Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Byl to zvláštní samotář, říká sousedka

Zdeněk Adamec byl studentem 2.B Střední průmyslové školy v Pelhřimově. Patřil mezi lepší studenty s dobrým studijním průměrem. "Zdeněk byl velice klidný, do školy chodil pravidelně. Nevypadal, že měl v poslední době nějaké problémy," řekl zástupce ředitele Střední průmyslové školy Milan Podhorský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Libor

Pomníky by se sebevrahům stavět neměly už z principu
Nebyl to blázen, ani terorista, ale chytrý hloupý zoufalý kluk.  Číhněte se na http://web.quick.cz/torch2003/ . Umístil jsem tam Zdeňkův poslední DARKERSKÝ text tak, jak jsem jej vycucal z CACHE na google. Ten text bývával na http://satanik.mysteria.cz/    . Ale pomníky by se sebevrahům rozhodně stavět neměly. Už z principu, aby se nedávali nikomu za vzor a nikdo je nechtěl napodobovat.   Opravdu, nebuďte líní a klikněte si zde na http://web.quick.cz/torch2003/
0/0
9.3.2003 22:27

Patrik

Pozor
Prý mizí příspěvky a taky je tady asi několik samostatných příspěvkových kolonek, tudíž jsou lidi komunikující na stejné téma odělováni, To je fakt!!! Teď a tady, život jde dál, ale..? (Patrik, 09.03.2003 13:57) Zdeněk pro nás udělal víc než je ochotnej kdokoliv a zaslouží si přinejmenším internetový stánky, tyhle diskuzní příspěvky zachvíli Idnes smaže, stát chce aby se to příliš nevnímalo, vše o tom nasvědčuje, avšak z příspěvků je jasně vidět, že se nás to dotýká a je to věc velmi současná a vystihuje velmi emotivní pocity lidí současnosti, mě, vás, ať je vám kolik chcete, žijeme zrovna teď, možná je to příležitost. Takže dokud je to aktuální, a pokud to nekdo cítí stejně a umí dělat stránky případně ví jak je umístit na webu tak dáme dohromady tekst, nebo má nějaký konstruktivní nápad, třeba na pomníček nebo tak, tak se ozvěte.
Byl to jeden z nás? Patrik newtechnologies@seznam.cz
0/0
9.3.2003 14:32

Libor

Nebyl blázen, ale chytrý hloupý zoufalý kluk
Číhněte se na http://web.quick.cz/torch2003/  . Umistil jsem tam jeho poslední DARKERSKÝ text tak, jak jsem jej vycucal z CACHE na google. Ten text bývával na  http://satanik.mysteria.cz/ . Velice rychle jej ale kdosi s dlouhými prsty nechal smazat, aby se o Zdeňkovi mohlo spekulovat dál jen jako o teroristovi a šílenci. Proč asi??? Číhněte se na http://web.quick.cz/torch2003/   !!!
0/0
9.3.2003 14:23

Patrik

Re: Nebyl blázen, ale chytrý hloupý zoufalý kluk
Možná by jsi pomohl ty?
 
Takže dokud je to aktuální, a pokud to nekdo cítí stejně a umí dělat stránky případně ví jak je umístit na webu tak dáme dohromady tekst, nebo má nějaký konstruktivní nápad, třeba na pomníček nebo tak, tak se ozvěte. Patrik newtechnologies@seznam.cz
Každopádně, teď už musím jít, tak kdo s tím souhlasí, napište si muj mail, zkopírujte do svého příspěvku.
Patrik
Tohle je jeden z příspěvků:
Učit se je lidské!!!!!!!!! (Honza, 08.03.2003 23:22) Včera jsem reagoval na smrt člověka příspěvkem, který měl hlavu a patu.  V 1:58 hodin, Vy jste jej po dvou hodinách odstranili. Vím že Vám nejde o rozumné příspěvky. Pokud ano, tak jej tam vrátíte, nebo to předám policii, mám kopii a můžete být stíháni za rozeštvávání, neboť většina příspěvků takto vypadá. Myslím, že jsou i na to paragrafy, že ano! Můj příspěvek nikoho nenapadal a nikomu nestranil. V pondělí zajdu na vedení EUROMEDIE s dotazem, o co Vám jde. Styďte se, to jste redaktory IDNES?
Předci to nezmizí jen tak? Je to i na Vás
0/0
9.3.2003 14:47

Patrik

Re: to Michal
Jsi trochu ignorant zdá se , a takovýhle věci si snad radši jenom mysli.
Nevim kolik ti je ale strč si ruku nad zapalovač a pak přemýšlej jestli je lepší shořet jak papír.
Je jednoduché někoho odsoudit.
Lidi potřebují trochu víc citu k ostatním kolem a zpět,možná to je to co mu chybělo a možná to taky trochu chybí tobě, ale nechci ti dělat přednášku.
Takže jů a hele Mějte se rádi kamarádi a hezký den, nazdar.
P.
0/0
9.3.2003 13:34

Jan

Vliv hromadně omamných médií
Tenhle mladík ale byl takový zvláštní," uvedla sousedka Ivana Nápravníková. A bulvár dá hned do titulku "Byl to zvláštní samotář" a blázen je hned skrze média vyroben.  Mně by  zajímal názor Zd.Adamce na tuto dámu, třeba bychom se dozvěděli věci
0/0
9.3.2003 10:33

Michal

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.3.2003 1:45

Libor

Re: CO a PROČ to udělal ?
Posílám ti jeho poslední DARKERSKÝ text, který uveřejnil na darkerském webu. Je dlouhý, ale stojí za přečtení. Posílám jej bez úprav, i se všemi chybami. Je dlouhý, ale za přečtení stojí. Lidé, kteří dobrovolně opouštějí svět, obvykle nelžou. Zvláště, když se rozhodnou pro tak hrůzostrašný konec. Naopak, chtějí otřást lhostejnými a ukázat na kolosální lež a nespravedlnost, krerou už sami nedokázali snášet. Následuje poslední text (není to ten jeho dopis na rozloučenou), který uveřejnil na darkerském webu. Ten text bývával na  http://satanik.mysteria.cz/ . 
Informační web...konec! a definiticní. Tak napište Sataníkovi!? Ale kde je mu konec nevím ani sám, já autor stránky www.satanik.stb.cz, autor stránky jako takové, počítačového kódu v HTML a PHP, nikoliv obsahu. Před několika měsíci kdy vznikly tyto stránky jsem byl na chatu kde jsem se prokecl že dělám WWW stránky kontaktován jakýmsi řekněme zločincem abych mu pomohl vytvořit stránky. Bylo mi sděleno že budou trochu brutálnějšího rázu což ale ani tak nevypadalo. Jelikož měl(i) - nevím kolik jich bylo strach aby je někdo neodhalil(a měli se čeho bát) tak to mělo fungovat tak že udělám stránky, pošlu jim, dodají obsah pošlou mě a já to nahraju na server(sem) přes FTPčko. Bohužel při mé vytíženosti jsem si je příliš neprohlížel a tak tu vznikly opravdové pikantnosti. Mail satanik...@... jsem přeposílal na adresu - po každé jinou - např cvfdd14@expireit... yahoo... atd. Myslel jsem že to jsou hackeři. Za stránky jsem nic nechtěl, bral jsem to jako srandu, myslel jsem si že na Internet mohu dát cokoliv a podporovat to. Když jsem si to přečet zjistil jsem že se jedná o blbý web proti Českému Telecomu na kterém byly jen vtipy a srandovní obrázky. Bohužel jak šel čas a posílal jsem nové a nové články a nečetl je dostali se sem takové pikantnosti jako třeba darking, phrehacking a terorismus. Takže konec, a definitivní. Nevím jestli mám pokračovat v programování www na zakázku(asi jo) ale administrovat weby už asi nebudu a už vůbec ne takovým to způsobem. Když se někdo bojí že by ho někdo vystopoval ale web má v pořádku tak se nemá čeho bát ale pokud někdo dělá takovéto šaškárny jako že zneužívá důvěry lidí aby z nich udělal nějaké lumpy tak to ne. Tato stránka končí, a stránky co (jste)mi naposílali jsem definitivně smazal když jsem si je pročetl a trnul jsem hrůzou co tu bylo. Až zase ude někdo chtít udělat stránku o pěstování kytiček ale předělá to na pěstování např. konopí a bude chtít aby jsem mu to spravoval tak to teda ne! O darkingu jsem si leccos přečetl a taky napsal a tím končím už nikdy nechci to slovo slyšet. Podle zákoníku(někde na www.pravnik.cz nebo tak) je i vlastnění stránky s návody na toto trestný čin propagování zločinu atd. Já doufám že darkeři zkončeji normálně a ti co nepřestanou tak v base. Už mám toho dost na celej život!
 
Darking!? Zábava? Sprostý terorismus! Co je to darking? Někteří lidé zřejmě už nevědí co mají dělat a tak vymysleli darking- hrajou si s vedenim vysokého napětí. Různým demonstrantům proti Temelínu už taky zřejmě nestačilo zablokovávat hraniční přechody a co takhle zkratovat rozvod vysokého napětí? Darkeři popisují svoji činnost jako ohromnou zábavu což dokazují i videa že zkratovaný rozvod vypadá efektně, no jo jiskry lítaji na všechny strany. Co ale způsobují? Opravdu jen to že se "čezáci" musejí trochu projet aby obnovili dodávku el. proudu? Tak si to shrneme. Darker nejprve musí překonat mechanismus proti neoprávněné manipulaci. To se dělá nejčastěji zničením zámku který stojí okolo 600Kč. Pokud se mu ovšem nepodaří zámek zničit urazí oko do kterého je zámek upnut čímž poškodí celý mechanismus, navařit nové oko je hračka ale kdo dotáhne svářečku někam do pole? Když už konečně zapálí oblouk tak se mohutným výbojem doslova taví a opalují kontakty odpojovače. Vyměnit je znamená vypnout hlavní rozvodnu a vylézt nahoru. Spousty práce. Signalizace v rozvodně začíná ukazovat poruchu. Je nutný výjezd servisního vozidla. Takhle by se dalo pokračovat dál... A co když se spálí hlavní trafo v rozdvodně? Co škody odběratelům?: Dopravní kolaps, nefungující tramvaje, nefungující semafory, metro bez proudu(chvíli než naskočí záložní generátor). Nemocnice bez proudu-má sice svůj vlastní zdroj ale co kdyby byl zrovna v opravě nebo naskočil příliš pozdě. Tragické důsledky. Představte si že jste šli do sklepa přiložit do kotle a v tom zhasla elektrika. Rychle se vracíte pro baterku a zapomenete na železnou tyč nade dveřmi či se svalíte na schodech. Zdánlivá banalita může skončit špatně. Proud za chvíli znovu naskočí - další riziko - třeba ve strojírenské firmě při výpadku nevypnul dělník stroj a napadlo ho že by po dobu výpadku mohl stroj třeba namazat. Bohužel ve chvíli kdy se dodávka obnovila měl prsty ve stroji. Stará babička právě žehlila když vypadl proud. Jelikož je už večer tak šla spát. Jenže nechala zapnutou žehličku a ve chvlíli kdy už spala se elektrika znovu zapla. Od rozpálené žehličky chytl celý dům. Takhle by se dalo pokračovat dál... Jak darkeři ospravedlňují svoji činnost Především bojem proti "monopolu" ČEZu či protestem proti jaderným či uhelným elektrárnám. Takže ať čez dělá cokoliv, vždycky to dělá špatně a zalouží si darkery. Jenže čez není monopol, existují jiné energetické firmy, sice Čez je je největší
0/0
9.3.2003 4:45

Libor

Re: CO a PROČ to udělal ?
Bohužel, ten text se tam nějak nevešel celý, tak posílám jeho dokonečení ještě jednou.
 
Jenže čez není monopol, existují jiné energetické firmy, sice Čez je je největší ale podle mého názoru se chová docela "slušně": zlevňuje elektriku, uhelné elektrárny už mejí na komínech filtry a Temelín je výborně zabezpečen.
přečetli jste si tento hrůzostrašný text? Ano, a co takhle přestat ničit a začít budovat? Toť vše víc psát nebudu. Už toho mám dost. Pokud si to čte majitel tohoto serveru tak ať prosím tuto stránku zruší úplně, čím dřív, tím líp.(tato doména nebyla doménou řekněme teroristického webu, ten byl na satanik.crolink.cz ale smazal jsem ho kompletně).
 
0/0
9.3.2003 4:58

Patrik,Praha

Co a proč udelal?
Tato nová pochodeň zahořela právě  v období celosvětové krize.Otázka je jestli je to ta správná cesta, zemřít.Musíme to ale velmi výrazně vnímat,  ten chlapec zemřel dobrovolně jednou z nejhorších a nejbolestivějších smrtí aby na něco ukázal, něco tak svou smrtí sdělil.Neudělal o nic méně než Jan Palach.Snažme se ale víc změnit svým životem, a při nejmenším kolem sebe šířit pozitivní energii.Nikdo nemůže dát víc než svůj život.Čest jeho památce!
0/0
8.3.2003 21:23

hoe2003

Vzpomenete si za týden???
Děsí mě to, že mám dojem jakoby to veřejnost ani moc nezajímalo. Mám pocit, že za týden si na Zdeňka už nikdo nevzpomene...naše společnost asi nějak nemocná bude....
0/0
7.3.2003 23:40

Petr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
9.3.2003 1:51

nikdo a všichni..

Re: Re: Vzpomenete si za týden???
Nemocnice a všechny důležité instituce mají záložní zdroje, nic proti ale může být darkerem klidně váš syn, který si koupí rachejtli (velkou obyčejnou světlici) a namotá na ni drát nejlíp ocel obalená hlíníkem......stačí jen pustit rachejtli na dráty elektrického vedení...a je to na světe..světlice se přei doteku obtáčí kolem drátů...a co asi udělá hliník, ocel...ha,ha,aha....:o))bez páčení , bez dalšího nebezpečí, udělá pěkný mazec a vyhodí tím taky spolehlivě pár míst, kde vážně ta elektřina nevadí...
0/0
9.3.2003 9:10

sleepkiller

Tyka se to vsech
Chyba je v tom,ze kazdej magor dneska muze mit sektu a blbnout lidi a ze se blbnou daj je vec znama a to uz nerozebiram drogovy dealery na skolach neb jejich okoli co se tim snazej pumpovat nase deti.Zrovna nedavno jsem resil jehovisty a predtim taky neco,kazdej fandi svymu ale klobouk dolu vesmirni lide maj docela cilenej web na Teen a o neco starsi lidi se sklonem ke scifi a fantazisty skoro bych to sezral ,kdyby to bylo promakanejsi a bez chyb.Kazdej ty lidi nefuckuje mezi dverma jako ja.Nerekl bych ze byl takovy jak je psano nize ve vasich prispevcich,proste bud jej vyuzili nebo to proste tak citil,nemohu soudit,jen bych doporucil trochu pietnejsi jednani nekterych pisatelu ,zapominaji ze se to muze jednou tykat kohokoli z nas a za druhe o mrtvych jen dobre......V principu je u nas uz od revoluce pojebana cela legislativa a pusobi to dojmem ze schvalne,asi to nekomu nese....,kdo je bez viny at hodi kamenem.Jestli je nekdo,kdo nikdy nepochybil a nevoni mu moc muj nazor ,at mne klidne vyfuckuje a ja to vezmu,ze je proste lepsi.....
0/0
7.3.2003 20:16

Freddy Kuger

Já se vrátím
Já se vrátím a budu strašit.Koho?No přeci kapitalismus,vládu,Blesk,policii a všechny ostatní.
0/0
7.3.2003 20:04

K.O.-student

Pravda????
Mozna ze byl inteligentni mozna ze magor??Co me a jeho asi taky nejvic sere??Ze tenhle svet je obklopenej nepruhlednou politikou cely horni spolecnosti,ktery jeste prispivaj nejaky bulvarni sracky svym lhanim,prekrucovanim,nafukovanim.Co jen bulvary vsichni ty vysoci predstavitele naseho sveta!!!Kdo se ma v teto spolecnosti orientovat??Koho by nesrala ta nnemohoucnost cokoli zmenit???Jedno vim jiste ze me to k zadny sebevrazde nedozene,ale jeho respektuji!!!
0/0
7.3.2003 19:48

petr

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
7.3.2003 19:15

siska

příspěvek obsahoval nepřípustné výrazy
(Příspěvek zrušen)
0/0
8.3.2003 15:28

Jindra

Je zádumčivý...
...opatřil si sirky ... je zádumčivý ... opatřil si benzín ... nabádá lidi, aby si zítra přečetli noviny
0/0
7.3.2003 18:52

David

pochodeň2003,kterou vidí jen Ti co se ji nebojí vidět
ti kteří by se měli nad jeho činem zamyslet a změnit sve chovani jej označují za blázna a tím jeho čin ztrácí smysl, jak ho můžou psychologové označit jako osobu s psychickou poruchou???v tom případě ji mám taky a kolem mě se takovýchto lidí pohybuje poměrně dost, stejne bych mohl označit za lidi s psychyckou poruchou co se ženou za kariérou . mocí , penězi...    NEJEN SE ZAMYSLEME NAD JEHO ČINEM ALE ZMĚŇME SVOJE CHOVÁNÍ
0/0
7.3.2003 13:59

Radar

Re: pochodeň2003,kterou vidí jen Ti co se ji nebojí vidět
Konecne nazor ! Dik a davam ti zapravdu.
0/0
7.3.2003 14:22

Mirek

Re: pochodeň2003,kterou vidí jen Ti co se ji nebojí vidět
Sorry, ale at byl jakej byl, tohle se proste nedela. Kdyz se mi neco nelibi, jdu a snazim se to zmenit.. i podle hesla nadeje umira posledni !! Udelat tohle dneska uz nema zadnej smysl.. a udela to jenom srab ! Zadnej duvod k oslave, ani pripad hodny nasledovani !!!
BTW... k tomu jeho dopisu... bud to musel psat naprosto zhulenej, nebo nechapu jak s tim co napsal moh studovat stredni skolu ... :((
0/0
7.3.2003 16:13

Tomo

Re: Re: pochodeň2003,kterou vidí jen Ti co se ji nebojí vidět
A nebo je to tím,že ty na to nemáš,abys pojmenoval současné největší problémy,taky čumíš na bednu,chodíš chlastat a to je tvůj život...zamysli se nad sebou a zkus napsat něco jinýho než ty seš stejnej vůl jako von
0/0
7.3.2003 19:15

sleepkiller

Re: pochodeň2003,kterou vidí jen Ti co se ji nebojí vidět
Nikdo nikdy nevyvratil,zda ti co jsou udajni blazni nejsou normalni a ti co behaj po ulicich nepatrej pod zamek,my co jsme pochopili jeste pred jeho obeti s tim stejne moc neudelame jelikoz kazdej ma svoje pohodli a dokud se jej neco nedotkne osobne tak nepipne...Dokud budou lidi nejednotni a hrabou si svoje pisecky aby jen oni se meli,bude tem min prubojnejm ouha a konec konco fsichni jednou zestarnem a jestli bude na duchody ....result at person
0/0
7.3.2003 20:26

Člověk uvažující

Odborníci na texty v MF již mně ale opravdu lezou krkem , ale jistě nejen mně!!
b
0/0
7.3.2003 13:46

Radar

nebyl to blbec, bal se
Myslim ze je to dukaz toho jak se dnesnim svete a socasne spolecnosti zije. Mnoho mladych lidi ma jiste deprese a tisice malych a vetsich problemu v zivote. Nedivil bych se kdyby toho clovicka z Humpolce nasralo neco tak ze by kvuli tomu chtel zkoncit zivot. Cetl jsem clanek o lidech kteri zamerne zkratovavali vysoke napeti. Jestli mezi ne patril pak uz predtim byl oznacen novinari jako clen skupiny mladiku s velkou inteligenci. No a kdyz o nem rekne zastupce reditele prumyslovky ze byl odbornik na pocitace tak to asi zadnej blb nebyl. Nezastavam se tady toho ze by jsme my mladi meli resit problemy upalovanim na Vaclavaku. Ale v dnesni dobe kdyz clovek kouka kolem sebe (Irak, USA, nase politika atd.). Tak vidi kam to vsechno speje. A clovek se toho boji sam. Asi mel velkej strach ze vseho kolem nej..................
0/0
7.3.2003 13:32

Mirek

Re: nebyl to blbec, bal se
Jo, hlavne mel strach z Microsoftu a z toho, ze uz nas je skoro 2 miliardy .. vid ??  Tohle se nedela !! Je to srabactvi a nic, co by bylo hodno obdivu !!
0/0
7.3.2003 16:15

zab

1 *
Hodnotný článek, krásný nadpis. Člověk se tu dozví, že sousedka rodinu moc neznala, že tu bydlí krátce a že o ní nic neví.Bravo, vyčerpávající.A já blbec to čtu.
0/0
7.3.2003 13:01

černítko

Re: 1 *
 stejný názor
0/0
7.3.2003 14:10

Evelyn

Neměl právo, ale měl svobodnou vůli
Souhlasím s tím, že neměl právo brát si život, to má jen bůh. Myslím, že v jeho činu je víc symboliky a smyslu, než se na první pohled může zdát. Upálil se den po popeleční středě, což je křesťanský svátek: prach jsi a v prach se obrátíš... Tento svátek má ale obdoby třeba v mýtu Fénixe, upáleného a znovu se rodícího z popela - to chtěl naznačit on. Život na zemi, který každému z nás může občas připadat jako vězení s tou nejhorší ostrahou, chtěl vyměnit za jiný život... A já věřím, že jeho duše našla pokoj.
0/0
7.3.2003 12:37

vaci

samuraj?
o mrtvych jen dobre!pokud vim, ten chlapec se u psych.nelecil, byl velmi dobry ve skole,studoval...takze nelze rict blazen a hotovo. na jmeno- zdeneka adamece- by bylo skoda zapomenout. komousi uz zase do vseho kecaji, patolizalove a pezpaternici se usadili ve vlade,reditelka ct komunistka,svedkove jehovovi uci nabozenstvi ve skolach,valka na krku, ,,umelci,,pochoduji mestem a tlucou do soch jako fasouni....no nic moc,
0/0
7.3.2003 12:10

P.

Re: samuraj?
To, že se u žádného psychiatra neléčil byl možná trochu problém.
0/0
7.3.2003 12:15

Michal

Re: samuraj?
0/0
7.3.2003 12:46

Mirek

Re: samuraj?
Jiste jsi cetl i jeho dopis... chvilemi jeho zavery byly tak usmevne, az to bylo k placi !! Jsou to lacine kecy, kterejma dnes krmi lidi ruzne cirekevni a zajmove organizace.. nic jineho...
0/0
7.3.2003 16:19

P.

2 miliardy????
Tak nevim, jestli jste si četli ten dopis na rozloučenou, ale já po přečtění zodpovědně můžu prohlásit, že ten člověk vyšším IQ neoplýval. Jeho myšlenka totální demokracie, kdy lidi sami budou přijímat nové zákony je naprosto chorá, protože - kdo z nás má informace k dané problematice k dispozici a taky čas se zodpovědně na hlasování přopravit, když máme každý ještě jiné občanské povolání.
Taky trochu pokulhával jeho údaj, že lidí je 2 miliardy - kéž by. Bohužel se o dalších pár miliard seknul.
Na závěr chci jen říct, že z něj nedělám blázna - to ze sebe udělal sám.
 
0/0
7.3.2003 11:48

Elev

Re: 2 miliardy????
Mozna jen citoval to, co jich to v te skole uci. Vis, knizky jsou starsiho vydani a na nove nejsou prostredky..
0/0
7.3.2003 15:53

Lukas

no lol
jako skupinka vesmirni lide mluvi sama za sebe. normalni nebyl:-))
0/0
7.3.2003 11:47

Evelyn

Chápu ho
Humpolec se "proslavil" v novodobé historii zhruba 2x: tím, že se tam odstěhoval Hliník a že se rodák z Humpolce upálil. Překvapuje mě, že stránka www.humpolak.cz se tolik věnuje odhalování pseudodesek a jmenování pánů Smoljak+Svěrák čestnými občany města, ale o Zdeňkovi ani slovo, ani názor. Ruce pryč. Zajímá mě, co si myslíte, Humpoláci! Pochopili jste ho, nebo ho odsuzujete? Jaká panuje v Humpolci nálada? Doufám, že ho známí humpolečtí pokrytci nezatracují, podle mě je to hrdina, který před sebou jako Sisyfos valil balvan stmelený z nepochopení výjimečnosti, ztráty soukromí, deprese. Martin Jirous ten nekonečný nihilismus, který podle mě pramení z úplně specifického maloměšťáctví Humpolce, které nemá obdoby, skvěle vystihl, stejně jako Jan Zábrana. Zdeněk zažil, že Humpolec umí být hodně krutý...
0/0
7.3.2003 11:07

Martin_C

Re: Chápu ho
S tím maloměšťáctvím naprostý souhlas. Ten kluk natuty trpěl nějakou neléčenou psychickou chorobou stylu schizifrenie, deprese či schizoafektivní psychóza. Vím o čem mluvím a rozhodně tím nemyslím tu módní "depku" kterou máme v televizi denně na talíři. Problém Humpolce je, že tam je na každého strašně vidět. Já si myslím, že prostě Zdeněk nevyhledal včas odbornou psychiatrickou  pomoc. Třeba ze strachu co tomu řeknou sousedi !!! - to by mi připadalo pro Humpolec velmi typické. Tyto psychické poruchy jsou v neléčené formě velice zákeřné, bez správné diagnózy si rodiče myslí, že je to jen "blbej puberťák" a pak se najednou diví, když spáchá sebevraždu.
0/0
7.3.2003 17:00

jirka

byl divnej
Dnes je už prostě taková doba, že kdo trošku víc přemejšlí o světě tak je divnej. Jenom jestli není divná celá společnost...
0/0
7.3.2003 9:36

Monika

Re: byl divnej
jo,máš pravdu-je .jen se podívejte okolo sebe!
0/0
7.3.2003 10:50

misa

jedna paní povídala...
Když někde slyším nebo čtu, že soused/ka/ "povídala".. naskakuje mi husí kůže. V případě Zdeňka sousedka /kráva !/ povídala, že byl "divnej" samotář, to je informace jak poleno, a co má být?  Většina "samotářů" se může pochlubit s vyšším  IQ, ukecané sousedky těžko!!!!!!!!! Každý jsme jiný a když je někdo raději sám, tak přece není "divnej".
0/0
7.3.2003 9:12

Dacesilian

Re: jedna paní povídala...
Taky bych řekl. Sousedka opravdu moc IQ mít nemusí, ale samotář ano. Když byl dobrý na informatiku, byl asi hodně chytrý všeobecně.
ALE: Když byl dobrý v myšlení, proč se tedy zapletl do takových věcí??
 
Děkuji DACESILIAN
*=Pište na email
0/0
7.3.2003 9:16

IDNES WebTester

Re: jedna paní povídala...
IDNES WebTester
===================
Prosím přeskakujte tento příspěvek.
Děkujeme
0/0
7.3.2003 9:18

Fidot

Re: Re: jedna paní povídala...
Jestli uz mluvime o tom IQ, tak ten dopis .... nepsal ho jeho mladsi bracha???
0/0
7.3.2003 9:49

Hana, Broumov

Re: Re: Re: jedna paní povídala...
Mladší brácha???? Ty by jsi byl schopen něco takového napsat? Myslím, že těžko.Podle mě to měl v hlavě naprosto v pořádku a narozdíl od jiných si stál za svým názorem.
 
0/0
7.3.2003 10:11

Nomad

dobri lide
Doba je divoka. Ale nadvlada "civilizacniho zmatku a bezucelneho shonu nemusi byt akseptovana:)". Lepe je zit v ucastenstvi nez-li divactvi a tez, ve "svete" se clovek neztrati, ale spise najde.   radost@post.cz
0/0
7.3.2003 8:57

dan

Nikdo nemá právo brát si život, když si ho sám nedal. Kolik bylo Zdeňkovi za té totality, jak může soudit svět který teprve začínal žít? Myslel vůbec na ty, které tady zanechal, ti kteří ho milovali a vážili si ho? Svůj protest mohl říci i jinak. To je můj názor.
0/0
7.3.2003 8:43

wicked at host.sk

Re:
no prr, to znamena, ze rodic ma moze kedykolvek podrezat? kedze mi dal zivot?
0/0
7.3.2003 9:09

rodič

Re: Re:
Nemůže, ale je to smutný, měl by moct.
0/0
7.3.2003 9:55

Najdete na iDNES.cz