Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Protest proti válce byl vlažný

Stejně jako jiná města na světě, i Praha zažila v neděli protest proti chystané válce v Iráku. Zatímco v Indonésii demonstrovaly sta tisíce, na Letné se sešlo 120 lidí. Průvod Čechů, Iráčanů a Američanů se vydal k velvyslanectvím Iráku a USA. Protest se obešel bez násilí. Policie jen zastavovala dopravu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tristan Eugen

"ty "Já" jsi užasný tupec.
 Tak tobě jde o to,aby ve válce neumírali lidé.To by bylo hezké! jenže je to přece jen trošku jinak.V Iráku umírá den co den sousta lidi.Zásluhou Saddama,to nevíš,nebo ten fakt jednoduše ignoruješ? Spíše to druhé! Jsi prostě padouch a hraješ si na protiválečného lidumila.Vzpoeň,jak docela nedávno slíbil svým dvěma zeťum odpušt+ění,jen aby se vrátili do Iráku.A co se s ními stalo hned první den,co se vrátili?Opravdu nevíš jak tam umírají lidé,ty velehumanisto?A mají umírat dál,jen aby naši Saddama nemohli poslat do Neumětel?Kdyby ten Saddam nebyl takoví vrahoun a dalo se s ním jednat a dodržoval co slíbí,myslíš že by musel být odstraněn válkou.Vždyť v té válce budou umírat i naši muži.i Můj syn v utery jede splnit svou povinost vůči i mé zemi ,USA. Od dob dávných je čestnou povinosti mužu,jejich hrdosti a jejích pýchou bojovat za své rodiny.Je to cti pro muže i položit život.Kdybych byl mladý a zdraví,šel bych bojovat proti Saddamovi.A když to bude možné,půjdu bojovat proti tobě a tobě podobným i když se budu muset opírat o hůl.Druhou ruku budu mět volnou pro mou zbraň.Né,tobě a tobě podobným, nejde o to,aby ve válce neumírali lidé,tobě jde o ukojení vlastního exibicionismu.Šašku!   
0/0
10.3.2003 23:57

Re:
Víš kdo byl největším českým panovníkem? Karel IV. A viš proč? Protože v době kdy se celá Evropa neustále zmítalůa ve válkách dokázal díky diplomacii vládnout bez válek.  Nicméně tvé myšlení chápu, jde o to že tvá vlast, to jest Spojené státy jsou přeborníkem ve vymývání mozků, dokazuješ to. Pro mě je celou vlastí planeta a nikdo nemá právo vnucovat jiným svoje myšlenky ani Saddám ani Bush. A když jsi tedy z té velké země za velkou louží, proč jste tady nebyli již v 50-tých letech. Řeknu ti proč, protože jsme pro USA zcela nezajímavá země. Čestná povinnost? Hm tu beru, ale ne v tom že budu schvalovat jakékoliv zabíjení, jenže to lidem v USA nevysvětlím, máte na nose černé brýle.
0/0
11.3.2003 15:52

Tristan Eugen

Opravdu úchvatné.
 To je opravdu úchvatné,číst,že Sadam patří před mezinárodní soud. A kdopak ho tam dostane? Co ho tak uctivě a poníženě poprosit,aby ráčil se před ten soud dostavit.Určitě to udělá.Že oslice a oslové!Už 65 roku se spílá Francií,že nešla za shnilé a zbabělé čecháčky umírat,ale když jde o jiné.tak se řve: mííír,žádnou válku! Vždyť stačí aby Sadam vzal svou familií a miliardy které má ulité a šel do některé Arabské země do asylu a bude mír! Proč vám vy tupci tak záleží na Sadamovi aby zůstal u moci?Až bude Sadam odstraněn,to bude jásotu i v Iráku.Nebo myslíte že je chudáky Iráckými občany milován? Proč jste všichni chodili demonstrativně k volbám a řváli přitom se : Se Sovjetským sjazem na ječný šacy! Div jste si držky neroztrhli.A když se réžím hroutil,tak jhste zase všichni zvonili klíči.Jděte do pr....e,vy mírotvorní hrdinové! 
0/0
10.3.2003 13:33

Re: Opravdu úchvatné.
Už jen pojmem tupci, kterým tu všechny nazýváš, ukazuješ své vyjadřovací schopnosti a tedy úroveň myšlení. Nicméně se pokusím ti cosi ozřejmit. Nicméně pro tvůj mozeček to bude zřejmě náročné.  Kde jsi přišel na to, že tu komukoliv záleží na Saddámovi, oni slovo tu o tom není, toho jsi si nepovšiml, že? Lidem tu záleží na úplně desítkách tisíc obyčejný lidí, které chce pán Bílého domu pozabíjet kvůli své touze být opět zvolen zbrojeřským průmyslem za prezidenta. K tomu aby jsi se za velkou louží stal przidentem potřebuješ mít za s sebou hlavně vlivné skupiny. Nebo si myslíš, že v Iraku čekají až jim tam Bush začne radit a hlavně vnucovat své hot-dogy a hamburgery, stupidní Hollywoodské filmy a vůbec agresivní americkou kulturu?  Věř, že o to rozhodně nestojí. Oni nestojí ani o toho Saddáma, ale zároveň ani o ty oholený Rusy z Ameriky, ani o ty Rusy z východu. Ještě ti taky připomenu. Vzpomínáš jak před 1a1/2 rokem vykřikoval ten skrček z Bílého domu jak jde po Usámovi? Mezitím pozabíjel tisíce lidí a Usáma si stále nahrává televizní šoty, a Bushe už ani nezajímá. Válka nikdy nic nevyřešila.
0/0
10.3.2003 14:03

Dan(1)

Re: Re: Opravdu úchvatné.
Lžete. Na jakékoli demonstraci (Moskva etc.) je nožno vidět Saddámovy portréty. Někomu předseda Arabské socialistické strany práce imponuje natolik, že tady (můj jmenovec) píše, jak je Saddám a Usáma oproti Bushovi eroticky přitažlivý. Těch pár desítek mírotvůrců jsou odporní pokrytci, kterým nijak nepřekáží, co se v Iráku děje. Milion zabitých, 4 miliony iráckých emigrantů a 20 milionů trpících vám nestojí za to vyjít do ulic. Pár stovek eventuálních civilních obětí bleskové války ano. Pokrytci. Farizejové. Zmetci. Běžte si řvát před americkou ambasádu - čest tvé práci Saddáme, Amíkům tě neddáme.
0/0
10.3.2003 14:16

Re: Re: Re: Opravdu úchvatné.
A proč teda ten Usáma stále běhá po světě a Bushe už nezajímá po té co pomlátil tisíce nevinných lidí? Proč když potřebovali amíci dopadnout Panamského prezidenta v osmdesátých letech dosáhli toho bez velkých obětí? A kdo dal Bushovi právo být nejvyšším soudcem světa? Pokrytec je spíše, dle mého názoru ten, kdo tvrdí že nevidí skutečné důvody Bushovi války. Říct slova "pár stovek mrtvých" to už vyžaduje hodně hroší kůži. To jsou totiž lidi, víme? Né kusy.  Nedovolil bych si tohle říct o jediném člověku. Pardon dovolil bych si to, kdyby šlo o Saddáma, nebo Usámu. No a navíc říkáš milión zabitých, kolik zabili američani indiánů a černochů? Útočil na ně někdo? Zkusme soudit stejným metrem.
0/0
10.3.2003 14:46

navi

Re: Re: Re: Re: Opravdu úchvatné.
To jsi se zase vyblil STWORO,alespon se podepis svym jmenem,jak narizujes lidem co pisi na tu tvoji stvavou website,to tvoje antiamericke blaboleni dnes jiz pozna kazdy,tak se neschovavej ze whatever,ja a pod.CIA uz ma tvoje jmeno,brzy te poslou na dovolenou na Quantanamo ,Kuba tam budes spolu s tvyma kamosema s Al Kaidy.have a nice holiday asshole !!!!!!!!!!!
0/0
10.3.2003 15:23

Re: Re: Re: Re: Re: Opravdu úchvatné.
Když mě kdysi vyslíchala STB tak užívala téměř shodného slovníku. Alespoň vím kde má Navi kořeny. A jen tak mimochodem Navi je občanské jméno?
0/0
10.3.2003 15:55

Dan(1)

Re: Re: Re: Re: Opravdu úchvatné.
Každého zmařeného života je škoda. Ale pokud se mě zeptáte, zda je lepší sto, tisíc, nebo milion mrtvých, odpovím, že sto. Snižujete-li se k "indiánské" argumentaci, nemá smysl s vámi diskutovat. Indiány zabíjeli Irové, Angličané, Poláci, Italové, Španělé, Češi...  A zeptejte se afroameričana, zda by chtěl žít v USA nebo v zemi svých předků.
0/0
10.3.2003 15:43

Re: Re: Re: Re: Re: Opravdu úchvatné.
Troufnu si tvrdit, že v době kdy bylo ve Spojených státech otrokářství, každý černoch by raději do země svých předků. Kdo jsou Američané Irové, Poláci, Italové, Španělé,Češi..... tak proč by to nemělo smysl. Indiánská argumentace je o tom, abychom brali jden metr. Máte pravdu, že je škoda zmaření každého života, tak kdo rozhodne o tom kterých sto tisíc hold má být zmařeno? A co kdyby se k nim měli postavit všichni kdo takovou větu vyřknou, tedy třeba Bush, Saddám, Usáma a třeba i vy Dane.
0/0
10.3.2003 15:53

Dan(1)

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 16:16

hovado

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
10.3.2003 7:55

X.

Z textu článku vypadlo slovo
správné znění je  ... OBOU protestujících Čechů ... dále dle textu, který je již správně
0/0
10.3.2003 6:56

koroptev polni

ja jsem koroptev polni.
Sleduju to a vcas se do toho vlozim.
0/0
10.3.2003 3:38

Jano

(Neeuropsky) pohlad z druhej strany Atlantiku,
tym kt. sa tu tak stavaju za dobre,mierumilovne Francuzsko doporucujem si precitat aktualny clanok na tuto temu http://www.voanews.com/slovak/
0/0
9.3.2003 21:13

Antík

Re: (Neeuropsky) pohlad z druhej strany Atlantiku,
Dobrá práce.
0/0
9.3.2003 23:57

0/0
9.3.2003 21:07

Bohous

Mohou se NATO vy...
Ty protesty jsou skutecne naprd. At uz ten Saddam jde do pr...le a Amici tam udelaji poradek. A pak se vy..rat na Francii a Nemecko at si hraji na vlastnim pisecku. Nikdo je nepotrebije.
0/0
9.3.2003 18:27

Alyssa

Re: Mohou se NATO vy...
Musis se rychle pripojit k Amikum, abys nezameskal  masakr nevinnych deti v Iraku. Skutecne protesty nic nepomohou, zvlaste kdyz je na svete tolik sadistu Tobe podobnych, jez se mohou bez mrknuti oka vyzivat ve valkach a tim spojene masakrovani. Co se tyka Francie a Nemecka, tak ponech laskave tyto zeme na pokoji, nejsi jeste tak daleko, abys mohl rozhodovat, jestli je budes Ty a zaroven s Tebou cela CESKA REPUBLIKA nekdy potrebovat nebo ne.
0/0
9.3.2003 18:55

Bohous

Re: Re: Mohou se NATO vy...
Rad bych se k tem Amikum pridal, a pokud mozno pomahal nevinnym Irackym lidem ! Ti po svrzeni Sadama budou mit lepsi zivot. Jestli neveriz tak ja ti to za par mesicu pripomenu. No a ty dva zababele staty Francie a Nemecko, Cesko je nepotrebuje, my si vystacime. S babelci nema cenu spoluparcovat.
0/0
9.3.2003 19:11

baba

Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Bohousi, mas pravddu.
0/0
9.3.2003 19:38

Alyssa

Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Nemecko a Francie nejdou do valky ne ze zbabelosti ale ciste z humanity. Kdyby Saddam dobrovolne odesel do exilu, presto Americe nic nezabrani, aby tam nerozpoutala valku. A to vi jak Francie, tak Nemecko. Cesko nepotrebuje Nemecko ? Do nynejska od roku 1989 je potrebovalo. Podivej se kolem sebe, kolik najdes technickych vyrobku a i jinych ceske znacky. Myslim, ze moc ne.
0/0
9.3.2003 19:39

alice

Re: Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
tak Nemecko potrebuje exportovat.A co ta chemie co sla pred lety z Nemecka do Iraku???
0/0
9.3.2003 20:16

Antík

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.3.2003 20:24

historik

Re: Re: Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Marshallův plán nám tehdy nabídli taky a my jsme ho hrdě odmítli a dali přednost sovětské sféře vlivu. Byla to jenom naše blbost a platíme za ní do dneška.
0/0
10.3.2003 8:17

Antík

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.3.2003 20:24

mozek

Re: Re: Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
kratce a strucne popsano.Takova je skutecnost.
 
0/0
9.3.2003 20:56

Alyssa

Re: Re: Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Antik, Antik !  Ten, kdo je proti valce tak je podle Tebe anarchista a bolsevik ?  Ja jsem kratkozraka, ale Ty jsi zaslepeny, jinak by jsi nemohl napsat takovou hovadinu. Nemecko svoje fasisticke zlociny tvrde zaplatilo a stale plati, jiz je to stalo 37 miliard DM, ty nedostali nic zadarmo ! To bych rada videla, co Amici v Nemecku postavili. Nemci si vsechno vybudovali sami svou pili, pracovitosti a poslusnosti. A co se tyce mojich anarchisticko-bolsevickych schuzi, k tomu Ti musim napsat nasledujici: muj otec byl v dobe kultu osobnosti umucen komunisty, protoze byl odpurce regimu. Moje matka zahynula v komunistickem koncentracnim tabore, protoze byla jeho manzelka. My, muj bratr a ja, tehdy male deti, jsme byli posouvani od jednoho sirotcince k druhemu, jeden horsi nez druhy, do te doby, nez se podarilo nasim vlivnym pribuznym nas z toho komunistickeho pekla vytahnout. Od te doby zijeme v cizine pod cizim jmenem. Tak mam takovy dojem, ze jsi trochu prestrelil s tema anarchisticko-bolsevickyma schuzema. 3 x jsem navstivila od roku 1989 Cechy, po prve mi byla odcizena taska se vsema dokladama a penezma, po druhe mi bylo rozbito okenko u auta a veskery obsah vykraden a po treti mi pro zmenu ukradli auto. Takze se Cesi ziveji ne praci, ale kradezema?
Poznala jsem co je nasili, co je zlocin napachany na lidech, proto jsem pro reseni vsech konfliktu mirovou cestou. V zasade zavrhuji valku. A Amerika je nyni schopna napachat zlocin na lidech, na lidech, kteri se nemohou branit, jako jsme se drive nemohli my branit jak pred fasistama, tak i pred komunistama.
0/0
9.3.2003 22:00

Jano

HAHAHAHAHA, budicek,
ze z humanity, ty si pekna naivka, Francuzi maju v Iraku svoje ekonomicke zaujmy rovnako ako Rusi ci Americania ... export cca 1 miliarda EUR minuly rok, dokonca Husajnovi predavali ci predavaju zbrane, v plane mali vystavbu jadroveho reaktora, prieskum lozisk ropy (francuzky Total) kseft v hodnote 10 miliard USD .... o to vsetko pridu ked padne Saddam, o tom ide, ziadna humanita.Tak sa zobud dievca !
0/0
9.3.2003 21:04

Alyssa

Re: HAHAHAHAHA, budicek,
Aby bylo jasno, tak ja jsem vzhuru jiz od roku 1955, co by male decko! Myslim, ze by jste v Cechach a i na Slovensku meli trochu vice prokouknout! Jinak se nezbavite ve svete prezdivky patolizalu, kterou mate jiz od doby Rakousko-uherska, za fasismu, pokracovani komunismem, kde jste krome patolizalstvi delali i jine veci a nyni v nejnovejsi dobe je to Amerika, ktera bude mit ciste paty. Vzpamatujte se konecne!
0/0
9.3.2003 22:41

Jano

Re: Re: HAHAHAHAHA, budicek,
ked chybaju argumenty, tak prichadzaju sproste urazky, to svedci o tvojej ''úrovni''.Ale to je bezne pre kvoli vplyvu USA zakomplexovanych francuzov i nemeckych politikov, tak sme si uz zvykli ...
0/0
10.3.2003 9:22

Anonym

Re: Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
 No takhle jsem se dlouho nezasmal!!!Takze Nemci vlastne staveli koncentraky z humanitnich duvodu aby lide neumirali hlady a skoncili strasnym neuznanim a krivdou! Neni nad takove pekne humanni krematorium, vid'! Sakra to jsou mi noviny.  V jednom souhlasim, Cesko potrebuje Nemecko, potrebuje kulturu a praci pro makace, lempli mohou zustat doma v CR o ty se postara CSSD, KSCM a Vaclav III !
0/0
10.3.2003 11:27

Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
To jako, že jim tam budou vládnout Amíci dodávat jejich kulturu a zákony? Hm tak to se asi radostí popukají, zvláště když si vzpomeneme jak to Amíci doma předvedli s Indiánama. Neznám agresivnější a stupidnější lidi a kulturu než je ta americká.
0/0
10.3.2003 8:51

Mir?

Re: Re: Mohou se NATO vy...
Pokud Cesko nekdy bude potrebovat pomoc Francie, tak muzeme pocitat s tim, ze Francie jako obvykle svym zavazkum nedostoji. Francouzi vzdy zradili sve spojence. Blizsi je jim zaba na taliri.
0/0
9.3.2003 19:41

Amik

Re: Re: Mohou se NATO vy...
Skoda zes ty krokodyly slzy nerojila nad iranskejma detickama dyz sadam napadl iran.Bejt tebou bych si naky slzy nechal v zasobe treba je budes este potrebovat az jednou ta zla Amerika nebude
0/0
10.3.2003 0:24

Alyssa

Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Nevim, jestli je Ti znamo, ze Sadam,  v dobe napadeni Iranu mel plnou podporu Ameriky, napadl Iran s americkym souhlasem a s americkyma zbranema. A to jsi jeste zapomnel, ze po napadeni Kurdu chemickymi zbranemi v roce 1988  obdrzel Saddam od Ameriky pul milliardy $ a rok po te jeste dalsi milliardu.
0/0
10.3.2003 12:37

radek

Re: Re: Mohou se NATO vy...
Masakr nevinných lidí probíhá v Iráku od té doby, co je Saddám u moci. Když je ti tak sympatický, můžeš mu jít pomoct. Vlastním zeťům nechal před popravou vyrvat jazyky. Proti sousedům použil zbraně hromadného ničení, přestože jsou taky muslimové. Na útěku z Kuvajtu nechal zapálit ropné vrty a způsobil tak ekologickou katastrofu. Zkus trochu používat vlastní hlavu a nenech si vnutit cizí názory.
0/0
10.3.2003 8:24

Re: Re: Re: Mohou se NATO vy...
Nikdo neříká, že Saddám je nějaké zlatíčko. Je to prevít stejnej jako mnoho jiných a zaslouží být podle toho zlikvidován. Jenže nikoho to neopravňuje k tomu, aby zlikvidoval tisíce dalších lidí jen kvůli tomu, že doma potřebuje odebrat zbraně, tím podpořit zbrojní průmysl a zajistit si tak vítězství v prezidentských volbách i na další 4 roky. Když potřebovali ameračani zlikvidovat Panamského prezidenta, tak tam zkrátka vyslali speciální komando, to prezidenta odchytlo a dovleklo k soudu. Tam totiž byl háček, Panamský průplav byl tehdy Americký, tak si to přeci nerozmlátí. Američani jsou zkrátka jen oholení Rusové nic víc nic míň.
0/0
10.3.2003 10:01

Antík

Ani Cimrman by to nenapsal líp,
četli, jste ta hesla??? Banda zfetovaných anarchistů, kteří ví co nechtějí, ale neví, co chtějí. A do toho pár přiblblejch američanů a iráčanů. Na milion obyvatel Prahy 120 lidí, docela málo, nezdá se vám? Zbytek to asi nechá na NATO...
0/0
9.3.2003 18:12

Najdete na iDNES.cz