Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Když bylo vyřčeno A, mělo by následovat i B, C ...

Nemá cenu polemizovat s naším prezidentem a se skutečností, že válka je krajní řešení, při kterém umírají nevinní lidé a civilisté. Pokud umře jen jeden nevinný je to špatné.... Válka je "čin" zavrženíhodný a nikdo z normálních lidí nemůže být rád, že někde umírají lidé, kteří za činy "svých" mocných nemohou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

Jo dobrý článek.......
ale jen pokud se ta událost netýká Vás. Máte děti? Pokud ano, dovedete si představit, že Vám je někdo zabije, byť nechtěně? Jak se budete tvářit? Asi nic moc, že? A teď........... Pokud Amící nezasáhnou, tak třebas za 25 let to Vaše děti odskáčou.........Třebas i tak, že nebudou žít. Pokud budete Iráčanem, tak se Vám může stát, že Vaše děti nebudou žít za 25 hodin. Hmmmmmmm, tak jak tu situaci budete řešit? 25 let nebo 25 hodin? Vy znáte jasná řešení kvadratůry kruhu lidských válek? To Vám tedy závidím! Podle mne, vždy záleží na úhlu pohledu a na míře přirozené sobeckosti (myslím bez pejorativního nádechu). Tedy zdá se......... Máte jednoduché vysvětlení....... Tedy i jednoduchou pravdu. A je to opravdu TA správná pravda? Poraďte mi Vy všeznalý.............
0/0
26.3.2003 0:16

Kokes

Re: Jo dobrý článek.......
Mám děti. A co kdyby onemocněli a neměl jsem pro ně léky. Ještě se budeme bavit o horizontu 25 let? Kdo by za tu situaci mohl?. Ten , který ty léky vyrábí, ale chce Vám je prodat pouze za určitých podmínek (nijak ponižujících) nebo ten kdo místo léků kupuje drahé zbraně pomocí kterých se drží u moci. Demokracie určitě není dokonalá, ale je to systém, který se snaží vyvíjet . Totalita , ta pouze zakrňuje. Co se vní rozvíjí jsou mechanismy, pomocí kterých se příslušný diktátor snaží udržet u moci. Každý občan takového státu se vpodstatě stává zároveň jeho rukojmím. Ani já, stejně jako vy nepovažuji vojenské řešení za ideální, bohužel ale momentálně neznám lepší. Když čtu o různých vojenských a polovojenských bojůvkám, které tak věrně slouží ( a než náboženský fanatismus bych za jejich činností spíše hledal osobní krutost, bezcitnost a sadismus) , když porovnám životní úroveň lidí např. v Kuvajtu, Saúdské Arábii a Iráku, když si vzpomenu na napadení Kuvajtu Irákem v roce 1991 a na vše co následovalo včetně dvanácti letého pokusu o odzbrojení Iráku  a přimění Sadáma Husajna k přijetí alespoň částečných ústupků v zájmu jím ovládaných obyvatel Iráku těžko však mohu souhlasit s Vaším názorem.    
        
0/0
26.3.2003 13:27

Martin

Re: Jo dobrý článek.......
Myslím si, že je dobré, že se konečně někdo rozhodnul něco udělat. Je pravda, že není dobré, když je na světě jeden strážce, ale on není jeden. Pouze jeden, který se nebojí. Mluvíte o dětech, které mohou zemřít. Nejsou to Děti, jsou to muži, kteří umírají ve válce. Jsou to ti muži, kteří si toto povolání být vojákem vybrali. Já jsem si ho nevybral. Proč by měl voják sedět s nohama na stole a dívat se na televizi? Za to je placený. Já makám celý den a jsem placený za výsledek. Nehajte vojáky, kteří si toto povolání sami vybrali s jasným rizikem. Však taky mají peněz a výhod. No nic, teďka k těm umírajícím civilistům ve válce. Je jich určitě řádově méně, než jich zlikvidoval Husajn či jiný diktátor. Válka byla nutná a měla být už dřív. K čemu je OSN, když se jí kdejaký diktátor vysmívá, nebo když v Rusku vraždí Čečence po stovkách a nikdo se k tomu nevyjádří a nic s tím nedělá. Nebo když severní Korea si vyvíjí jaderné zbraně a zase nic. Nebo to co se dělo v jižní Africe - to nebylo porušování lidských práv - vyhánění a masakrování bělochů. Držím USA palce a děkuji jim za to, že dělá práci za jiné. Hanba Francii, Německu Rusku a dalším včetně nás.
0/0
26.3.2003 14:17

blb

Re: Re: Jo dobrý článek.......
bývalej Fojtík hadr  -  nebo Švorcová, cítíte ten cit  jak ve Strých pověstech českých  - nepřipomínejte, jak Jirásek koketoval s českým šovinisme až fašismem, jdel poslankyně z toho ve 20 letech zblbla a pokřikovala, že když se řekne HUS, říká se vlastně fašismus, a že vlastně Žižka byl první následováníhodný příklad fašisty v dějinách --- no každýho to potrefí jinak, tohodle ne, u něho je to jen zastydlá puberta. 
0/0
27.3.2003 15:05

petr pilot

Re: Jo dobrý článek.......
S těma tečkama se ti zasekla klávesnice nebo co? Jinak jsi vedle, jak ta jedle.Stačil jeden blb a celá Olomouc a okolí začalo šílet,děti nešli do školy,lidi utíkali z nádraží jak potrefení.A to žijeme ještě v jakž takž demokracii a nikdy se nás žádný teroristický útok netýkal.Budeme mít plnou hubu pacifismu a jednou se stane,že do školy děti nepůjdou vůbec,protože se džihád dostane až k nám.Zlo se musí zastavit a myslím si, že Sadám je větší zlo jak hamburgery.A že si bunkry a velitelství staví diktatury co nejblíž lidských obydlí svědčí o tom, že s cinismem jim vlastním počítají že případné útoky "vojsk západních imperialistů a židů" nebudou z humanitárních důvodů směřovat proti těmto cílům.Víš třeba kolik dětí umírá hladem a nemocema jen proro, že nějakej magor dokáže pomocí teroru a privilegovaných vrstev, většinou vojenských a policejních ,držet u moci?A jsou to vlastní lidé té či oné země kteří terorizují své vlastní lidi, to je švanda. Některým ale nestačí to dělat doma,ale jsou asi pomazaní a pověření šířit to dál. Hystericky křičet nezabíjejte neviné a děti tak v podstatě křičíte:nechte je zabíjet se mezi sebou,vždyť je to jejich záležitost. A nevím do kdy si někdo bude myslet, ikdyž se to snad nikdy nestalo,že gaunera přemluvíš ať není gaunerem.To je nebezpečný idealismus.
 
0/0
26.3.2003 15:24

barbudo

Re: Re: Jo dobrý článek.......
Takže ta válka se vede proti terorismu nebo čemu?
0/0
26.3.2003 16:02

Kokes

Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
A ty umíš rozlišit diktátory a teroristy? Není to náhodou něco hodně podobného? Já to moc rozlišit neumím. Tak mi poraď.
0/0
26.3.2003 17:09

barbudo

Re: Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
Znáte případ, kdy si diktátor nacpal gatě dynamitem a odpálil se na náměstí?
0/0
26.3.2003 17:29

Kokes

Re: Re: Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
To opravdu neznám. Ale není u obou konečným cílem zastrašování lidí, kteří jim jsou z nějakého důvodu nepohodlní třebas jen tím, že mají své vlastní názory?  To jaké zbraně, postupy  a způsoby k tomu použiji potom záleží pouze na finanční a politické moci resp.postavení. Ona totiž správu věcí veřejných, což je překlad slova politika, lze dělat i tak, že se může stát pro několik vybraných neomezeným zdrojem financí. Pak ze SPRÁVY věcí veřejných se stane OVLÁDÁNÍ věcí veřejných. 
Takže jinak:Jsou diktátoři druhem teroristů a teroristé druhem diktátorů?  
 
0/0
27.3.2003 11:13

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
Ten, kdo cvičí a financuje teroristy je sám terorista nebo diktátor? Když Američané v Afghánistánu cvičili teroristy proti SSSR byli co?
0/0
27.3.2003 11:19

Kokes

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
Nabízelo by se odpovědět protiotázkou: A co tam ty Rusové dělali? To byla internacionální pomoc? Nicméně Vaše otázka mě spíše inspirovala k jiné úvaze. Lze demokracii vybudovat spíše tím , že budu podporovat proti jedněm teroristům druhé? A nebo lépe  tím, že porazím určitý systém a dosadím lidi s relativně čistýma rukama u kterých předpokládám, že budou schopný vládnout novým způsobem. Způsobem, který se jinde osvědčil.
Výše uvedeným jsme se asi docela úspěšně vrátili k tématu původního článku i článku, který jej předcházel.
Děkuji za podnětné otázky i odpovědi. Na shledanou.   
0/0
27.3.2003 13:25

barbudo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jo dobrý článek.......
Rusové byli pozváni vládou, aby pomohli bojovat s islamisty. I Saddám byl zpočátku podporován proti Íránu a jeho islamistům (na konci války byl podporován Írán v rámci zachování rovnováhy). Naznačujete, že USA zásadním způsobem změnily metody zahraniční politiky. Je škoda, že to zásadním způsobem nedeklarovaly (já o ničem nevím) a že o tom nepřesvědčovaly alespoň potenciální spojence. Je škoda, že k této zásadní změně nedošlo po 9.11. a Afghánský problém byl řešen standardně - podporou domorodých teroristů.
0/0
27.3.2003 14:02

blb

Re: Jo dobrý článek.......
vážení, jedno hloupé děcko si tu zahraje na prezidenta Bushe (včetně jeho IQ) a vy tu ztrácíte tolik času. I  to je důkaz, jak Bush má velký kus světa na háku - a jeho zase i s vámi Ládínek. Cílem terorismu není zabíjet - jeho zabíjení je prostředek, ne cíl, jak donutit osadu, aby s rozdělila na ustaršené jednotlivce, kteří každý - když už novou sílu neoslavuje - drží hubu a krok a hlavně : platí! Nejlépe aby to bylo i se starostou a radními v čele, aby to někdo aspoň trochu pohlídal. Že starorosta slibuje občanům, jak je z toho dostane, je komedie - vždyť taky tluče ty postižené, ládínka si přece musí šetřit na pozejtří. A tady Martínek se kojí nadějí, že se stane aspoň šafářem, když na nic jiného nemá,  představte si, co by si lidé o ládínkovi mohli pomyslet, kdyby se stal starostou s tou "kvadratůrou" (jestli pak ví, co je to "kvadratůra kruhu"). No, a spoň zcela jasný kus řešení  vidím, doufám, že ne sám.....kde nic není než "úhel pohledu", nejde skutečně mluvit ani o jednoduchosti (jak jednoduché asi může být NIC.....),    takže neradím, nechte ho hádat.
0/0
27.3.2003 15:24

tacit

A že by toto vše náš pan president nevěděl???
To se mi nechce věřit...takový vzdělaný člověk...medil mne už při jugoslávské krizi, teď se to jen potvrdilo: je to /možná/ dobrý ekonom, ale coby president...panebože, pane Václave Havle, trpím s vámi...
0/0
25.3.2003 21:20

barbudo

B i C řekla RB OSN.
Prosté, že?
0/0
25.3.2003 16:12

tacit

Re: B i C řekla RB OSN.
A co na to Sadám??? Salám...
0/0
25.3.2003 21:22

barbudo

Re: Re: B i C řekla RB OSN.
A co na válku Saddám? Až ho to omrzí, sbalí kufry a "odjede na mopedu".
0/0
25.3.2003 22:16

kytka

Naprostý souhlas. Lépe bych to nenapsala.
0/0
25.3.2003 14:48

Najdete na iDNES.cz