Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Taxikář výhrůžky nepsal, potvrdil soud

Taxikář, který podle policie loni vyhrožoval kontrolorům pražského magistrátu, je nevinen. Městský soud v Praze zprostil Josefa Pospíšila s definitivní platností obžaloby z vydírání. Podle soudce Alexandra Sotoláře se nepodařilo prokázat, že výhrůžky posílal z počítače právě obžalovaný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Badaboum Bing

Jak se k tomu vyjádří GEHUMRO?
Prosím o vyjádření Che Humrevary..
0/0
23.7.2003 12:01

Berný

Pane Pospíšile, teď bych tu pakáž novinářskou zažaloval...
Vláčet neviného člověka v poutech,ukazovat ho jako lidického vraha ,rok ho honit po soudech a vláčet jméno netrestaného člověka po veřejnosti to je síla.Tady se ukazuje jak Policie plní společenskou objednávku .Tady už zase chtějí zavírat nevinného člověka za slova která ani nenapsal.novinářský dobytek.A magistrátní pakáž. 
0/0
23.7.2003 10:34

Tomáš B.

Taxikáři nejsou žádní andílci...
 a obyčejný člověk, ve smyslu bez někdy pochybných známostí nemá příliš šanci živit se jako taxikář v hl.m. Praze. Nicméně, státnímu zástupci se nepovedlo jednoznačně prokázat, ze výhružky posílal skutečně on a divím se, že se policie a státní zastupiteství zabývá takovýma kravinama. Pan.. myslím Pospíšil má právo odmítnout sdělit, kdo kdy v bytě byl s odvoláním na tvrzení, že by svou výpovědí mohl uškodit osobě ve vztahu k němu blízké.. tak to asi nějak je, tzn. rodiný příslušník apod. pak je čistě na policii a mu dokázat, že to byl skutečně on. Navíc pan Pospíšil, ať je váš názor jakýkoliv, by měl být vždy posuzován nevinný, což se týká i novinářů a to do doby dokud není pravomocně odsouzen. ... navíc není sebemenší důvod si myslet, že je podvodník a okrádá cestující, kontroly u něj dopadly přece vždy v pořádku.
0/0
22.7.2003 14:25

Tomáš Marný

Tak dročkař
půjčí kvartýr někomu naprosto cizímu... Jsem rád, že služby takových vamazanců nemusím využívat!!
0/0
22.7.2003 14:00

Frog

Re:
Cau Tome. Tak jsi si konecne koupil toho trabanta?
0/0
5.8.2003 21:52

Tinm

Mým povoláním je právo...
 
Soud má rozhodovat posouzením důkazů jednotlivě i ve vzájemných souvislostech a to znamená, že má užívat logiku.
A ta praví, že když někomu půjčuji vybavený byt i s počítačem a to platí mezi sociální skupinou, jako jsou taxikáři dvojnásob, tak to bude někdo koho znám, nebo si zjistím alespoň jeho nacionále......
Úvaha, že taxikář půjčuje vybavený byt neznámému je bizardně směšná a nereálná.... 
 
0/0
22.7.2003 13:58

Roumen

Re:
Mnojo, ale dokaz mu to. Logika je pekna vec, ale nekdy nestaci...
0/0
23.7.2003 9:11

Gaston

Ostudné pro soudy i pro taxikáře.
Tvrzení, že u mne doma za mé nepřítomnosti a mého souhlasu byl neznámy taxikář, který prostřednictvím mého počítače někomu vyhrožoval, měl soud pokládat spíše za pohrdání soudem a ne za argument pro osvobození. A svědectví o nevině od příbuzného ze stejného "cechu", pravomocně odsouzeného za podobný čin by také nemělo mít příliš velkou váhu. Ať je to strach nebo spolupráce, je výsledkem pře potvrzení pověsti soudů i taxikářů.
0/0
23.5.2003 13:15

Mgr Rudolf Blažek člen Rady hlavního města Prahy

Re: Ostudné pro soudy i pro taxikáře.
Myšlení absolventa Vokovické Sorbony.Prostě kdo se objeví u Soudu a svědčí ve prospěch žalované strany by měl dostat minimálně dvojnásobný trest než sám pachatel.Tím bychom odstranili zbytečné svědky,protože na základě jejich svědectví bude obžalovaný zproštěn viny.Soudy v Čechách jsou od toho aby obžalované trestaly a né aby se zabývaly  prokazováním jejich trestné činosti.Proto navrhuji,aby již v přípravném řízení mohla Policie podezřelé bít za účelem získání přiznání.Pro vyšetřování taxikářů bych zavedl speciální zákony které by do rukou městské policie vložila právo, taxikáře udeřit ještě před započetím kontroly.A až vystřízlivím povím Vám další ze svých nápadů.Těšte se.  
0/0
23.5.2003 14:59

Gaston

Re: Re: Ostudné pro soudy i pro taxikáře.
Nevím, proč překrucujete můj příspěvek. Vám snad připadá důvěryhodný argument, že jste neznámé osobě půjčil na víkend svůj byt i s heslem vašeho počítače a nemůžete za to, že on vašimi slovy někomu vyhrožoval? Ani policie, ani soudy nemají potlačovat ničí právo (jak k tomu vy vyzýváte), ale také ze sebe nemají nechat dělat šašky.
0/0
27.5.2003 7:50

Roumen

Pani Spravedliva
Figl s navstevou rodicu si budu pamatovat...to se muze hodit kdykoli. Rodice mi to odkejvou a sem z toho venku...pohoda. Premejslim, jakym cinem zacnu. Asi vykradu pani soudkyni byt...schvalne, jestli bude jeji vnitrni presvedceni u jejiho problemu stejny. :-)
0/0
22.5.2003 16:28

Rashmon

Banda českých křupanů zmanipulovaných novináři toužila po krvi...
Jak by to asi dopadlo,kdyby o vině rozhodovala ulice není potřeba pochybovat.Je však otázkou, zdali by někdo kdo patří k organizovanému zločinu takto dětinsky vyhrožoval.Příslušný úředník který organizuje kontroly by dostal varování daleko tvrdším způsobem.A to jenom jednou, při zbabělosti a zkorumpovanosti českých úředníků by další varování tak jako tak nebylo nutné.
0/0
22.5.2003 9:29

JayKay

taxi polib prdel, soude
Jasně, že příbuzný si všechno navzájem dosvědčí. Taky je normální, že se půjčujou byty neznámejm lidem.Je to od něj hezký, že pomůže bližnímu svému v nouzi.
0/0
22.5.2003 9:28

Gaston

I soudkyně může mít strach při setkání s organizovaným zločinem.
0/0
22.5.2003 8:54

Václav

Soudci ze sebe dělají blbce a neumí ochránit společnost
před podobnými gaunery.
0/0
21.5.2003 21:58

Berný

Re: Soudci ze sebe dělají blbce a neumí ochránit společnost
Tento obžalovaný však byl přes veškeré pochybnosti zproštěn viny.Kde jinde by se měla zjistit pravda než u Soudu.Soudkyně rozhodovala podle svého vnitřního přesvědčení a myslím si že rozhodla správně.Při pochybnostech o vině rozhodla v jeho prospěch.Zcela běžné v Evropské unii a v celém civilizovaném světě.Z NĚKTERÝCH PŘÍSPĚVKŮ ČIŠÍ PŘÍMO ŽIVOČIŠNÁ NENÁVIST VŮČI ĆLOVĚKU KTERÝ ONEN INKRIMINOVANÝ TRESTNÝ ČIN TŘEBA VŮBEC NESPÁCHAL.NO PROSTĚ MU TO NEPROKÁZALI.Ať se třeba Magistrát zblázní.Je to prostě tak.O Železném si můžu myslet co chci,ale pokud nebude uznán viným /což by si asi většina čechů přála/ nic s tím nenadělám, akorát budu platit.
0/0
22.5.2003 7:51

občan

Re: Re: Soudci ze sebe dělají blbce a neumí ochránit společnost
Chtěl bych znát , co se za  vnitřní m přesvědčením paní soudkyně ve skutečnosti skrývá.
0/0
22.5.2003 8:00

Černá

Re: Re: Re: Soudci ze sebe dělají blbce a neumí ochránit společnost
Pokud společností myslíte skupinu lidí kterou spojuje pouze společný jazyk a která je okrádána různými podvodníky,vládou,politickými stranami,si nezaslouží  být někým chráněna.Tato tlupa zde není pro nic jiného než aby byla zotročována lidmi typu Železného.V novodobých dějinách Český národ nemá v Evropě místo jako celek, jako jednotlivec určitě ano.Tupý konzument tradičního českého sedativa / piva /,divák Novy,nekritický příznivec Klause a jeho ptákostrany ,naivní dělník s jeho sociálními jistotami mizící někde v nenávratnu, je ideální objekt k zneužívání.Špatně se to,polyká ale ten chlapec umí myslet, takže celá zinscenovaná fraška skončila tak jak skončila.Bohužel je potřeba se zamyslet zdali by v normální společnosti nebyl prospěšnější se svým duševním potenciálem v jiném zaměstnání, místo toho aby byl vláčen po Soudech.
0/0
23.5.2003 8:24

Tinm

Re:
Soud má rozhodovat posouzením důkazů jednotlivě i ve vzájemných souvislostech a to znamená, že má užívat logiku.
A ta praví, že když někomu půjčuji vybavený byt i s počítačem a to platí mezi sociální skupinou, jako jsou taxikáři dvojnásob, tak to bude někdo koho znám, nebo si zjistím alespoň jeho nacionále......
Úvaha, že taxikář půjčuje vybavený byt neznámému je bizardně směšná a nereálná.... 
 
0/0
22.7.2003 13:57

Kolman

Škoda že se novinář nepodepsal.
Tak nenávistný článek by měl mít jméno autora.Alespoň bych mu napsal co to znamená když je někdo uznán Soudem nevinný.Urválek je proti Vám lidumil.Nelze beztrestně zpochybňovat rozhodnutí Soudu.Uvědomujete si to ?
0/0
21.5.2003 18:39

richard

Re: Škoda že se novinář nepodepsal.
...ano, uvědomuji si, že podělané a zkorumpované české soudy, co dnes posílají do krimu hafo lidí za pitomosti a další lidi zcela bez důkazů na straně jedné a jak na běžícím pásu osvobozují mafiány a estébáky na straně druhé opravdu nutně potřebovaly zvláštní zákon o své neomylnosti a nekritizovatelnosti...pánové a paní soudci a soudkyně se opravdu "poučili" z několika set nevinně popravených (resp. českou justicí úkladně zavražděných)lidí a několika set tisíc lidí které zase poslali do lochu, ač dobře věděli, že jde o nevinné a jejich "doznání" a "výpovědi" jsou vynucené mučením, předem naučené a i podle tehdejšího bolševického "práva" právně zcela neplatné...
0/0
22.5.2003 7:09

hopík

Re:
To se těžce mýlíš. Nelze beztrestně zpochybňovat rozhodnutí Boha. Jestli soudy odvádí za naše peníze nekvalitní, neprofesionální práci, jestli jsou soudci úplatní, zastrašitelní, potom je třeba zpochybňovat a kritizovat práci soudů, vyvozovat perzonální důsledky. , Jestli je v tomto státě prostřednictvím soudů právo nevynutitelné a celý systém je nastaven tak, aby lumpové byli nepostižitelní, potom je nutné vyměnit politiky.
0/0
22.7.2003 13:44

Jingle

Mediální válka proti taxikářům a nebo rovnou nenávist novinářů.
Kdyby to byla jedna zprošťující kauza řekl bych budiž Ale...Už v roce tuším 1995 měl být zbit údajně americký novinář na Staroměstském náměstí/zproštěno v plném rozsahu/,po té další kauza elektrické sedačky fáma šířená majitelem fy.AAA p.Kvasničkou/nezjištěno nic co by potvrzovalo tuto teorii/.Údajné vydírání fy.Thorges tuším rok1996/ dodnes není právoplatně rozhodnuto a údajně hned tak nebude/.Vražda bosse pražské taxislužby Hříbala /vrah nenalezen/.Po té loupežné přepadení známé anglické skupiny /dodnes nevyšetřeno/.Údajná úpatkářská aféra kolem zkoušek dodnes nic . Zřízen specielní oddíl policieTaxi zabývající se údajnou trestnou čiností taxikářů.Zase nic.Tým po určité době rozpuštěn..Taxikář vydírající pomocí Internetu.Nic.Zkrátka .Nic,nic,nic.
0/0
21.5.2003 17:59

jouda

... a co takhle tu o Budulínkovi
.. a nebo o slušných taxikářích. Ale to je teky jen pohádka.
0/0
21.5.2003 16:56

Kalaš

Tak to jsem zvědav jak to dopadne.
Po všech kauzách které proběhli v tisku pak velice často přichází studená sprcha.Údajní pachatelé trestných činů jsou buďto zproštěni viny a nebo se jejich kauzy táhnou několik let do ztracena.Tak nevím.Obhájci a asi dobří, hájí svého klienta  a né pravdu.Tak to vidím tak že se párkrát nedostaví pro těžkou nemoc a pak to zmizi do hlubin.Jak by né ,vždyť je mezi nimi spousta bývalých policistů.
0/0
19.3.2003 17:06

Já 1

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
17.3.2003 12:40

Najdete na iDNES.cz