Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nova a její zpravodajství o válce

To, co předvádí irácká televize v této době, snad ani nikoho nepřekvapí, ale to, co předvedla Nova ve svém nedělním(23.03.03) zpravodajství mě skutečně vyrazilo dech. Stanice CNN a CNBS neodvýsilaly záběry zajatých a mrtvých americké vojáků z jasně deklarovaných důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vlada

Ja nevim, o co Vam jde?
Ja se na TV Novu nedivam, tak nevim, co tam davali a ani koho cim pobourili. Ja se totiz na televizi pro ty chytry  nedivam. Je to pod moji uroven. Zdar blbecci.
0/0
26.3.2003 10:16

drsňák

NOVA pouští tžo co chceme vidět, akdyž ti to vadí tak nekoukej !
0/0
26.3.2003 9:02

Renáta (odpůrkyně války), Ostrava

Musíme chtít vidět vše, bohužel i to co nam zvedne žaludky
Mnoho lidí je pohoršeno odvysíláním různých reportáží a "obrázků", ale já se domnívám, že je zcela na místě vysílat i ty "hrůzné" obrazy války, a že nova odvysílala reportáž s am. zajatci?! Jen se dívejme na válku ze všech možných pohledů. Ale přeci jen si dovolím malou poznámku, a to, že spatřuji jeden malý rozdíl, v Íránu umírají nevinní civilisté, lidé jako my, kteří jsou prostě ve špatnou chvíli na špatném místě a válku nechtěli, ale vojáci, ať již na jedné či druhé straně fronty jdou bojovat vědomi si, že mohou zemřít a v případě "spojeneckých" vojáků za to mají i zaplaceno. Nechci tím samozřejmě říci, že tím pádem mohou umřít, ale oni jsou si prostě vědomi svého rizika a měli tu možnost se rozhodnout, zda půjdou bojovat či budou v teple domova sledovat "zprávy z bojišť", ale ti chudáci o nichž bylo rozhodnuto a jichž se nikdo na nic neptá, to je zlé. A bohužel mám takový pocit, že pod jakousi záminkou "docílení demokracie v Íránu" se skrývá zcela jiný záměr - nerostné bohatství (ropa).       
0/0
25.3.2003 21:46

BOB

Železný má problém ( s USA ) a tak NOVA má přítele Saddáma .
Nejen záběry  na NOVĚ , převzaté od irácké televize , ale i komentáře redaktorů NOVY jsou velmi nakloněny Saddámovi a jeho Gardám . Pořad "Střepiny" je více protiamerický , než Saddámova televize !!!!!  Inu , Železný si shání demonstranty do ulic na svou podporu - bude je potřebovat .
0/0
25.3.2003 21:09

monty

USA nevyhlásily válku, proto
Vojáci USA nejsou váleční zajatci, ale teroristické bandy, které vtrhly na území cizího státu bez vyhlášení války.
Co za hňupi a US vlezdoprdelky se tu rozčiluje, to snad není možné - asi jsou to zaměstnanci US ambasády. Dejte si hamburgry s kolou, vygumovanci !!
0/0
25.3.2003 18:42

BOB

Re: USA nevyhlásily válku, proto
To monty . Co Vy tady melete ! Válka byla pouze pozastavena s tím , že Irák DOBROVOLNĚ A PROKAZATELNĚ ZNIČÍ ZHN !!! Měl na to 12 let  a nebýt přítomnosti prvních 100.000 vojáků v Perském zálivu , tak si Saddám dělal prdel z celého světa i nadále . Jsem neskutečně rád , že to USA a Anglány přestalo bavit !!! Ostatní jsou mírně řečeno zbabělci a nebo levicoví extrémisti . Dejte si pro změnu ještě jednu vodku , ať se  Vám zatmí dokonale a ztichnete !
0/0
25.3.2003 20:57

Fibber

Re: USA nevyhlásily válku, proto
Jsi hňup, monty - možná to ještě nevíš, ale na svět přišels tak, že tvoje máma snědla hamburger a zapila ho Colou... Tak bys měl být vlastně rád...
0/0
26.3.2003 15:19

Franta7

Za neobjektivitu a za Železného podvod odebrat licenci !!!
Zprávy z Novy jsou vůbec dost ujetý. Jednak zprávy jsou servírovány tak aby to diváka co nejvíce šokovalo. Aby tak divakovi vypálili logo novy hluboko do podvědomí. Takže nějaká jednání(kromě kuriozních roztržek), i to co se děje kolem, jaké varování shazovali spojenci z letadel a další věci kromě bombardování, zmrzačených těl to novu vůbec nezajímá.  A také vyjadřují dost osobní názory redaktorů nebo pana Železného. Nevím proč spor je jen mezi českým státem a arbitrem. Vždyť Železný musel vědět že stát má ochránit cizí investici, takže a to byl podvod a ten je snad u nás trestný, ne? Takže odebrat licenci za podvod a neobjektivní vysílání. Licenci prodat a za ní zaplati dluhy které Železný nepřímo udělal. Nevím proč si poslanci myslí že odejmutí licence je krok do totality (vyvlastnění)???? Měl by to být trest podle našich zákonů za neobjektivitu a podvod českýho státu !!! Vždyť stačí jen chtít, jenomže náš stát pořád podporuje lumpy a tuneláře!
0/0
25.3.2003 15:15

PETR

POKUD JSEM SI VŠIM, TAK PRVNÍ ZÁBĚRY ZAJATÝCH VOJAKU VYSILALA AMERICKÁ CNN, AKORÁT ŽE TO BYLY IRÁCKÝ VOJÁCI. POKUD JSTE NADŠENEJ AMERICKOU PROPAGANDOU A NESMYSLNOU VÁLKOU TAK MNOHO HEZKÝHO VAM URČITĚ POPŘEJÍ VSICHNI VÁLEČNÝ ŠTVÁČI Z TOHOTO STÁTU. APROPO AŽ POJEDOU NAŠI CHEMICI K BAGDÁDU A TAM SE TO AMÍKUM ZVRTNE MYSLITE ŽE ŽE BUDOU ČEKAT AŽ JE TY V3S DOŽENOU?
0/0
25.3.2003 14:44

Franta7

To ale není pravda.
Odvisílala záběry lidí kteří se vzdávají, takže ještě to nebyli zajatci. Každý američan měl strach aby někdo dřív něž se vzdá nevytáhl samopal, tak jak se to také jednou mimochodem stalo o čemž samozřejmě nova neinformovala tak jako CNN či BBC. A navíc nebyli mučeni. To že někteří na sobě neměli ani boty, tak to důkaz tvrdosti iráckého režimu.
0/0
25.3.2003 15:23

Radim

Re: Váleční štváči
Váleční štváči je krásný slovní spojení, na který se už skoro zapomnělo. Také se už moc nepoužívá výstižné imperialističtí mocipáni a nebo vrahové z Wall Streetu. Díky za připomenutí.
0/0
25.3.2003 22:46

POKUD JSEM SI VŠIM, TAK PRVNÍ ZÁBĚRY ZAJATÝCH VOJAKU VYSILALA AMERICKÁ CNN, AKORÁT ŽE TO BYLY IRÁCKÝ VOJÁCI. POKUD JSTE NADŠENEJ AMERICKOU PROPAGANDOU A NESMYSLNOU VÁLKOU TAK MNOHO HEZKÝHO VAM URČITĚ POPŘEJÍ VSICHNI VÁLEČNÝ ŠTVÁČI Z TOHOTO STÁTU. APROPO AŽ POJEDOU NAŠI CHEMICI K BAGDÁDU A TAM SE TO AMÍKUM ZVRTNE MYSLITE ŽE ŽE BUDOU ČEKAT AŽ JE TY V3S DOŽENOU?
0/0
25.3.2003 14:40

Killy

Krásný plácání do vody. Sledujte CNN (potažmo Al-Džazíra), Euronews, ZDF .... vždyť všichni přebírají a vysílají všechno. P.S Takhle nějak tendenčně komentoval válku Deutsche Rundfunk, BBC, a rusové za druhé světové. Propaganda - soubor pravd, polopravd a lží dohromady.
0/0
25.3.2003 11:47

barbudo

?
Pokud jediným porušováním Ženevských konvencí v této válce bude jen zobrazování zajatých a mrtvých ....
0/0
25.3.2003 11:43

Stealth

Mě se teda
nelíbí ani ČT, ani NOVA se svými zpravodajskými extempory. Oni totiž mnohdy neumějí rozlišit jasnou propagandu a lži od ověřených informací a dávají to k dobru jako fakta. To mě fakt někdy vytáčí. A mimochodem, Saddámovi a jeho spolku nevěřím ani jejich jména.
0/0
25.3.2003 11:11

Cože?
Sledujete CNN? první kdo odvysílal záněry zajatců byla CNN, nebyli to ovšem Amíci, ale Iráčani, to je v pořádku? Sami nejvyšší představitelé USA přiznali, že v této válce hraje velkou úlohu propaganda, tak o co se tu snažíte?
0/0
25.3.2003 10:55

Najdete na iDNES.cz