Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V metropoli je málo policistů

V sídlištích na okrajích Prahy stále chybějí policisté. Na ulicích kromě centra člověk skoro vůbec nevidí uniformu. Přitom v Praze se koncentruje nejvíce zločinců z celé České republiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Moudrý

Za málo peněz málo muziky
Tak jako v celém veřejném sektoru, tak i u policie je velká migrace lidí. V Praze je to o to pikantnější, že je zde docela veliká nabídka pracovních příležitostí. Pokud policie chce mít dostatek  kvalitních a kvalifikovaných lidí, musí jim něco nabídnout.  Policista s běžným platem na místním oddělení 13 až 14 tisíc čistého je s rodinou zralý tak akorát pro sociální úřad. Ani kvalita práce není zaručena. Bez jasných pravidel, jako je karierní řád a dostatečné ohodnocení jejich náročné a odpovědné práce, nelze očekávat zázraky. Pokud by třeba policisté měli v Praze příplatek na bydlení v obdobné výši cca 10.000,- Kč, jak tomu je v armádě, byla by to obrovská motivace pro další službu. To vše záleží samozřejmě na vrcholovém vedení, co s tím hodlá podniknout.
0/0
10.3.2003 12:16

Posleda

A městských strážníků ještě méně
Na sídlišti policisty ještě člověk zahlédne. Alespoň když projíždějí po ulicích autem či auto zaparkují a jdou domů na kafe či večeři.
Policista na pěší obchůzce? Bílá vrána!
ještě horší je to ale s městskou policií.
Ačkoliv ale máme v ulici cca 200 m od vchodu služebnu městské policie, strážníka jsem na sídlišti neviděl už minimálně rok a půl ( a tehdy jen cca 150kg strážníka v kukani u vchodu do úřadu MČ. Kdyby měl na úřadě zasahovat, trvalo by mu minimálně 5 minut, než by se vysoukal ven.
Na co tedy strážníci jsou, když nejsou? Ačkoliv je v okolí poměrně dost volných míst na parkovištích, mnozí řidiči parkují v křižovatkách, na nemnohých značených přechodech, v obousměrných ulicích, kde pak nezůstane místo pro dva protijedoucí vozy, na zlomu kopce, za který není vidět, kdenavíc parkují řidiči v protisměru, aby jako neviděli zákaz zastavení.
Už začínají řidiči parkovat i na chodnících....
Postihy? Botičky? Odtažení? Nkdy nic. jednou za půl roku možná za stěračem předvolání k vysvětlení. Přitom se jedná stále o ta samá vozidla.
O to, jak jsou okraje cest, trávníky a dětská hřiště zadělaná od psů, raději nemluvit.
A uniformu nevidět.
 
0/0
10.3.2003 12:14

Najdete na iDNES.cz