Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sudetští Němci mají v Praze 'ambasádu'

Zářivý úsměv z tváře šéfa Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernda Posselta v úterý nezmizel snad ani na vteřinu. Byl spokojen. Za značné pozornosti českých médií oznámil otevření neoficiálního zastoupení sudetských Němců v Praze. Sdružení si kancelář otevřelo bez vědomí českého ministerstva zahraničí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

krobotol

"morální kmotrovství" sudetských Němců nad vstupem Česka do EU?
Petře (28.03.2003 20:53), "morální kmotrovství" sudetských Němců nad vstupem Česka do EU rovněž nesdílím. Jednoduše proto, že ho vyloženě odmítají právě sudetští Němci, kteří si na jedné straně vstup Česka do EU přejí, ale s významnou podmínkou distance Česka od BD, a významná část z nich vstup Česku prostě nepřeje. Z nepřátelství vůči Čechům. Velice důrazně se ohrazují proti označení "naši Němci", nebo "čeští Němci" (prosazují označení Sudetendeutsche nebo böhmische Deutschen, - to poslední se v češtině nepoužívá, jsou to  Němci z Bohemie.) - Důsledně odmítají jakékoli verbální spojení s čímkoli ČESKÝM).Od takových nacionalistů nelze čekat "morální kmotrovství", je mi líto.
0/0
26.4.2003 11:26

krobotol

zaprodanci z MF DNES ve službách nepřátelského spolku
Zaprodanci z MF DNES záměrně zkreslují když píšou:"Cíle krajanského sdružení jsou stále stejné: navázat s Prahou co nejvíce kontaktů na co nejvyšší úrovni, a tlačit tak na zrušení Benešových dekretů. Ty po druhé světové válce vedly k vyvlastnění majetku sudetských Němců,... "Není to žádná propagační centrála, ale místo pro navazování kontaktů, které by vedly ke smíření našich národů," ... - Jenže cíle  krajanského sdružení jsou poněkud konkrétnější: Na webové stránce http://www.sudeten.de/bas/index_b.htm jsou platné Stanovy SL, kde se o cílech SL píše:
Die SUDETENDEUTSCHE LANDSMANNSCHAFT (SL)... Gemäß § 3 ihrer Satzung verfolgt sie folgende Zwecke:    a)...   b)... c)den Rechtsanspruch auf die Heimat, deren Wiedergewinnung und das damit verbundene Selbstbestimmungsrecht der Volksgruppe durchzusetzen;  d) das Recht auf Rückgabe bzw. gleichwertigen Ersatz oder Entschädigung des konfiszierten Eigentums der Sudetendeutschen zu wahren;  e) ...  f)...  g) ... česky to znamená  " že SL má sledovat následující cíle: pod písm. c) prosazení právního nároku na vlast (t.j. území Sudet - pozn. krobotol) a s tím spojené právo na sebeurčení národnostní skupiny(jak by asi dopadlo- můžeme jednou hádat...), a pod písm. d) sleduje SL cíl dosáhnout práva na vrácení popř. rovnocennou náhradu nebo odškodnění konfiskovaného majetku sudetských Němců.(o náhradě škod způsobených Němci tam pochopitelně nic není -pozn. krobotol) ---A To už vypadá poněkud jinak  než když se kulantně napíše že "Cíle krajanského sdružení jsou ... navázat s Prahou co nejvíce kontaktů ...a  "Není to žádná propagační centrála, ale místo pro navazování kontaktů, které by vedly ke smíření našich národů,".
Jestliže tak významná organizace má za cíl odtržení části českého území, jde jednoznačně o nepřátelské cíle. Takový nepřátelský spolek  tady nemá co pohledávat. Doufám že ministerstvo nepovolí  spolku registraci!
0/0
26.4.2003 11:03

Míra z Plzně

Pane Posselt, s úctou jste měli hledět na Pražský hrad hlavně v roce 1938 a 1939. To však Vaši krajané sudeťáci rozbili republiku a dali jí Hitlerovi. Tak raději držte huby.
0/0
23.4.2003 11:21

SNAKE IN THE GRASS

TA VAŠE DEBATA JE NA HO.......................
TO ŽE JSOU V NAŠÍ MALÉ BOHEMII LIDÉ KTEŘÍ O SOBĚ TVRDÍ ŽE JSOU VYVOLENÝ NÁROD A OŽEBRAČUJOU NÁS NEUSTÁLE/už několik století/,TO VŮBEC NEVNÍMÁTE!/nemyslím němce,myslím příslušníky národa ke kterému patří např.i váš oblíbený PAN ŘEDITEL ŽELEZNÝ/ULICE JSOU PLNÉ "PŘISTĚHOVALCŮ" KTEŘÍ PŘEPADAJÍ BANKY,PUMPY A SKUPUJÍ NEMOVITOSTI............V TRAMVAJÍCH A METRU JSOU ORGANIZOVANÉ PARTIČKY KAPSÁŘŮ PROTI KTERÝM JEDNOTLIVEC NEMÁ ŠANCI/rumuni,cikáni,ukrajinci,makedonci,albánci atd/NĚKOLIKRÁT JSEM S NIMI BYL V CELKEM HUSTEJCH RVAČKÁCH A TO "JEN" PROTO,ABYCH LIDEM POMOHL..................KOLIK MYSLÍTE ŽE VÁM PŘIJDE LIDÍ NA POMOC.........NIKDO ..................A VY TADY ŠÍLÍTE Z TOHO,ŽE SI V  "PRAZE" OTEVŘELO KANCELÁŘ PÁR VEPŘOVEJCH HLAV???...................STAREJTE SE RADĚJI O VĚCI CO JSOU AKTUÁLNÍ K DNEŠKU,JINAK VÁM DĚTI A JEJICH DĚTI PODĚKUJOU ŽE JSTE JIM ZAŘÍDILI TAK KRÁSNOU ZEMIČKU/špínu/
0/0
28.3.2003 22:28

Amik

Re: TA VAŠE DEBATA JE NA HO.......................
No aspon vidite jak sou na tom amici kteri tu maji take sebranku s celeho sveta a museji to nejak zvladnout  a ty evropske staty jim este cela leta do toho ryli a kazdej lump byl pro ne utlacovanej chudak!Ty co maji prachy se muzou vzdycky nekam ulejt a ty co jich dost nemaji stim museji zit a nikdo se jich na nic nepta!
0/0
29.3.2003 5:12

Petr Lorenc, Praha 10

Je otevření kanceláře sudetských Němců časovaná schválnost?
Nic neděsí politiky, jejichž hvězda zapadá tak, jako nezájem obyčejných lidí, protože právě mediálním ohlasem či případnými volebními hlasy se měří jejich úspěšnost a povinný státní příspěvek jejich profesionálně-politickému spolku. Myslím tím profesionální revanšisty jejichž rodnou řečí je čeština nebo němčina. Vážím si pracovitosti a vytrvalosti obyvatel českých zemí všude tam , kde se museli rvát s přírodou a s případným nezájmem tehdejších politických a společenských center, ať už mluvili tak či onak. Otevření kanceláře sudetských Němců v Praze v tuto dobu se mi však zdá jako dobře načasovaná schválnost s cílem jitřit nacionalistické obranné nálady před referendem o vstupu do EU. Již déle to totiž vypadá, že profesinální sudetoněmečtí politikové nás tam totiž zásadně nechtějí a to především a čistě jen z pomsty a ukřivděnosti. Bohužel. Jinak bych už dávno z jejich strany čekal velkoryse podanou ruku, ať už třeba jako konkrétní vstřícné gesto, pomoc v kampani pro EU, pomoc jejich znalců při vyjednávacích pohovorech s EU, nabídku morálního kmotrovství pro nový (dříve i jejich)přistupující stát apod. V období módního národoveckého "šílení" podlehly propagandě a euforii menší či větší skupiny z obou národů - a jde vůbec v případě sudetských Němců o jiný národ? Vždyť mají stejná jídla, zvyky, paličatost... zrovna jako my. Nejsme to taky my, ale jen mluvíme jinou řečí? Máslo na hlavě a kostlivce ve skříni mají na hlavě "naši Češi" i "naši Němci". Mladé lidi a neprofesionální politiky už to tak nebere. A to je dobře.
0/0
28.3.2003 20:53

Kolemjdoucí

Re: Je otevření kanceláře sudetských Němců časovaná schválnost?
Jedna z načasovaných schválností (respektive podle Vámi vloženou mezipravdou) jsou Vaši "naši Němci". Neznám "Naše Němce" a už vůbec nemáme (díky Bohu) nic společného ani s podivným etnikem s nímž se snažíte, prostřednictvím svých blábolů, hodit nás do jednoho pytle, jenž si umínil dodatečně vyhrát druhou světovou válku. Příslovečná nadutost kožených kalhotek, apartních kloboučků s dominantními holícími štětkami a knírky ala Hitler jsou něčim, co vzruší pouze ty, kteří rozdávají nerozdavatelné a nenávidí vše, co my naopak máme rádi. Jinými slovy. Běžte se vycpat pane...
0/0
9.4.2003 9:33

pinguin

to je tak dobre,ze jsem to dal zase dopredu !
Re: Re: Re: Re: Re: Aleno (Martin, 28.03.2003 13:00)
Ale je se nabavim o tom, co delalo Nemecko, ale co se stalo v Sudetech.
 
0/0
28.3.2003 14:28

pinguin

Re: to je tak dobre,ze jsem to dal zase dopredu !
Sudety se rozhodly k pripojeni k Nemecku,soukmenovce,tak proto !Kdyz  Landsmanschaft plati,at Te take posle do skoly na trochu dejepisu.
0/0
28.3.2003 14:30

Re: to je tak dobre,ze jsem to dal zase dopredu !
A které období máš na mysli. To, kdy vyháněli sudetští Němci Čechy, nebo o pár let později, když Češi vyháněli Němce? Nebo myslíš že to první bylo v pořádku? Madla
0/0
31.3.2003 11:08

maverick

Je to neuvěřitelné
Nechápu jak je možné že se nějakej nácek může zcela legálně usadit v Praze. Když prošlo tohle tak to abych se začal bát že u mě za čas zazvoní nějakej Helmut a vypakuje mě z domova. Bydlím totiž v sudetech. Kde to proboha jsme ?
0/0
28.3.2003 12:26

Kamil

Sudetenland
Tak oni nám Němci ani moc neublížili? A co konečné řešení otázky střední Evropy v dílečku Drank nach Osten? Co takhle heidrichiáda, Lidice, Ležáky. Co poničená města od válečných operací. V tzv. Sudetech to nikdy žádná idilka nebyla. To se jen nostalgicky plácá.  Škody způsobené přítomností okupantů daleko přesáhli majetky, které tu po odsunu zůstaly. Vykradené banky, odvezená umělecká díla, která se doposud všechna nevrátila. Konec konců ani to zlato, to co nám amíci přenechali byla jen malá část. Zbytek padl na válku. Není co vracet, Němci nám dluží daleko více. Teď se chtějí vrátit, protože mají obavu, co bude za pár let s Německem. Již nyní tam Turci a jiní přistěhovalci tvoří 46% obyvatelstva a za pár let si demokraticky zvolí islámskou vládu a Němci budou opět v roli druhotřídních občanů.  
0/0
28.3.2003 11:54

eva

Re: Sudetenland
Jako Čech naprosto souhlasím s tímto názorem.
Jen hlupák si neumí představit, co do Čech
s Němci zase přijde. Už teď se tady chovají
nafoukaně a roztahovačně. Asi je k tomu
opravňuje i to, že tady vlastní spoustu nemovitostí, polností, firem  atd., a to hlavně
díky naivnímu, nechci říci hloupě chamtivému českému člověku, který krátkozrace viděl jen pár tisíc marek, dnes tedy euro a naprosto nepřemýšlel o tom, jakou budoucnost chystá svým potomkům.
0/0
9.4.2003 13:19

pinguin

Re: Sudetenland
jo souhlas,jenom bych   chtel vedet z ktereho pramene je tech 46%
0/0
9.4.2003 14:19

pinguin

Re: Re: Re: Stalina na ně (Martin, 27.03.2003 18:36)
Vzdali jsme se Slovenska a stalo se něco? Mohu pořád jezdit to Tater a nebát se, že mi tam někdo rozbije hubu..... .. turistum se to nestava,to je pravda,zkus se tam usadit...
0/0
28.3.2003 11:18

Amik

:-)))
Je zajimave  jak evropa nadava na amiky ale pokud se ji podari to seskupeni statu provest aspon ze ctvrtiny tak jak to zatim funguje v USA tak si muze gratulovat.V opacnem pripade ty laskyplne vstahy  Evropanu a uzemni naroky zase skoncej nejspis svetovou valkou
0/0
28.3.2003 8:38

Michal

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
28.3.2003 8:16

Zdělanej hulyč

Re: Prasátko ze sudet
Pravda. Jak 'sem ho zahlíd', musel 'sem zavřít voči páč se mi ďálo blivno. Gdybych ho uviděl v reálu, asi bych mu ty blitky hodil za kravatu...
No, teď vážněji. Až nám Německo zaplatí válečné reparace, klidně bych jim nahradil ty majetky v Sudetech.
Většinou se nepouštím do konstrukcí "co by bylo kdyby...", ale nemohu se zbavit dojmu, že bez WWII bychom se teď měli podstatně líp. Vždyť v roce 1918 jsme byli mezi dvacítkou nejvyspělejších zemí světa, Čechy byly vědeckým, výzkumným i technologickým centrem celého RakUh.... 
0/0
28.3.2003 9:13

vaclav hanus

Re: Re: Prasátko ze sudet
Ach ty...hulecku.. Zapadni nemecko take prozilo WWII. A bylo zdemolovane vice jak ceske zeme. A kde je dnes?
0/0
28.3.2003 13:40

Zdělanej hulyč

Re: Re: Re: Prasátko ze sudet
Ach... Václave...  
Tady nejde o devastaci. Tady jde o to, jak se "vítězné mocnosti" dohodly na poválečném uspořádání Evropy. Hodili nás do chřtánu Stalinovi (dokonce ani američtí vojáci nemohli postupovat na Prahu, museli se zastavit na demarkační čáře... jinak by Prahu osvobodili oni. A potom? Že bychom se přidali k východnímu bloku? Ano, uznávám, je to značné "stretching coincidence", ale nebýt války, mohlo vše dopadnout jinak.... dál odmítám spekulovat, byl to jen výkřik do tmy. A tmář se ozval.  (nic ve zlým, neodolal jsem, musel jsem si rejpnout, to se prostě nedalo vydržet, omlouvám se...)
0/0
28.3.2003 14:04

Amik

Re: Re: Re: Prasátko ze sudet
Zajimavy nazor kde je dnes  a za to muze Nemecko podekovat tem zlejm amikum na ktere s oblibou nadavas
0/0
28.3.2003 21:23

Amik

Re: Re: Re: Re: Prasátko ze sudet
To je bez debat ze dyby nebylo te valky kterou Nemci vyvolali tak ze by na tom bylo CSR lepe a kdyby neposlali Lenina do ruska aby jim tam z orchestroval tu revoluci tak take mohlo byt vse jinak
0/0
28.3.2003 21:31

vaclav hanus

Re: Re: Re: Re: Prasátko ze sudet
Ja ze nadavam na americany? Ja jako Hanus? Ses pomatl? Nevzpominam si, ze bych nadaval kdy na americany. Kdyz, tak jsem se kriticky vyjadroval k politice soucasne americke administrativy a nebo ke zpusobu zivota, ktery americe diktuji komercni zajmy relativne uzke skupiny high-society.
0/0
31.3.2003 11:34

Jarda

Stalina na ně
Když tu čtu některé příspěvky (např. jistého Martina), je mi z toho stydno, jak tu může ještě někdo uvažovat. Jen by mě zajímalo, kdo mu za to zaplatil, že tak plive na svoji zem a svůj stát, na svoje dějiny. Sudetští Němci se svých požadavků nevzdali. Jen hledají cestu, jak je prosadit. Pravdou je, že to byl Stalin, kdo nám na jejich odsun nejvíc "zatlačil". A za to bychom mu měli poděkovat, ne na něj plivat. Stalina na ně!!!
0/0
27.3.2003 17:54

Martin

Re: Stalina na ně
Já neplivu na své dějiny - jsem hrdý, že na tomto malém území dokázali žít po staletí poměrně svorně různé národy.
Až tak hrdý nejsem na to, co se dělo po válce - vítězům sluší velkorysost. Co se dělo v padesátých letech mne příliš hrdostí nenaplňuje. Rok 38 i 68 také ne.
Rok 1993 považuji za divný rozchod, ale jsem hrdý na poměrně civilizovanou a velkorysou podobu rozchodu (na obou stranách).
Stalin byl masový vrah, plně srovnatelný s Hitlerem. Mám mu děkovat jako za co? Že nás zbavil pár milionů zlobivých občanů? Pročpak asi zbourali ten krásný pomník na Letné?
0/0
27.3.2003 18:04

Jarda

Re: Re: Stalina na ně
Nic jste nepochopil. Byly to západní velmoci, které nás prodaly Hitlerovi a řekly, že pokud se postavíme, jsme viníky války. Byly to opět západní velmoci, které nám podporu odsunu slíbily (Roosevelt, Churchill) a poté od ní byly připraveny odstoupit (Truman, Attlee). Tím nás vlastně Stalinovi "přihráli". On to byl, který se tohoto požadavku nejvíc ujal a vzal si ho za svůj. Situace u nás byla taková, že další soužití nebylo možné. Umíte si představit, jak by to tu dneska vypadalo? Možná bychom odevzdali Sudety podruhé - na základě referenda o sebeurčení, které tak podporujete. To chcete? Jestli ano, jste kolaborant a odstěhujte se do Německa! Můžete být od hodiny funkcionáře Landsmanšaftu.    
0/0
27.3.2003 18:32

Martin

Re: Re: Re: Stalina na ně
Vzdali jsme se Slovenska a stalo se něco? Mohu pořád jezdit to Tater a nebát se, že mi tam někdo rozbije hubu.....
0/0
27.3.2003 18:36

Jarda

Re: Re: Re: Re: Stalina na ně
Blahoslavení chudí duchem...
0/0
28.3.2003 8:37

Zdělanej hulyč

Re: Re: Re: Re: Re: Stalina na ně
0/0
28.3.2003 15:51

krasna stihla kozata bloncka

sex
tak ojedeme konecne nekdo?? vojtice@centrum.cz
0/0
27.3.2003 16:14

františek

Lepší sudeťáci, než Klaus a jeho česká nuda
Taky je třeba si uvědomit, že začleněním do Říše tehdy sudetští němci získali spoustu výhod, které jim ČSR nemohla poskytnout, protožr byla mrťafáckým státem bez jakéhokoliv mezinárodního významu, jehož někteří čelní troubové si-podobně jako dnešní cizinci soukromě za kašpara považovaný Klaus a Kavan-mysleli, že jejich existence je a dílo je geniální)))))))))))Byli to blbci, jejich myšlení tady bohuželm přežívá pořád!!!
0/0
27.3.2003 16:02

Hejtman Žižka

Re: Lepší sudeťáci, než Klaus a jeho česká nuda
Fanóšu, ty si tak velkej pitomec, že převyšuješ i Mount Everest, ale jen svou blbostí, kdyby to bylo na intelekt, nebyl bys ani vidět.
0/0
28.3.2003 9:55

vaclav hanus

Konecne prichazi kultura do Prahy.
0/0
27.3.2003 14:12

ota

Re: Konecne prichazi kultura do Prahy.
???????????????
0/0
27.3.2003 14:27

teta

Re: Konecne prichazi kultura do Prahy.
Ta už tady je ,na Nově, Kobra 11, Komisař Rex a jiné duchaplné,na vysoké kulturní úrovni,seriály.Je mě líto Vaší kulturní úrovně pane vaclave hanusi.
0/0
27.3.2003 14:31

vaclav hanus

Re: Re: Konecne prichazi kultura do Prahy.
Ten, kdo vam prinasi genialniho psa rexe a kobru a ja nevim jake blamcajsy je cech (nebo zid?), a jeho imperium ma pokud vim americky kapital v pozadi (alsepon pri rozjezdu). Mily pane, ty hnoje ktere se na vas riti, vznikaji ruzne po svete, nejenom u nasich sousedu. A pokud vim, tak rexe a kobru jste tady mel dlouho pred tim nez si landsmanschaft otevrel zastoupeni.
0/0
27.3.2003 15:48

Terbo

Aleno
Pani Aleno, Vase historky ze Sudet jsou sice dojemne, ale za dnesniho stavu veci jsou uz jen vybledlou dobovou ilustraci. Sudetsti Nemci a Cesi se do urcite doby u Vas dobre snaseli. Nekde jinde mozna ne. At tak nebo tak, z vlastni vule vetsiny z nich a zcela cilene vyvolali krizi, kterou dovrsili pripojenim uzemi, na kterem zili, k jinemu statu a ziskanim jeho obcanstvi. Jestli jste se kamaradila s Rudim a Gretchen nebo ne, dnes nema vyznam. Namlouvat si, ze sudetsti Nemci vznaseji naroky na obcanstvi CR a majetek, protoze se jim styska po tech prima tancovackach na Vetrusi, je vzhledem k minulym udalostem asi nespravne. Na druhe strane jsem presvedcen, ze se svymi naroky u nasich politiku uspeji. Mrzelo by mne, kdybyste si brala celou zalezitost a jeji dalsi vyvoj prilis k srdci, jak to na mne z Vasich prispevku dela dojem.
0/0
27.3.2003 12:48

Martin

Re: Aleno
Co je nespravneho na tom, ze se vetsina lidi na danem uzemi rozhodla odpojit od CSR a pripojit k Nemecku?
Co takhle vysidlit vsechny osoby s narodnosti ceskou do ruska, protoze tohle bylo vzdy (cca 300 let) rakousko-uhersko a cesi se trhli (vlastizrada)? Sudetsti  nemci proste v sudetech vzdy zili, co jim bylo do nejake CSR? A co ostatne mne osobne je do nejake CSR ci CR? Je to jen papir, ze patrim do nejako statu, na tom ze jsem tady doma a je to ma vlast to nic nemeni. Staty se meni.....
0/0
27.3.2003 13:22

alenaalena

Re: Re: Aleno
Kdepak že jste to chodil do školy - české knížetství, později království to bylo dávno před tím, než vůbec nějako Rakousko začalo existovat. Jo a ke které zemí sehodláte připojit? A těch lidí rozhodně nebyla vě+tšina - některé vesnice byly víc české, některé víc německé..ale mluvit o nějaké většině nelze.Nicméně obsadilo nás Německo, nikoli Rakousko.A Sudeťáci pokud vím, chtěli do Německa - ne do Rakouska
0/0
27.3.2003 13:45

Martin

Re: Re: Re: Aleno
S tím rakouskem to byl jen příklad.
Jinak země koruny české mají s českou národností společné jen to slovo "české". země koruny české byly minimálně od Lucemburků  multinárodnostní a český národ zde žil vedle slezanů, němců apod. Váš nárok na země koruny české je totožný s nárokem sudetského němce.
Multinárodním a multikulturním městem bylo ještě před Lucemburky například Brno.
 
Pokud by se vyskytl stát, který mi bude garantovat lepší podmínky než tahle socialistická republika, klidně se k ní připojím. Proti mysli by mi nebyla unie třeba s USA :-).
V době obsazování ČSR bylo rakousko součástí německé říše (od března či dubna 1938). Hitler byl z Rakouska :-).
Do rakouska tedy sudetáci nemohli chtít - to se již spojilo s Německem.
0/0
27.3.2003 13:51

blb

Re: Re: Re: Re: Aleno
martine, čeho příklad jste Vy? problém není, ke komu rád připojíte, problém je v tom, koho hodláte připojit....
0/0
27.3.2003 14:34

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
Buďte klidný, jen sebe. Ostatně vám by to vadilo, když by moje chalupa stála pořdá vedle vaší chalupy, jen moje chalupa by patřila například pod  USA a vaše pod ČR?
Pokud ano, proč? Je to přeci moje chalupa, nemyslíte?
 
0/0
27.3.2003 14:44

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
no ta příslušnost chalupy určitě míň než duševní úroveň souseda. Ovšem k tomu vlastnictví - vaše chalupa to bude tak dlouho, dokud bude dostatečná shoda , že vaše vlastnictví nepoškozuje práva jiných.Normálně o tom rozhoduje právní řád, v krizích něco jiného - a senilitě nebo zblnnutí často i příbuzní. Nebo si fakt myslíte, že ji máte od ježíška?
0/0
27.3.2003 15:42

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
Ne, ale ani od vás.....
Vaše shoda o tom, jestli je moje chalupa moje nebo ne mne naprosto nevzrušuje. Já si své právo vlastnit dokáži ochránit. Chalupa není od Ježíška, postavil jsem ji vlastníma rukama na vlastním pozemku. Pozemek mi stat nedal, material také ne, tak mne shoda spoluobčanů na to, jestli mám právo chalupu vlastnit přijde poněkud komická...... Rodinu do toho netahejte.
IMHO je váš názor typický pro tuto dobu - začíná se zpochybňovat právo vlastnit, mít, utrácet apod. V tomto jsem poněkud duševně omezený, jaksi vím, že přerozdělovat lze jen do určitého stupně, což jak se zdá čtvrtina voličů  nechápe....
0/0
27.3.2003 16:20

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
máte smůlu - buď máte stvaební povolení - od státu, anebo máte černou stavbu - nezákonně. A, mimochodem,  zastavěná plocha i důmjsou splumajetek státu - ve vlastnických právech vás váží právní ustanovení, která říkají, co je to "vlastnit". Nemůžu vám za to, už od 8. století, kdy takové "vlastnictví" začalo hlavně vznikat, vždycky všechno vlastnil vlastně vládce.....no, a vy jste přece dědic, i takových vlastnických vztahů ---- ovšem vaše smůla, moje ne. Takže to skutečně komické je - fakt se potvrdilo, že ještě věříte, že ji máte od ježíška.
0/0
27.3.2003 17:03

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
Vy jste fakt dobrý ......
A vládce  měl pozemek  od koho? Od ježíška, že? Kdo tady vlastně věří v koho?
taky jste přehlédl tu skutečnost, že nemáme království, ale republiku a jasný zákon, který říká, že vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu.
Myslíte, že tím, že mi stát povoluje stavbu, se stává spolumajitelem? Kde to je napsáno, ať se pobavíme? V zákoně o stavebním povolení určitě ne, ten totiž jako vlastníka určuje mne.
A kde vzal stát tohle právo (dle vás)? Asi také u ježíška, že?
Vážený pane, stát mi může leda stanovit omezení abych neohrozil prává druhých, ale spolumajitelem mého domu není.
 
 
 
 
0/0
27.3.2003 17:56

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
ještě čtu něco o zpochybňování práv typickém pro tuto dobu...bohužel nejde zpochybňovat něco, co nikdy a nikde  nebylo, není , a asi nebude.  Asi jste omezený víc, než si myslíte - holt jste se měl víc učit.
0/0
27.3.2003 17:07

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
A pak je co? Nic není, nic neexistuje - nad vším se jako duch vznáší stát a vytváří hodnoty a práva z ničeho a pro nikoho. To je VUML, ne?
Zdá se mi, že ve vašem pojetí vše patří všem a práva neexistují - inu možná to tak někdy bude. Ale zatím měla vždy každá věc svého vlastníka a i panovník byl většinou jen panovník a nikoliv vlastník všehomíra, natož veškeré půdy své země. I ten Karel IV neměl v Praze kde spát.....
0/0
27.3.2003 18:00

Martin

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
Víte, ono zpochybňování těchto práv (a právo vlastnit je základním lidským právem v naší společnosti  - nevzalo se od ježíška, ale bylo tvrdě vybojováno a obhájeno) vede v praxi k tomu, že daně z majetku jsou zdůvodňovány tím, že majetek je od státu v pronájmu a tak je daň jen rentou. Jenže stát je něco jako rozhodčí - rozhodčímu nepatří většinou žádný hráč a přitom jejich hru řídí. Hráči se jeho úsudku podřizují - což ovšem neznamená, že patří rozhodčímu a nebo že by rozhodčí mohl rozhodovat, jaké nápisy může mít hráč na dresu. Pokud rozhodčí soudí špatně, tak jej sdružení hráčů prostě vyloučí ze soudcování a má po ptákách. Podobná je role státu.
Při vašem pojetí bychom se mohli dostat do situace, kdy není prakticky žádné právo....
Zkuste mi vlézt večer se škraboškou do chalupy a já vám to právo se sousedy vysvětlím :-). pak pochopíte, že do chalupy, kterou jste nestavěl, neplatil a na pozemek, který jste si nekoupil, se neleze. Nazývat si to pak můžete jak chcete - já si to nazvu ochranou práva vlastnit a vy asi ublížením na zdraví. ALe že to právo existuje pocítíte asi vydatně
0/0
27.3.2003 18:35

blb

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aleno
teď jsem skutečně pochopi, o co tady kráčí .... souhlasím se vším a odvolám všechno....Kdykoliv všechno bylo v něčím vlastnictvím  ...  problém .... než si vaši předci vykolíkovali svůj zábor, bylo to mých předků, z nichž obzvlášť ti první už měli tušení, že budu jeho dědic.  Takže je to všechno kradené a uloupené, na tom nic nezmění, že jste nějakému zloději zaplatil nějaký uznávací poplatek - zase máte smůlu. Ale kdzž se přičiníte a pomůžete mi, aby mi bylo všechno vráceno, určitě nebudu nevděčný, nějaké to právo osobního užívání se určitě najde   Teď si vyberte - Vlastnictví a podobná epiteta jso vlastnosti jednotlivců nebo mezilidské vztahy (tj. jestli je vám na to osobní někdo zvědavý)?  Řekněte to nebo ono, třeba i mezi, pokud to bude výhodné pro mne, ale něco jo, podle toho to zařídíme dál
0/0
28.3.2003 14:23

Najdete na iDNES.cz