Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie obvinila řidiče autobusu

Policie obvinila řidiče autobusu z obecného ohrožení. Nevěnoval se plně řízení, tvrdí. Osmačtyřicetiletému Pavlu Krbcovi hrozí až deset let vězení. Po nehodě zemřelo 19 lidí. "Policejní rada došel k závěru, že nehodu zavinil řidič autobusu," sdělil MF DNES policejní mluvčí Dušan Klícha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Antonín Artaban, Trpín

O těch, kteří nezastavili
V sobotní MFDnes píše přímý účastník nehody neoplánu o tom, jak ho deprimovalo, že mnoho projíždějících řidičů nezastavilo ani na úpěnlivé mávání zraněných účastníků nehody. Po oné smrtelné houpačce z Dvořiště k Budějovicím jsem jel několik dní před onou tragédií. Byla noc a jediným projevem života v těch místech byly stopující prostitutky a světla bordelů. Obávám se, že krvácející postava mávající na mé auta by pro mě v těch místech znamenala, že jde o člověka, který měl nějaký problém s podobnou ženou. Bál bych se a jel bych dál. Pochybuji, že v té tmě byl vidět autobus spadlý ze silnice někam o 9 metrů níže... Nedivím se ani řidičům kamiónů, předpady naložených kamiónů, jejichž řidiči v dobré víře zastavili, nejsou výjimkou ani ve vnitrozemí! Pan ministr Gross by tedy měl vysvětlit jak je možné, že např. Slovinci v rakouském pohraničí prostitutky ani asijské trhovce nemají a u nás si s touto ostudou nevíme rady!
0/0
17.3.2003 9:49

Georgino10

No nevím...
Drazí přispívající,věřím,že řidič byl profík a toto vše byla jen strašná shoda náhod,která bude bohužel mrzet nejen mnoho pozůstalích,ale hlavně řidiče ať už ho odsoudí jakkoliv.Znám to v tom úseku a vím,že to v té zatáčce dost nečekaně vynáší na pravou stranu.Věřím,že to znal a jel tak trochu poslepu a domnívám se,že po ujetých cca 800km ve dvou,byl trošku přetažený.Profík možná občas překročí své hranice aby si udržel práci(viz požadavky na termíny,čas.harmonogramy,...),ale s 55 cestujícími za zády ... Držím řidiči palce,stejně jako všem zraněným a pozůstalým.Jiří
0/0
17.3.2003 8:25

Tina Nova@seznam.cz

řidič
Je mi ho moc líto, vždyt ted se na něho všichni sesypali. Myslím si, že je na tom stejně jako rodiny těch mrtvých. Něco jiného je, když někdo zabije umyslně. Trest už je jen ten hrozný pocit viny.
0/0
16.3.2003 17:15

Mirek Dušín

konec hádek,zanechte sporů
Ale tak soudruzi,co se tady hádáte.Není už na nějaké dohady trochu pozdě?Chm.......19 lidsjých životů to už nevrátí,tak vás důrazně žádám,aby jste se tady nehádali a chovali slušně
0/0
15.3.2003 12:11

Jirka

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
15.3.2003 8:38

HonzaT

Re: je teda v pořádku nedodržovat pravidla
Je hezký, že požadujete aby všichni řidiči dodržovali pravidla, takže byste mohl začít u sebe a příště projíždět přes obce 50kou jak je v zákoně. Děkuji
0/0
15.3.2003 10:12

Jirka

Re: Re: je teda v pořádku nedodržovat pravidla
.... máte úplnou pravdu ALE. Kdybych jezdil 50  to bych sakra riskoval protože by mě v těch obcích podobně nebezpečně předjížděli i auta s pískem co jedou 70. Radši překročím 50 než se nechat rozmašírovat nějakým hovadem z ČSAD UH.
0/0
17.3.2003 14:48

kapitán

Re: je teda v pořádku nedodržovat pravidla
Tak vy jste si tu křížovku nekoupil?Jiříku, vy mne ale zlobíte!!!!
0/0
15.3.2003 18:56

Jiří Kolář, Pardubice

Ale pánové!
     Každý z nás řidičů vykonal za dobu svého řízení nekonečnou řadu chyb a omylů. Ne každý z nás však vážně havaroval. Jenom někteří byli aktéry nehod při nichž někdo zemřel. A zřejmě nikdo z nás nezavinil katastrofu podobného rozsahu. Ale i to se může stát. Každému z nás. I největším profíkům! Už v knize knih se praví: "Nesuď, neb sám můžeš být souzen". A to je hluboká pravda. Každý z nás může být v roli toho nešťastného řidiče! A sebepřísnější trest nemůže být hroznější než vědomí, že právě já jsem zavinil smrt takového počtu lidí! To bude až do konce jeho života ta strašná a stále se vracející vzpomínka! A to bez ohledu na míru zavinění!
0/0
14.3.2003 23:41

pupi

"profesionál"
Věřím, že na téhle diskusi si smlsne nějaký psycholog - už jen podle nicků - třeba "kapitán"... je to odborník - možná (asi určo) má blízko k řidičům profesionálům. ... apod. Opakuji - řidič co vezl lidi byl řidič z povolání. Věděl do čeho jde, co veze, jak má jet. Jeho jednání ovlivnilo desítky lidí na několik desítek let. Není to jen jsmrt, ale i životy příbuzných pozůstalých. Je to dostatečná omluva pro pozůstalé, že je řidič potrestaný už dost? Myslíte si snad, že jim to pomůže překonat ztrátu? Asi těžko. Samozřejmě, že pokud byla technická závada na busu, nenese vinu on. Ale zatím jsou infa taková, že je řidič víceméně obviněn. Asi je k tomu důvod.Uvidíme ne?
0/0
14.3.2003 19:19

Jirka

Profesionální řidiči...
Proboha co to tu plácáte,  pokud autobus nebyl hromada šrotu... za což by měl být tvrdě stíhán provozovatel a stanice STK která jej nevyřadila z provozu, je chyba prostě na řidiči. Chápu, že to pro něj je velmi těžká životní situace, ono pokud normální člověk zabije nebo i zraní člověka, nese to obvykle velmi těžce a má snahu se s postiženým - obětí nějak vyrovnat. On jich zabil hned 19. Nedělejte si iluze o "profesionalitě" spousty řidičů, po silnicích najezdím dost kilometrů na to abych si udělal obrázek o kvalitě český "profesionálních" řidičů. Jsou to normální hova** zrovda tento týden mě předjel autobus v obci... já nejel rozhodně 50 ... přiznám se obvykle tak 70-80 na trase Brno - Uh. Hradiště... a on mě předjete červenobílý Neoplan ČSAD Uherské Hradiště... být v tom autobusu tak ho vyhodím od volantu a radši to odjedu sám, než se takovým magor** nechat zabít.
0/0
14.3.2003 16:43

kapitán

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.3.2003 16:54

Jirka

Re: Re: Profesionální řidiči...
a to je přesně ono... jo velcí chlapi, houby spíš spousta mizerných řidičů. Musíte být úplně padlý na hlavu. Takže podle vás je normální, když ridič "profesionál " v obci jede s obsazeným autobusem minimálně 80? To snad nemyslíte vážně. Být jeho zaměstnavatelem, tak letí. I kdyby vezl pytle s pískem, při hmotnosti vozu by byly následky v řadové zástavbě podél cesty dost děsivé. Předpokládám, že cestu Brno - Uh.Hradiště znáte o to víc ee divím že můžete takto reagovat. Jel jako prase a dost, stejně tak jako spousta dalších rádoby"profesionálů"... mimochodem, možná by pohlli postihy při překročení rychlosti podle celkové hmotnosti... to by je vyškolilo. Víte je rozdíl když to někam nabořím v osobáku v 90 proti kamionu který má  20x větší hmotnost než já... o autobusu už ani mluvit nebudu. Prostě jste zaujatý hlupák
0/0
14.3.2003 17:08

kapitán

Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Snad jsem hlupák a snad i zaujatý. Ale vy jste mi stále neodpověděl, jak to, že víte, že ona tragická nehoda byla chyba řidiče???? Víte, milý Jiří, já už jsem toho hodně prožil. A nějaké teoretické sentence a myšlenkové niance nějakého zamindrovákovaného masturbanta, který ještě navíc neovládá ani rodnou řeč a její gramatiku, mne nevyvedou z míry. Trochu investigativní teorie: Nelze srovnávat kamion s autobusem. Moderní autobus má srovnatelnou brzdnou dráhu jako osobní vůz (+/-), průtahy obcemi na trase Brno - UH jsou daleko přehlednější než úseky mimo tyto obce (viz. bilance tragických nehod na tomto úseku), a vaše informace, že vy jste jel 70-80 a autobus vás předjížděl se mi zdá jemně přehnaná. Protože: Konkrétně tento Neoplan má omezovač 105 km /h a pokud by vás předjížděl v obci, tedy na krátkou vzdálenost, musel by vyvinout nepoměrně vyšší rychlost než je 80 km/h, což je tak 110-115, což tento autobus neumí. Takže si Jiříku kupte křižovky a tužku a neotravujte na silnicích. Děkuju Vám.
0/0
14.3.2003 17:46

xerxon

Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Nedovedu si predstavit technickou zavadu, ktera by nehodu zpusobila, mozna kdyby upadlo kolo, to se ale nestalo. Pokud do cesty autobusu vjel osobni vuz, tak by ho nekdo ze svedku videl a i tak by byla vina castecne na ridici, ze manevroval s autobusem hodne nesikovne. Kdyz byl ridic - profesional, dle vasich nazoru s vlastmi poloboha stejne jako ostatni profesionalni ridic, proc potom situaci nezvladl lepe?
0/0
14.3.2003 17:54

kapitán

Re: Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Olbřímí pytel srček, který z Vás vážený vypadl svědčí o hloubce vaší myšlenkové abstrakce na dané téma. Budu se bavit a komunikovat pouze s lidmi, kteří autobus řídili a vědí, co to obnáší. Laická veřejnost pro mne není partnerem.
0/0
14.3.2003 18:08

xerxon

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Timto argumentem jste me opravdu rozdrtil. Dostavte se k soudu a proneste proslov na obhajobu ridice. Soudu nezbude nic jineho nez ho osvobodit.
0/0
14.3.2003 18:38

Marcela

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Velký chlape ( považuje Vás za velkého chlapa ještě někdo jiný než Vy sám?) nechoďte na tuto a jiné  diskuze , většina lidí zde ani na jiných diskuzních fórech nejsou řidiči autobusu , takže nemáte s kým diskutovat a jen ztrácíte čas.
0/0
14.3.2003 18:39

kapitán

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
Většina nejsou všichni, jen část celku a z teorie statistiky lze snadno spočíst, že se zde jistě nějaký ten šofér najde. To na okraj. Nechtěl jsem zde poučovat a ani tvrdit, že šofér autobusu je polobůh. Je to člověk a dělá chyby, akorát, že jejich dosah může být nedozírný. Kdykoliv, kdy sedne za volant, je jednou nohou v kriminále. To jsem chtěl, aby jste si uvědomili a byli vůči nim a vůči sobě na silnicích mnohem ohleduplnější. To pomůže...
0/0
14.3.2003 21:21

Warlord

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Profesionální řidiči...
ctu tuto diskusi tak trochu pozde, ale to nevadi. cetl sem si prvnich par postu a souhlasim s timto vasim pod ktery pisi:
rika se, ze ridici busu sou neustale jednou nohou v kriminale, nemaj to lehky. taky se rika, ze autobus to do tebe (osobaku) radsi napali nez aby dupnul na brzdu a nekdo si v buse zlomil ruku a ridic z toho mel pak neprijemnosti.... ale, nezvolil si ridic tuto cestu (povolani) sam?!
ovsem porad me zarazi, jak se zastavate toho ridice autobusu co predjizdel toho osobaka v obci... ikdyby se vesel do tech 105km/h (coz asi musel, prece si tu nekdo nevycuca z prstu, ze ho predjizdel bus jen aby byl zajimavej) tak je to stejne jedno, ikdyby jel "jen" 80... nema se nahodou v obci jezdit trosku pomaleji, max. 50?
Kdyz sem studoval jezdil sem cca kazde 3 tydny z brna do karlovych varu autobusem, jelikoz v buse obvykle neusnu, vzdy sem sledoval cestu... a muzu vam rict, ze se mi kolikrat delalo zle z toho jak ridic ridil (a to sem ho znal) a vzdy sem se modlil, aby patricny manevr uz byl za nami...!!
0/0
17.3.2003 9:55

byta

Re: Re: Profesionální řidiči...
rozhodně každý nacouval víc, než ty jsi najezdil dopředu,To píšou o tom co zabil těch 19 lidí taky,že byl dobrej.Málo platný
0/0
14.3.2003 21:31

Dan

Profík
měl už někdo z Vás tu možnost si popovídat s profi řidičem? Já s něma mluvím denně. Tito řidiči většinou znají cesty tak dokonale, že přesně vědí co si v daném úseku mohou dovolit. A jestli pan řidič tohodle autobusu tuto trasu nejel poprvé - a on nejel  - tak určitě věděl co si vdaném úseku může dovolit. Mám z toho všeho pocit, že se tam odehrálo něco jiného, nežli chyba řidiče.....Ale to vše nechme na rozhodnutí někoho jiného. Já profesionální řidiče obdivuji a sklaním se před jejich prací, ale bohužel i nezaviněná nehoda padá ve většině případech na jejich bedra.
0/0
14.3.2003 14:42

xerxon

Re: Profík
Praveze to je ten problem, profesionalni ridici jezdi na pul poslepu, po pameti a proto ne vzdy reaguji na nove situace. To ze je ridic profesional, tak mu obvykle dodava prilis sebejistoty. Prikladem jsou ridici kamionu, ktery jezdi po dalnicich plne nalozeni 100km/h a vice, po te vleti do kolony a vymlouvaji se ze jim selhaly brzdy. Aby taky ne. Pokud ridil dvoupatrovy autobus, tak se tomu mel prizpusobit a nejezdit jako by mel jizdni vlastnosti porsche.
0/0
14.3.2003 16:25

Herodes

prostě smůla
Myslím, že v rámci solidarity by měli zveřejnit to že autobus měl třeba technickej problém (ikdyž to by asi odnesli lidi z tech. servisu toho busu tak je to jedno) jinak toho týpka někdo sejme na ulici, jestli se do tý doby nezastřelí sám nebo neskočí z mostu.....kdyby se to bejvalo stalo někde o 500 m dál...tak o tom dneska ani nevíme.....prostě krutá smůla
0/0
14.3.2003 14:08

miloš

Re: prostě smůla
Jak to myslíš o 500 metrů dál?Vysvětli
0/0
14.3.2003 14:18

Herodes

Re: Re: prostě smůla
kdyby k tomu neštěstí došlo o 500M dál, tak by bus najel do svodidel za nimiž by nebyl 7 m spád dolu.....takže by se neutrhlo patro.......ve kterým zařvalo tolik lidí....
0/0
14.3.2003 14:22

miloš

Re: Re: Re: prostě smůla
Hmm,ale třeba by se stalo něco jiného,daleko horšího,tady prostě kdyby coby neplatí
 
 
0/0
14.3.2003 14:51

magistr Pacanda

pozdě bycha honiti
Teď už  je to stejně k ničemu,19 lidských životů už nic nevrátí a ten šofér bude mít výčitky svědomí už na doživotí.Tvrdý trest v tomto případě nic nezmůže.Ono řídit patrový Neoplan není jen tak,doporučuji neznalým a "chytrolínům petrolínům" odkaz www.neoplan-bus.cz
0/0
14.3.2003 13:35

pupi

Profesionální řidič
Bavíme se o řidiči z povolání, ne o někom, kdo občas sedne k volandu a sveze rodinu. Tma netma, stav vozovky - je to jeho zaměstnání, je to profesionál. Jeho práce byla odvézt lidi v pořádku domů -nic víc a nic míň. Většinou řidiči vědí kudy a kam jedou a znají stav cesty - buď to vědí tak, že už tam byli, nebo se většinou zeptají jiných řidičů. Nedá se tedy říct, že jedou do takovýho neznáma.  Pokud je řidič unavený, má si odpočinout nebo předat řízení druhému řidiči, který je v záloze. Ale v tomto případě se údajně nejednalo o mikrospánek. Jak znám ze silnice, tak stejně jezdí jak "prasata". Autobusy se předjíždějí navzájem, dohánějí se, frajeří apod. Otázka pásů - to bych se na to tak neodvolávala, možná, kdyby spousta lidí byla připoutána, tak by se z toho nedostali a naopak by dopadli ještě hůř. Odvolávat se na to, že řidič je na tom psychicky špatně , že je takto dost potrestaný - no to nevím. Co rodiny, které ztratily několik členů  - co rodiče mrtvých dětí - to se mají utěšit tím, že si udělají nové děti? Nebo že je každý smrtelný? Co těm říct - že je řidič už takto dostatečně potrestaný? Něco jiného je, když vám někdo skočí do cesty, toto je ale jiný případ. Nakonec aby se oběti zamýšleli nad tím, že je to vlastně jejich chyba. Proto litujme řidiče, jak jsme ho potrestali tím, že jsme si dovolili umřít.
0/0
14.3.2003 13:24

Ing. Jana Novakova

Re: Profesionální řidič
Zajimalo by me, zda vite vubec co to je ridit autobus. A pokud je pravda, ze ho pred tim ohrozilo protijedouci auto, je jasne, ze mel naopak stesti,ze alespon par lidi zustalo na zivu. Videli jste silnici, kde se ta nehoda stala? At uz jezdite tu trasu nekolikrat ci mate hodne zkusenosti, staci malickost a stane se nestesti. Pokud ridic nebyl v mikrospanku, ani opily a proti nemu opravdu jel automobil, nemuze za to. Zkuste si sami ridit autobusy ci jine vetsi prostredky a pak kritizujte. Co takhle kolik lidi zbytecne zahyne ve valkach, je za to nekdo zodpovedny???? Neni tam zadny obetny beranek, na ktereho by se to svedlo. Co komunismus, tolik lidi zemrelo a byl nekdo potrestan, nikdo!
0/0
14.3.2003 15:53

jajkka

...
 
Je mi ho opravdu lito. Myslim, ze pro neho je dozivotnim trestem skutecnost, ze nese zodpovednost za zranene a mrtve.
Proc ho vice trestat? Jako ridicka si uvedomuji, ze se lehce muze neco podobneho stat komukoliv z nas - a nejen ridicum. Vzdyt i chodec mnohdy bezhlave "skoci" do silnice a muze tak zapricinit katastrofu. Proto se prosim nad sebou zamysleme, sahneme si do sveho svedomi a hlavne neodsuzujme. Pozustalym ani mrtvym bychom preci nepomohli tim, ze bychom zhatili dalsi zivot.
Pokud dotycneho ridice opravdu odsoudi k trestu vezenim, pak budu  doufat v milost od pana prezidenta.
Je mi take lito pozustalych, kteri prisli o sve nejblizsi a chtela bych jim vyjadrit svoji uprimnou soustrast.
0/0
14.3.2003 11:27

Jirka

A co řidič?
Je mi líto velkého množství mrtvých a zraněných i lidí, kteří truchlí nad ztrátou svých blízkých, ale pomyslel někdo na řidiče a jeho trest? Pro něj bude největším trestem vědomí, že v autobusu, který řídil zemřelo 19 lidí. Vím, že z hlediska práva je nutné ho potrestat, ale na to, aby se z prodělaného psychyckého šoku bude zapotřebí sakra dobrý odborník.
0/0
14.3.2003 8:07

Etienne Dubarry

Trest
Je jedno, na jak dlouho půjde řidič sedět. Ale je poznamenaný do konce života. Stačilo pár sekund a úplně se mu změnil svět
0/0
14.3.2003 7:13

Jarda

zbytečný povyk
Vy toho naděláte.19 lidí a jeden řidič a tolik keců kolem toho.Ročně zahyne tolik lidí hlady a pár lidí z autobuu a tolik povyku.Aby jste se z toho neposrali.
Za 14 dní si nevzpomene ani pes.
0/0
14.3.2003 1:49

rené

Re: zbytečný povyk
Zamysli se na sebou chlape
0/0
14.3.2003 7:51

Tereza

Re: zbytečný povyk
Par lidi??A zbytecny povyk??I kdyby zemrel jenom jeden...Ty to asi fakt nemas v hlave v poradku...
0/0
14.3.2003 11:14

lotosovy kvet

Rakev na kolečkách
Pokud by cestující jeli obyčejným ( tzn. jednoposchoďovým) autobusem a pokud by byla povinnost a možnost  připoutat se jako v osobním autě a všichni cestující by to dodrželi, měl by řidič na krku pár zraněných lidí místo 19 zabitých. Pupíci, co povolili používání takových rakví na kolečkách  k přepravě lidí a dosud nepomysleli na jednoduchou možnost zavedení bezp. pásů i v autobusech ( no jo, stalo by to prachy...) by si měli jít sednout jako spoluviníci.
0/0
13.3.2003 21:08

***

Viním řidiče
Řidič si samozřejmě musí prožívat peklo, jenže on ho zavinil. Týden jsem o tom přemýšlel, až teď píšu. Jel devadesát za hodinu z dvanáctiprocentního klesání? To už samo o sobě je s více než padesáti lidmi obrovské riziko. Navíc byla tma, kdy po pravé straně může někdo jít, může být za zatáčkou, a nemusí na jeho oblečení nic svítit - co by asi tak ten řidič mohl stačit udělat? Řidič to zkrátka nechtěl udělat, ale to co dělal před tou havárií, to dělal vědomě, dobře věděl, že jede rychle. Proto by měl podle mého soudu dostat trest na horní hranici sazby - 10 let. A nelíbí se mi, když se údajně nechal slyšet, že uhýbal před někým, kdo předjížděl kolonu v protisměru. Kdyby tomu tak bylo, s vědomím, že má za sebou 50 lidí, by autobus do pravých svodidel strhl na poslední chvíli. Potud v pořádku, dejme tomu, že se tak stalo. Jenže autobus se od pravých svodidel odrazil přes silnici do levých svodidel, a vzhledem k tomu, že jel devadesát, to zleva doprava nemohlo trvat dlouho. Dvě, maximálně tři vteřiny? Potom by ale musel s největší pravděpodobností trefit někoho z té kolony, která tam údajně měla jet v protisměru. A i kdyby netrefil, někdo z té kolony by nepochybně zastavil, protože ti v údajné koloně měli čisté svědomí. Neberu argument, že byla tma a že karambol nemuseli vidět - pakliže by se těsně s autobusem minuli, dobře by věděli, že jde o kritickou situaci. Tohle se mi zdá jako hodně pravděpodobné, o to více se mi nelíbí, že řidič zkouší hledat omluvu pro to, co zavinil. Zavinil, protože jel rychle. Kdyby byl zdrcenej a policii a pozůstalým se omluvil nebo byl alespoň zticha, asi bych tenhle příspěvek nenapsal. Proč by si přímí účastníci havárie, kteří telefonovali z autobusu těsně před tou tragédií domů, vymýšleli a hlásili, že jedou jako blázni? Možná jim to vyhovovalo, protože by takovou rychlostí dorazili domů dříve, ale prostě věděli, že ten řidič hodně pospíchá. A to neměl a za to má dostat trest. K tomu, který už dostal...
0/0
13.3.2003 20:12

Marcela

Re: Viním řidiče
Souhlasím s Vámi, jsem téhož názoru.
0/0
13.3.2003 21:10

DKS

Re: Viním řidiče
Ty troubo jak si přišel na 12 procentní klesání.
0/0
14.3.2003 8:17

Franta

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
14.3.2003 8:34

***

Re: Re: Viním řidiče
Ne dvanáct stupňů, ale dvanáct procent, a značka s takovým údajem v tom úseku je. A neurážej mně, prosím, hodnocením, kolik o tom vím.
0/0
14.3.2003 9:22

jana kleer

kombucha
pane kombucha pokud jedete sam nemusite brzdit a davat pozor ale pokud vezete druhe lidi ano velice casto se mi stane v nasich autobusech ze vidim ridice pri desti a rychle jizde pouzivat telefony nebo se vybavovat s nekym vedle neho a nedavat pozor jana
0/0
13.3.2003 19:01

Checo

Byla tma ..
Byla tma, stav vozovky byl špatný a někde pršelo. Řidič byl jistě navíc rozrušený špatnou volbou prezidenta. Když pomyslel na to, že by měl dodržovat všechny ty nesmyslné nařízení o ježdění vpravo, přizpůsobení rychlosti, povinných přestávkách a podobně, udělalo se mu nevolno. Kdo si dovoluje prohlašovat, že neměl právo připravit o život 19 lidí? Vždyť přece musí, aby uživil rodinu, ještě taxikařit!
0/0
13.3.2003 18:32

Krtonoh

Odpovědnost?
Každé zaměstnání obsahuje určitou míru odpovědnosti. Řidič údajně chyboval, bude za to zřejmě potrestán. Měl odopvědnost za cestující autobusu. Nic proti, ALE: Když je řidič hnán k odpovědnosti, co ostatní odovědní zaměstnaní - třeba management krachujících bank!? Vždyť ten má taky odpovědnost, za kterou je setskramentsky dobře placen. Zkrachuje-li banka, klienti přijdou o peníze, management si ještě dá naposlední chvíly odstupné a pak zmizí a promění se v partu dementů, kteří nevěděli, neslyšeli, neviděli, nebyli informováni a podobně. PROČ JEDEN JE K ODPOVĚDNOSTI HNÁN A JINÝ NE !?!!
0/0
13.3.2003 17:50

Marcela

Re: Odpovědnost?
Máte pravdu, všichni by měli být hnáni k odpovědnosti. Ale přeci jen je trochu nesrovnatelná ztráta peněz či majetku a ztráta života. A u nás - z hlediska zákonů - má zatím evidentně majetek větší cenu než život.
0/0
13.3.2003 19:19

jiri

Re: Odpovědnost?
TO JE DE DICTVI PO PANU KLAUSOVI OD NEHO SE TO NAROD NAUCIL . DEKUJI ZA POCHOPENI KARASEK.
0/0
15.3.2003 4:28

Zeman

bonmot
Po valce kazdy vojak je general.
0/0
13.3.2003 14:19

Jano

Re: bonmot
Zcela s tebou souhlasim
0/0
13.3.2003 16:03

Dan

To samé se mohlo stát o čtyři dny později..
Při této havárii jsme ztratili několik blízkých přátel. Ty, co přežili, jsme byli včera v nemocnicích navštívit. Byli jsme se podívat i na neštěstí. Mimochodem, je to opravdu hnusný úsek silnice....ale ve chvíli, kdy jsme zapalovali svíčku u silnice, se z kopce řítil PATROVÝ NEOPLAN přibližně stejnou rychlostí jako ten nešťastný autobus !!! Projel, ale všichni jsme se shodli, že jsme čekali další masakr....
0/0
13.3.2003 14:14

Najdete na iDNES.cz