Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Válka přichází

V noci vypršelo ultimátum Saddámovi. Co si o válce myslet? Je třeba říct jasně: Saddám je velmi temná postava posledních třiceti let, a pokud zmizí, bude to jen dobře. Měl však být odstraněn takovým způsobem, aby to posílilo mezinárodní společenství, ne aby ho to rozhodilo a rozdělilo. Bohužel, stalo se to druhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nada

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
21.3.2003 9:25

Jiří Kyzlink

Paměť
Pouštějte si zas a znovu záznam zkázy WTC a zkuste pochopit jestli mohlo letadla s islámskými teroristy zastavit veřejné mínění???
0/0
21.3.2003 4:40

barbudo

Re: Paměť
Dobrý nápad. Položte si otázku, jestli takhle provedený vojenský zásah příštím teroristům v něčem zabrání. Mimochodem, co má Irák společného s islamisty (krom dlouhé války proti nim)?
0/0
21.3.2003 10:36

ODPOR

BIČ AMERIKY
Amerika si splétá krásný bič,jeho národ již dnes trne strachy. Svým jednáním poštve proti sobě polovinu světa.Ještě k tomu nedošlo,ale blíží se čas,kdy se poražení spojí a bude....... Obraz agrese,jinak se toto jednání nedá nazvat,je zavádí na pokraj odkud je těžký návrat.A takto se pomalu vytrácí původní odplata spravedlnosti terorismu.Ke škodě věci.Nebo se snad opravdu projevuje názor,že NATO je útočný pakt-bez OSN a bez pověření. Mimochodem politici klidně vtahují národy do válek,aniž by se jich ptali na názor.Je to snad jinak? Kdo bude další?Korea,Čína,Sýrie či snad dokonce Rusko? Chudoba materiální,morální,nebo duševní-člověk tlačen do kouta-toť možné příčiny vzniku terorismu-zde je třeba hledat v prvém sledu.Sáhnout po zbraních...ano při obraně. Šrouby taky nelze dotahovat do nekonečna.A zemětřesení které současné chování agresorů přinese,nebude nijak příjemné. Takže,příjemně sladká ,ale vyčpělá limonáda a navíc velmi teplá ba až příliž horká..........budoucnost?
0/0
21.3.2003 3:18

Pavka

Re: BIČ AMERIKY
Příště na řadě budeme možná my, protože na Hodonínsku se taky těží ropa.
0/0
21.3.2003 6:39

Vojtěch V. Protivínský, Rakvice 160

Saddám ignoroval OSN 20 let a komu to vadilo?
Z války s Irákem nadšený nejsem. Každá válka si za oběť vyžádá lidské životy a obrovské materiální škody. K dnešním horlivým "bojovníkům za mír", kteří šmahem spojeneckou invazi odsuzují, se však v žádném případě nemohu připojit. Není mi totiž jasné, kde byli, když Saddám Husajn používal chemické zbraně ve válce s Iránem, když přepadl Kuvajt. Kde byli, když když chemickými zbraněmi plynoval Kurdy na severu Iráku, když od roku 1991 rezoluce RB OSN spíše ignoroval a před pěti lety zbrojní inspektory jednoduše vyhodil, přesto, že podle OSN tam měli být? Nemohu uvěřit, že tito pacifisté tak rychle zapomněli, že Saddám obnovil spolupráci se zbrojními inspektory až po loňské podzimní hrozbě USA, že jeho režim násilím odstraní. Někteří diktátoři na této planetě rozumí - bohužel - jediné řeči: válečné hrozbě, která může být realizována. Pokud se podaří rychle a bez velkých ztrát na životech odstranit Husajnův režim, bude to znamenat pro světový mír a blaho Iráčanů více, než všechny dnešní protiválečné demonstrace.
0/0
20.3.2003 23:52

Haty

Re: Saddám ignoroval OSN 20 let a komu to vadilo?
No právě! 20 let to nikomu nevadilo, a teď, když se podařilo donutit ho k určité spoupráci, tak Bush zaútočí?!? Právě proto, že se to vleklo tak dlouho, mohla práce inspektorů pokračovat. Vždyť by se ta situace mohla pomalu, ale jistě. Z Ameriky zazněla taková věta - nebojujeme proti iráckému lidu, ale proti režimu. Ví vůbec pan Bush a jeho přátelé, kdo bude umírat? Georgi, lidi, žádný režim!
0/0
21.3.2003 12:37

Pavel

Re: Saddám ignoroval OSN 20 let a komu to vadilo?USA.
Jsem rád že píšeš :20 let nikomu nevadilo že použil chem. zbraně proti Íránu a kurdům.Já je dodám :včetně USA.Jenže v té době se to USA hodilo a dokonce v této "politice "Sadáma výrazně podporovala.Kde nastal zlom v uvažování USA?Paradoksně v okamžiku kdy začal troch spolupracovat s inspektory.Pravda asi bude složitá a faktorů bude mnoho jen jediný však kulhá -nastolení demokracie.
0/0
22.3.2003 12:16

Politický trouba

Re: Saddám ignoroval OSN 20 let a komu to vadilo?
Přesně tak. Bohužel, pacifistickému hnutí nejde o mír. Jde jim o diskreditaci USA a to za každou cenu. A budou přitom podporovat vše, co jste vyjmenoval.
0/0
22.3.2003 20:32

XYZ

Jako kohouti na smetisti
Bush si muze se Saddamem klidne podat ruce. Paneboze, copak je to nejake hrdinstvi vest valku ze zamori!!! Jo nereknu, kdyby byl Bush se Saddamem v cele utoku, to by byla jina. At se oba dva radsi seberou, odtahnou nekam do pouste, tam si to tvari v tvar jako dva tvrdy chlapi vyridej, ale at do toho, proboha, nezatahujou tisice nevinnych lidi. Schovavat se za zivoty jinych, ale vlastni rucicky si pritom hlavne nezamazat... to se jim to valci, HRDINUM. Ale oni kdyby si to meli vyridit osobne, vsak ona by je ta kuraz presla. Stahli by ocas mezi nohy a odtahli by kazdy na sve smetiste. CHUDACI JSOU TO!!!
0/0
20.3.2003 10:27

Adam

Vsichni tady chcípnem
Tak se nám blíží konec....Tádý dádá a to je vše přátelé
0/0
20.3.2003 9:56

Kateřina Kadlecová

Stop válce!!!!!!!!!!!!!
Já protestuju proti válce!!!! !!!!!!!
Je to nespravedliví že do toho tahaj i nás    
 
 
 
0/0
20.3.2003 9:16

Barca Havlicova Nachod

Re: Stop válce!!!!!!!!!!!!!
plnne souhlasim.Ktera matka by chtela aby jeji syn zahynul ve valce.Kolik bude opet mrtvych a kolik mrzaku? Je jedno na ktere strane lidi zemrou.Vsechno to jsou neci deti nebo rodice.Protestuji proti jakemukoliv nasili
0/0
20.3.2003 9:36

billy

Re: Stop válce!!!!!!!!!!!!!
Naprosto nejsem o správnosti této války přesvědčen. Musím dokonce říct, že nevím, kde je pravda. Ale Vaše naivita je úžasná. Škoda, že lidé jako Vy žijí až teď. Kdyby žili dříve, nemusela by být druhá světová, někdo by přece Hitlerovi řekl, že s válkou nesouhlasí. On by to jistě pochopil. Teď ještě napište Kim-Ir-Senovi, že hladomor je svinstvo a v době, kdy nemají jeho lidé co jíst, je blbost vyvíjet jaderné zbraně. Jistě pochodíte. Já bych mu to takhle vysvětlit nedokázal. Mne by určitě neposlechl.
0/0
20.3.2003 13:15

notch

Re: Stop válce!!!!!!!!!!!!!
Tebe do toho nikdo nemota. Radsi si di umotat svetr, nebo uvarit veceri....
0/0
20.3.2003 15:48

kom-ex

neoHitler
Zkusme si dosadit za jméno Sadám Husajn jméno Adolf Hitler. To je tak nejpodobnější srovnání myšlení a jednání, "životních hodnot" A teď si zkusme představit, že bychom ze všech sil bránili, aby byl silou Hitler odstraněn a odzbrojen. Hodně demagogie je v ústech některých politiků a media dodělají, co se jim nepovede. A Chirak a Schroeder ? Těm skutečně nejde zdaleka tolik o mír a právo, jako o politické posílení vlivu svých zemí v Evropě a tím i svého osobního, jako o politický trumf vynesený proti USA. Ale v žádném případě nejde o nějaké mírotvůrce; to je jejich největší podvod. U Ruska a Číny se není nikdy čemu divit.
0/0
20.3.2003 0:23

marne

Re: neoHitler
Souhlasim. Věci sine nebývají černé nebo bílé, ale ty dámy nad vámy jen ukazují svou naivitu a hloupost. Všichni tady jsme proti vraždění (násilí). Kěkdo však pro to musí něco udělat a jít s kůží na trh. T nebývá populární. Francie a Německo zatím v minulosti ukázali jen velkou neschopnost zabránit násilnostem a mezinárodním konfliktům. Jsou to alibisti. Pokud bych žil v Iráku, rovněž bych souhlasil s tímto řešením.
0/0
20.3.2003 12:41

Vít Šafránek, Hradec Králové

Re: Re: neoHitler
Jak muzes rict:  " Pokud bych žil v Iráku, rovněž bych souhlasil s tímto řešením.", kdyz tam nezijes?! Tohle je alibismus. Jeste ze tam nezijes, mozna bys byl uz zitra mrtvej.
0/0
20.3.2003 16:23

gapa

Re: neoHitler
Zkus si dosadit za jmeno Adolf Hitler jméno George W.Bush a taky se moc nespleteš,chytráku.
0/0
20.3.2003 22:42

Najdete na iDNES.cz