Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

'Hloupost vítězí'

Profesoři jsou vzdělanci a bojují slovem, ne mečem. Tak něžná zbraň však u nás nefunguje. Pera už mají ubroušená z desítek sepsaných petic, výzev či otevřených dopisů, jimiž se snaží přesvědčit vlády, aby vysokým školám daly potřebné peníze. Vlády jsou hluché jako tetřev.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

miloš

Myslím že peněz budeme mít stále méně.Na vysokých školách vládne přestárlá garnitura a mnoho těm mladým profesorům nedovolí . A kdo vlastně vzdělává naše děti , zkostnatělí profesoři , kteří rok od roku papouškují stejné. Myslím ,že v dnešní době vysokoškolští profesoři neživoří, a je jen na nich jak se sami budou snažit se dál vzdělávat aby mohli předávat zkušenosti a vědomosti žákům. A křičet stále o peníze
0/0
12.3.2003 8:51

Loki

Blbům se lépe vládne
Devastace kulturně - vědeckého potenciálu naší země trvá již od začátku existence našeho státu. Jde o zcela záměrnou a cílenou kampaň vůči celé inteligenci a zejména vůči té části, která by měla vzdělávat budoucí generace. Ono s informovaným a vzdělaným člověkem se mnohem hůře manipuluje a mnohem hůře se mu vládne. Už komunisté, od kterých se učily všechny vládnoucí garnitury ať už na pravé nebo levé straně politického spektra, dobře věděli, proč byla cílem jejich teroru zejména inteligence.
0/0
11.3.2003 16:25

Tomáš

Přestárlí do důchodu.
VŠ umí jenom natahovat ruce pro peníze. Když se jim doporučí, aby si udělali pořádek doma, tak křičí o akademické svobodě. Na fakultách je spousta přestárlých VŠ učitelů, kteří neudrží křídu ani moč a nechávají za sebe učit mladší. Mají většinou několik úvazků. Vedení fakult však s tím nechce nic dělat, protože už také není nejmladší a těší se , že to bude dělat také.
0/0
11.3.2003 12:35

Mirek

Re: Přestárlí do důchodu.
Nevím, jaké máte vzdělání, ale moc jste toho ve škole nepobral. Jestli jste mladý, tak se běžte na VŠ předvést!  Vy asi udržíte a zvládnete jen tu močovou trubici. Až bude stát investovat do školství 4-6 % HDP tak jako v jiných civilizovaných zemích, pak nebude třeba žádných protestů pedagogů.
0/0
11.3.2003 19:09

Včelka Mája

Re: Přestárlí do důchodu.
Ty jsi trouba (a bez prominutí)... Jediné, co by tě a tvé názory omlouvalo, by byl fakt, že jsi řidičem tramvaje v Praze.
0/0
11.3.2003 20:37

Najdete na iDNES.cz