Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kovanda: Pod Saddámem bych žít nechtěl

Na otázky čtenářů iDNES odpovídal velvyslanec České republiky při NATO Karel Kovanda. Otázky se točily především kolem hrozící války v Iráku a naší účasti v ní. Domníváte se, že motivy USA jsou čestné? Nevadí Vám, že nepředložily vůči Iráku jediný ověřený důkaz? "Irák neplní rezoluce Rady bezpečnosti. Saddám je diktátor pod nímž bych já žít nechtěl," odpověděl Kovanda.Odpovědi najdete ZDE

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rasista

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
16.3.2003 22:32

barbudo

Re: zrušte je, než bude pozdě
Znáte někoho jiného, kdo v posledních padesáti letech pobil víc muslimů než Saddám?
0/0
17.3.2003 8:42

Borek

Haag
Zajimalo by mne, kdy začne ličeni pred haagskym soudem s panem Clintonem, pani Albrightovou ? Jsou to přece valečni zločinci, napadli suverenni stat bez souhlasu a podpory OSN. Kdo viděl film " WAG the DOG", tak ví o čem mluvím. Pokud dubya napadne suverenní stát bez podpory OSN doufám, že jej i celý jeho tým a pana Blaira s panem Aynarem uvidíme před mezinárodním soudem. Myslím, že Česká republika by měla pana Kovandu nahradit objektivnější osobou. Pane Kovanda vy by jste mohl být ozdobou večeří dubyovy rodiny, kde tatínek pláče jak nenávidí Sadama a syn plamenně hovoří o odplatě, ale ani slovo jak Sadam sloužil americké zahraniční politice v blízkovýchodní oblasti. Pane Kovanda musíte mít z mládí(dětství) nějaký velký mindrák, jako všichni, které posedlost válkou spojuje. Kdysi jsem se potkal s malířem=krajinářem, který předtím pracoval jako  vysoký bankovní úředník a jeden den se rozhodl živit se svým koníčkem. Měl zajímavý názor - kdyby Hitler měl možnost studovat malířství nedošlo by k 2.svět.válce. Já s ním souhlasím a ptám se "pane Kovanda co Vám nebylo umožněno", nebo se potřebujete prostě zviditelnit?
0/0
16.3.2003 18:12

idiot

tak teď si nejsem jist už ničím,
ona ta válka je proto, že Kovanda nechce žít pod saddámkem ? a - hoch nešťastný - musí ... vlastně mohl by ....že? Jojo, ještě že na to má nastudovanou tu politologii...
0/0
15.3.2003 18:17

Janina

Já pod vámi také ne!!!
Já pod vámi také ne!!!
0/0
15.3.2003 8:54

Janina

Podporujeme agresi
Spojene staty se pripravuji k otevrene agresi proti vuli RB.  G.Bush je tak podle mezinardinoho prava valecnym zlocincem a mel by predstoupit pred Mezinarodni soudni tribunal, stejne jako Milosevic. Velvyslanec Kovanda tento zlocinny postoj aktivne obhajuje, a to proti vuli nejen ceskeho verejneho mineni [vice nez 70 procent], ale i proti stanovisku ceskeho parlamentu [ucast CR jen pri souhlasu RB OSN]. Mel by proto byt okamzite odvolan z funkce. Pro mne je obycejny kolaborant. Lide pamatujte si kdo nas kam uvrhl, bez naseho souhlasu. Kdyz se nedari komouse odsoudit, tak u techto lidi snad ano!
0/0
15.3.2003 8:53

Pavel

Re: Podporujeme agresi
Souhlas , nic než souhlas
0/0
15.3.2003 16:46

Petr

Re: Podporujeme agresi
Janino,
mas velikou pravdu, ja bych jenom dodal, ze v polovine pristiho tydne pravdepodobne vypukne nova valka. Bude to valka  Bushe proti celemu zbyvajicimu svetu. Podle scenare ktery si ten zlocinec sam zreziroval. "Kdo nejde s nami jde proti nam."  Ja jenom doufam, ze az bude mit doma druhou Palestinu, ze pochopi.
0/0
17.3.2003 2:02

lukas

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.3.2003 16:25

tomas

Podporujeme agresi
Spojene staty se pripravuji k otevrene agresi proti vuli RB.  G.Bush je tak podle mezinardinoho prava valecnym zlocincem a mel by predstoupit pred Mezinarodni soudni tribunal, stejne jako Milosevic. Velvyslanec Kovanda tento zlocinny postoj aktivne obhajuje, a to proti vuli nejen ceskeho verejneho mineni [vice nez 70 procent], ale i proti stanovisku ceskeho parlamentu [ucast CR jen pri souhlasu RB OSN]. Mel by proto byt okamzite odvolan z funkce.
0/0
14.3.2003 13:43

Daniel

Re: Podporujeme agresi
Souhlasím, snažil jsem se ho na to upozornit...
0/0
14.3.2003 13:47

outcast

Re: Podporujeme agresi
Já kroky GB podporuji. Panu Kovandovi se spíš divím, že na některé nesmysly vůbec odpovídal. Národ jako Češi, kteří se 40 let "soudruhovali" a za dalších 5 budou zase,  nikoho pohánět před nějaký mezinárodní tribunál rozhodně nebudou. Pánbůh zaplať, že na jejich názory se nikdo neptá! To by ten svět vypadal...
0/0
14.3.2003 13:57

tomas

Re: Re: Podporujeme agresi
Pripominam, ze na nase nazory se nejen ptaji, ale take se na ne odvolavaji a pouzivaji je jako  obhajobu.  Americane vsude tvrdi, ze jako new Europe patrime k jejich "coalition of willing states" a proto  maji dostatecnou podporu. K teto pochybne koalici osmi nas protipravne pripojil "prezident" Havel s nekolikahodinovym zbyvajicim mandatem bez toho, ze by se zeptal v parlamente. Navic mame vojaky v Kuvajtu, ktere jsme take vyslali na pokyn Americanu. VV Kovanda pritom ignoruje, ze bez rozhodnuti RB se americke agresi nesmi ucastnit.  Takze z nas dela  opet satelit, jen s jinou orbitalni drahou. 
0/0
14.3.2003 14:20

david

Re: Re: Re: Podporujeme agresi
raději satelit USA než CCCP, respektive v dnešní době FRancie a Německa.
0/0
14.3.2003 18:47

Dan

Odpovědi...
V případě "nepříjemných" otázek pan Kovanda bohužel neodpovídá na položenou otázku.
Ale nečekal jsem to jinak
0/0
14.3.2003 13:10

Vendula

scénář
Vážený pane Kovando! USA je patrně za svým zenitem. Další a další země vyjadřují nespokojenost se světovou nadvládou tohoto molocha. To jim ve finále zlomí vaz. Konflikty v Iráku, Sev. Korei a dalších zemích, vrůstající antiamerikanismus v Evropě, boj za svobodu (terorismus) - to vše bude eventuelně nad síly tohoto osamělého světového policajta. Reaganovo vítězství nad východním blokem bude, paradoxně, pro USA nepříznivé - tenkrát na hlídání světa byly dva, sám to nezvládne nikdo. USA se již brzo stáhne za oceán a přestane svojí zahraniční politikou do všeho zasahovat. Země jako Rusko, Polsko a Čechy  se svými komunistickými stranami tím konečně získají prostor potřebný pro návrat k režimu, který je možná pro většinu jejich obyvatelstva tím správným - k socialismu. Moje otázky zní: Je demokracie v americkém slova smyslu to pravé pro všechny bez rozdílu? Nečiní Spojené státy chybu, když se ji snaží všude implantovat? Domníváte se, že můj scénář, kdy vliv USA ve světě poklesne a dojde k návratu starých režimů je nesmyslný (myslí si to všichni ostatní)? Děkuji.
0/0
14.3.2003 12:44

dada

Re: scénář
Nadechni se a podívej se do zrcadla. Co tam vidíš není sice tragédie, ale na facku by to bylo.
0/0
14.3.2003 13:49

Mirek

Re: Re: scénář
... ale ale, pane kolego! Říkejte si: "je to nejspíš blondýna,...", ale fackovat dámu? Byť i jakkoli pitomou?
0/0
16.3.2003 23:46

Hnidopich

Re: scénář
Ctěná slečno (či paní) Vendulo! Vaší věštby bych se skutečně nerad dožil. Nemalujte prosím čerta na stěnu. Ještě jednou socialismus? To by již fakt bylo na sebevraždu!
0/0
14.3.2003 13:58

Dalajlama

Re: Re: scénář
Nereagujte na Vendulu, je to nějaká nebezpečná jeskynní příšera.
0/0
14.3.2003 14:04

WALDA

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.3.2003 14:27

Já I.

Re: scénář
Nehledě na to jak se k Vašemu příspěvku vyjádřili jiní musím říci,že za dnešní napjaté situace,je Váš scénář tou lepší variantou pro svět. Ta horší je následující. USA rozpoutaj válku v Iráku do které zatáhnou evropské země,jejichž vlády jsou prostého ducha.Pak stáhnou svá vojska a konflikt bude pokračovat bez nich,ale na celém kontinentě tak jako před 60 lety.Oni budou jen dohlížet,aby žádné z válčících stran nedošla munice. A tak jednou pošlou patrony do Čech a po druhé zase do Iráku. Za velikou louží se budou smát,chlasta whisku a požírat ty svoje smrduté silikonové hamburgery.
Takže,kéž by nebesa vyslyšela modlidby a vrátila nám klid a mír a bude-li to jejich vůle, nechť je třeba červenej.
0/0
15.3.2003 2:35

KLM

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
15.3.2003 12:14

Najdete na iDNES.cz