Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

První Klausův projev byl vstřícný

Václav Klaus přednesl k občanům z televizní obrazovky první projev v roli prezidenta. Trval jen pár minut. Prezident v něm opět projevil všeobjímající vstřícnost. Oslovil své příznivce a těm, kteří by ho nevolili, slíbil, že se zasadí o to, aby svůj názor na jeho osobu v příštích pěti letech změnili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

Stejná chyba
Prezidentu Václavu Klausovi by se dalo fandit v jeho snaze o pozitivní přístup a nápravu věcí v zemích českých, nebýt falešných tónů, připomínajících dřívějšího Klause - premiéra a Klause - ministra financí. Mám na mysli jeho chybnou, již mnoho let opakující se tezi, že v naší zemi platí: Aktivní a poctivá práce plus trocha štěstí  = spravedlivá odměna a společenská prestiž.  V naší zemi řada lidí velmi aktivně kradla a tunelovala a dostala se tak na společenském řebříčku až na místa nejvyšší, zatímco jiní naprosto pasivně léčí lidi, operují, zachraňují lidské životy, učí naše děti, objevují nové věci a získávají naší zemi mezinárodní prestiž ve vědě, v mnoha oborech srovnatelnou s velmocemi, a tohle všechno dělají jen z nadšení pro věc, za odměnu, která je zlomkem toho, co dostávají podobní pracovníci v EU nebo USA. A to nejen absolutně, ale i relativně vztaženo k hrubému národnímu produktu. Vztah našich politiků k vzdělání je prostě ostudný, zřejmě i proto, že to platí pro většinu našeho národa. Že by to platilo i pro Prof. Václava Klause?
0/0
11.3.2003 16:45

Hieroglyf

Není div
V.Klaus je rád vstřícný: je na špičce a nemusí se starat o svoji stranu, nemusí se starat o vládu (nebo o boj o vládu) a zejména se nemusí starat o českou ekonomiku, což mu šlo vůbec nejhůř. Nedivil bych se, kdyby byl nakonec vstřícný i k EU a NATO.
0/0
11.3.2003 16:14

Tomáš Tak

Bude to nejlepší president z těch co jsem měl ...
... protože ví jaké pravomoci a povinnosti má ten který post na naší politické scéně. Jinak se přece musí chovat předseda politické strany, jinak premiér koaliční vlády (kdo dostane z Klause jak se chovalo KDU-ČSL v koaliční vládě?) a jinak se musí chovat president. Jenom jestli si to vůbec zasloužíme.
0/0
11.3.2003 13:11

Rudý zvon

Určeno vřeštící lůze
Hradní křídlo složené z hnutí Děkujeme odejděte, komediantů, kejklířů, kulturní fronty, církve, neuznaných intelektuálů a také z lidiček z malých stran, zažívá krušné časy. Václav Havel, představitel nepolitické politiky, byl vystřídán jejich úhlavním nepřítelem Václavem Klausem. Ó světe zboř se, vždyť oni jsou ti vyvo l ení, kteří nejlépe vědí co je prospěšné českému národu, oni jsou ti spasitelé kteří se pasovali jako (neuznaná) elita národa. Václav Klaus jim určitě nebude naslouchat, nebudou zváni na prezidentské dýchánky, nebudou zastoupeni v ústavním soudu, ani v ČNB , a co je vůbec nejhorší pomalu se vytratí i z veřejnoprávní televize a z myslí prostých lidí, které politika pranic nezajímá. Svoji vnitřní žumpu si vylil ze srdce dne 3.3. 2003 v MFD ve svém "Desateru první pomoci" (před Klausem) evangelický duchovní Miloš Rejchrt. Hradní křídlo přestalo situaci zvládat. Předseda Sdružení Dekujeme, odejděte Josef Brož prohlásil, že čin (sebevražda) středoškoláka z Humpolce je stejně zoufalou reakcí na poměry v zemi, jako bylo upálení Jana Palacha před 34 lety. "Cynismus V áclava Klause stojí symbolicky za touto smrtí", prohlásil Brož. Jakoby ve smrtelné křeči vyzvali lidé ve sdružení "Děkujeme, odejděte" odpůrce Václava Klause, aby si v den inaugurace připnuli na oděv černou stužku, na protest proti zvolení Václava Klause prezidentem CR. Šlo o jejich pohřeb, o pohřeb blbé nálady, a nepolitické politiky. Nezvolením Sokola prezidentem utrpěla těžkou porážku církev, která je přímo pupeční šňůrou spojena s KDU-ČSL a dále navázána na klérus v Německu. Prostřednictvím farností j s ou věřící ohlupování zejména ve volebním období. K již zmíněnému “Desateru” pana Rejchrta dodejme: A nikdy nevěř duchovním, evangelickým či katolickým. Hlásají lásku k bližním a v srdci mají nenávist. Hovoří o odpuštění a mstí se až za hrob. Mluví o usmíření, rozsévají nesnášenlivost. Jejich pravda je složena z velice lživých slov.
0/0
11.3.2003 12:39

František.B., Praha

Re: Určeno vřeštící lůze
Tleskám a zcela souhlasím !!!!!
0/0
11.3.2003 13:19

Marie

Re: Určeno vřeštící lůze
Teď  fakt nevím. Chcete Klause na věčné časy nebo Grebeníčka? Váš  fanatický výlev zlosti ukazuje spíš na toho druhého.
0/0
11.3.2003 15:07

Rudý zvon

Re: Re: Určeno vřeštící lůze
Hele Mery příště se vyjádři konkrétně co je na mém příspěvku fanatického, jo?
0/0
12.3.2003 8:02

*1

Re: Hurá, souhlasim!
  
0/0
11.3.2003 16:15

syžet

Kolik toho Klaus už napovídal
Jestli půjde Klaus od slov k činům tak, jak to dělal v posledních 13 letech, tak už je asi opravdu lepší se v neděli večer dívat raději na Rozjezdy pro hvězdy.
0/0
11.3.2003 9:42

BOB

JASNÁ ZPRÁVA SPRAVEDLNOSTI Č. 1 !
VOLEJTE PREZIDENTOVI ( ČT ) - 1. lekce : Na ty , co si za mne úspěšně nakradli , na ty mi "nesahejte"    
0/0
10.3.2003 23:22

JežišMarjá

Re: JASNÁ ZPRÁVA SPRAVEDLNOSTI Č. 1 !
Hele, Bobe, neměl by ses jmenovat radši Bobek?
0/0
11.3.2003 13:15

Hunter

Re: JASNÁ ZPRÁVA SPRAVEDLNOSTI Č. 1 !
Ty hele BOBe a jak si přežil inauguraci VK ? Byl to asi pro tebe šok, že ? Promiň že ti tykám, já vím nemáš to rád, ale já už jiný nebudu.
0/0
11.3.2003 14:53

karel Marx

to to tedy pěkně začalo !
Jestli nám chce president každou nedeli vstupovat do soukromí svým projevem, tak se opravdu mámo na co těšit. Nsštěstí mají výrobky moderní elektroniky vypinače.
0/0
10.3.2003 22:12

Karel

Re: Nevim Marxi jestli ty budes umet pouzit vypinac?!
Pri tvem IQ tykve to bude narocne 
0/0
11.3.2003 16:10

*1

Re: Ty mas nejake soukromi v Bohnicich?
0/0
11.3.2003 16:12

Clouseau

Uvidíme
První Klausův projev v nové funkci byl evidentně snahou o získání sympatií svých odpůrců, což je celkem logické. Rozhodující však budou jeho kroky v dalším období, pak se teprve ukáže, zda to myslel vážně. Vzhledem k tomu, jak pozoruji jeho jednání za posledních 13 let, vidím to spíše skepticky.
0/0
10.3.2003 20:20

JežišMarjá

Re: Uvidíme
Clouseau, jsi fakt skvělej komik. Kde máš to růžový????
0/0
11.3.2003 13:17

tom

byl mentorský, ne vstřícný.
Je na Hradě dva dny a už mluví jak Otec národa.
Ještě že jsem aktivní, odvážný, tedy bohatý a štastný a mám tu společenskou prestiž. Myslím, že u nezaměstnaných horníků na Mostecku by s teorií o lenosti (pohodlnosti) ev. chybě v nedostatku štěstí asi neuspěl.
Ještě je upejpavý, ale určitě se rozmluví, čekám myšlenkové perly.
0/0
10.3.2003 17:39

honza

Re: byl mentorský, ne vstřícný.
Kdysi davno se vyrabely bice, jak konskych sprezeni ubyvalo, ubyvalo i vyrobcu bicu. Nepochybne ten posledni, ktery bice vyrabel, vyrabel ty nejskvelejsi bice na svete. Dnes je vyroba bicu mrtve odvetvi, nemuze za to ani pan Daimler, ani Benz, ani Ford. Je tezko soudit pana profesora za to, ze nikdo nechce uhli.
0/0
10.3.2003 18:34

Tomáš

Re: Re: byl mentorský, ne vstřícný.
Ale není jejich chyba, že nemají co do huby, jak to říka PAN Profesor.
0/0
10.3.2003 19:21

honza

Re: Re: Re: byl mentorský, ne vstřícný.
kdybych vyrabel bice ja, a nesly na odbyt, tak bych si asi hledal jiny zpusob obzivy. Ale asi bych neskuhral, ze bice nejdou a ja nic jinyho neumim, tak se o me vsichni postarejte, kdyz uz me tady mate. Kdyz jsem delal ve skolstvi, a hornici brali desitku mesicne, taky jsem nebrecel ze mam jen 1750 mesicne. Proste jsem se o sebe postaral sam, jak nejlepe to slo, a slo to ztuha, to mi ver.
 
 
0/0
10.3.2003 19:28

XM

Klaus - raus !
0/0
10.3.2003 17:13

JežišMarjá

Re: Klaus - raus !
Měl by jsi se podepsat, hrdý komunisto!
0/0
11.3.2003 13:19

Slezik

Re: Re: Klaus - raus !
Komunista to asi nejni, ti voli Klause. :) Hlavne, ze Vy mate super podpis.
0/0
11.3.2003 15:49

Psycholog

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 16:56

rado

Úspěšní a neúspěšní.
Kdyby všichni neúspěšní/zaměstnanci/, udělali stávku,tak všichni úspěšní/podnikatelé - zloději/by si neměli ani čím utřít prdel. Proto s tímto dělením ať jde Klaus do řitě.
0/0
10.3.2003 16:51

honza

Re: Úspěšní a neúspěšní.
kdyby zamestnanci sli do stavky, tak ja jdu na ryby, az by se z te stavky vratili, tak by ficeli na pracak, a ja bych sedel na rybach. Kdyby to udelali vsichni, tak by nikdo neodvedla statu nic a na socialnim by tudiz taky nedostali nic, a ja bych jeste porad sedel na rybach. Doslo Ti co rikas? Cim vic pracovnich prilezitosti mi "zlodeji" vytvorime, tim je na tom cely narod lepe, stat je na tom lepe, a v neposledni rade mi "zlodeji" jsme na tom lepe, a proto to vsechno delame. jsi schopen to pochopit?
0/0
10.3.2003 18:20

ChaChaCha

Re: Úspěšní a neúspěšní.
Dobre nam to tata podvodu, zlodejen a tunelu definoval. Vskutku nove a prezidentsky. V jeho postkomunismu se temer pres noc (zhasnuta svetla privatizace) delime na dva zakladni zivocisne druhy:
1) Ti co s nim ve zlodejnach a podvodech jedou, jsou a budou uspesni;
2) Ti co s nim v tom nejdou, ani nejedou, jsou a budou jednoduse neuspesni;
Tak hezke a jemne vysvetleni jsme tu jeste nemeli. Zacina to teda dobre. Bravo Spidla, bravo, a dekujeme za takoveho prezidenta
0/0
10.3.2003 22:10

EM

Stužkonosky černé!
 
Tak se nám ti jediní a vyvolení nositelé "pravdy a lásky" konečně vybarvili. Ne že by většina myslících lidí už dávno nepochopila, že je to bratrstvo všeho schopných elitářů, toužících po dosažení moci jakýmkoli jiným než standartním způsobem svobodné volby občanů. Ale teď mají snad konečně jasno i ti, kteří podlehli nekonečné masáži naší jednotné a nerozborné mediální fronty. A komu za to vděčíme ? No přece představitelům vrcholně neúspěšné neobčanské neiniciativy, kteří dostali první, jediný a zároveň také určitě poslední dobrý nápad – vezmou si dnes černé stužky, aby je všichni poznali.
Jak případné pro všechny pozůstalé po definitvním odchodu Hradního křídla, nepolitické politiky, nového stylu a jak to všechno ještě vlastně samo sebe nazývalo. Dnešní den je pro ně skutečně tím symbolicky pohřebním, ale pro lepší orientaci bych navrhoval, aby si ty stužky ponechali i nadále. To proto, aby občan, každodenně masírovaný spoustou lží, polopravd a manipulací, měl stále na očích, kdo tyhle stužkonosky vlastně jsou.
A tak bychom zajisté často vídali černé stužky v parlamentu, na sjezdech některých menších či již efektivně mrtvých koaličních stran, na slavnostních vyhlášeních Českých lvů i jiných světově významných kulturních akcích, zkrátka téměř neustále, a to zejména na televizních obrazovkách ČT.
A tak bychom všichni měli neustále na očích ty, pro které žádná lež a nenávist není dost velká a odporná, pokud zajistí vítězství jejich "pravdy a lásky". Pamatujte si, občané, že ti, co mají dnes černé stužky, sami sebe dobrovolně označili za sympatizanty pana Brože a jeho nelidského a hyenismem prodchnutého výroku o "cynismu Václava Klause stojícího symbolicky za smrtí" mladíka, který se včera upálil na Václavském náměstí !!! V skrytu duše doufám, že se dnes večer na obrazovkách ČT dočkáme toho, jak se představitelé "svobody slova" a zastánci "pravdy a lásky" budou od tohoto odsouzeníhodného výroku plamenně distancovat a vyzývat k usmíření ve jménu zlepšení nálady ve společnosti. Těším se jak nám osobnosti ráže Havla, Svěráka či Halíka půjdou příkladem a řeknou, že toho už bylo dost, že volby jsou volby a základním principem demokracie je respektovat jejich výsledek, ať se nám líbí či nikoli. Vím, zní to bohužel spíš jako pohádka ...9. března 2003
0/0
10.3.2003 16:41

billy25

Re: Stužkonosky černé!
Urválku, dej je všechny pověsit!
0/0
10.3.2003 16:44

Mirek K

Re: Re: Stužkonosky černé!
Ne příteli,mýlíš se.Tato země nepotřebuje Urválka,tato země potřebuje Pinocheta !!!!!
0/0
10.3.2003 16:55

billy25

Re: Re: Re: Stužkonosky černé!
V důsledku je to to samý - komouši nebo fašouni.
0/0
10.3.2003 16:59

Mirek K

Re: Re: Re: Re: Stužkonosky černé!
No vidíš,i Ty jsi zpracovaný komunistickou propagandou.Pinochet nebyl fašista,kdyby jím byl,tak  by nikdy nepřipustil svobodné volby. Byl to zapřisáhlý antikomunista a v Chile vyplenil levičácký palice. Ostatně dnes na tom Chile není špatně,nebo jo ?
0/0
10.3.2003 17:07

angelito

Re: Re: Re: Re: Re: Stužkonosky černé!
Jasne, vsichni, kdo nesouhlasi s nasim velkym moudrym skvelym nedostiznym hradnim geniem, by se meli nahnat na strahovskej stadion a postrilet. Bohuzel se ty antiklausovsky svine nedaj po vzoru velkeho Augusta vyhazovat z letadel nad oceanem, protoze nemame ani ocean ani ledadla, ktery by litaly.
0/0
10.3.2003 17:18

Alkhazali

Re: Re: Re: Re: Re: Stužkonosky černé!
Bohuzel pri tom zemrelo spousta lidi a to i "nahodni kolemjdouci". A to neni komunisticka propaganda. Zeptej se lidi z USA jejichz pribuzni tam zarvali.
0/0
10.3.2003 17:23

Vítmillion

Co ve skutečnosti VK řekl
Kdo byl drzý a dokázal si nakrást, dobře udělal. Kdo byl trouba a chtěl hrát podle pravidel, dobře mu tak. Udělám všechno proto, aby těch prvních bylo v této zemi co nevíce.
0/0
10.3.2003 16:26

Petr

Není to jen o pracovitosti a lenosti
ale hlavně o poctivosti a nepoctivosti.
V tom je Klausovo dělení falešně zjednodušené!
0/0
10.3.2003 16:21

gomes

TAK K VĚCI
Píšu Vám, kteří hledáte, čí byste jste p.Klause očernili, hledáte jeho věty, které řekl před 100 lety (záměrně přeháním), přisujute mu jakési všeobecné vlastnosti (od arogance až po 4%) a mudrujete jak by, pokud možno je ne on, byl lepší.
Ale zamyslete se sami nad sebou, není v tom i trochu závisti, či obyčejného, nám tak vlastního vzdoru k autoritě. jasně, pořád se zdá být in, když utrousím nějakou ironickou poznámku.
Ale proč? proč třeba nevzít si z jeho proslovu něco pro sebe, třeba obyč. chuť jít do práce a zkusit udělat ji opravdu pořádně?
No je toho asi moc, co mám na mysli, a Ti, kteří budou chtít to pochopí.
A Ti druzí? No použijí oblíbenou metodu, chytnou nějaké slovíčko, a operou ho.
Mějte se.
 
 
0/0
10.3.2003 15:53

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: TAK K VĚCI
Je to zavist, kdyz nevrazive sleduji, jak si nekdo s pozitkem uziva statky, ktere mi ukradl?
0/0
10.3.2003 17:22

PP

Ještě otázka pro klausofily
Váš guru rozdělil společnost poněkud primitivně pouze na 2 skupiny :
1) na úspěšné
2) na lenochy
Kam patří "úspěšný podvodník", kam "úspěšný zloděj", kam "zdravotně-postižený člověk", kam člověk, který se stal obětí komunistické zvůle např. tím, že nesměl studovat ?
Odpovězte, vy lidé jasných názorů a průzračného myšlení, kteří máte tak ve všem jasno a kteří tak připomínáte i jiné, dosti nebepečné -ismy !
0/0
10.3.2003 15:31

Kanystr

Re: Ještě otázka pro klausofily
...v danem poradi: do lochu, do lochu, do pece ci ustavu, a posledni moznost je jasna - jsi schopny, nemas problem. Jsi liny - budes se stale na neco vymlouvat a nikam se nedohrabes. Myslim, ze je to jasne. Mel jsi snad nejake pochybnosti?
0/0
10.3.2003 15:46

billy25

Re: Ještě otázka pro klausofily
Velmi s tímto příspěvkem souhlasím.
0/0
10.3.2003 16:31

Honza

Frky- plky
Už jen čekám, kdy se objeví nad Klausovou hlavou svatozář. Moje sympatie rozhodně nemá.
0/0
10.3.2003 15:27

PP

Prosím klausofily o vysvětlení :
Proč Klaus posměšně řekl o Masarykově hesle "Nebát se a nekrást", že je falešné ?! 
0/0
10.3.2003 15:24

Laco

Re: Prosím klausofily o vysvětlení :
Protože není už co krást a při polistopadové legislativě se není čeho bát.
0/0
10.3.2003 15:29

vendelín

Re: Prosím klausofily o vysvětlení :
O M Y L : KLAUS ŘEKL, ŽE JE FALEŠNÉ, POKUD SE NĚKDO SCHOVÁVÁ ZA TOTO HESLO A PŘITOM KRADE A BOJÍ SE!! MOŽNÁ, ŽE MĚL NA MYSLI SOCANY, KTEŘÍ POD MASARYKOVÝM PRSTEM DĚLAJÍ SVOJE KEJLEˇ!!!
0/0
10.3.2003 16:05

PRAPRAPRAPRA-HAGUEGAG

Re: Re: Prosím klausofily o vysvětlení :
A mel pravdu. Kdo krade, nesmi se bat.
0/0
10.3.2003 17:18

Psycholog

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 16:45

Irena

Je sympatičtější než dříve
Myslím, že se Václav Klaus opravdu snaží a zdá se mi mnohem méně arogantní než dříve. Jen tak dále! Lidé si ho budou vážit.
0/0
10.3.2003 14:50

PP

Re: Je sympatičtější než dříve
Ireno, Ireno, na vařené nudli...
0/0
10.3.2003 15:25

Najdete na iDNES.cz