Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lékař neoprávněně léčil rakovinu

Brněnskému lékaři Václavu Jordánovi hrozí, že příštích několik let stráví místo v ordinaci za mřížemi. Policie ho totiž obvinila z pokusu o těžkou újmu na zdraví a z podvodu, protože neoprávněně léčil některé onkologické pacienty. K vyhledávanému lékaři z brněnské polikliniky mířily s důvěrou desítky pacientů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nejmenovaná

trošku přiblížení části problému
O problému něco málo vím jako lékařka, ne pracovník pojišťovny,problém výše jmenovaného lékaře nebyl ani tak v existenci nebo neexistenci atestace (mimochodem v naší zemi není podmínkou k předpisu cytostatik vlastnictví atestace z onkologie), jako spíše ve velmi zvláštních léčebných postupech bez jakékoli dokumentace. Chodili mi pacienti se zprávami o léčbě bez udání druhu aplikovaného cytostatika s tím, že jim pan doktor něco dával injekčně. To prostě u onkologických pacientů nelze.
Ale, že by se jednalo pouze o JEHO vinu mi nepřipadá. Pojišťovny to měly hlídat , za to berou nemalé částy od nás všech !!!
0/0
16.3.2003 11:55

jana

Re: trošku přiblížení části problému
Vážená paní doktorko,sama dobře víte,že pojišťovny toto velmi dobře hlídají a že každé cytostatikum musí být schváleno revizním lékářem,a není možné,aby nebyla vedena přesná dokumentace,kde se vše shoduje s vyžádanou léčbou.Nepochybuji o tom,že kdyby tu nebylo něco vpořádku,pojišťovna by léčbu schválila a při revizi neobjevila.Taky bychom si o tom bývali už početli,kdyby nějaký problém byl.Tento příběh potvrzuje přísloví"kdo chce psa bít bič si najde"aneb jak zlikvidovat konkurenci.Mimochodem,kdyby byli všichni lékaři na takové odborné a lidské úrovni jako dr.Jordán mohli bychom si v českém zdravotnictví gratulovat!Věřte mi,že jako zdravotník toto mohu posoudit.
0/0
16.3.2003 21:07

nejmenovaná

Re: Re: trošku přiblížení části problému
Ono schváleno bylo, jestli se aplikovalo je jiná věc. Vidím do tohoto případu trošku více, znám nyní i odvolané revizní lékaře, znám osobně( a dosti dlouho) i jmenovaného lékaře a je mi smutno, že jeho práce má ,bohužel, toto zakončení. Více se o tomto případu   již nemíním šířit. 
Dělat z toho ale novinářskou senzaci mi připadá naprosto nechutné a zavádějící, protože celá pravda se do tisku nikdy stejně nedostane . Je to odpoutání zájmů veřejnosti  od mnohem závažnějších a důležitějších problémů (i těch ve zdravotnictví).
0/0
17.3.2003 23:38

petr

čest práci soudruzi,ku předu levá,zpátky ni krok !
Jsem zděšen.My staršípamatujeme,že po vzoru sovětských poradců a skalních komunistů byly v 50.letech procesy nejen s politickými odpůrci a věřícími,ale i tzv.vrahy v bílých pláštích.Tak se tehdy režim zbavoval sobě nepohodlných.Dnes jsme měli možnost si přečíst excelentní slovní guláš bez začátku a konce,ovšem s jasným cílem znemožnit člověka,který se zcela věnoval svým pacientům a nezpůsobil jim žádnou újmu.Proč se nikdo neptá na úspěšnost léčby a kolik pacientů bylo touto léčbou zachráněno?Zapoměl na to někdo nebo je to úmysl?Podobnost s 50.lety čistě náhodná?
0/0
14.3.2003 1:08

Barbora

O co tady vlastně jde?
Je neuvěřitelné co je u nás možné,ze článku nevyplívá vůbec nic.Snad jen to,že Dr.Jordán někomu opravdu velmi vadil.Nebyl snad pro některé nesnesitelně úspěšný a oblíbený.Ví sami redaktoři o čem je toto jejich dílo? Jestiže by se jednalo o samotnou atestaci,je to věc zaměstnavatele s jakými požadavky lékaře na místo přijala a ne daného lékaře.Jistě musel prokázat určitou praxi a schopnosti.A atestaci u nás smí lékař složit po určité době.Zřejmě předpokládali,že bude léčit pacienty a ne se šťourat v nose.
0/0
14.3.2003 0:22

JUDr. Rausová Vlastimila

MUDr. Mikulcová Jana
Potvrzuji svoji existenci, uvedla jsem také svoji adresu.Jsem přesvědčena o tom,že MUDr. Jana Mikulcová je žena více tváří. Tu odvrácenou, přinejmenším od běžně uznávané slušnosti,(jemně řečeno,)zná jen ten, kdo jí byl nucen poznat blíže. Jako členka zastupitelstva Brna 18, je jistě navenek váženou osobou, o níž nikdo ani netuší, čeho je ve skutečnosti pro peníze schopna. Bude jistě ku prospěchu veřejnosti poznat i její stinné stránky jednání.
0/0
13.3.2003 13:14

Míla

Re: MUDr. Mikulcová Jana
Zní to zajímavě. Pokud Vám něco provedla, paní doktorko, zkuste se obrátit na ombudsmana, to by snad bylo efektivní řešení, ne? Mnoho zdaru.
0/0
13.3.2003 14:29

JUDr. Rausová Vlastimila

Re: Re: MUDr. Mikulcová Jana
Veřejný ochránce práv neřeší případnou trestnou činnost lékařů a ani jejich soukromé finanční transakce, ale děkuji i tak za účast, která potěší, pokud je dobře míněna. Dobré slovo také léčí a někdy nezbývá než právě to. Děkuji.
0/0
13.3.2003 15:01

JUDr. Rausová Vlastimila

MUDr. Mikulcová Jana
Mohu doložit Policii ČR, že MUDr. Jana Mikulcová, bytem Brno 18, Štolcova č. 85, jedná nepoctivě a jejím cílem je získání finančního prospěchu za každou cenu. Jedná se o mou osobní zkušenost,vedeno dříve trestní řízení, nyní dědický spor. Jsem ochotna zveřejnit všechny okolnosti případu. JUDr. Vlastimila Rausová Dubová 11, 637 00 Brno
0/0
13.3.2003 11:29

Petr

Re: MUDr. Mikulcová Jana
Hmm, to by nejdřív nějaká JUDr. Rausová musela existovat ...
0/0
13.3.2003 11:44

dan

na okraj
bez ohledu na vlastní obsah toho, zda Dr. Jordán podváděl či ne - jsou v našich novinách nějaká pravidla, kdy se člověk vyšetřovaný, či obviněný, ale neodsouzený vystaví pozornosti veřejnosti pěkně pod celým jménem? Proč není uvedeno také jméno revizního lékaře, byť je v článku dvakrát naznačeno, že podvody měly spoluviníka? Nechci si raději myslet, že třeba pojišťovny mají jiný vliv a dosažitelnost právních služeb, než jednotlivec...
0/0
13.3.2003 11:26

postrach

kontrola
osobně si myslím že liknavost a nezájem o prospěch pacientů ze strany lékařské komory (nikdy nikoho neoznačí za neschopného, nevzdělaného, nikomu nevezme právo léčit) povede k tomu že při návštěvě lékaře budu za chvíli požadovat aby mi ukázal lékařský diplom, u specialisty pak potvrzení o atestacích a výpis z trestního rejstříku :)
0/0
13.3.2003 9:54

jana

přidala bych našim odborníkům platy. sestrám 35000,- doktorům 100000,- naši světově proslulí zdravotníci si to zaslouží.
0/0
13.3.2003 8:18

exik

Re:
Mělo by to tak být...
0/0
13.3.2003 10:10

bývalá sestra

Každý si zaslouží dle své práce a ne dle hodnosti, milá Jano!
Jistě, Janičko, a miliony jim nechceš přidat, aby se mohli vesele v pracovní době, kdy si slouží své "náročné" pohotovosti, navzájem lépe a veseleji pelešit? Místo toho, aby "sloužili" a byli pacientům k dispozici, když je nejvíce potřebují  , jsou zalezlí na inspekčních pokojích, vesele si popíjejí whisky od pacientů, dívají se na televizi a ještě se lékaři a sestry navzájem obšťastňují (FSNP Ostrava Poruba-Urgentní příjem). A ve finále vás ještě arogantně seřvou, co že to chcete, když se dožadujete ošetření........ OMLOUVÁM SE TÍMTO VŠEM POCTIVÝM, PRACOVITÝM, SLUŠNÝM A VĚRNÝM SESTŘIČKÁM A LÉKAŘŮM.......(v každém oboru se bohužel najde i ksindl....)
0/0
13.3.2003 12:10

Petr

Re: Každý si zaslouží dle své práce a ne dle hodnosti, milá Jano!
Už jsem se chtěl naštvat, ale nakonec tedy omluvu přijímám.
0/0
13.3.2003 13:05

Pavel

Re: Každý si zaslouží dle své práce a ne dle hodnosti, milá Jano!
Nejprve bych chtěl uvést, bývalá sestro, že ty náročné pohotovosti služím již 15 let bez popíjení whisky od pacientů a bez pelešení a dále vám sdělit, že jste dosti ubohá a hloupá, když stavíte vyjimku z jednotlivého pracoviště jako model noční služby. A zcela bez emocí vám sděluji, že pro Vás platí přesně ta slova TV hrdiny, že kdyby hloupost nadnášela, lítáte tu jako holubička. Z uvedeného soudím, že Vy by jste se ráda pelešila taky a nikdo na to zřejmě nereagoval. Na rozdíl od vás drahá anonymko uvádím email prasmrk@seznam.cz
0/0
21.3.2003 13:37

Lada

Honba za senzací
Proč se někteří redaktoři snaží hledat průšvihy tam kde nejsou? Pokud mohu soudit z informací ve článku tak se jedná o čistě administrativní problém, na kterém si mohou honit triko byrokrati (ať už z pojišťoven nebo mezi lékaři), ale v principu se nic nestalo. Lékař pouze podepisoval to, co podepisovat neměl a co měla podepisovat dozorující lékařka. Nikoho nepoškodil (to by se to jinak rozmázlo), pojišťovny neokradl (pacienti dostali léky které měli), prostě bublina.
Taky v práci podepisuji věci, které by správně měl šéf, no už se těším až na mě vlítne nějaký investigativní žurnalista.
0/0
13.3.2003 6:42

Soňa

Re: Honba za senzací
Souhlasím s tvým názorem. Zřejmě okurková sezóna (ještě by snad neměla být, ne?) dohání novináře k vyhledávání psedokauz. Bohužel, dříve jinak celkem objektivní, idnes začíná sklouzávat k bulváru. Škoda...
0/0
13.3.2003 14:01

Tomáš

Asi to uměl a tak to dělal.
Nikoho nazajímá, jak úspěšně léčil. Kdyby na to měl papír, klidně je mohl poslat pod kytičky a pro úřady a lékařskou konkurenci by to bylo v pořádku.
0/0
13.3.2003 6:27

Tomáš

0/0
13.3.2003 6:23

Malik

Peníze
Jde především o peníze, asi byl nekalou konkurencí, tak si na něj došlápli. Není to první ani poslední případ v oblaství lékařství. Nikdy se neřeší úspěšnost léčby.
0/0
12.3.2003 23:44

hanka

no to se mi snad jen zda
po precteni tohohle clanku sem jako budouci doktorka zdesena. zaroven se ale zdesena i jako obycejny clovek.Myslim ze kdyby lekar nebyl uspesny lidi by k nemu nechodili.. koukam ze v tomhle state uz vsem jenom hrabe  
0/0
12.3.2003 23:19

protiva

Re: no to se mi snad jen zda
No nevím, jestli bych jel autobusem, když řidič neudělal řidičák. Může mu to párkrát vyjít. Proč by nemohla léčit i zdravotní sestra? Zrušme doktory a jejich atestace, zrušme řidičáky a školení řidičů! To vážně chcete? Jak by to vypadalo, kdyby si dělal každý co chce. Pokud pracuje s lidskými životy, musí prokázat znalosti u komise. Až začnou umírat lidi, bude pozdě.
0/0
13.3.2003 6:44

Mary

Re: Re: no to se mi snad jen zda
Přesně tak.....
0/0
13.3.2003 6:48

Q

Re: Re: no to se mi snad jen zda
Upřesnění:
1) řidičák a atestace je něco jiného-ten člověk medicínu vystudoval.
2) v mnoha nemocnicích operují a léčí neatestovaní levní lékaři
3) mnohé čistě lékařské úkony (patří mezi ně i odběr krve ze žíly !) dělají sestry
0/0
13.3.2003 9:18

Dr. Zelezny

Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
nesouhlasim, mam pocit, ze postgradulani  (celozivotni) vzdelani ma ZASADNI vyznam...bez neho kazdy za par let neco zapomene a nic novyho neprijme. Obcas to je i videt, ze nekteri zdravotnici (mluvme obecneji) ustrnuly ve vyvoji pred 15 lety
0/0
13.3.2003 10:30

protiva

Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
1)Mám řidičák na auto a proto můžu řídit i autobus? Medicína má taky své obory! 2)Léčit levně neznamená léčit dobře. Vývoj v lécích jde rychle dopředu a doktor se musí neustále vzdělávat. (Někteří lékaři sami neví, co předepisují!) 3)Sestra podá prášek, kretý předepíše doktor. Ona ho předepsat nesmí! Před odběrem krve tě vyšetří doktor, potom pošle za sestrou.
0/0
13.3.2003 12:53

Q

Re: Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
Ad 3) to ano, ale lékar by mel delat i samotny odber, nebot se jedna o rizikovy zasah. To, ze ho delaji sestry je jen zabehly uzus, pritom by sestra mela krev brat jen v mimoradnych pripadech.
0/0
13.3.2003 14:19

Q

Re: Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
ad 1) Ano, medicina ma sve obory - vseobecnou a veterinarni.
0/0
13.3.2003 14:19

Q

Re: Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
Ad 2) jiste, levne neni dobre, ale nesouhlasim s tou druhou casti. Lekari spise casto predepisuji totez, protoze "s 5 antibiotiky pokryjes vsechny bakterie vcetne rezistentnich kmenu" - to je autenticky vyrok jednoho z lekaru...
0/0
13.3.2003 14:22

protiva

Re: Re: Re: Re: Re: no to se mi snad jen zda
Na virové onemocnění dostaneš antibiotika, protože neví o existenci antivirotik. Takže si organismus akorát zbytečně zatěžuješ.
0/0
13.3.2003 15:10

xray

Re: no to se mi snad jen zda
doufám že se ti nikdy nedostanu pod ruku. tvoje inteligence je mizivá.
0/0
13.3.2003 8:32

FKK

TO MUSITE VIDET
 
pro zájemce něco z historie, hidden wars of desert storm http://www.prisonplanet.com/video.html
 
Poslete to i svym znamym kteri jeste veri vsemu, co jim rikaji
0/0
12.3.2003 22:44

TEK

Re: TO MUSITE VIDET
Nejpitomější snůška pitomostí, satanisti, spiklenci plánujcí celosvětovou vládu, samozřejmě CIA, atd. Před pár lety tvrdili, že jihokorejské letadlo sestřelila CIA, americká vláda tají styky s UFOuny atd. Je to normální bulvár, a kdo tomu chce věřit, tomu není pomoci. Tehle web je znám už léta, a vřele doporučuji tomu kdo umí anglicky jako zábavné čtení., pokud má na to žaludek, a nechce používat mozek
0/0
12.3.2003 23:27

Lukáš

Aha
Takže to mám chápat tak, že byl patrně úspěšnější než někdo jiný a tak se na to koukne Policie a hned máme jasno: okradl pojišťovny, protože neměl atestaci a pojistníci mohli v klidu umřít a ušetřilo by se! Patrně čekáme na další katastrofu, kde umře najednou víc než 10 lidí najednou...............
0/0
12.3.2003 22:10

Najdete na iDNES.cz