Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soudkyně zastavila práci policie. Všichni se diví

Jste podezřelí ze spáchání trestného činu a vyšetřuje vás policie? Můžete se z toho snadno dostat. Stačí podat žalobu na ochranu osobnosti a soud už se postará, aby vás policisté nechali na pokoji.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.3.2003 22:58

Anonym

Re: mohou fungovat nestátní soudy lépe?
A ty si dovopravdy myslis, ze ted je to jinak? To jen pro ten zacate a stred tvyho prispevku!  S tim koncem naprosto souhlasim. Jsem nesmirne rad, ze se nemusim hadat i s tebou.
0/0
8.3.2003 5:05

Toník

Taky bych vyuzil prava se mylit ...
... kdyby mne zaplatili tak, jak se zrejme stalo v tomto pripade!
0/0
7.3.2003 14:39

Cliff

Jak rozhodují okresní soudy?
Je zřejmé, že soudci(alespoň ty okresní) jsou chráněni imunitou shodnou, ne-li vyšší, než mají poslanci.Každý jiný člověk může být potrestán za provinění ať již z nedbalosti, nebo úmyslné.Soudce může rozhodnout a nemusí ani studovat spis. On má záruku případného přezkoumání případu  odvolacím soudem. Svůj rozsudek soudce zdůvodní svým právním názorem, aniž by musel tento jeho názor být v souladu se zákony této země. Naše soudnictví je zkorumpované, zanedbané  a prolezlé uplacenými soudci. Pocit bezpráví každého,kdo o soud "zavadí" je dán právě tím, že domoci se včas rozsudku, který je v souladu se zákonem je v této zemi téměř nemožné. Proč není kvalita práce soudců posuzována a proč nejsou z jejich pochybení  a chybných rozhodnutí vyvozovány žádné důsledky je nepochopitelné. Takový přístup, jaký v našem soudnictví existuje, přímo vyzývá k podplácení. Někoho usvědčit je v tomto případě vyloučené. U nás zatím nerozhoduje právo, ale peníze a zkorumpovaní soudci.    C.
 
 
 
 
0/0
7.3.2003 14:22

Karel

Kvalita soudců
Co si lze myslet o kvalitě jmnožiny soudců, když sociální demokracie vážně uvažuje o takovém renomovaném právníkovi se smyslem pro spravedlnost, jako je JUDr.Křeček, na místo ústavního soudce?
0/0
7.3.2003 13:26

Honza

muze se stat
No tak se spletla, odvolací soud její rozhodnutí zruši a vyšetřování bude pokračovat, no. Zadna katastrofa.
0/0
7.3.2003 12:21

petr

souhlas
Taky si myslím. Recem o uplaceni soudcu bych spis neveril. Nedovedu si predstavit, ze by dobre placeny soudce do toho rizika sel. Vzdyt by ho advokat te strany mel navzdy v hrsti.
0/0
7.3.2003 12:26

Petr-S

vrchol naivity
Soudci na okresech a krajích jsou s advokáty už dávno provázáni. Nějakého dokázání korupce se nebojí ani náhodou - to by totiž odnesl i ten advokát ztrátou licence - a pokud se v pominutí smyslů nedoznají obě strany, tak v ČR korupce z právního hlediska jako neexistuje. A korupční částky v takovýchto případech lehce převýší roční soudcovský plat.
A ještě horší je zajetá praxe, kdy soudce na okrese rozhodne ve prospěch jedné strany s nesmyslným odůvodněním rozsudku, postižená strana se podle zákona odvolá na kraj a tam druhý zaplacený soudce sice prohlásí odůvodnění rozsudku za chybné, ale rozsudek přesto potvrdí s uvedením jiného (ještě nesmyslnějšího) odůvodnění - dobře ví, že proti němu se už k nikomu odvolat nemůžete a tedy nemůžete ani polemizovat s jeho "zdůvodněním".
0/0
7.3.2003 15:05

petr

omyl
Proti rozhodnutí odvolacího soudu se lze dovolat k Nejvyššímu soudu.
0/0
7.3.2003 18:23

Stepanka

Re: muze se stat
Chybovat je sice lidské a na těžkou tupost lze narazit i jinde, ale tohle není ten případ. Situaci, kdy soudce nemusí znát právo takto závažným způsobem a nanejvýš půjde na školení, vy říkáte ´no tak se spletla´? Snad jí teď služba pro odhalování korupce dá aspoň za záda věčný stín, který dobře pohlídá, jestli paní soudkyni motivovala v jejích rozhodnutích jen do nebe volající tupost a těžká neprofesionalita, anebo něčí obálky. V obou případech, ať to byla korupce nebo profesionální tupost, je to alespíše na odebrání diplomu. 13 let po politické změně se zřejmě žádná jiná oblast nezměnila (pozitivně) tak málo jako soudnictví.
0/0
7.3.2003 12:34

i

SPINA SOUDCOVSKA CESKA
0/0
7.3.2003 12:07

skalni

Je to jen obrana
Vážení přátele, pokud na Vas dnes policie muze kdykoliv ukazat prstem a zacit vysetrovat, musí přece být i obrana.V čechách se vyšetřování rovná odsouzení (zapomeňme prosím na presumci neviny,ta nefunguje). Na mě ukázal prstem přímo pan Rychetský a policie se mohla přetrhnout,jak šetřila. Když pak soud řízení zastavil a jednoznačně řekl,že jsem nic neudělal,myslíte,že se mi někdo z policie či ministerstva spravedlnosti omluvil, nebo dokonce uhradil škodu, která mi vznikla? Pak se nedivte,že nápad s ochranou osobnosti nejenom že oceňuji,ale dokud bude systém fungovat právě pod pány Rychetskými, ho budu podporovat a pokud znovu na mě kdokoliv bezdůvodně ukáže, pak se budu bránit stejně. chyba není v soudkyni,ale v systému
0/0
7.3.2003 11:52

GhorX

Re: Je to jen obrana
Pletete si pojmy, vážený pane. Policie je tady od toho, aby se zabývala tím, že někdo na někoho ukáže prstem. Vinu určuje soud. Máte-li pocit, že vyšetřování policie je vedeno za účelem poškození Vašich zájmů, obraťte se na soud. Soudce ale v žádném případě nesmí jakkoliv mařit práci policie a státních zastupitelství; to by mohl soudce rozhodnout taky o tom, že se nesmí vyšetřovat pětinásobná vražda, protože výslechy hlavního podezřelého narušují jeho duševní integritu.
0/0
7.3.2003 12:30

Kamil

Soud v současné době je pouze otázkou peněz
Mám za sebou sedmiletou kauzu, kdy jsem konal dle pokynů představenstva a přesto jsem byl odsouzen. Členové představenstva byli vyslechnuti jako svědci a to bylo vše. Nějaká zmínka o odpovědnosti dle Obchodního zákoníku žádná. Státní zástupce a dozorujicí soudkyně byli souzeni pro braní úplatku, ale pracují dále. Krajská státní zástupkyně následně po přeřazení do funkce ředitelky Úřadu pro vyšetřování úmyslně zkreslovala hlášení o činnosti ve svůj prospěch a brala proto vyšší odměny. Soudce krajského soudu, který kauzu soudil, skončil na protialkoholové léčbě u Apolinářů v Praze. V současné době všichni vykonávají funkci soukromých exekutorů. Je mi z toho ba blití!!!
0/0
7.3.2003 11:22

Jan Kotek

Nasi soudci jsou absolutne nezavisli...
...na zakonech, spravedlnosti a logice.
0/0
7.3.2003 10:14

Ape

Re: Nasi soudci jsou absolutne nezavisli...
Dobrý postřeh !!!!
0/0
7.3.2003 13:21

Jan Kotek

Doufam, ze Klaus bude jiny...
...a nebude za soudce jmenovat takove idioty, jako to v pripade teto soudkyne udelal Havel.
0/0
7.3.2003 10:13

Mobilák

Re: Doufam, ze Klaus bude jiny...
Proboha, proč by měl být jiný?
0/0
7.3.2003 12:07

Docent

Co byste chtěli...
... ve státě, kde soudkyně přivolí k výpovědi z bytu, aby ten byt mohl dostat panský kočí, naseká procesní chyby a poté, co se jí případ vrátí od odvolacího soudu k novému projednání, rozhodne stejně a ještě navíc rozhodne, že žalovaní musí zaplatit soudní výdaje žalobci (aby holt ti zmetci poznali, co to znamená odvolávat se)?, viz http://www.mesec.cz/?text=203&oblast=16
0/0
7.3.2003 9:38

hugoid

Re: Co byste chtěli...
Bodejť by nerozhodla stejně, přece nepřizná že udělala chybu? Je to prapiodivné právo, kde odvolání mohou vyřizovat titéž jejichž rozudek je napaden. To už je jenom krůček v tomu aby se úžedníci kontrolovali sami a zločinci soudili sami.
0/0
7.3.2003 10:54

kkk

Právo
Nepřál bych nikomu z vás,aby si ne něm policajti zasedli.Potom stačí opravdu málo a jste v tom a už se vezete.Fajn v tomto případě to nebylo dobré,ale něco podobného by tady přece jenom soudci měli dělat.Berte to takto-policajtům a vyšetřovatelům je celkem jedno,jestli je člověk vinen nebo ne,jsou placeni od toho jestli případ uzavřou.A pokud,takz. dotyčného udělají,šplhají pak na pomyslném žebříčku o stupeň víš.
0/0
7.3.2003 9:13

Mirek

Re: Právo
Kam Vaše přihlouplá idea vede?
0/0
7.3.2003 9:17

cato

Re: Právo
KKK - nehul tolik. Pokud cajti odfláknout vysetrovani, je tu soudce a ADVOKAT, aby na to pri soudnim rizeni poukazali a obzalovaneho osvobodili. Ale AZ PO UKONCENEM NEZAVISLEM vysetrovani!!!!!!
0/0
7.3.2003 9:38

mickey@mouse.com

A co zákony?
Pokud paní soudkyně rozhodla proti zákonu, zcela zjevně se dopustila několika trestných činů.
Neměl by ji tedy pan ministr docela obyčejně zažalovat a jiný nezávislý soud odsoudit?
Nebo jsou soudci u nás před zákony "chráněni"?
0/0
7.3.2003 9:07

Petr-S

Re: A co zákony?
U nás soudce nemůže rozhodnout "proti zákonu". Soudce je totiž nezávislý, a to i na zákonech.
Za svá jakkoli absurdní rozhodnutí nemohou být nijak potrestáni (maximálně jim může předseda soudu přestat přidělovat další kauzy, ovšem bez snížení platu) ani odvoláni.
Nelze je žalovat ani po nich chtít jakékoli náhrady. Pokud postiženým mezinárodní soud pro lidská práva náhradu přizná, platí jí stát z vašich daní, ale nikdy né soudce.
0/0
7.3.2003 15:23

Bobeš

neomylná a neodvolatelná
Shodou okolností to je ta "skvělá" soudkyně co během pár týdnů po podání žaloby na ochranu osobnosti rozhodla ve prospěch eministra Březiny ve sporu se Zeleným Raulem (Reflex) a exministra Jana Kato Kavana ve sporu s Českou televizi (reportáž o neprocleném Saabu)? 
0/0
7.3.2003 9:06

Martin

Re: neomylná a neodvolatelná
Jestli je to tak, pak je to hned jasnější. Mozaika do sebe zapadá.
0/0
7.3.2003 10:27

freespeech

Insitut vyšetřujícího soudce u nás neznám - paní "soudkyně" by měla být okamžiě
odvolána ze své funkce a vyloučena z advokátské komory!!
0/0
7.3.2003 8:57

speech

Re: Insitut vyšetřujícího soudce u nás neznám - paní
Soudce a advokát je trošku něco jiného. To jen tak na okraj ...
0/0
7.3.2003 9:02

Kropy

Re: Insitut vyšetřujícího soudce u nás neznám - paní
Buď rád, že je jen soudkyně. Kdyby ji vyhodili, musela by jít do parlamentu, senátu nebo podobné instituce a tam by napáchala větší škody.
0/0
7.3.2003 9:03

Mirek

Tak rozhodují soudci v Kocourkově
Co na tom Městském soudu v Praze paní soudkyně Stamidisová hledá? Když je hloupá a "mýlí se," tak ji, vážený pane ministře spravedlnosti, ihned odvolejte! Jde o evidentní případ  korupce a realizaci kocourkovského práva. Nebetyčná drzost nekontrolovatelného soudce. Čeho všeho se ještě dočkáme?
0/0
7.3.2003 8:53

saldo

Právo
Ano, ochrana osobnosti je to, co nás na demokracii zajímá nejvíc. Hlavně proto, abychom se mohli beztrestně dopouštět trestné činnosti. Nemám v lásce zesnulého Pinocheta ani jiné diktátory, ale fakt je, že v těchto nedemokratických režimech byla a je kriminalita na tak mizivé hladině, že se nám o tom ani nezdá. Inu demokracie je pro nás ještě moc velké sousto.
0/0
7.3.2003 8:42

tuccy

Re: Právo
Tak si vzpominam na jeden citat od Jahelky, tusim, ze je na albu 'Pojizdna Soudirna': "Soudkyne trvala na svem rozhodnuti a nenechala se zmast ani platnou pravni upravou":) Jestli to takhle bude pokracovat, asi budou policii pri zatykani casto selhavat pistole...
0/0
7.3.2003 8:51

Loner

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.3.2003 11:16

Šárka

Může se mýlit.
Ale 3 x po sobě ? Já se divím, že s tím policie nepraští. Nedá se vyšetřovat a na základě čeho se soudkyně rozhodne, že se vyšetřovat má, když ne na základě předchozích vyšetřování ? Je to vlastně jedno, stejně dostanou milost.
0/0
7.3.2003 8:30

2525

K pláči - k čemu je nám policie?
Pak se divte, že policie si s ničím nechce pálit prsty, když kdokoliv může takovýmhle rozhodnutím zmařit její práci. Divím se, že si ještě nestěžoval Kájínek, že je skandál, že mu policie nehlásila týden dopředu, že ho zatkne. To je přeci jasné porušení lidských práv, zatknout někoho proti jeho vůli, néééé? PaPa, zdravím tímto všechny pseudohumanisty a ochránce "lidských" práv zločinců .
0/0
7.3.2003 8:22

tomek

taková...
...kráva by zasluhovala nezávislý vězení třetí nápravný, aby poznala jaký to je když někdo jedná nezávisle na vůli ostatních
0/0
7.3.2003 8:14

zalozak

Dokonaly plan
Vlastne to neni vubec spatny napad. Soudce pokud nebude chycen s tim jak nejaky fyzicky uplatek prijima tak je zcela beztrestny a nezodpovida za sve rozhodnuti a na nejakou tu nevuli svych nadrizenych se muze vy....  Nez policie zase vysetrovani rozjede (pokud vubec) zbytek dukazu muze klidne zmizet v propasti (pokud uz tam neni) treba i s temi kteri jsou vysetrovani.
0/0
7.3.2003 8:08

ples

Může se mýlit?
 Něco jiného je mýlit se a něco jiného jednat protiprávně. Jak může udělat něco, co ji zákon nedovoluje? Jsou peníze víc než zákon? V naší republice ano. soudci jsou asi opravdu špatně placení, že musí jednat takto. Ať žije jejich nezávislost....
0/0
7.3.2003 8:06

krt

až moc velká nezávislost
Zdá se, že soudci v této zemi jsou nezávislí zcela dokonale. Je to těleso letící paralelně vedle nás vesmírem. Jsou nezávislí na společnosti, nikomu se nemusí zodpovídat a nikdo je nemůže ani trestat. Jsou zřejmě nezávislí i na našich zákonech. Prostě si dělají co chtějí. Je třeba s tím něco dělat. Odvolat soudce, sebrat mu diplom, atd. jako doktorům např.
0/0
7.3.2003 7:57

mika

soudci
kdyz se tak divam na praci soudcu a na zvysujici se pocet darebaku,kteri s jejich pomoci unikaji spravedlnosti,tak mi z toho vychazi jedina vec......soudci jsou neskutecne zkorumpovani a berou pekne mastny uplatky a dobre vedi,ze dukazy proti nim se budou hledat tezko......
0/0
7.3.2003 7:37

kvak

Česko, poněkud protiprávní, však právní stát
0/0
7.3.2003 7:21

kvak

0/0
7.3.2003 7:20

Pavel

Nezávislost soudců
Naši soudci jsou absolutně nezávislí a rozhodují bez ohledu na zákony, zdravý rozum i přírodní zákony. Za svá rozhodnutí nenesou žádnou odpovědnost, dokonce ani svědomí je netrápí. Když jsem před časem mluvil s jedním soudcem, a ptal se ho, že to musí být strašně těžké být si vědom, že svým špatným rozhodnutím může zničit život nevinnému člověku, nebo naopak umožnit vrahovi dále vraždit, tak mi na to odpověděl (přesně jak je to v tom článku) že tím se nemusí trápit, od toho jsou odvolání.
0/0
7.3.2003 6:59

karber

To je nezávislost soudců že??
Kráva je kráva a krávou zůstane. Buhužel při nezávislosti soudů se přeci může mýlit a nikdo jí nemůže vykopnout ať posere co posere. A tak je to se všemi soudci v ČR. Máš peníze? Tak se ničeho nemusíš bát. 
0/0
7.3.2003 6:46

Anonym

Soudkyně zastavila práci policie. Všichni se diví
Kralicci, ruku na srdce, zijete v Cesku, tak cemu se furt k sakru divite????
0/0
7.3.2003 5:46

Vita

Odbornik se divi, lajk zasne( to "z" s hackem)
  kdyz to tady vsechno ctu,  ty udalosti ve stare vlasti, tak me jen znovu a znovu napada jen jedno - to neni civilizovana zeme, to je vskutku  ABSURDISTAN.
0/0
7.3.2003 4:17

Vykulenec

Re: Odbornik se divi, lajk zasne( to
Vito, ja jsem z toho take pekne vykulenej. Takova vyspela zeme. Kam se na ne hrabou ty primitivni USA.
0/0
7.3.2003 5:11

lom

tak se divte
My vás prostě do těch tepláků dostaneme, ať se vám to líbí, nebo ne. Jo hošani, vymysleli jste si stupidní zákony, a teď koukáte, že se dají použít i proti vám. Ať se Rychetský vzteká, jak chce, ať ho třeba mrskne, stejně je to komouš. 
0/0
7.3.2003 2:47

Libor

Re: tak se divte
U tebe je komouš každý kdo nekrade a kdo zlodějům nanadržuje??? Ty si asi myslíš, že nekradou jen ti, kteří na to nemají.    Seš VŮL jak tank!!!
0/0
7.3.2003 4:22

Najdete na iDNES.cz