Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Prachy za Železného

Rusnok úpí: Nedostali jsme ve Stockholmu stejný prostor jako žalující strana. Tvrdí, že se děje strašná nespravedlnost, když nyní máme platit za Železného deset miliard. Možná opravdu dostal Lauder větší prostor. Obyčejně totiž soudce víc naslouchá okradenému, než kapsáři, kterého chytili s rukou v jeho kapse.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Občan

Osm faktů
Fakt 1: Pan L. přijel do ČR podnikat v rámci českých zákonů. Určitá neustálenost poměrů v mediální oblasti mu slibovala jak velké zisky, tak i určité riziko. Fakt 2: Pan L. a pan Ž. společně usilovali o co nejmenší roli státu na jejich podnikání, mimo jiné zamlžováním svých ivestic i vztahů. Fakt 3: Ať už se pánové L. a Ž. nepohodli jakkoliv, jediným symetrickým partnerem pana L. pro soudy a arbitráže byl a je pouze pan Ž. Fakt 4: Kompenzuje-li soukromý podnikatel své soudní neúpěchy s podnikatelem Ž. na nevinných a bezbranných občanech ČR, je to nejen nedůstojné, ale i nemravné a nebezpečné. Fakt 5: Žaluje-li globální investor L. malou zemi, je to natolik nesymetrická situace, že v systému "tří arbitrů" může vést snadno k zásadním nespravedlivostem. Fakt 6: Rozhoduje-li o astronomických částkách fakticky jediný hlavní a téměř nekontrolovatelný arbitr, jde o chybu samotného principu. Fakt 7: Je též oficiálním stanoviskem ČR, že ve sporu s p. L. došlo k zásadním pochybením, nebylo zohledněno nejen české, ale zřejmě vůbec žádné žádné právo. Fakt 8: Konstrukce domácích viníků jsou za této situace zástupným problémem. Staví na nesprávném logickém východisku, a jsou i škodlivé, neboť snižují šanci ČR u odvolacího soudu a glorifikují pochybné principiální i konkrétní aspekty příslušné arbitráže.
0/0
25.3.2003 10:53

liberečák

pochyby
Vážený pane Komárku,
závidím Vám, jak máte ve všem jasno. Pan Lauder dobře věděl, když šel do ČNTS, že nemá licenci. Dobře věděl, že je jeho investice riziková. Rozhodl se sám. Důsledky svého rozhodnutí ale nechce nést. Pan Lauder je stejně velký nebo malý gauner - jak chcete-, jako pan Železný. Bohužel má víc peněz, aby dokázal zvrátit rozhodnutí soudu na svou stranu.
Šokuje mě, jak v soubji dvou podnikatelů, kteří určitě nejednají úplně čistě, dáváte přednost právě tomu jednomu a ještě zahraničnímu. 
0/0
18.3.2003 12:13

kamo

Re: pochyby
Nedělám si iluze o čisté podnikatelské duši pana Laudera. On ale jen netušil, že někdo zajde tak daleko a okrade ho naprosto chladnokrevně a s úsměvem a že tu loupež ještě bude mít posvěcenou státem. A jelikož stát jsme my všichni, tak platíme my a nikoliv Železný, takže je  to asi v pořádku. Kdyby se nám to nelíbilo, tak bychom přece neměli za prezidenta člověka, jež takové praktiky podporoval a podporuje. Prostě jsme si zvolili skvělý systém, kde jeden může okrást beztrestně druhého, kde jedni jsou šikovnější a šťastnější a okrádají ty méně šikovné a ty, co jim chybí ten kousíček štěstíčka. Tak jaké pochyby? Vsjo jásno. Pan prezident nám to všecko vyvětlil.
0/0
18.3.2003 14:15

Miles

Re: pochyby
ach tak, stejný gauner jako Železný ... kdaž je mezi 2 gaunery smlouva a jeden gauner ji poruší, tak je přece jen větší gauner. Vlastně takhle: na začátku byl jeden chudý intelektuál a jeden bohatý gauner. Spolu spokojeně gauneřili. Pak se už bohatý intelektuál rozhodl trochu víc brát ze společného balíku, ale to bylo proti smlouvě.
0/0
24.3.2003 15:20

Dr.Ota@atlas.cz

Malá poznámka k arbitráži
Jen tak jsem chvíli přemýšlel, jaký je asi ROZDÍL v práci a v konečném finálním produktu třeba lékaře Hradecké nemocnice, který zaměnil levou a pravou ledvinu a pacientovi odejmul tu zdravou, řidiče autobusu, který způsobil dopravní nehodu s 19 mrtvými atd… atp…, od např. ředitelů bank a špičkových bankovních manažerů, které dokázaly “hospodařit” s cizími státem jím svěřenými penězi pod “přísným” dohledem státního dozoru až k úplnému krachu a Rady pro rozhlasové a televizní vysíla n í, která dokázala v rámci platných zákonů svým jednáním připravit stát o více jak 10 mld korun ???
ROZDÍL ve své podstatě není až tak velký, všichni “vyprodukovaly” šílené ZMETKY !!!
Ačkoliv… Tady mě n apadají některé ne nepodstatné “maličkosti ”. S polečenské postavení jednotlivých autorů zmetků a tomu odpovídající jejich finanční ohodnocení a zejména pak způsob, kterým byly ZMETKY “vyrobeny” … Zcela jistě ani lékař ani řidič autobusu a jím podobní nevyrobili “svůj ” ZMETEK úmyslně a účelově a právem pak , bohužel pro ně, byli či budou za to i souzeni a své následky si i plně ponesou …
A Ti druzí ? Ti ředitelé a špičkoví manažeři bank, členové státních rad, špičkoví manažeři různých podniků … Jistě bude opět nalezeno objektivní vysvětlení a zdůvodnění a opět bude konstatová no, že vlastně k   ničemu závažnému nedošlo … Bohužel j en stát a potažmo my daňoví poplatníci budeme tyto ZMETKY “NÁS ROVN Ě JŠÍCH” napravovat z našich vysokých příjmů sami … Jak dlouho si budeme všichni takto ROVNÍ a jak dlouho budou mezi námi stále ještě V ÍC NÁM ROVN ĚJ ŠÍ … Slušný člověk by se jistě styděl … Co na to však tato “ELITA NÁRODA” ???
0/0
18.3.2003 12:11

váňa

Ať to zatáhnou diváci čt 2
0/0
18.3.2003 10:39

TEK

senátorovi
Vážený pane, vidím, že jste jedním z těch, kdo posuzují vinu nebo nevinu podle rasového původu.  Nejste první, před vámi byl soudruh Urválek, a ještě před ním Norimberské zákony, které jsou asi zdrojem vašeho pojetí práva. Jste ubožák a jestli je Železný vinen, jste vinen i vy, jste rasista a hlupák. Ve vašem případě neplatí, že blbcoovi odpouštíme, protože neví co říká. Jste daleko nebezpečnější zločines než nějaký ubohý tunelář. 
0/0
18.3.2003 0:05

TEK

Pane Komárek, čím hůře tím lépe?
Pane Komárek, jako obvykle vedete v demagogii. Soud možná naslouchá více okradenému  než zloději, i když v případě našich soudů bych si dovolil trošičku zapochybovat, ale arbitráž není soud, u arbitráže by měěly být obě strany zohledněny stejně. Pokud věříte že tomu tak bylo, pak jste asi jeden z těch, kteří tvrdí že čím hůře tím lépe, když je možno to využít politicky. 
Ostatní vaše argumenty jsou téhož typu, nač užívat zdravý rozum, když můžeme aférku tak lehce posunout tam kam chceme...
0/0
18.3.2003 0:00

kamo

Re: Pane Komárek, čím hůře tím lépe?
O co jde? Komárek má naprostou pravdu. Železný za velkého přispění zákonů ČR, rady RRTV a taky Zemana i Klause, kteří ho veřejně vždy podporovali ve všech jeho podvodech, tak Železný prostě vyjebal s tím, kdo mu dal na začátku prachy a to vyjebal hodně těžce(omlouváím se za výraz vyjebat, ale vhodnější jsem tentiokrát opravdu nenašel).
Na to nemusím poslouchat žádnou arbitráž, na to stačí selský rozum. A nový prezident, místo toho, aby to ostře odsoudil alespoň morálně, tak raději drží hubu, neboť je Železnému zavázaný za svou nestydatou politickou podporu prostřednictvím NOVY. Arbitráž akorát řekla, jestli nechcete, aby si ostatní investoři mysleli, že dopadnou jako v Nigérii nebo v Kazachstánu, tak raději zaplaťte a to rychle. Na tom, že se jednalo o sprostou loupež to přece nic nemění.
0/0
18.3.2003 14:03

Neviom

Re: Pane Komárek, čím hůře tím lépe?
A jak víš, že arbitráž rozhodla zaujatě? Snad ti to neřekli na NOVĚ?
0/0
18.3.2003 16:00

webelix

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.3.2003 21:31

jyrki

At to zatahnou clenove Planety Nova
At to zatahnou verny divaci TV Nova a nam co je Nova u pr**** at s tim daj pokoj.
0/0
17.3.2003 15:19

ja bych to nevidel ve spatnych zakonech
budou v tom spis uplatky, ze pane Kasal
0/0
17.3.2003 7:25

Jaroslav

Chce se mi zvracet.
0/0
17.3.2003 3:12

Senátor

Je to žid
Je to žid.
0/0
16.3.2003 23:10

Najdete na iDNES.cz