Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chlapec je po potyčce s učitelem v nemocnici

V domažlické nemocnici leží na pozorování třináctiletý hoch z Bělé nad Radbuzou. Učitel při tělocviku nevydržel jeho vyrušování. Chytil chlapce za ucho a krk a vyvedl z tělocvičny. Není to jeho první potyčka s dětmi. Podobným způsobem se učitel před několika lety choval i k dívce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

BUM

Vlastní text,ale nevlastní cenzura.
Co to jsou nepřípustné výrazy?
0/0
14.3.2003 18:31

barbudo

Pokud škola nemá vychovávat, ať vychovávají rodiče.
Budu-li obecním pasáčkem krav, budou mi občané svěřovat své kravičky a já se o ně přes den budu starat, vyvedu je na pastvu a večer je vrátím majitelům. Možná se s majiteli dohodneme, že jejich kravičku budu ovládat pouze slovně, nepošlu na ně psa, nevztáhnu na ně ruku (klacek). Občané své mladé kravičky nejprve vycvičí v poslušnosti, ovladatelnosti, snášenlivosti a potom mi je předají. Zjistím-li, že některá z nich správně nereaguje, zavolám majitele, aby si ji okamžitě odvedl, aby nenarušovala spokojenou pastvu ostatních. Požádám zároveň majitele, aby mi už ji zítra neposílal ani mi za její pastvu neplatil. Prosté. Rodiče dají učitelům čísla svých mobilů a dostanou povinnost do šedesáti minut odstranit slovně nezvladatelné dítě ze školy a zaplatit náklady za jeho ostrahu. Potom ho buď dovychovají, přesunou do jiné školy nebo jeho povinné vzdělání zajistí sami.
0/0
14.3.2003 10:09

Ing. Papazian

Zaveďme do škol i fyzické tresty!
Vzhledem k tomu, že děti jsou čím dál drzejší až kriminalizující, myslím si, že i facka má svůj výchovný aspekt. Pochopitelně nemyslím zavádět jakékoli fyzické tresty, ale třeba pohlavek bych jenom uvítal.
0/0
14.3.2003 9:25

David Palan

Re: Zaveďme do škol i fyzické tresty!
Tak mi zdel svou adresu, blbecku, abych te mohl prijit poradne proplesknout.
0/0
14.3.2003 12:16

Míra

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.3.2003 9:16

denny

Děti :o)
Moje vlastní zkušenost je taková: Studuju padagogickou fakultu a přímý kontakt s dnešními ZŠ dětmi mám na několika kroužcích. Moje zkušenosti jsou však diametrálně odlišné od zážitků, coby vychovatele na škole v přírodě. Je totiž rozdíl být se stálou skupinou  20 dětí 1-2 hodiny denně a nebo 18-24 h denně (i se spánkem).
  • V prvém případě, jsem nikdy neměl vážnější problém, který bych nevyřešil změnou tónu nebo pohledem.
  •  V případě druhém už to tak jednoduché nebylo(večer vždy přibylo na starost ještě dalších 20) a ačkoliv jsme (pobyt většinou trvá 14 dní) vycházeli poměrně dobře, děti si vymyslí pěkné blbosti - a už jenom z dlouhodobé té starosti, kdy musíte mít všechny v pořádku (dát pozor, aby si něco neudělali, či nedostali alergii na vzduch) jsem na ně na konci pobytu byl nucen vícekrát zvýšit hlas tak o 400% .
Fyzický kontakt (jakýkoliv) učitele s žákem(yní) je zkrátka něco, co se učiteli nevyplatí. A jeden z našich starších učitelů, který nám předává své zkušenosti nás (před. muže ) varoval před dívkami, které přijdou jakoby na dotaz do kabinetu a pak vyjdou a vykládají, cože tam s nimi pan učitel prováděl. Takže dneska se vyplatí kabinet nahrávat kamerou a mít ještě tři svědky.
Nemyslím si, že je to školou, ta je "bohužel" většinou stále stejná, ale je to typem dětí, které se prostě změnili a řada starších kantorů se zkrátka předělat nedá. Jeden můj kamarád říká, že děti jsou teď víc "svobodné", víc jakoby "cikánské"(z hlediska kulturního) a snaží se být jako rodiče, jež jsou tlačení k co největšímu (materiálnímu) úspěchu vydobít, co nejvíce pro sebe (za co nejmenší cenu). A tak je to se vším.
Je jedno tvrdé, leč logicky účinné - nahradit postupně učitele stroji(lidé jsou nevyhovující). (Už se o to pokoušíme víc než století) A pak budou děti lepší (možná)...
Co Vy na to?
Děti? Novináři? Učitelé?
 
 
0/0
14.3.2003 1:15

Pavel_MAIF

škola.....
je pro dost lidí pouze místo kam odloží dítě na dopoledne.Nějaká váha vzdělání,když vysokoškolsky vzdělaný člověk bere méně jak vyučený?Nějaká váha vzdělání,dyž drtivá většina faktů je nepraktických?A pravomoce učitelů slabé?V očích národa jsou ti,kteří se MUSÍ starat,ale NESMÍ nic,co by se dětem nelíbilo:(( Učitelé jsou v pozici figurek,kde jinde by si žáci mohli dovolit otevřít hubu na pořádnýho chlapa než či ženskou, když ví že se jim nic nestane??? Pro Radku:ukázka Rakouského školství se mi zdá hnusná.Vést někoho,aby za každou cenu prorazil...dobrá,budeme mít ve škole klid,ale ve společnosti to bude vřít!!!! Jde o pochopení,že zviditelnit a prosadit se se dá i jinak než se porvat!!! Rakušáci jsou sto let za opicema...mě se líbí model těch amerických škol,založených na samostatné práci ale patřičně usměrňovaný a zaměřený na vlastní pojetí probírané látky.Tak se každý naučí prosadit se po svém....
0/0
13.3.2003 23:27

radka

Re: škola.....
To co vy popisujete jako hnusne, tj schopnost se prosadit, je vec ktera se uci na vsech zapadnich skolach. Jde o to neresit problemy fackovanim ale dialogem. Temer vsechny zde uvadene prispevky  by resili problemy v rodine i ve skole z pozice sily. To je zase podle me hnusne a nefer. Prectete si v rubrice zamestnani jak prosazovat svoje opravnene zajmy. Cituji: "Ve vysoce civilizovaných státech se mládež již od útlého věku ve školách systematicky učí, jak komunikovat, obhájit svůj oprávněný zájem, úspěšně vyjednat přijatelnou dohodu. Takový komunikační předmět má v rozvrhu minimálně stejný časový prostor jako matematika nebo mateřský jazyk"
0/0
14.3.2003 9:16

briza

Re: Re: škola.....
No, ja jsem par tech deti co se "od útlého věku ve školách systematicky učí, jak komunikovat, obhájit svůj oprávněný zájem" zazil v americkych rodinach a obcas jsem si nebyl jisty kdo tam urcuje pravidla jestli deti nebo rodice.
0/0
14.3.2003 12:33

pavel

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.3.2003 22:01

Albert

Alespon ho ten ucitel vychovaval, kdyz to nedela jeho otec
Facky to je to jedine, co tihle mali smradi respektuji! Znam to sam na sobe. Kdyz jsem kdysy chodil na zakladni skolu, nejaka ta facka tam obcas padla (a asi dva krat taky mne)a ani jednou jsem ji nepovazoval za neprimerenou dane situaci. Kdyz se takovy smrad rozhodne ucitele skouset kolik snese, pak mu musi ucitel ukazat pevnou hranici, za kterou vi ze nesmi. Dneska si jde fracek stezovat a jedinym vysledkem je ze si ucitel nedovoli na zaka houknout aby o nem pak nepsali v novinach jako o stvure. Vysledkem je upadajici uroven zakladniho vzdelani, stale v nizsim veku dochazi k pachani trestnych cinu a pod. V tomhle se po americkem systemu rozhodne nemusime opicit. Myslim si, ze 99% ucitelu dovede s "institutem" facky odpovedne zachazet a pouzije ji opravdu kdyz je to nutne.
0/0
13.3.2003 19:17

barbudo

Já jsem za ty své školní facky dodnes vděčný.
Dvakrát v životě jsem ve škole dostal po čenichu od učitele. Na oba učitele ale dodnes s láskou vzpomínám. Jednou jsem chytil facku za pubertální úlet - nafukoval jsem na chodbě papírový pytlík a pan učitel mne viděl, upozornil, co bych neměl dělat a odešel. Samozřejmě, že jsem pytlík nafouknul a s radostí bouchnul. Ani jsem nevěděl, odkud ta facka přiletěla, posbíral jsem se a ani jsem nemuknul. Byl jsem tehdy asi opravdu citlivější na poklep než na domluvu a facka mne srovnala velice dobře a na dlouho. V druhém případě jsem ji chytil neprávem a to co následovalo byla ještě větší škola života. Já jsem ani neceknul, ale pan učitel, když ke konci hodiny zjistil svůj omyl, se mi před celou třídou omluvil a podali jsme si ruce. Dnes je ale holt jiná doba, ani sníh už není tak bílý, ani nebe už není tak modré. Děti budou chodit do školy s právními zástupci a před tabulí nebudou vypovídat bez porady s nimi.
0/0
13.3.2003 17:51

petrh

taky jeden..
V patek jsem vezl strycka na vlak a jen tak mimochodem jsem se dozvedel, ze jeho mladsi syn dostal trojku chovani. Ucitelka mu dala facku a on ji poslal ze sveho telefonu SMS "Ty ses teda pekna pic..." A to jeste teta uci na stejne skole !
0/0
13.3.2003 17:47

hmm

Re: taky jeden..
To je divny, ja sem to ucitelce rekl do voci a dostal sem jenom dvojku....
0/0
13.3.2003 23:42

radka

Re: Re: taky jeden..
Ta tvoje uca asi pic. nebyla tak to vzala s nadhledem. Cim vetsi mindrak, tim vetsi cirkus.
0/0
14.3.2003 9:35

LU

...
Myslel jsem si, ze ucitele maji byt zakum vzorem. Ale priznavam se, ze kdybych se mel chovat jako moji ucitele byl by ze me peknej parchant teda! Ucitele ve skole nejsou od toho, aby zaky fyzicky trestali - od toho nejsou ani rodice. Nechapu lidi, kteri pisou, ze dnes s nadhledem chapou facku, kterou dostali od rodicu. Kdyz si dnes sednu s moji mamcou a povidame si, jaxme dostavali jako mali, moje mamca vzdycky podotkne, ze ted by to fackou rozhodne neresila a byla to blbost, prip. afekt... Tez je zajimave jak dlouho si clovek (napr. sarkas, ktery ma 12-ti letou dceru) pamatuje jak dostal ve 13-ti letech!!!!!!! Myslim, ze z detstvi bychom si meli pamatovat jine veci....
0/0
13.3.2003 16:54

radka

Re: ...
dik za tento prispevek
0/0
13.3.2003 16:59

SOLDAT

Re: ...
Vy určitě nemáte děti. Pokud ano, hrozně fandím vaší genetické výbavě, jinak totiž zapláčete
0/0
13.3.2003 21:55

FaBeR

Re: ...
Nesouhlasím,dle mého soudu je přiměřený fyzický trest přijatelným a účinným krajním řešením.
0/0
13.3.2003 21:58

sarkas

skoda kazde rany......
pamatuji se zive na okamzik, kdy jsem ve skole udelal na ucitele matematiky drzy ksicht a nemistnou poznamku a on mi hned jednu flaknul. Jako 13-ti lety pubertak jsem se zvedl, sel jsem si na nej stezovat do reditelny a doma jsem to hned rekl svemu tatinkovi. A to jsem nemel delat....nikdy pred tim ani potom jsem jich tolik nedostal , otisk otcovy ruky jsem mel na tvari jeste 5 dni a na prdel jsem si nesedl take nejaky cas....... A ten ucitel , mel strach,co se bude dit a tak se prisel mym rodicum omluvit. nasi ho pozvali dal a prede mnou mu rekli,ze priste ,at mi neda jednu ale treba tri, protoze proutek se ma ohybat,dokud to jde. Dali mu plne svoleni a vyjadrili jasne svou podporu. Nikdy toho nezneuzil, nikdy se me ani nedotkl ale bylo to tim, ze predevsim ja jsem se na nej nikdy ani naznakem spatne nepodival a sekal jsem latinu. Moje dcera nedavno prisla s tim, ze "si na ni uca zasedla a ze je to krava pitoma".......me dceri je 12 let...... rafnul jsem ji za culik a hned dostala z kazde strany jednu ,aby se vyjadrovala slusne a s uctou. verim, ze i ona ,stejne ,jako ja , jednou pochopi, ze ty facky byli na miste, i kdyz ted jsem v jejich ocich ten nejhorsi tatka, jakeho muze mit...I ja jsem si to tenkrat o svem otci myslel. Dnes na to vzpominam s usmevem a pokanim a jsem svemu otci za tn vyprask skutecne vdecny.....
0/0
13.3.2003 14:46

Fanda

Na díru by měl dostat i táta
Nedovedu si představit, že bych neuposlechl "přinést žákovskou". ZA TOTO bych býval doma dostal výprask. Papínek Konopík ho ještě nechá' 3 dny flákat. Však se mu ta "péče" brzy vrátí, to funguje dobře.
0/0
13.3.2003 14:23

dobrák

At zije Igor Hnizdo!
A co na to Igor Hnízdo? Chce snad nekdo pochybovat o jeho pedagogickych kvalitach? Jak by asi dopadl dnes?
0/0
13.3.2003 14:13

Nero

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
13.3.2003 13:54

Herodes

Aby se nepokakal.
Chlapec je patrně pěkný parchant a dovoluje si ve škole to co mu patrně doma prochází.Je špatně vychovaný z rodiny a je jenom dobře když dostal za vyučenou.Nedovedu si představit učitele,který bezdůvodně týrá a mlátí děti.To spíš ty dnešní děti si myslí,že si mohou vše dovolit i na dospělé.Rákosku na ně parchanty rozmazlené.
0/0
13.3.2003 13:44

Peggy

Re: Aby se nepokakal.
Naprostý souhlas !!! Je to neuvěřitelný, co dnes si děti dovolí, jak odpovídají učitelům. To je vizitka dnešní výchovy v rodině. Nacpou se dětem peníze , "aby měly všechno", ale tím starost o ně končí a toto chování dětí je jen důsledek.
0/0
13.3.2003 15:37

Aleš

Hajzli
Dneska si děcka strašně dovolujou a není na ně metr. My jsme si taky dovolovali, ale taky sem za to dostal ve škole pár facek a doma sem neřekl nic, protože bych dostal ještě jednou. Je lepší jeden pohlavek než poznámka, pokud totiž rodiče nespolupracují a snaží se dítě za každou cenu bránit, tak ono to pak zneužívá.
0/0
13.3.2003 12:51

Josef

0/0
13.3.2003 12:42

Jeník

Jo Jo
Jeden z nejhorších vlivů na člověka je TELEVIZE. Jsme líní vypadnout na chvilku ven. Sedíme a čumíme na nesmyly, který nemají s realitou nic společnýho. I to má rozhodně vliv na chování lidí.
 
0/0
13.3.2003 12:20

Já 1

Aby se synáček nepodělal.
O mě na základce tělocvikářka přerazila štafetovej kolík,protože jsem kecal a nedával pozor.Měl jsem na pérdeli tejden jelito a ještě jsem ten kolík musel udělat z trubky od záchoda. Pak už jsem si nedovolil vyrušovat.Dneska se smradi vytahujou bohatejma papínkama co všem ukážou a jsou totálně nezvladatelní.Jaký si to vychováme,takový to máme.Kdypak se i u nás ve školách začne střílet jako v USA nebo Německu?
0/0
13.3.2003 11:29

Peggy

Re: Aby se synáček nepodělal.
Myslím, že to tak dlouho trvat nebude, nové vzory (viz včera zastřelení lékaře) tady pořád máme.
0/0
13.3.2003 15:40

Jiri

chudinky zaci
Pockame az zacnou zaci po ucitelich strilet a pak uvidime co dal.
0/0
13.3.2003 11:03

Amik

:-)))
No kazdopadne si musej davat bacha ty ucitele aby takoveho hormona nezesmesnili pred jeho vrstevnikama to je celej ten kumst!Pokud mu je vlepi taktne tak aby to druhy hormoni nevideli tak si ho treba ten kluk bude i vazit kdo vi ale pokud ho pri tom zesmesni tak to je konec to vola u pubertaku po pomste protoze u nich je " image" vsecko dyk to nakonec sami zname
0/0
13.3.2003 10:02

Raptor

!!!
Mám pocit, že se tady zapomíná na jednu základní věc. Je rozdíl, když učitel prostě děcku jednu vlepí, a když (jak tady zmateně píší někteří diskutující) dítě zmlátí. A rozdíl je to obrovský. Učitel nemá dítě mlátit, ale myslím, že jednu mu švihnout v okamžiku, kdy vše ostatní selže nic nezkazí. A ta věc, na kterou se zapomíná? Učitel řekl, že ho vyvedl za krk ven a tečka. Dítě tvrdí, že mu ještě hlavou mlátil o zeď. Doktor v nemocnici - hlavou o zeď mu nikdo nemlátil (a věřím, že by se to rozhodně poznalo). Závěr? Děcko je nejen nevycválanej parchant, ale navíc lhář!!!
0/0
13.3.2003 9:40

Gip

Re: !!!
Jo tak tohle přesně sedí
0/0
13.3.2003 10:56

briza

Re: !!!
Zalezi i na tom jeslti ma ten ucitel prirozenou autoritu nebo si dohani mindraky a je to i o rodicich. My jsme meli na zakladce ucitele-nerva , ktery nekdy toleroval veci az prilis a jindy po vyrusujicich zacich hazel velky botanicky klic (asi 7 cm tlusta bichle) a jednou hodit po klukovi v dilne i kladivo. Zadnou velkou autoritu nemel a nakonec dostal papiry na hlavu. No a pak jsme meli feroveho tridniho, ktery si ovsem nenechal nikoho prerust pres hlavu. S kluky (vyhradne) resil problemy v ustrani kabinetu kruzitkem co se pouzivalo k rysovani na tabuli. Ve slozenem stavu to byl pekny kus placateho dreva a z nekolikere vlastni zkusenosti mohu rici, ze rana naplocho pres zadek sedela. Tim byl problem vyresen hned, na miste, bez zalovani rodicum a dalsiho popotahovani. Brali jsme to jako ferovku a nikdy si nikdo nestezoval. Jenze to taky byla doba kdy stezovat si doma znamenalo dostat jeste jednou.
0/0
13.3.2003 11:51

Peggy

Re: !!!
No a čí je to vina? Právě toho tatínka, který je zřejmě taky nevycválaný
0/0
13.3.2003 15:43

FARAbO

PS zname
jo tak videli jste Belou ---> samej Rom
0/0
13.3.2003 9:39

FARAbO

zname
jeho otec ucil me ,ale ten nebyl tak drsnej ..... Ale znami z Beli se o nem nevyjadrujou pekne ..... Franta je drsnak :-D
0/0
13.3.2003 9:36

Amik

:-)))
Nastesti je tu lehka pomoc dyz ma to dite prachateho papanka tak  mu muze najmout soukromeho ucitele
0/0
13.3.2003 9:26

Amik

:-))
Tohle nakonec este nic neni  tady sou i pripady ze se chteji pomstit uciteli a tak si takova holcicka vymysli  ze ji uca osahaval  a rodice tomu uverej rozmazou to a uca  ma znicenej zivot   a i kdyz se nakonec obhaji tak je zebrak a veze se to snim po celej zivot tak sem jen zvedavej kdy to u vas take zacne ((  i kdyz sou ojedinele pripady ze ma student pravdu)Takze ty sve platy si zaslouzi
0/0
13.3.2003 9:20

Blond

Re: :-))
Presne, toto je velmi neprijemne. Nejhorsi na tom je, ze toto rekne fracek, ktrerej najde u rodicu podporu tohoto chovani....jakoze "normalni" dite "normalnich" rodicu by si to nevymyslelo...az ta doba nastane, tak potes koste....
0/0
13.3.2003 9:25

Vít Šafránek, Hradec Králové

Jsem take na strane ucitele
U nas ve skole kvuli podobnemu spratkovi vyhodili shodou okolnosti taky telocvikare. Dal klukovi facku, protoze ten odmitl plnit povine fyzicke testy se slovy :"Skoc si do toho pisku sam cur...! A behat ti taky nebudu!" Objevil se tu nazor, ze ma ucitel pouzivat mozek a nenutit zaky tupe cvicit podle osnov. Ale co ma ten ucitel delat? Ma si tam ty vysledky dopsat podle vlastniho uvazeni?! My jsme jinak na stridacku hrali volejbal, fotbal a basket a to podle toho co jsme si odhlasovali! A me osobne telocvik bavil. Zavedl bych znovu telesne tresty.
0/0
13.3.2003 9:05

radka

Re: Jsem take na strane ucitele
Proc mu nedal ze skakani petku? Prece se da propadnou i z telocviku. Nebo snad nemaji telocvikari k tomu dost odvahy a radsi kluky fackuji.
0/0
13.3.2003 9:08

Blond

Re: Re: Jsem take na strane ucitele
Radko, ty asi nevis jak to chodi na skolach, reditel by si takoveho telocvikare zavolal a rekl mu, jestli si nedela srandu, ze chce nekoho nechat propadnout z telocviku ....ale klidne si zustan ve svem imaginarnim svete, ja ti to neberu....hezky den
0/0
13.3.2003 9:13

radka

Re: Re: Re: Jsem take na strane ucitele
To jsem si nevymyslela. Moji kluci ted navstevuji skolu v Bavorsku 50% znamky dela tzv. spoluprace. Muzes byt genius, kdyz nejsi aktivni muzes mit akorat za tri. V telocviku to same. Decka maji v cviceni znamky od trech do peti dokonce podle toho jak se naucili teorii. Trepou se aby nedostaly petku. Celkove jsou znamky minimalne o dva stupne horsi nez v cesku. Ma to ale jednu vyhodu, i ten nejvetsi trouba ma sanci, kdyz se snazi.
0/0
13.3.2003 9:26

Petr

Re: Re: Re: Re: Jsem take na strane ucitele
A nechtěla by jste do toho bavorska za nimi? Vám se tady mezi samými blbci musí žít horzně. Rád Vám přispěji na lístek.
0/0
13.3.2003 9:30

radka

Re: Re: Re: Re: Re: Jsem take na strane ucitele
Nerekla jsem ze v Cesku jsou blbci. Prave naopak. Myslim ze v Cesku nejsou deti tak brzy rozdeleny na hloupe a "snazive". Behem zakladni skoly maji vsechny stejne sance. Krome toho je rozsah uciva v Cesku urcite vetsi a deti se uci velke mnozstvi udaju a informaci.
0/0
13.3.2003 14:19

Q

Re: Re: Re: Re: Jsem take na strane ucitele
Radko, nemůžeš to tak srovnávat, mentalita Němců je úplně jiná. Spousta hodnot, které oni uznávají, tady nikomu nic neříká a naopak....
0/0
13.3.2003 9:30

Biermann

Re: Re: Re: Re: Jsem take na strane ucitele
Mozna proto nebyl Einstein moc dobre ve skole hodnoceny. Jinak nemyslim, ze by bylo spravne hodnotit podle snahy. Neboli kdyz budete mit firmu, vezmete radsi cloveka, ktery bude velice schopny a zvladne za polovinu casu 2x tolik prace nebo neschopneho, ktery se sice bude snazit, ale udela polovinu prace za 2x tolik casu?
0/0
13.3.2003 16:39

Q

Re: Re: Jsem take na strane ucitele
Radka vůbec netuší, že školy jsou placeny podle počtu žáků a musí si dávat velký pozor na to, aby je špatnými známkami neodradily a žáci neodešli na jinou školu..
0/0
13.3.2003 9:24

Najdete na iDNES.cz