Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česko zase prohrálo ve Štrasburku

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku opět potrestal Česko za pomalou práci justice. Manželům Hartmanovým musí stát za vleklou restituci zaplatit 310 tisíc korun. Letos je to už druhý podobný rozsudek a zdaleka ne poslední. Ve Štrasburku leží kvůli průtahům dalších 44 žalob.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Braun

Následujme příklad z Ameriky...
Přál bych našim milým a nezávislým soudcům takový sladký život, jako jej mají soudci např. v USA. Tam totiž každý soudce (a to platí ve většině států USA), musí soudit tak, aby byl v dalším období znovu zvolen do funkce soudce. Do způsobu jeho souzení mají právo také mluvit místní občané. Pane, to by byl život ....
0/0
11.7.2003 2:52

Braun

Re: Následujme příklad z Ameriky...
oprava : podle způsobu jeho souzení jej místní občané znovu zvolí nebo nezvolí do funkce soudce. Jeho funkce je ohodnocena cca 80-90 tis. dolary ročně.
0/0
11.7.2003 2:55

Hlustvisihák

to se vám to všem kecá...
když o tom nic nevíte, a nebo jenom tak něco z novin a ty se ženou jen za senzacemi, a ne za tím, aby poskytly lidem pravdivou a objektivní informaci.. však by ji nikdo nečetl. No a páni politici by museli přiznat, že soudy netrefí kudy kam v bludišti těch jejich nesmyslů, které vypouštějí z parlamentu, a opakovaně opravují.. Co myslíte, 39 novelizací občanského soudního řádu za pár posledních let, to je obraz kvalitní práce ? Takže je lepší soudce kritizovat, získávat u laické veřejnosti politické body, a snažit se o to pomocí politické síly si soudy podřídit.. to by pak byl život.
0/0
11.7.2003 1:02

Rad

asi jsem to prokaučoval
neměl jsem už na to nervy, tak jsem po 8 letech pinkání okresní-krajský soud stáhl žalobu. ještě pár let vydržet a možná bych taky ve štrasburku dosáhl odškodnění... ale justice, která za to jednoznačně může, ta jen hrabe víc mých peněz a pořád nemá dost... patří to postřílet!
0/0
10.7.2003 21:22

?

Ja taky nejsem ceskoslovensky obcan!
Ja taky nejsem ceskoslovensky obcan. O toto obcanstvi me obrali Havel s Klausem a vubec se me neptali, jestli s tim souhlasim.  Tem dvema hajzlum by mel byt taky odebran majetek.  A vy je jeste volite za prezidenty, debilove.
0/0
10.7.2003 19:43

dotaz

To všichni emigranti nyní dostanou zpátky svůj majetek ?
Byl bych pro Českou republiku jako takovou zlikvidovat a připojit třeba k Novému Zélandu.
0/0
10.7.2003 19:42

Petra

Nechápu, proč nemají soudci při svých platech
povinnost nahradit ztráty či pokuty které svými rozhodnutími, nekonám¨ním a pod, zaviní. Když obyčejný člově - méně placený něco zvorá - musí to nahradit  nebo příjde o místo. Draze placeným a ještě vyhrožujícím neodvolatelným českým soudcům něco podobného nehrozí. Mělo by být v zákoně+ - nahradit ztráty či odejít z místa. Nebo  jsou nadlidi????  
0/0
10.7.2003 19:11

zoolog

Re: Nechápu, proč nemají soudci při svých platech
Zcela souhlasím !!! Ať to soudci zaplatí ze svého, nebo za ně ministerstvo vnitra ! Proč to má platit stát
A soudcům ještě přidá na platech
0/0
10.7.2003 19:37

soudce

Re: Re: Nechápu, proč nemají soudci při svých platech
Ty blbečku, ani nevíš, o čem kecáš. Soudci patřej pod ministerstvo spravedlnosti, vole, tak tu nemachruj.
0/0
11.7.2003 7:44

Olda

Do EU
Nebyl jsem pro vstup do EU. Jedním z důvodů byla nedůvěra ve schopnosti našich představitelů. Dotace? Většinu lze získat na podkladě "dokonalého" projektu a je nutná spoluúčast. S holým zadkem budou pro nás tyto dotace nedostupné. Naši představitelé (poslanci, senátoři, soudci...) prošustrují co se dá. Rozdíl mezi papalášem a dělníkem: papaláš nemá za nic zodpovědnost, tudíž bere více peněz. Dělník může být postižen za nekvalitní práci, tudíž bere méně peněz. Přál bych si být tak dobrým podnikatelem jako je stát. Pokud krachuje, vždycky z někoho penízky vyklepe na své další a další krachy. Stát si neumí ohlídat ani dodržování základních pravidel zákoníku práce!!!
0/0
10.7.2003 15:38

briza

No vida
a pak ze EU mistni bordel nezmeni. Po vstupu pribude jeste moznost dozadovat se spravedlnosti u dalsich instituci. Sice to nebude mavnuti kouzelneho proutku, ale ta moznost je dulezita.
0/0
10.7.2003 15:28

Olda

Re: No vida
EU může ten místní "bordel" ještě zhoršit. (Benešovy dekrety). Nyní se diskutuje o právu veta, prezidentovi EU, přechod na EF, možnost vojenských akcí... Nepředbíhal bych. Jsem optimista. Vím, že může být ještě hůře. Nebo si myslíš, že ti naši pitomečci dokáží něco slušného vyjednat? Nedomluvili se ani na společném vstupu (V. trojka)...
0/0
10.7.2003 15:45

ParryMasson

Re: No vida
Dožadovat se spravedlnosti u evropských orgánů můžete již teď bez ohledu na členství v EU, jak to udělali tito restituenti. Jenomže vstup do EU asi těžko ovlivní tu flákarnu, kterou česká justice dodržuje po celá léta. Má-li se něco zásadního rozhodnout, radši se onemocní /viz causa Kinský v Děčíně/ nebo odročí za účelem znaleckého posudku /opakovaného/ či výslechu pána z II.patra. A v tom nám EU nepomůže. Je to jenom v lidech, kteří - nadáni svoji pravomocí - s ní neumějí zacházet, jako škodovkář, který přesedne do nejnovějšího mercedesu.
0/0
10.7.2003 16:21

Kantor

Nedotknutelní?
Je někde napsáno, že občané nemohou kritizovat liknavou práci našich soudců?V každé debatě se politici ohánějí tím, že nemohou do práce soudců mluvit.To je asi pravda, ale kritizovat je snad můžou ne?
0/0
10.7.2003 14:08

Skeptik

Ach jo!!!
 No jo, to je zivot. Ach jo...
0/0
10.7.2003 14:06

Stréc

Jen tak dál, ať je alespoň nějaká legrace.
Co chceme po vládě, poslancích, policii a justici? Nic moc. Jen začít používat mozek. Názorný příklad. Zhruba před dvěma měsíci mi již po několikáté překopli při stavbě silnice vodovodní přípojku. Jelikož se stavbou není domluva, zavolal jsem policii. Vyšetřila a minulý týden jsem dostal vyrozumění, že případ se odkládá, neboť nebyl zjištěn pachatel. Přitom v době šetření byl na místě bagr i bagrista, který se k tomu dokonce přiznal. Tak nevím, mám o kolečko víc já nebo státní orgán. 
0/0
10.7.2003 14:00

jakl

Re: Jen tak dál, ať je alespoň nějaká legrace.
Policii možná chybělo přiznání bagristy, že začal bagrovat s úmyslem překopnout vám přípojku! Na takové činy se asi vztahují Gottwaldovy dekrety o soukromém vlastnictví na pozemcích v socialistickém vlastnictví. S tím, buhužel, nic nenaděláte.
 
0/0
10.7.2003 14:18

Re: Jen tak dál, ať je alespoň nějaká legrace.
A zjišťoval jsi si jak to bylo navrženo v projektu? Podle stavebního zákona jsi účastníkem stavebního řízení, můžeš nahlížet do dokumentace a vznést námitky. Proč jsi tam nevznesl námitku, že bude tvoje přípojka ohrožena? Pokud to bylo provedeno v rozporu s dokumentací je odpovědný dodavatel stavby (nikoliv bygrista), pokud to bylo provedeno v souladu s dokumentací a a neobsahovala jak přípojky chránit je odpovědný projektant (nikoliv bagrista). Při líniových stavbách se stavební řízení vyhlašuje ohláškou na úřední ceduli (nejčastěji před stavebním úřadem) ono to jinak při takovýc stavbách prakticky udělat nelze. Obcházet najednou stovku sousedů není možné, to by se nepostavil jediný metr jakékoliv komunikace. Pokud čekáš od policie, že rozhodne aby ti stavba přípojku zaplatila tak čekáš marně, policie to nemá v popisu práce. Musíš viníka požádat o náhradu škody a pokud se bude zdráhat, musíš věc podat soudu s patřičným důkazním materiálem. Policie s tím nemá co dělat. Možná při liknavosti soudu ti časem stát zaplatí i nějaký ten milionek navíc jenž mu udělí mezinárodní soud za liknavost.
0/0
10.7.2003 15:33

eternit

Pridejte soudcum, pani poslanci. Prece, kdo by za ty penize chtel pracovat, natoz pak rychle a poradne ?
0/0
10.7.2003 13:48

Henoch

Každej kdo má....
Každej kdo má díru do pr.dele,arbitrážuje Českou republiku!
Je to výnosné,určitě vyhraje,tady to totiž po listopadu řídí samí blbci a ještě se střídají!
Nazdar!
 
0/0
10.7.2003 13:32

jakl

Re: Každej kdo má....
A co, prosím vás, mají ti řidiči dělat? Mimo území republiky je to samý šlechtic, fašista, nacista (tj. sudeťák), emigrant nebo jiný jedinec - nepřítel této země. Jak se jim bránit? Strana a vláda to má těžké...
0/0
10.7.2003 14:25

Riki

Re: Každej kdo má....
Ano, spravne. SAMI BLBCI. Blbci, ktery si vy sami volite (pry ve svobodnych volbach). Ovsem zcela uprimne, koho z toho stada blbcu tam volit (nez zase blbce)??
0/0
10.7.2003 18:01

Sisko

Modří ptáci blokují naši justici !!!
ČSSD musí podniknout rázné kroky a zbavit naši justici všech členů a příznivců ODS !!! Jen tak bude naše justice opět funkční a výkonná !!!
0/0
10.7.2003 13:29

Stréc

Re: Modří ptáci blokují naši justici !!!
Jen bych si dovolil malou poznámku. Nezačne se ČSSD vymlouvat i na Cyrila a Metoda, Jana Žižku či Palackého. Podobné by Vám to bylo.
0/0
10.7.2003 13:51

Cesky Svejk

Chudinky soudci jsou za svoji flakarnu spatne placeni
Jak jsme si soudce prostrednictvim schvalenych zakonu v parlamentu vychovali, tak takove je mame. Problem zacina jiz u nasich zakonodarcu. Soudci nedelaji nic co by jim zakony neumoznovaly. Mohou si i sami vysoudit vysoke platy. Kdo jim to umoznuje????? Vedl bych k odpovednost v prve rade nase poslance. At si sami zaplati vsechny pokuty mezinarodnich soudu. No jo, ale oni si takove rozhodnuti poslanci sami neschvali. Takze, jen tak dale...
0/0
10.7.2003 13:14

rasputin

jjj cesko to zase prosr***
kdyz jsou ceskove ****, tak musej platit :-))
0/0
10.7.2003 12:49

Martin

Re: jjj cesko to zase prosr***
ja nejsem soudce ale technik,
myslis, ze za to muzu taky ????
0/0
10.7.2003 13:08

Dobrodej

At plati Ti co udelali mizernou praci!!! Soudce je vinen!!
Ja jako danovy poplatnik nehodlam platit za mizernou praci nasich soudcu, tudiz veskere skody si musi zamestnanec zaplatit sam, tedy soudce !!!
0/0
10.7.2003 12:28

Re: At plati Ti co udelali mizernou praci!!! Soudce je vinen!!
Jenže k tomu je třeba na ty soudce podat u soudu oznámení. Zkusíš to?
0/0
10.7.2003 12:40

pepa

Re: At plati Ti co udelali mizernou praci!!! Soudce je vinen!!
V každeém zaměstnání platí, že způsobená škoda se musí nahradit. To platí všude na světě. Jenom ČR  nemá odvahu ikasovat od dobře placených soudců. Nejhorší  stav soudnictví od Rakouska. Co dělají kárné senáty, když soudy nedodržují platné zákony a dekrety prezidenta. To je skandál. 
0/0
10.7.2003 12:55

Gulliver

to není všecko
Až tam budou projednávat žalobu slovenských cigošů Červeňákových (pod patronací cigošské ústavní soudkyně Veselé), kteří chtějí osem melounov
0/0
10.7.2003 12:16

Durovič

Re: to není všecko
Kdybych to neplatil, tak bys se tomu musel jenom smát.
0/0
10.7.2003 12:28

Tomas Holek

Re: to není všecko
Ta zaloba je tak absurdni, ze to ti cigosi asi vyhrajou.
Cim vetsi blbec, tim lepsi soudce.
0/0
10.7.2003 14:28

Mira

Paradox
Soudy jsou placene ze statnich penez (rozumej penez danovych poplatniku). Delaji mizernou praci, pochopitelne lide, z dani kterych se plati si stezuji a pravem dostane dany soud trest zaplatit pokutu, ktera vlastne jde zase ze statnich penez a tudiz zase z penez z tech co ty soudy sponzoruji.. nebo je to jinak ?
0/0
10.7.2003 12:15

nik@

Naše
bude 46. To jsou dobré zprávy. Jen tak na liknavé soudy. Doufám, že to zaplatí těm lidem soudce co to prošvihl.Až se ve Štrasburku dozví o těch zpětně vrácených platech tak určitě všechny žaloby budou úspěšné. Jinka je to teda pěkná ostuda.
0/0
10.7.2003 11:51

sound

soudce?-dost dobrý job
No já jsem jen rád, že si teď soudci nedávno vymohli to vrácení jednoho platu. Za dobrou práci je třeba dobře zaplatit. Za současného stavu nechápu proč by měli dostávat 13.té nebo 14.té platy. Každá firma, které se nedaří, nebo není úspěšná jednoduše podobné vymoženosti nevyplácí. Těch sporných rozhodnutí soudů je také v poslední době docela dost. Myslím, že by jim nějaké restrikce docela pomohly. Představte si ten jejich život. Nemusíte se bát, že příjdete o práci (to už by jste museli udělat jó kopanec, aby vás v kárném řízení odvolali), nikdo nekontroluje kolik jste toho udělali, v samém důsledku nenesete žádnou odpovědnost a ještě máte královský plat. Co z toho plyne? Měl jsem studovat práva:-)
0/0
10.7.2003 11:48

pavel

soudci - kolik jich vlastně je?
Všichni už takovou dobu nadávaj, ale nikdo nic neudela. Spousty případů, málo soudců, a ještě někdo chce zrušit ty z totality. To by byl úplný kolaps. Kdyby raději nyní nabrali dle počtu nevyřešenejch i novejch případů řadu soudců, ty z totality stejně musej soudit dle zákonů - a když je to blbě - není to podle mého názoru chyba soudce ( většinou ), ale tím, že zákon to umožní - tj. chyba je na straně těch, kteří zákon přijali !!!.
A k tomu úvodu - vždyť po vyřešení dlouhodobých sporů půjde řada soudců ( totalitních) do důchodu a přirozenou cestou mohou počty soudců snížit. Ale hlavně ať už se něco děje. Kdo nic nedělá - nic nezkazí - kdyby se teď nějací advokáti soustředili na mezinárodní žaloby pro délku soudního řízení, zaplatíme mnohem víc (jako stát a tedy my všichni), než kdyby soudcům třeba platy i zdvojnásobili - aby přišlo víc lidí i starších ,např. z advokacie a podniků, ( ti zas dřív odejdou !!!)
0/0
10.7.2003 11:47

TeameXtreme

ttvj
 sme novy typ kriminalnikov nenavidime system a system nenavidi nas lebo sa nas boji zijeme v svete, v ktorom prebieha nekonecny boj o 0 a 1 kedykolvek mozeme sposobit chaos a zanik doterajsich hodnot kontrolujeme a manipulujeme s najvacsou silou vo vesmire - s informaciami sme ti, ktori su skutocne neviditelni my sme ti, ktori skutocne kontroluju dianie na svete my sme buducnost
0/0
10.7.2003 11:45

Kocanda

Já si na soudy nestěžuji, slyšel jsem sice o možných průtazích, ale mě osobně přiřkli majetek za bezmála 12,5 mil. během necelého 1 roku.
0/0
10.7.2003 11:44

pavel

Re:
Tak to jsi buď z bohem spravedlnosti požehnaného okresu, nebo máš celkem slušné konexe a nebo padlo něco z Tvého majetku, nebo je ještě několik dalších možností
0/0
10.7.2003 11:53

nik@

Re:
Nám něco přiřkli hned a to bylo to o co žádal bratrance - bývalý komouš. To bylo vyřízeno ani ne za půl roku.
0/0
10.7.2003 11:58

Soudce

Dejte víc, jinak nefachám
Dobře vám tak, to jako máme makat za 14 platů? Jste se zbáznili ne? Až budeme mít 24 platů tak to možná půjde, ale do té doby makat nebudu.
0/0
10.7.2003 11:39

Ape

Součet
Mno hezky jste to popsali a vyčislili. Nějak mi však chybí otázka, kdo za to může. K tomu se autor článku nedopracoval nebo mu chybí určitá statečnost postavit se tomuto molochovi, který si říká soudní systém.
0/0
10.7.2003 11:38

Montak

Platit
Zaplatit by to měli soudci do posledního halíře. Když už si přidělili ty 13. a 14. platy. Na to čas maj, ale na to uzavřít nějakej případ zjevně ne ...
0/0
10.7.2003 11:26

Karel

No jo
To akorát Kinskýmu se vrátí majetek rychle, a to i ten, na který nemá nárok podle Benešových dekretů a problém s českým občanstvím taky nemá.... To jsou soudy, že?  Nestačím se divit....
0/0
10.7.2003 11:25

Oswald

Jen tak dál
Když to takhle půjde dál, zak ten náš stát bude brzy bankrot. Pak nám někdo nasadí nucenou správu, která třeba zajistí fungování právního systému. Se současnými soudci to ale nebude.
0/0
10.7.2003 11:18

aaa

Nejhorší je, že ten bordel zase zaplatíme z našich daní.
0/0
10.7.2003 11:17

Fanda

Re: A mate to
A kdyby jsme vam pravidlene tak jednou do mesice dali do drzky, budete makat i za 12 platu
0/0
10.7.2003 11:12

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

PAUSAL
Ono to zacina uz na ministerstvu financi, kde buzerujou s nesmyslama proslejch lhut, mista pobytu atd. Nejsem na tom financne vubec dobre, bodlo by mi to i kdyz to dnes ma uz jen zlomek hodnoty oproti tomu, kdy muj narok zacal. Presto bych podstatnou cast z toho venoval obetem povodni. K dyz si ale soudruzi myslej, ze byrokracie je dulezitejsi nez naprava krivdy, tak at si trhnou.
0/0
12.3.2003 14:14

kom-ex

ostudná česká justice
Nenapravit křivdy znamená je znovu, kumulovaně páchat, soudurzi soudci !
0/0
11.3.2003 22:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.