vzkvétá. Divím se vedení, že nepřízná chybu a tvrdošíjně trvá na nesmyslu, který podle všeho naší republice velmi uškodí. Proč k této záležitosti nezasedá již vláda? Místo toho řeší agresi do Iráku,která je nám vnucena USA. Udělejme si pořádek nejprve doma. Je to ostuda nejen pro policii, ale pro celou českou demokracii. Odborníci, kteří k tomu byli i špatně placeni, odchází a neznalci budou znalci. Uvidíme, kam to dospěje. Obludné je to již dnes.
0/0
1.4.2003 9:00

chalenger

Re: Radost pro zločince!
Jak za rudých komančů držet hubu a krok
0/0
1.4.2003 9:48

Ape

Re: Radost pro zločince!
Radost ? Proč radost, vždyť je to plodná spolupráce přínášející své hmotné i nehmotné plody. :o))
0/0
1.4.2003 10:56

mabl

příspěvek zrušen
(Příspěvek byl zrušen redakcí )
0/0
1.4.2003 8:55

Di Karlos

Policisté jsou teď nejaktivnější....
v různých oblastech, kde se po nich nevyžaduje odbornost a erudice.
Např. takové trestní oznámení na neznámého pachatele, samozřejmě anonym, kdy ve fy XY používají nelegální software, třeba balíček microsoft office 1997. Policie přijede ve své nejlepší obsadě. 20 policistů v civilu pak chodí po budově fy XY a pouští jeden comp za druhým a tam zjistí pěkné pozadí -akvárium, to ještě nemám doma řekne jeden z policistů. Druhý si prohlíží rozbitý mobil z roku 1999 a zeptá se komu patří. Odpověď nedostne a proto jej zahrnuje do věcí, které musí odvézt-doma jeho dítě ještě nemá mobil. Nakonec po projetí všech her na compech odveze 85 % compů s sebou. A co myslíte ochromí to činnost firmy, kdy se nakonec zjistí, že šlo o legální věci ? Asi ano, když to na policii ztvrdne tak minimálně tři tejdny, co ?   Úžasní odborníci zůstanou, plevel vedení vypleje.
0/0
1.4.2003 8:30

Pavel M.

Akce čisté ruce pokračuje
ovšem v trochu jiném hábitu než každý z nás čekal. Co ale taky chtít po socdem...
0/0
1.4.2003 8:02

Di Karlos

Re: Akce čisté ruce pokračuje
Policie totiž stojí o Hobity. Stáňa se díval na Pána prstenů a asi si řekl, že to budou nejlepší policisté.
0/0
1.4.2003 8:20

karber

Nic jiného nelze v ČR čekat.
Právo a kontrola se musí přiškrtit, aby se dalo bez problémů rozkrádat. Přeci po 13 letech nebudeme nikoho omezovat, že "ekonome" pane Klausi?
0/0
1.4.2003 7:19

Mirek K

Re: Nic jiného nelze v ČR čekat.
Takže podle tebe za toto může Klaus ?
0/0
1.4.2003 7:58

Stréc

Re: Nic jiného nelze v ČR čekat.
Blahoslavení, chudí duchem
0/0
1.4.2003 10:00

Věra

Re: Nic jiného nelze v ČR čekat.
Řekls to přesně. Odborníci, kteří vystudovali Vysokou kriminalistickou školu - tedy policejní akademii a mají znalosti i zkušenosti - odcházejí. Vědí příliš mnoho, ale současný režim už je nepotřebuje, protože je přeřazuje na "podřadné" místo, kde nemohou své znalosti a zkušenosti využít. JE TO DEGRADACE, A TAK TOMU JE VE VŠECH ODVĚTVÍCH. ZNOVU ZAČÍNAJÍ - KOMUNISTICKÉ MANÝRY. KRITIZUJEŠ - JDI!!!! A PROBLÉMY IPB A JINÉ ZŮSTANOU NA VĚKY NEOBJASNĚNY, PROTOŽE V TOM MAJÍ PRSTY "ti nejvyšší". A není vůbec žádoucí jejich vyřešení. NÁŠ STÁT - JE STÁTEM ZLODĚJŮ NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI, HAMBA VŠEM!!!!
0/0
1.4.2003 11:15

jennifer

Re: Nic jiného nelze v ČR čekat.
Ty jsi takovej vůl, že až bučíš
0/0
1.4.2003 15:49

Martin

CSSD
Tak tohle uz je fakt mazec.At zije nase vlada nasi hlavouni a zlodeji.Vsichni pojdte k nam u nas se vam totiz nemuze nic stat.A to proste nyni plati dvojnasob.
Akorat je mi lito tech dobrejch policajtu,kteri porad verili,porad se snazili a nakonec musi odejit a divat se na tohle svinstvo.
0/0
1.4.2003 5:59

Thyronx

Gross je hovado a kryje lumpy..
O tom neni pochyb...ted je potreba vedet "za kolik"?
Osobne me neprekvapuje ze tahle vlada se snazi CR uplne znicit financne hospodarsky ekonomicky..Kriminalita stoupa a Policie je jedna z nejhorsich v Evrope. To vse je dilo Grosse a nemusi se ani bat nasledku.Nic se mu v takovem Kocourkove nemuze stat.
eska Policie totiz pouziva svoji formuli: "Na kauzu je uvalene informacni embargoa na pripadu se pracuje" Zaklinadlo platici pro kazdeho.Skoda jen, ze nikdo neuverejnuje procento uspesnosti CeskePolicie a mnozstvi t.zv. "pomniku."
0/0
1.4.2003 3:26

Di Karlos

Re: Gross je hovado a kryje lumpy..
Těžko počítat procenta úspěšnosti, když se na každém MŘ či OŘ Policie ČR používají jiné koeficienty k výpočtu úspěšnosti. Zoufalý stav. Heslo : "Neuděláme ho na to, uděláme ho na něco jiného." Policejní čumák čichá a čichá dokud nezavětří prd ve skříni. Pak dotyčného obviní z veřejného ohrožení a z násilí proti skupině molů (v oné skříni). zatímco šmejdi se srocují za náměstími, kde vobtáhnou auta protestujících třeba proti ........to je jedno. Policisté dobírají příspěvky SSP. Taky vyvážený stav. Slova Grosse : " Z deseti uchazečů pro práci u policie projde jeden až dva. To jsou samé speciální útvary na útvary a po ulicích vidíte chodit zběsilé a odhodlané pistolníky z řad strážníků MěP. Ti mají v očích nesmiřitelný a trochu tupý výraz. když se jej zeptáte proč po Vás chce OP sdělí Vám, že hledají lumpy. V zákoně mají přitom asi sedm důvodů pro právo požadovat totožnost. To je hnus a nedivím se vyškoleným odborníkům, že odchází. "Pantatíci, viz pol.presiodent genpor. Kolář pak dohlížejí na policity, aby dodržovali ustrojovací kázeň." Nic jiného si totiž z dob školení a seminářů orgánů VB a složek SNB nepamatují. Vyskakuješ-li u policie změní ti název útvaru, kde pracuješ a potom tě buďto propustí pro nadbytečnost s dvouměsíčním odstupným nebo po Tobě chtějí bezvýhradnou poslušnost v nově vzniklém útvaru. Není moc na výběr.......soc dem to vede ne, od deseti k pěti, ale už je za nulou a dostává se k  mínus deseti.  Vždyť o nic nejde, daňový poplatník to zaplatí. 
0/0
1.4.2003 8:16

Gosudar

hmmm
Stando, to je na demisi...
0/0
1.4.2003 1:30

Jirka

"pokub by cesti vojaci, kteri se ucastni mise v Iraku...
... zacali rozkradat armadni majetek" velmi hezky zacatek clanku, at zije presumpce viny v CR.
0/0
1.4.2003 0:46

Krakonos CDN

Re:
Kdo neokrada stat okrada svoji rodinu..............Tak vono to stale jeste plati?
0/0
1.4.2003 4:36

Hana

Re: Jirka
Nebo treba autori clanku nenapadne podsouvaji myslenku, ze ucastnici mise v Iraku jsou potencialni zlocinci. Jinak by tam prece nemohli byt:)
0/0
1.4.2003 14:43

Najdete na iDNES.cz