Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Válka pravými jmény

Zahájením války se USA stalo agresorem, prezident Bush válečným zločincem, Česká republika povolením vstupu útočných vojsk agresora na našem území spolupachatelem pošlapávání mezinárodního práva. OSN se stalo nezávazným diskusním spolkem. Lidé v Iráku se ne kvůli Husajnovi, ale kvůli ekonomickým zájmům USA nyní dostal do hodně blbé situace a lidé celého světa do blbé nálady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Totalita v nás?!
Autor článku opět dokazuje, nakolik po 40 letech vlády našich Saddámových ideologických soudruhů je část společnosti nadále indoktrinována totalitářskými sklony, které se snaží halit za trapnou masku legalismu a pacifismu. Zřejmě má "pan inženýr" pravdu v jedné věci: Evropa skutečně čerpá ze svých "ctnostných" tradic: komunismu, fašismu a nacismu...
0/0
25.3.2003 10:21

Harden

Myslel sem, ze z VUMLu chodili doktori, ne inzenyri...
0/0
25.3.2003 2:31

Jiří Hájek

Američané zvolili správně
Saddám Husajn je zodpovědný od roku 1979 za 1 milion padlých ve válce s Iránem, 200 tisíc obětí v Kurdistánu, 150 tisíc ve válce kvůli Kuvajtu, 50 000 zlikvidovaných Šiitů... Seznam je přepestrý. Kde byli všichni ti pacifisté, lidské štíty, francouzský prezident a německý kancléř Schroeder (jejich země pomáhaly také vyzbrojit Saddáma) - proč neprotestovali a proč tenkrát byly světové metropole prázdné? Je třeba jasně říci, že Francie posílala Saddámovi vybavení pro jadernou elektrárnu, což je zakázáno rezolucemi OSN - současné protesty Francie jsou mimořádně pokrytecké a bohužel jsou plně v linii s tradiční politikou appeasementu, která již jednou přinesla světu velkou válečnou katastrofu. OSN je třeba změnit tak, aby právo veta měly skupiny zemí (NAFTA, EU, Pacific Rim) a ne země, které byly před 60 lety velmocemi s jadernými zbraněmi a dnes pouze vydírají svět (Rusko, Francie). Ještě jedna poznámka ke komentáři pana Chiraqua na adresu přistupujících zemí k EU - za komentáře, že jsme promeškali příležitost mlčet by se nestyděl ani soudruh Brežněv blahé paměti. Je dost arogantní vystoupit partyzánsky s vlastním stanoviskem Francie a Německa bez konzultace s ostatními zeměmi EU a když to dají Francii ostatní najevo, tak se začne chovat jako hysterická manželka, kterou doma nikdo neposlouchá. Evropa by měla mít vlastní politiku a vojenské síly, ale v žádném případě není myslitelné, aby jedna nebo dvě země zaujímali určité stanovisko bez konzultace se všemi ostatními. Francie se prostě bude muset naučit chovat.
0/0
25.3.2003 2:26

merlin

Ještě lepší rada
Podej si přihlášku na lidský štít Sadámova paláce
0/0
24.3.2003 14:40

Jiří Dvorský

Nelogično
     Pane kolego,
na inženýra myslíte značně nelogicky. Že se Iráčané dostali do špatné situace v souvislosti s invazí Američanů? Tak proč patřli k nejchudším v regionu, když byl Irák sedmým největším světovým exportérem ropy? Kampak se asi peníze za ropu poděly?
0/0
24.3.2003 13:29

Víťa Jakoubek

Evropské tradice?
To snad nemyslíte vážně. Podívejte se do historie.
0/0
24.3.2003 13:08

Lub

evropské tradice
Jsem nedovtipný. Až po závěrečné radě "postupovat dle evropských tradic" mi došlo, že nejde o vážně míněný článek, ale o nestvůrný sarkasmus.
0/0
24.3.2003 10:33

kom-ex

dobrá rada
Ty chytráku - běž žít do Iráku !
0/0
24.3.2003 10:29

Najdete na iDNES.cz