Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Z havárie je argument pro dálnici

Tragická nehoda se stala silným argumentem zastánců výstavby dálnice D3 z Prahy přes České Budějovice až do Dolního Dvořiště. Autobus havaroval na suché, ale nepřehledné silnici. "Ta komunikace je přetížená a nepřehledná. Je to pádný argument pro dálnici," řekl jihočeský hejtman Jan Zahradník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ODSak Eda

"profesionalove"
Ja bych to videl jen a jen na "profesionalech" autobusacich o mnohych kamionistech nemluve... Jezdim s odtahovkou obden a mohu to jen potvrdit!
0/0
13.3.2003 0:30

LibertyOfSpeech

Re:
U nás se smějí vyrábět a provozovat patrové autobusy i takové konstrukce, kde při převrácení (i za nulové rychlosti) jsou CESTUJÍCÍ v horním patře DOPŘEDEDU AUTOMATICKY OBĚTOVÁNI. Cestující jsou kryti jen "staniolem" střechy na sloupcích, jejichž pevnost zaručuje sotva to, že ji neodnese vítr. Při převrácení se pak nutně celá cca 20ti tunová hmotnost autobusu převalí přes jejich těla. KAŽDÉ převrácení takového obsazeného autobusu (např. utrhne se krajnice) je i za nulové rychlosti STRAŠNÉ MASO!!! To muselo být jasné i tvůrcům našich norem. Proč byl vůbec LEGISLATIVNĚ VYBUDOVÁN tento stav??? Výmluvy na evropské normy je účelový nesmysl. To je jenom obdobné a sprosté využití skuliny v právním systému tak, jak to předváděli tuneláři, kšeftmani s lihem a kšeftmani s topnými oleji.  
Něco tak zásadního nemahlo být jen nedopatření a krátkozrakost. 
 
Proboha, čí??? to byl lobing, ódéSeSáku?
 
0/0
13.3.2003 12:50

Stalker

zmrdi
osobne jsem videl bouracku v tomhle useku ... odsudte ridice a vsechno v pohode ,ze ?  ... zeby paralela s inkvizici ... POKRYTCI !!!
0/0
12.3.2003 22:35

Mirrek

doufám že za mříže půjde i provozovatel komunikace
Pokud zavřou na 10-let neviného řidiče, který k tomu přišel jak slepý k houslím, doufám že provozovatel komunikace dostane doživotí. Na této silnici kde jsou nehody na denním pořádku je přece povinností provozovatele tento stav řešit!!! např.příslušnými dopravními omezeními. Pokud se s tím nic neudělá dříve nebo později zase dojde k podobné havárii.  To že stav silnic je na úrovni Rumunska a někde i hůře je i výsledek práce ministerstva dopravy, takže doufám že příslušný ministr  odstoupí ze své funkce, jelikož díl viny nese i on :@)) pardon ja zapoměl žijeme v Čechách.
0/0
12.3.2003 13:12

Vašek

zkorumpovaná organizace Ředitelství silnic a dálnic
silnici v daném úseku spravuje ŘSD České Budějovice. Veřejné zakázky zadávají podivným způsobem a pak nemají peníze na kritickou komunikaci E 55 na Linz.
Kácení tromů, které rostou přímo z krajnice, bránili i "ekoetroristi".
Svodidla jsou osaezna zcela chybně stojinami po 4 metrech (lepší je po 2 m nebo i po 1 m).
Kdy bude dálnice?!?!?!? Silnice je zatím lemována pomníčky mrtvých.....
0/0
10.3.2003 19:02

Huš

S omluvou...
Promiňte, jestli s ptám nevhodně,ale není něco divného na tom,že se ten autobus takhle "skalpoval"?Připadá mi to přese všechno divné ...
0/0
10.3.2003 17:55

jája

ehm?
Čím víc dálnic, čím víc aut, tím víc nehod. Není na světě něco důležitějšího než beton?
0/0
10.3.2003 16:52

Hledač

nové dálnice?
kdesi jsem četl zkušenosti amerických odborníků, - každá nová silnice nebo dálnice se po určité době opět zaplní auty a stav je stejný jako předtím. Podle toho to také v LA vypadá . Měly by se změnit přístup a požadavky lidí.
0/0
10.3.2003 15:44

řidič

kdyby se rači starali o silnice
Nevim proč pořád chtěji stavět nový dálnice, kdyby rači opravili stávající komunikace, udělali by líp. Já jsem z vesnice a naše silnice jsou v takovém stavu, že připomínají spíše tankodrom než silnici. Člověk se musí vyhíbat desítkám děr a v lepším případě skončí jen z opotřebovanými tlumiči, v horším skončí ve stromě. Ani se nedivim že je podle silnic tolik pomníčků, když jsou v takovém stavu.
0/0
10.3.2003 15:11

Tonda

Jiné řešení
Pochybuji že dálnice něco vyřeší, když jedete po rovném úseku silnice tak to akorát svádí ke spaní, protože nemusíte ani hejbat s volantem a navíc si dálnice někteří jedinci pletou ze závodní dráhou, a to může bejt i hustá mlha. Je pravda že do Budějovic by byla potřeba pořádná silnice, ale proč stavět novou dálnici a zlikvidovat tak další část naší přírody, když by stačilo rozšířit Strakonickou od Příbramy dál a trochu zrenovovat stávající tah přes Tábor. Určitě by to prospělo více lidem, třeba i obyvatelům Tábora a Strakonic.
0/0
10.3.2003 15:04

Antík

Re: Jiné řešení
Tondo,Tondo, podívej se do mapy, a pak asi uvidíš proč...možná...
0/0
10.3.2003 18:45

Hudec

Dálnice by nic nezachránila
Lidé oplakávají své mrtvé, vzpamatovávají se ze šoku, doufají, že zrovna ti jejich blízcí neštěstí přežili, a už se najdou tací jako pan hejtman Zahradník, kteří se snaží z lidského neštěstí vytloukat politický kapitál. Prý být tu dálnice, nehodě se dalo zabránit. Pak musím připomenout, že velmi podobně vypadala nehoda, při níž na dálnici D1 zahynul na zač.90.let Alexander Dubček. Víc mrtvých tam nebylo jen proto, že havarovalo auto, ne autobus. To za prvé. Za druhé, nemůže vést dálnice v každém místě, kde při dopravních nehodách častěji než jinde umírají lidé. Takových míst jsou v republice přinejmenším stovky, na každém okrese hned několik. Je třeba vyčkat výsledků vyšetřování, zatím to vypadá, že na vině je nepřiměřená rychlost, mikrospánek řidiče nebo kombinace obojího, nedostatek odpočinku(to by mimochodem na dálnici mělo ještě horší důsledky, protože je tam větší provoz a mohli to odnést i další) a pak teprve dělat závěry a doporučovat vhodná opatření.
0/0
10.3.2003 13:10

Pean

Re: Dálnice by nic nezachránila
zdá se, že moc nevíš o čem mluvíš. Zkus si po této silnici někdy vyjet za max. provozu a pak vyhlašuj že by dálnice nic nezachránila. Opak je pravdou - silnice je přetížená a pro takový provoz nevyhovující - je to podobný případ jako absence D11. Dálnice v takovýchto usecích by opravdu zachránila spoustu životůI když se nehody stávají i na dálnici , je to nesrovnatelné množství v porovnání s nebezpečními úseky bez dálnice - potvrdí to běžná statistika. 
0/0
10.3.2003 13:28

Huš

Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
Ale v té kritické chvíli tam byl provoz minimální, nebo se mýlím?
0/0
10.3.2003 17:48

Antík

Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
Ty si zkus vyjet po D1 za max. provozu. A dokonce se nehody stávají i na dálnici no to jsou věci, to bych do tě neřek. A kolik km máme dálnic a kolik třeba obyč silnic?Uděláme průměr??? Ty statistiko
0/0
10.3.2003 19:00

Daňový soumar

Re: Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
Pokud chceš něco porovnávat, tak jen to, co je porovnatelný. A to rozhodně nejsou hlavní tahy s okreskama, Statistiku!
0/0
11.3.2003 11:53

HonzaC

Re: Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
Kdyby byla hotova dalnice D11 + pokracovani na Olomouc, tak by minimalne o ctvrtinu spis az o tretinu klesl provoz na D1, dyt vetsina tech lidi co po ni jezdi mastej do olomouce, ostravy, proste poradna sit dalnic muze jenom pomoci
0/0
11.3.2003 13:06

Miroslav Hudec, Česká Lípa

Re: Dálnice by nic nezachránila
Doplněk k předchozímu příspěvku. Psal jsem o tom už jednou. Není možno na silnice pustit kdekoho, jak se to děje dnes. Nejvíce počet takovýchto neštěstí sníží ne nové silnice, ne nové dálnice, ale kvalitní a dopravní předpisy přísně dodržující řidiči. Proto ten, kdo zaviní dopravní nehodu, už by neměl dostat sebemenší další šanci - a ještě lépe by bylo vyloučit rizikové řidiče předem. Existují odborné metody, jak řidičské schopnosti posuzovat. Tváří tvář těm mrtvým, nejen těm devětatřiceti z nedělního večera, ale aké těm třinácti stovkám z uplynulého roku se to stává velmi naléhavým. Jinak se dálnice nedálnice vybijeme při dopravních nehodách.
0/0
10.3.2003 13:34

Pean

Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
S tímhle se nedá než souhlasit, pravdou ale je, že na podobných úsecích jako je příjezd k D.Dvořišti může i sebelepšímu řidiči jít o život. Je to prostě za stávající situace a stávajícího provozu silně nebezpečný úsek. Jak už zaznělo níže - bežná chybka při které se jinde nic neděje tady může končit smrtí.
 
0/0
10.3.2003 13:42

Daňový soumar

Re: Re: Dálnice by nic nezachránila
Bohužel, zásadně se mýlíte. I sebelepší řidiči budou mít na přetížené a nepřehledné silnici nehody. Vždy jsou to pouze lidé a jako tací mají fyziologická omezení. Dálnice se nestaví z plezíru, ale proto, že dokážou pojmout daný objem dopravy s danou mírou bezpečnosti, který už se na silnici prostě vejít nemůže.
0/0
10.3.2003 13:45

Isis

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 12:40

jirka

Jedná se opravdu o nebezpečný úsek
deset let jezdím každý den kopec v Nažidlech. Představte si to, co denně zažívám. Od D. Dvořiště jedete po novém obchvatu, který je tak široký, že se zde v pohodě vejdou tři auta vedle sebe, následuje prudké klesání (tříproudové), které se v nejnížším místě zužuje a zatáčí doleva !!! V tomto místě navazuje původní komunikace na rošířenou !!! Tak vzniká past na řidiče.
Zodpovědnost za nehodu nese též projektant a zodpovědný úřad. Logicky by měly pokračovat tři pruhy až na vrchol protisvahu.  Všiměte si jak jsou naše silnice projektovány. I na nových  usecích jsou vytvářeny nepřehledné horizonty, táhlé zatáčky v zářezech a pod. Jak to vypadá byl hlavním viníkem řidič ale okolnosti mu určitě nepomohly.
 
0/0
10.3.2003 12:11

Aleš

Re: Jedná se opravdu o nebezpečný úsek
Tohle je první rozumný komentář, asi proto, že je od řidiče a navíc znalého místních poměrů po celý rok.
Každý tudy jede, co to dá, aby už byl doma, ale silnice je úzká a nepřehledná, se spoustou horizontů a prudkých zatáček, a přitom je to hlavní cesta na jih nejen pro nás, ale taky pro tranzitní kamionovou dopravu.
Kdo pamatuje cestu přes Rozvadov bez dálnice, uzná, jak moc se to zlepšilo.
Bez té dálnice to asi opravdu nepůjde, včera bylo pozdě.
 
0/0
10.3.2003 20:00

clovek

Ekologisté jdou proti lidem
jezis to je kravina. "...kde nechávají trpět tisíce lidí kolem Veletržní kvůli náletovým stromům ve Stromovce..." a cim ti lide trpi? trpi tim, ze tam stoji kolona aut, ve kterem kazdem je po jednom cloveku. Lidi sami jdou proti lidem. Nejsem nejakym vasnivym ekologem, ale vsude vsechno vymydlit a nasekat tam dalnice taky neni optimalnim resenim. Je jasne, ze je potreba postavit dalnicni spojeni z Budejovic do Rakouska, ale rozhodne neni potreba staved novou dalnici z Prahy do Budejovic, stcilo by zmodernizovat a dostavet stavajici ctyrproude komunikace pres Benesov a Pribram, tim se obslouzi daleko vetsi uzemi, nez jednou jedinou dalnici, ktera domrvi cast Posazavi (upozornuju, ze tam nemam chatu, jen tam rad jezdim).
Vsech zucastnenych lidi na teto nehode je mi lito, sam sem kdysi prisel pri dopravni nehode o pritelkyni, tak si dovedu predstavit jak jim je, mrzi me kazdy ztraceny zivot.
0/0
10.3.2003 11:06

MT

Nejde jen o dálnici, ale i o svodidla, schopná zadržet větší vozidla, a o kvalitu vozidel
Ekologisté jdou proti lidem, to je prokazatelné třeba v Praze, kde nechávají trpět tisíce lidí kolem Veletržní kvůli náletovým stromům ve Stromovce.
Jinak ale je bezpečnost českých silnic - zejména těch frekventovaných - špatná (málo a větším vozům nevyhovojící svodidla...).
Zásadním problémem - zejména ve srovnání s pokrokem v bezpečnosti osobních aut - je také bezpečnost autobusů samotných - vyhovují se skřípěním zubů, dokud drží skla, ale jakmile ta vypadnou - a to je hned - neexistuje dostatečně kvalitní rám, který by odolal běžným deformacím (kutálení osobního auta s upoutanými pasažéry neznamená tragédii, u autobusu je to jistota). Je otázkou, zda úspora výztuží ze speciální oceli nebo třeba titanových dílů nestojí ve srovnání s mrtvými a zraněnými za to.
0/0
10.3.2003 10:34

PET

Zakazat autobusy Neoplan.Lide Nahore nemaji sanci pri prevaraceni.
Dalnice by samozrejme vyresila pocet nehod na tomto useku. Ale o lidske zivoty fanatickym ekologum nikdy neslo. Vzpomente si na silnici na Rozvadov pred tim nez byla postavena dalnice Plzen-Rozvadov. Taky tam nekdy nebyl velky provoz a presto stacila dve-tri auta na smrtelnou nehodu. Casto jsem tam jezdil a nebylo vzacne videt u havarovaneho auta pohrebak. Ted jezdim po nove dalnici a podobne sceny nevidim. Oficialni statistika take hovori pro dalnici.
0/0
10.3.2003 9:19

Honza F.

Re: Zakazat autobusy Neoplan.
Pokud se nemýlím, tak tento autobus byl z roku 1991 a ještě repasovaný ... . Podle mě nové jsou již jistě mnohem bezpečnější, nebo žiji v říši snů...
0/0
10.3.2003 17:30

Derry

Pane Zahradníku, plácáte kraviny
"Ta komunikace je přetížená a nepřehledná. Je to pádný argument pro dálnici," řekl jihočeský hejtman Jan Zahradník.  - - Na to odpovídám: Ale v danou chvíli byla silnice prázdná, nikdo  v protisměru ani za nebo před busem nejel. Nepřihřívejte si, pane Zahradníku, obecní polívčičku na hrobech něšťastně zemřelých. To je opravdu pitomé a nevkusné
0/0
10.3.2003 3:20

Jiri Havelka

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Dalnice ma jine bezpecnostni korydory.
Jina je otazka co dovoli ekoteroriste pusobici v nasich zemich.
0/0
10.3.2003 6:29

XYZ

Re: Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Tvoje otázka je špatně formulovaná. Ekoteroristé v naší zemi si dovolí přesně tolik, kolik jim dovolíme my.
0/0
10.3.2003 9:31

Villager

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Kdybys tudy pravidelně jezdil, tak nebudeš psát takový kraviny. Silnice E 55 z Dolního Dvořiště až skoro do Č. Budějovic je úsek smrti. Například chvilková nepozornost, která se na jiných mezinárodních komunikacích přejde bez povšimnutí, stojí na této silnici někoho většinou život. V tomto případě bohužel mnoho. Doufám, že to konečně bude impulz k tomu, aby se s touto komunikací začlo něco dělat a nemuseli umírat další nevinní lidé. Během jednoho roku na této silnici mezi ČB a Dolním Dvořištěm zemřelo již asi 40 lidí!!!!
0/0
10.3.2003 7:57

ro16ck

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Co placas za hlouposti, zase ty??? Silnice je v tom useku skutecne prehledna, temer rovna a rekl bych bezpecna, ale ....   cela E 55 je katastrofa sama. A od "Kamenaku" az po Dvoriste je pretizena temer porad. Ta dalnice nevyresi vsechno (drze ridice, spatny stav vozidel, ...) ale urcite pomuze. Rohodne vic nez vsechny snahy ekologu, kteri ji brani. Bye
P.S. Uprimnou soustrast vsem pozustalym. A zranenym hodne sily do uzdravovani.
Roman
0/0
10.3.2003 8:35

Villager

Re: Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Já nevím, co jste zač, ale vy snad mluvíte o úplně jiném úseku. Vy snad ani nevíte, kde se ta nehoda vlastně stala. Záběry z televize byly rozhodně hodně zkreslující.
0/0
10.3.2003 9:36

Michala

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Mozna to hejtman formuloval nestastne, ale silnice je opravdu desna, neprehledna, uzka, nebezpecna. Za totality nebyl zajem, aby nekdo jezdil do Rakouska a ted to prozvozu nestaci. Ze v dobe nehody byla silnice zrovna prazdna je jen souhra nahod. A mimochodem, kdo to vi jiste, ze tam nic nejelo?
0/0
10.3.2003 9:21

MM

Re: Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
V diskusi k jinému článku psala paní z auta, co jelo za tím autobusem. Nic proti nejelo, vypadá to, že autobus vychýlily ze směru ty koleje, co jsou tam vyjeté. Místní tvrdí, že se tam jede hodně špatně a vyjeté koleje už způsobily hodně problémů. Jenomže jinak je zvládne osobní auto a jinak patrový autobus.
0/0
10.3.2003 13:33

Aleš

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Jsi bohužel vedle, kamaráde, bereš to moc osobně.
Už jsi řídil autobus nebo náklaďák, u kterého bouchla v devadesátce přední guma ?
Když tě chytí svodidla, máš kliku. Uřídit se to dá moc těžko.
 
0/0
10.3.2003 20:07

Taky Člověk

Re: Pane Zahradníku, plácáte kraviny
Plně podpisuju -až Vás, jako mně, bude na tom kopci v 80 km předjíždět plně naložený autobus jedoucí 120, tak začnete uvažovat o zdravém rozumu, odpovědnosti, .. Ale zkuste po štastně dokončené jízdě jít a stěžovat si na řidiče - v lepším případě Vám vedení zájezdu řekne - "byla ste doma brzo, ne - paninko, a Vy sklapnete a začnete fandit dálnici. Všichni za to můžem !!!
Že pan Zahradník kecá se ví dávno - jako většina "politiků" okolo nás, ne
0/0
11.3.2003 7:11

Aldap.@e-mail.cz

ten, jenž to neprožil a neviděl, neví....
Upřímnou soustrat s tím, že snad netrpěli...,ale ať trpí Ti, co nezastavili, kdyby se tam vysypalo pivo, atd., tak to by ukázali...
NEMÁM slov, jen slzy a myšlenky na pozůstalé a
 na ty, kdo je znali, držíme všem palce.
0/0
10.3.2003 1:48

Vlad. od Labe

Re: ten, jenž to neprožil a neviděl, neví....
Já se připojuji, dálnice nedálnice - po bitvě je každý generál, ale ci ony rodiny? A snad řidič autobusu (já bych se asi pověsil, nevím) neznal tento úsek? Kdyby to bylo v cizině, ale proboha, kadý druhý se jeví a tváří jak profík a pak tohle? Pochopil bych - ale málo, kdyby se toto událo ve 02.00- 06.00 = nad ránem, ale takto zvečera a nebyla to technická závada? Ale je také pravdou, že nebylo nikde publikováno ono "SELHAL LIDSKÝ FAKTOR" , ale tím vůpbec řidiče neomlouvám, naopak, ale také zde takto žvatláme, ale co ti, kterých se to dotklo...V.
0/0
13.3.2003 1:23

kosta

Co zase kecáte!!!
Teda jestl tenhle úsek kde došlo k neštěstí je nepřehlednej tak už nevim co je přehledný... Sakra zatáčka a pak rovina,rovina rovná...
Upřímnou soustrast všem kteří tam někoho ztratili a brzké uzdravení těm co se zranili.
0/0
9.3.2003 23:43

jena

Re: Co zase kecáte!!!
Nevím jestli znáš tento úsek osobně a nebo jen ze záběrů televize pořízené po nehodě.V prvém případě tě lituji že nerozeznáš rovinu a nakloněnou rovinu. V druhém případě -televizní záběry hodně klamou.Pro  vysvětlení -silnice po které autobus přijel se svažuje v délce asi 800 - 1000 m a po mírné levé zatáčce která pro nerovnosti dokáže rozhoupat i osobní auto následuje ještě krátký sjezd (zde autobus vyjel ze silnice) a potom krátký (asi 200m dlouhý) dost prudký výjezd do vršku kde se o nějaké přehlednosti nedá mluvit.Myslím si že 90 km rychlost u patrového autobusu  v tomto místě je moc.Ale nesuďme předem snad i technický stav tomu truchu přidal a další a další faktory.Opravte mně někdo jestli se mýlím.Prostě pech,smůla,neštěstí a jedna z dalších dopravních nehod které jsou na denní pořádku jak u nás tak i ve světě.Upřímnou soustrast všem pozůstalým a rychlé uzdravení všem zraněným.
0/0
10.3.2003 2:21

Řidič

Ale to snad ne ...
Zneužívat této tragédie k prosazování dálnice - jestli byl příčinou mikrospánek řidiče, tak by to dálnice nezachránila. Jezdím už hezkou řádku let a můžu říct jen jedno - za nehody můžou řidiči, je jedno jestli na dálnici, éčku nebo na nějaký zapadlý okresce.
0/0
9.3.2003 23:30

lom

dálnice
To se na každým kritickým úseku v zemi musí stát takovej šílenej masakr, aby se někdo rozhoupal a postavil lepší cestu? Už se tedy těším, až se na silnici z Hradce Králové do Poděbrad zmasakruje autobus nejlépe plně naloženej fousatejma ekologama. A pak ještě jedna pořádná bouračka na cestě z Hranic do Ostravy a jedna z Lovosic do Teplic a budeme mít dálnic dost.
0/0
9.3.2003 22:04

Milan

Re: dálnice
Hm, tos uvedel ale spatnej priklad ..., ale nazor je nazor !
0/0
9.3.2003 22:59

bg

Re: Re: dálnice
Mě se ten příklad líbí. Kdyby to tak šlo nějak zorganizovat... Jesli mě něco sere, ztak jsou to ti věční protestanti, kteří blokují všechno co můžou.
0/0
9.3.2003 23:03

ST

Re: Re: Re: dálnice
No, kdyby bylo dáno právě na protesty oněch "ekoteroristů", jeli by všichni bezpečným vlakem a nic takového by se nestávalo. Nehody na železnici jsou téměř vždy zaviněny nedostatkem financí (špatné zabezečení a podobně), nehody na silnici jsou statistikou - prostě budou ať je dálnice nebo polní cesta.
0/0
10.3.2003 10:57

Honza

Re: Re: Re: Re: dálnice
a kolik by ten vlak stál - tedy jízdenka do něj? Myslím, že do Alp by to byla pěkná "pálka". Ono stačí srovnání ceny cesty Praha - Tábor autobusem a vlakem (bez karty Z či jiného dokladu ke slevě, ale i s kartou Z je mnohem dražší).
0/0
10.3.2003 17:37

Hans

do vseho kecat
Tahle vypada kocourkovsko-ceska demokracie po rakousko-uhersku. Kdejaky Bujanovsky buran keca do vseho. Jeste tak konska draha do Lince, to proslo, ale dalnice, to bude tezky vidlakum vysvetlit.
0/0
9.3.2003 21:59

Jirka

Re: do vseho kecat
No je videt, ze to tam v Jiznich Cechach neznas .... obzvlast od Dolniho Dvoriste po Kaplici ... a nebo  tam pro Tebe nejaka holka slape ??? Je jasny, ze na dalnici to bude tezssi se "sex-turismem" ....
0/0
9.3.2003 22:56

B.

Re: do vseho kecat
Smrď si v Rakousku a nekecej nám tady do toho.
0/0
10.3.2003 9:15

Najdete na iDNES.cz